PDA

Επιστροφή στο Forum : facebook



jimmy28
27-01-11, 11:07
Δεν μπορώ να ανοίξω τις φωτογραφίες μου και των άλλων στο facebook.

vasim
27-01-11, 13:32
Και εγώ, ακούω ένα θόρυβο κάθε πρωί όταν βάζω εμπρός το αυτοκίνητο.:rofl:

Ίσως να έδινες περισσότερες λεπτομέρειες;

jimmy28
27-01-11, 13:40
Πιθανών να μου λείπει κάποιο πρόγραμμα. Έχω φωτογραφίες στο προφίλ μου και όταν πατάω να τις ανοίξω δεν μου τις εμφανίζει.

pronek
28-01-11, 15:07
Δοκίμασε άλλον broswer ίσως η δώσε περισσότερες λεπτομέρειες ώστε να καταλάβουμε καλύτερα τι μπορεί να παίζει... (Εάν το πρόβλημα δεν έχει λυθεί είδη)

jimmy28
31-01-11, 10:35
Στον explorer μου τα ανοίγει κανονικά αλλά στο Firefox τίποτα. Τον έχω κάνει ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα.

antoine
31-01-11, 10:46
Βάλε Chrome λοιπόν..!:D

kami84gr
31-01-11, 11:05
Στον explorer μου τα ανοίγει κανονικά αλλά στο Firefox τίποτα. Τον έχω κάνει ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα.

Δες αν έχεις εγκατεστημένα τα flash plugin και java plugin στον firefox

Εργαλεία---> Πρόσθετα ---> Plugins----> κοίτα για "Shockwave Flash" και "Java Platform"

jim_p
31-01-11, 11:19
Κανε ενα νεο προφιλ στον ff και να προσεχεις τα προσθετα τυπου greasemonkey.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=16041

kami84gr
31-01-11, 11:29
Κανε ενα νεο προφιλ στον ff και να προσεχεις τα προσθετα τυπου greasemonkey.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=16041

Ίσως με γελούν τα ματάκια μου, λόγο έλλειψης καφεϊνης αλλά που έγραψε για grease monkey scripts o άνθρωπος; :hmm:

jim_p
31-01-11, 11:59
Θα σου πω την αληθεια, αλλα να μεινει μεταξυ μας. :P

Επισκεπτεται καποιος τα γνωστα fb γκρουπακια που λενε "Πως θα δειτε ποιοι βλεπουν το προφιλ σας" ή "Δειτε της φωτογραφιες των αλλων, ακομα και αν ειναι μπλοκαρισμενες" ή "Τι κανει ο ταδε οταν ειναι στο fb" κλπ που "δουλευει 100%!!!!!!" κατα τα λεγομενα των δημιουργων τους.
Μετα απο το καθιερωμενο like και την προτροπη να το διαδωσουν σε δικους τους φιλους (τα γνωστα πρωτα βηματα :D), ακολουθει ενα λινκ το οποιο σε πηγαινει στη σελιδα του greasemonkey στο addons.mozilla.org και αμεσως μετα αλλο ενα που σε πηγαινει στη σελιδα του σκριπτ στο userscripts.org.
Ο χρηστης κανει εγκατασταση και τα 2, αλλα τζιφος. Εκτος αυτου, μπορει να εχει παρενεργειες σαν αυτη που λεει ο φιλος που ξεκινησε το θεμα.
Το κακο ειναι οτι ακομα και με την αφαιρεση του σκριπτ ή του greasemonkey οι παρενεργειες μενουν, και το μονο που μενει να γινει ειναι ενα νεο προφιλ στον ff, με οτι συνεπαγεται αυτο (ρυθμιση του ff απο την αρχη).

Ακουσε με, το εχω δει σε αρκετες κοπελες που ηθελαν να παρακολουθουν τον καλο τους και εμειναν με το... σκριπτ στο χερι. :)

Btw, με flash κλειστο και χωρις java το fb παιζει κανονικα. Παιζει ακομα και χωρις την χρηση του javascript, ειναι αισθητα πιο γρηγορο αλλα ειναι και... λειψο γιατι του λειπουν διαφορα.

Το παραπανω λινκ ειναι για το πως θα κανει νεο προφιλ.

kami84gr
31-01-11, 12:19
Θα σου πω την αληθεια, αλλα να μεινει μεταξυ μας. :P

Επισκεπτεται καποιος τα γνωστα fb γκρουπακια που λενε "Πως θα δειτε ποιοι βλεπουν το προφιλ σας" ή "Δειτε της φωτογραφιες των αλλων, ακομα και αν ειναι μπλοκαρισμενες" ή "Τι κανει ο ταδε οταν ειναι στο fb" κλπ που "δουλευει 100%!!!!!!" κατα τα λεγομενα των δημιουργων τους.
Μετα απο το καθιερωμενο like και την προτροπη να το διαδωσουν σε δικους τους φιλους (τα γνωστα πρωτα βηματα :D), ακολουθει ενα λινκ το οποιο σε πηγαινει στη σελιδα του greasemonkey στο addons.mozilla.org και αμεσως μετα αλλο ενα που σε πηγαινει στη σελιδα του σκριπτ στο userscripts.org.
Ο χρηστης κανει εγκατασταση και τα 2, αλλα τζιφος. Εκτος αυτου, μπορει να εχει παρενεργειες σαν αυτη που λεει ο φιλος που ξεκινησε το θεμα.
Το κακο ειναι οτι ακομα και με την αφαιρεση του σκριπτ ή του greasemonkey οι παρενεργειες μενουν, και το μονο που μενει να γινει ειναι ενα νεο προφιλ στον ff, με οτι συνεπαγεται αυτο (ρυθμιση του ff απο την αρχη).

Ακουσε με, το εχω δει σε αρκετες κοπελες που ηθελαν να παρακολουθουν τον καλο τους και εμειναν με το... σκριπτ στο χερι. :)

Btw, με flash κλειστο και χωρις java το fb παιζει κανονικα. Παιζει ακομα και χωρις την χρηση του javascript, ειναι αισθητα πιο γρηγορο αλλα ειναι και... λειψο γιατι του λειπουν διαφορα.

Το παραπανω λινκ ειναι για το πως θα κανει νεο προφιλ.

Α, κατάλαβα...εντάξει δεν θα το πω σε κανέναν :p

Κλείνω 2+ χρόνια χωρίς facebook και δεν ξέρω τι έχει αλλάξει....θυμάμαι πάντως πως για την όποια ενασχόληση με φωτογραφίες χρειαζόταν το java-plugin. To flash νομίζω για κάποια slideshow views των φωτογραφίών. Χαίρομαι που τίποτα απο αυτά δεν χρειάζεται πλέον!

vasim
31-01-11, 12:27
Α, κατάλαβα...εντάξει δεν θα το πω σε κανέναν :p

Κλείνω 2+ χρόνια χωρίς facebook και δεν ξέρω τι έχει αλλάξει....θυμάμαι πάντως πως για την όποια ενασχόληση με φωτογραφίες χρειαζόταν το java-plugin. To flash νομίζω για κάποια slideshow views των φωτογραφίών. Χαίρομαι που τίποτα απο αυτά δεν χρειάζεται πλέον!

Πως το έκοψες; Πήγες σε κέντρο απεξάρτησης ή μόνο με τσιρώτα;

kami84gr
31-01-11, 13:01
Πως το έκοψες; Πήγες σε κέντρο απεξάρτησης ή μόνο με τσιρώτα;

Δεν θα σου πω ψέματα....ο πρώτος μήνας ήταν δύσκολος....σπασμοί, εφιάλτες, σωματικοί πόνοι, αλλά μετά συνήλθα :p

KIT-XDestroyerGR
31-01-11, 21:03
Δεν θα σου πω ψέματα....ο πρώτος μήνας ήταν δύσκολος....σπασμοί, εφιάλτες, σωματικοί πόνοι, αλλά μετά συνήλθα :p

Τι στο πέουλο!!! O_O

vasim
31-01-11, 21:06
Τι στο πέουλο!!! O_O

:scared: Καλά, τόσο πολύ τρόμαξες;

Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο. Άλλοι το κόβουν χωρίς να τα περάσουν όλα αυτά.

Όταν νιώθεις επιθυμία, να πίνεις νερό

jimmy28
05-02-11, 13:13
Τελικά ήθελε πλήρη απεγκατάσταση του Firefox και μετά ξανά εγκατάσταση. Ευχαριστώ πολύ όλους.:rofl::rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.