PDA

Επιστροφή στο Forum : Security kit



Takis_Kal
11-09-06, 09:46
Αυτο το Security kit που στο my.otenet.gr μου βγαζει οτι ειναι ενεργο τι ειναι ? Μηπως επηρεαζει τη ταχυτητα ? Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησεις ?

dimfarma
11-09-06, 09:53
Υπάρχει το ναι και το οχι. Δεν επηριάζει την ταχύτητα απλά σε προστατεύει απο κακόβουλα site και από ιο σου

Takis_Kal
11-09-06, 09:59
Απενεργοποιηται ?

tsaros
11-09-06, 10:05
Αυτοματα ενεργοποιηται αλλα μονο στα χαρτια
για να δουλεψει πρεπει να το εγκαταστησεις με το cd

ermis333
11-09-06, 10:24
Αυτο το Security kit που στο my.otenet.gr μου βγαζει οτι ειναι ενεργο τι ειναι ? Μηπως επηρεαζει τη ταχυτητα ? Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησεις ?

1. Nα το εγκαταστήσεις στο PC σου και να το βάλεις κακομοίρη μου.

2. Η ΟΤΕΝΕΤ δίνει το f-secure το οποίο είναι ένα από τα καλύτερα anti-virus, firewalls και κοστίζει μόνο 30Ε το χρόνο....(αν το πάρεις από το επίσημο site της F-secure κάνει 80Ε http://www.f-secure.com/estore/fsis2006.html )

3. Όταν πάρεις το Ondsl kit σου είναι δωρεάν για τους πρώτους μήνες που δίνει έτσι κι αλλιώς δώρο το πακέτο, από εκεί και πέρα πρέπει να το ζητήσεις για να το κρατήσεις, χρέωση 2.5Ε το μήνα.




ΥΓ. Έχεις κάποιο anti-virus, firewall εγκατεστημένο στο PC σου;

dimfarma
11-09-06, 10:37
Security kit το έβαλα και το έβγαλα γιατί έχω το F-Prot Antivirus OnDemand

panthro
12-09-06, 00:15
Το Security Kit είναι ένα λογισμικό που υπάρχει στο cd που έχει μέσα το κουτί.
Για τους 4 πρώτους μήνεσ είναι στην τιμή που έχεις προπληρώσει και μετά χρεώνεσαι ένα ποσό της τάξης των 2.5 € όπως έγραψε και ο ermis333 (στην αίτηση που έστειλες στην ΟΤΕΝΕΤ υπήρχε ένα κουτάκι που αναφερόταν στο Security Kit, αν το τσέκαρες τότε μετά το 4μηνο θα πάψεις να χρεώνεσαι).
Αν θέλεις μπορείς να το δοκιμάσεις αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσεις οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα antivirus/firewal έχεις δίοτι δημιουργείται conflict με αποτέλεσμα τη δυσλειτουργία του pc σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.