PDA

Επιστροφή στο Forum : NOKIA E5



DrMcDreamy
27-01-11, 10:23
Παραθέτω το νεο smartphone της ΝΟΚΙΑ, το Ε5, για ανταλλαγή αποψεων και εντυπώσεων σε αυτο το νημα.
δείτε το: http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-e5

Οι πρώτες εντυπώσεις εκ μερους μου ειναι πολυ καλη μπαταρια, πραγματικες λειτουργιες smartphone, με ενα σχετικο handicap στην εμφάνιση (προσωπικά αδιαφορώ βέβαια).

Spanos
28-01-11, 00:50
To θέμα της εμφάνισης είναι υποκειμενικό, παραπέμπει φυσικά σε Blackberry και είναι λογικό αφού απευθύνεται στο ίδιο target group και σε χρήστες Ε71-Ε72.

Ορίστε και ένα review (http://www.youtube.com/watch?v=6obd0v25AvY)

To Ovi Maps βολεύει με αυτό το μέγεθος οθόνης;

DrMcDreamy
28-01-11, 11:39
To Ovi Maps βολεύει με αυτό το μέγεθος οθόνης;

θα ελεγα πως ειναι οριακα ικανοποιητικο. Για λειτουργια πεζου, ειναι μια χαρα.

........Auto merged post: DrMcDreamy πρόσθεσε 2 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μια ακομα κριτικη ειναι κι αυτη: http://technozein.pathfinder.gr/nokia-e5
(ισως λιγο αυστηρη..)

SynergyGuru
28-01-11, 11:47
Με ενδιαφέρει αυτό το κινητό, σκέφτομαι να το αγοράσω.

Μπορεί κάποιος που το έχει ήδη να μου πει πως τα πάει με το skype? Έχω δει ότι υποστηρίζεται αλλά θα ήθελα να ακούσω και προσωπική άποψη κάποιου που το χρησιμοποιεί.

Συγκεκριμένα θα ήθελα να ξέρω τα εξής:
Μπορεί να τρέχει skype στο παρασκήνιο (Background)? και να λαμβάνει κλήσεις σε κατάσταση αναμονής;
Πως είναι η ποιότητα των κλήσεων σε 3g, Wi-Fi κλπ?
Τι επίπτωση έχει στη μπαταρία? Βγάζει μια μέρα;

(Οι απορίες μου δημιουργήθηκαν έχοντας χρησιμοποιήσει skype σε android HTC Wildfire όπου θεωρητικά υποστηρίζεται αλλά η ποιότητα κλήσεων είναι απαράδεκτη και η διάρκεια της μπαταρίας τραγικά μειωμένη.)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Spanos
28-01-11, 21:03
Μπορεί να τρέχει skype στο παρασκήνιο (Background)? και να λαμβάνει κλήσεις σε κατάσταση αναμονής;


Φυσικά αφου έχει multitasking, τώρα για θέματα αυτονομίας και ποιότητας καλύτερα να απαντήσει κάποιος που έχει τη συσκευή και κάνει χρήση Skype.

DrMcDreamy
28-01-11, 23:26
Φυσικά αφου έχει multitasking, τώρα για θέματα αυτονομίας και ποιότητας καλύτερα να απαντήσει κάποιος που έχει τη συσκευή και κάνει χρήση Skype.

Αν και εχω τη συσκευη δεν μπορω να απαντησω μιας και δεν κανω χρηση του Skype απο αυτη. Σιγουρα ομως το multitasking ειναι απιστευτο, οπότε με μια σχετικη επιφυλαξη θα ελεγα πως δεν εχει προβλημα. Ας μας πει καποιος που κανει χρηση Skype.

Παραθετω το παρακατω ρεκορ[!!!] [Nokia E5 breaks world multitasking record! 74 apps!] :
http://www.youtube.com/watch?v=ru9gBlHXRrA

SynergyGuru
29-01-11, 01:27
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Έχω δει ότι υποστηρίζεται απλά αφού κάηκα ήδη μία φορά με το HTC wildfire (οπου ναι μεν υποστηρίζεται αλλά δουλεια δε κάνεις...) θα ήθελα να απαντήσει κάποιος που το χρησιμοποιεί.

Παρεπιπτόντως μιας και όλοι λέτε ότι δεν χρησιμοποιείτε skype έχετε μήπως κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή? Nimbuzz? SIP?

Μιας και είμαι στο εξωτερικο με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα για να μπορούν να με καλούν αλλά και να καλώ ελλάδα με χαμηλές χρεώσεις/δωρεάν.

DrMcDreamy
29-01-11, 12:10
Παρεπιπτόντως μιας και όλοι λέτε ότι δεν χρησιμοποιείτε skype έχετε μήπως κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή? Nimbuzz? SIP?

Μιας και είμαι στο εξωτερικο με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα για να μπορούν να με καλούν αλλά και να καλώ ελλάδα με χαμηλές χρεώσεις/δωρεάν.

Φίλε SynergyGuru, περιμένοντας κι εγω μαζι μ'εσενα την απάντηση καποιου χρηστη των εφαρμογων που αναφέρεις, ηθελα να σου πω πως δεν ξερω κατά πόσο ειναι σύνηθες στο εξωτερικο η χρηση κινητού για κλησεις τυπου skype. Εννοω πως αυτη η συσκευη απευθύνεται μεν σε επαγγελματικό κοινό (εφόσον ανήκει στις e-series της ΝΟΚΙΑ), ωστόσο κοστίζει μόλις 200€. Ισως να πρέπει να πας σε κάτι πιο εξειδικευμένο. :):oneup:

TheCondor
01-02-11, 22:46
Εχω χρησιμοποιησει και χρησιμοποιω κατα καιρους skype μεσω wifi με το Ε66 παλιοτερα και τωρα με το Ε72.

Μεσω 3g δεν εχω δοκιμασει. Η ποιοτητα ειναι τελεια. Το χρησιμοποιω με ακουστικο bluetooth και φυσικα η λειτουργια του δεν επηρεαζεται και μπορει να δεχεται κλησεις οσο το εχεις στο background.

Το nimbuzz δεν το εχω χρησιμοποιησει για κλησεις αλλα για chat και ειναι υποδειγματικο καθως δεν κολλαει και δεν λαγκαρει καθολου. Και σε πολλα πρωτοκολλα.

Για την συσκευη τωρα, μια χαρα κανει για τετοια χρηση, αλλα και για πιο βαρια πραγματα, καθως και καλη μπαταρια εχει αλλα ειναι και full qwerty και με πολλες εφαρμογες πλεον να στηριξουν μια τετοια χρηση. ( messaging, email κλπ ).

Θα σου ελεγα να αποφυγεις το Ε72 καθως μερικες συσκευες εχουν ενα bug στο οποιο η πληκτρολογηση ειναι κολαση καθως χανει χαρακτηρες οταν εμπλεκονται γραμματα εντος+εκτος του numpad και αν συνηθισεις να γραφεις γρηγορα θα σου σπασει τα νευρα. Εξαλλου ειναι και ακριβοτερο αλλα και παλιοτερο απο το Ε5 και με τις ιδιες πανω κατω επιλογες οποτε δεν υπαρχει καποιος "σοβαρος" λογος να το προτιμησεις απο το Ε5.

:)

........Auto merged post: TheCondor πρόσθεσε 2 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........



To Ovi Maps βολεύει με αυτό το μέγεθος οθόνης;

Απορω πραγματικα γιατι να μην βολευει η πλοηγηση με τετοια οθονη. Δεν το λεω για σενα προσωπικα, αλλα το εχω ξανασυναντησει να το ρωτανε.

Για ποιο λογο καποιος να θελει μια τεραστια οθονη για να μπορει να δει το navigation?

To ρυθμιζεις με το ζουμ οσο θελεις, ειτε σε δισδιαστατη ειτε σε τρισδιαστατη μορφη, και εισαι οκ.

Εξαλλου ακριβεια και καλη καθοδηγηση θες, και να βλεπεις την στροφην πριν ερθει αλλα και αλλες λεπτομερειες που τις παρεχει φυσικα.

DrMcDreamy
02-02-11, 15:19
Απορω πραγματικα γιατι να μην βολευει η πλοηγηση με τετοια οθονη. Δεν το λεω για σενα προσωπικα, αλλα το εχω ξανασυναντησει να το ρωτανε.

Για ποιο λογο καποιος να θελει μια τεραστια οθονη για να μπορει να δει το navigation?

To ρυθμιζεις με το ζουμ οσο θελεις, ειτε σε δισδιαστατη ειτε σε τρισδιαστατη μορφη, και εισαι οκ.

Εξαλλου ακριβεια και καλη καθοδηγηση θες, και να βλεπεις την στροφην πριν ερθει αλλα και αλλες λεπτομερειες που τις παρεχει φυσικα.

TheCondor, μπορεις να χρησιμοποιησεις OVI Maps χωρις χρεωση; Εννοω μεσω ασυρματου δικτυου ή κατι τετοιο;

SynergyGuru
02-02-11, 16:42
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το αγόρασα και τώρα μπορώ να σας πω και από πρώτο χέρι:
το skype δουλεύει πολύ καλα σε αυτό το κινητό, είτε μέσω 3g είτε σε wifi. H μπαταρία δεν φαίνεται να επηρεάζεται ιδιαίτερα και βγάζει άνετα ολόκληρη την ημέρα. Μπορεί και παραπάνω δεν το έχω δοκιμάσει.

επίσης έχω να πω ότι το Ovi maps είναι πολύ καλό και αξιοπιστο, και δουλεύει offline αρκεί να έχεις κατεβάσει τους σχετικούς χάρτες της χώρας που σε ενδιαφέρει (δωρεάν από το ovi suite). To δοκίμασα Ιταλία και Ισπανία που βρίσκομαι τώρα.

Αυτό που με έχει εκνευρισει σε αυτο το τηλέφωνο είναι ότι δεν βρίσκω έναν απλό τρόπο να μπλοκάρω την πρόσβαση στα data 3g όταν βρίσκομαι στο εξωτερικό (roaming). Σε android κινητό αυτό είναι πολύ απλό και δεν αφήνει περιθώρια να συνδεθείς κατά λάθος. Στο E5 καθε τόσο κάποια εφαρμογή προσπαθεί να συνδεθεί και μου ζητάει να επιβεβαιώσω...

Τελικά έσβησα το access point και ησύχασα. Ξέρει κανείς κάποιο πιο βολικό τρόπο? Να μπορείς απλά να πεις ότι οταν είσαι σε roaming να μην χρησιμοποιεί data αλλα μόνο wi-fi (αν είναι διαθέσιμο)?

RASTAVIPER
02-02-11, 17:59
Τελικά έσβησα το access point και ησύχασα. Ξέρει κανείς κάποιο πιο βολικό τρόπο? Να μπορείς απλά να πεις ότι οταν είσαι σε roaming να μην χρησιμοποιεί data αλλα μόνο wi-fi (αν είναι διαθέσιμο)?
Αυτός είναι ο στάνταρ τρόπος.
Τουλάχιστον όμως σε ρωτάει η κάθε εφαρμογή πριν συνδεθεί.
Στα Android μπορεί να συνδεθεί και να μην σου πει και τίποτα.. :whistle:

SynergyGuru
03-02-11, 01:11
Αυτός είναι ο στάνταρ τρόπος.
Τουλάχιστον όμως σε ρωτάει η κάθε εφαρμογή πριν συνδεθεί.
Στα Android μπορεί να συνδεθεί και να μην σου πει και τίποτα.. :whistle:

στο android απλά επέλεγα να μην χρησιμοποιεί data οταν ειναι σε roaming και ουδέποτε καμμία εφαρμογη δεν κατάφερε να συνδεθεί.:down:

Spanos
03-02-11, 01:18
στο android απλά επέλεγα να μην χρησιμοποιεί data οταν ειναι σε roaming και ουδέποτε καμμία εφαρμογη δεν κατάφερε να συνδεθεί.:down:

Mετακίνησε την data σύνδεση στην κατηγορία wap

TheCondor
04-02-11, 11:42
TheCondor, μπορεις να χρησιμοποιησεις OVI Maps χωρις χρεωση; Εννοω μεσω ασυρματου δικτυου ή κατι τετοιο;

Εφοσον εχεις κατεβασει τους χαρτες που θελεις, δεν ειναι απαραιτητη η συνδεση στο δικτυο.

Απλα με το 3g λοκαρει πολυ καλυτερα και γρηγοροτερα απο οσο εχω δει.

DrMcDreamy
04-02-11, 13:03
Εφοσον εχεις κατεβασει τους χαρτες που θελεις, δεν ειναι απαραιτητη η συνδεση στο δικτυο.

Απλα με το 3g λοκαρει πολυ καλυτερα και γρηγοροτερα απο οσο εχω δει.

Στο Ε5, οι χαρτες βρισκονται απο κατασκευης μεσα, σωστα;

TheCondor
04-02-11, 15:19
Στο Ε5, οι χαρτες βρισκονται απο κατασκευης μεσα, σωστα;

Και να μην βρισκονται, τους βαζεις με την μια απο το ovi store ειτε απο το ovi suite.

Αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι προεγκατεστημενο το προγραμμα.

DrMcDreamy
04-02-11, 19:12
Και να μην βρισκονται, τους βαζεις με την μια απο το ovi store ειτε απο το ovi suite.
Αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι προεγκατεστημενο το προγραμμα.

Ειναι. Και σημερα το χρησιμοποιησα στην πραξη για πλοηγηση στην πολη. Μου φανηκε πολυ καλο και γρηγορο. Εχω τις εξης αποροιες. Σωστα επιλεγω positioning methods τα α) integrated GPS και β) network based, για να πετυχω λειτουργια ως κλασσικο πλοηγο ( κοινο GPS );; Μιλαω παντα για χρηση με ΜΗ ΧΡΕΩΣΗ!
Επισης, η επομενη επιλογη, το positioning server, τι ακριβως κανει;

........Auto merged post: DrMcDreamy πρόσθεσε 15 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επανερχομαι αμεσα. Απο οτι διαβασα στο userguide το 'network based' δεν ειναι δωρεαν μιας και στηριζεται στις πληροφορίες από το κυψελοειδές δίκτυο (υπηρεσία δικτύου). Σωστά;

Για το αλλο που ρωταω, αφορα στις μεθόδους εντοπισμού μέσω δικτύου, όπως εντοπισμός με χρήση A-GPS. Οποτε στην φαση που δεν ειναι ενεργοποιηεμενο το A-GPS, δεν χρειαζεται παρα να γινει disable το positioning server.

Με αυτες τις ρυθμισεις νομιζω πως λειτουργει ως κοινο GPS . Συμφωνει κανεις; :hmm:

GeorgeVita
11-02-11, 22:24
...Με αυτές τις ρυθμίσεις νομίζω πως λειτουργεί ως κοινό GPS. Συμφωνεί κανείς; :hmm:

Νομίζω τα παρακάτω αρκούν για GPS χωρίς χρέωση:

1. Από το κεντρικό Μενού > Χάρτες > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Διαδίκτυο > Εκτός Σύνδεσης

2. Από το κεντρικό Μενού > Πίν. Ελέγχου > Ρυθμίσεις > Γενικές > Εντοπ. θέσης
2a. > Μέθοδοι εντοπ. θέσης > επιλεγμένο μόνο το Ενσωματωμένο GPS
2b. > Διακομ. εντοπ. θέσης > Απενεργοποιημένη

Ελέγχω/δοκιμάζω τις ρυθμίσεις για χρήση internet μόνο μέσω WLAN (εφόσον είναι διαθέσιμο) για την περίπτωση που δεν έχουμε/θέλουμε 3G/GPRS data.

Φιλικά,
Γιώργος

DrMcDreamy
04-03-11, 19:26
Χρησιμοποιει κανεις antivirus στο κινητο;
Ειναι αληθεια πως τα symbian based (οπως αυτο) δεν χρειαζονται;

GeorgeVita
11-03-11, 13:02
Anti-virus δεν χρησιμοποιώ αλλά δεν ξέρω και τις επιπτώσεις από προσβολή ιών!
Το μόνο που έχω ασφαλίσει (νομίζω) είναι να μην υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης data, διαγράφοντας τα σχετικά profiles.

Οσον αφορά το gps χωρίς χρέωση (σχόλιο#19 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3972070&postcount=19)) μετά από firmware update πρέπει να ελεγθούν πάλι οι επιλογές (συνήθως επανέρχονται στα defaults).

Σημειώνω και την απλή αλλαγή πληκτρολογίου Ελληνικά <-> Αγγλικά με shift + sym (δεν την αναφέρει το manual):

http://acomelectronics.com/GeorgeVita/various2/E5_en_el.jpg

Φιλικά,
Γιώργος

topmar
04-04-11, 22:43
Καλησπέρα σας,

αγόρασα το εν λόγω κινητό από το εξωτερικό και δεν έχει Ελληνικό μενού, μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει στην ΝΟΚΙΑ να περάσω Ελληνικό μενού??

DrMcDreamy
05-04-11, 09:40
Καλησπέρα σας,

αγόρασα το εν λόγω κινητό από το εξωτερικό και δεν έχει Ελληνικό μενού, μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει στην ΝΟΚΙΑ να περάσω Ελληνικό μενού??

Επειδή μου το εκλεψαν (ΔΥΣΤΥΧΩΣ :evil::twisted::nono::mad:), ποσο το πηρες;
Απο ιντερνετ ηταν η αγορα;

topmar
05-04-11, 18:43
Επειδή μου το εκλεψαν (ΔΥΣΤΥΧΩΣ :evil::twisted::nono::mad:), ποσο το πηρες;
Απο ιντερνετ ηταν η αγορα;

Καλησπέρα,

από Ebay.de το αγόρασα προς 160 ευρώ.......τελικά πήρα στην ΝΟΚΙΑ και μου είπαν 16 ευρώ.....

Σόρρυ για την απώλεια φίλε μου.....

DrMcDreamy
16-04-11, 20:50
Καλησπέρα,

από Ebay.de το αγόρασα προς 160 ευρώ.......τελικά πήρα στην ΝΟΚΙΑ και μου είπαν 16 ευρώ.....

Σόρρυ για την απώλεια φίλε μου.....

Φιλε topmar, να σε ρωτησω κατι ακομα. Εκτος απο το οτι δεν ειχε ελληνικο μενου, που προσωπικα δεν με πειραζει, εμαθες για το θεμα εγγυησης τι παιζει. Παραδειγμα, αν παρεις κινητο εισαγωγης και το χρησιμοποιεις στην Ελλαδα, σε περιπτωση που κατι παθει σε καλυπτει η ελληνικη ΝΟΚΙΑ ?

GeorgeVita
16-04-11, 21:12
... για το θεμα εγγυησης ... σε καλυπτει η ελληνικη ΝΟΚΙΑ ?

http://www.nokia.gr/support/faq/warranty-faq

1. Τι είδους εγγύηση προσφέρει η Nokia για τα προϊόντα της;
Η Nokia προσφέρει μια περιορισμένη εγγύηση στις περισσότερες χώρες, η οποία καλύπτει ορισμένους τύπους επισκευών για τα περισσότερα νέα προϊόντα.
Η Περιορισμένη εγγύηση για την Ευρώπη προσφέρει κάλυψη 24 μηνών για τα νέα κινητά τηλέφωνα Nokia που αγοράζονται από την 1 Απριλίου 2005 στην Ευρωπαϊκή Ένωση, την Ισλανδία, τη Νορβηγία, την Ελβετία και την Τουρκία.
... ή πιο απλά πάρε τηλέφωνο εδώ και ρώτησέ τους: το τηλέφωνο που αγόρασα στην Ελλάδα, τώρα που θα μετακομίσω στην ΕΕ αν πάθει κάτι θα μου το επισκευάσουν εκεί;
G

DrMcDreamy
17-04-11, 13:18
Thanks GeorgeVita! Θα τους παρω καποιο τηλ.

Γενικα, το προβλημα που θετω ειναι κατα ποσον ειναι επισφαλες να αγορασει κανεις ενα κινητο απο e-shops της Ελλαδας (τα οποια θα ειναι καθολα νομιμα, οργανωμενα και σοβαρα) όπου θα σου προσφερουν χαμηλες τιμες αλλα εισαγωμενα (επωνυμα) προιοντα, ή να πληρωσεις ακριβοτερα το ιδιο πραγμα απο ενα ΓΝΩΣΤΟ καταστημα θεωροντας πως θα σου προσφερει σιγουρα εγγυηση. Δεν ειμαι απο εκεινους που συμφωνουν στο δευτερο και γι αυτο κανω αυτην την συζητηση.

Fragy
22-04-11, 18:06
τα Nokia (από το Ε72 και πάνω) έχουν πολλά bugs. το δικό μου το Ε72 και Ε75 κρασάραν στο mail. κόλλαγε και για να το ξαναξεκινήσεις να σου τραβάει τα μαιλς, έπρεπε να ξαναστήσεις το τηλέφωνο από την αρχή. Ποτέ ξανά symbian για εμένα.

ranger
22-04-11, 19:40
Ποτέ ξανά symbian για εμένα.

Μην ανησυχείς, μας έβγαλε η ΝΟΚΙΑ από το δίλημμα

DrMcDreamy
06-09-12, 06:02
Πως βαζουμε χαρτες Αμερικης στο E5?

SynergyGuru
06-09-12, 15:34
Εχεις εγκαταστησει το Nokia Suite στον υπολογιστή σου; Αν ειναι κάπου θα ειναι εκει.

ranger
07-09-12, 19:32
Ή από το
φόρτωση χαρτών -> προσθήκη νέων χαρτών

μέσα από το κινητό ;)

DrMcDreamy
08-09-12, 02:11
Ή από το
φόρτωση χαρτών -> προσθήκη νέων χαρτών

μέσα από το κινητό ;)

Σε ποιο μενου ακριβως;

ranger
08-09-12, 02:37
Ποια έκδοση χαρτών έχεις;

DrMcDreamy
10-09-12, 19:51
map version 0.1.24.114

βασικα θελω αμερικανικους χάρτες ομως

ranger
12-09-12, 22:27
Εννοούσα έκδοση του προγράμματος maps, όχι των Ελληνικών χαρτών.

Αν πας στις ρυθμίσεις στο πρόγραμμα πλοήγησης λέει "Εφαρμογή φόρτωσης χαρτών"

109397

DrMcDreamy
13-09-12, 02:52
ΟΚ... το ν3.03 ειναι σωστο;

ranger
13-09-12, 06:11
ν3.03; Δεν έχει βγει update για Ε5;
Αν δεν έχεις το "Εφαρμογή φόρτωσης χαρτών" που λέω παραπάνω τότε μόνο μέσω υπολογιστή μπορείς να περάσεις νέους χάρτες.

DrMcDreamy
01-10-12, 02:21
Τελικα τους πέρασα μεσω υπολογιστή (Νοkia Suite) :)

DrMcDreamy
08-10-12, 19:26
Αντιβιοτικό έχετε; Μην μου πείτε 'που πας χωρις ...' !

ranger
09-10-12, 04:15
Ποτέ δεν βάζω, ούτε καν το προεγκατεστημένο δεν τρέχω

DrMcDreamy
09-10-12, 19:57
Ποτέ δεν βάζω, ούτε καν το προεγκατεστημένο δεν τρέχω

Εως τωρα ουτε εγω. Απλα αναρωτιέμαι τι 'κινδύνους' μπορει να έχεις.

ranger
09-10-12, 20:20
Θεωριτικά μπορεί να έχεις. Αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ τίποτα.

DrMcDreamy
12-10-12, 06:43
Εβαλα μια εφαρμογη, την Whatsapp http://www.whatsapp.com/
Οταν βρισκεται εντος του WIFI δικτυου που εχεις επιλεξει ως κύριο/α, τότε το/τα ανοιγει, θες δε θες...
Μπορω να το ανοιγω μόνο όταν το χρειάζομαι;

ranger
12-10-12, 09:28
Υπάρχει η εφαρμογή LeStartStop που είναι ακριβώς για αυτήν την δουλειά αλλά δεν ξέρω αν τρέχει σε Ε5.

DrMcDreamy
12-10-12, 23:36
Το θέμα ειναι πως αυτη χρησιμοποιουν οι επαφες μου. Οπότε το ερωτημα παραμενει..

DrMcDreamy
14-10-12, 19:06
Να το θεσω αλλιως. Υπάρχει ρυθμιση να ανοιγει η WIFI συνδεση οταν θελω εγω και
οχι οταν το απαιτει μια εφαρμογη οπως αυτη;

ranger
14-10-12, 20:38
Σε belle ναι, πολύ εύκολα. Σε s60 που έχεις εσύ δεν γνωρίζω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.