PDA

Επιστροφή στο Forum : Επαναφορά από Dynamic 2000 σε Dynamic 1000



nsakel
11-09-06, 13:55
Έκανα αναβάθμιση στο λογαριασμό μου από 512 σε 1024 στα τέλη Ιουλίου. Με την αναβάθμιση του ΟΤΕ η HOL αναβάθμησε το λογαριασμό μου σε 2048. Σήμερα μπαίνοντας στο λογαριασμό μου είδα έκπληκτος ότι η HOL επανέφερε το λογαριασμό μου σε 1024.

Νομίζω ότι η οργάνωσή της είναικαταπληκτική!!!!!

Υπάρχει στο forum άλλος ομοιοπαθής;

Τους πήρα τηλ. κι η απάντηση ήταν ότι δεν περιλαμβάνονται οι γραμμές 1024 στις δωρεάν αναβαθμήσεις (αναιρέθηκε η απόφασή τους να περιλαμβάνονται οι σινδέσεις 1024) και ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου για νέες προσφορές πακέτων. (Ο υπάλληλος δεν ήξερε αν θα είνα δωρεάν προσφορές ή με πληρωμή κάποιας διαφοράς).

joseph
11-09-06, 15:01
είχε ανακοινωθεί απο πρίν ότι δεν θα αναβαθμιστούν οι 1000άρηδες ...

Προφανώς θα περιμένουμε εως το τέλος σεπτεμβρίου ...

nsakel
11-09-06, 15:36
Το θέμα είναι ότι θεωρώ εντελώς αντιεπαγγελματική συμπεριφορά από μια εταιρεία, να σε αναβαθμίζει σε μεγαλύτερη ταχύτητα. Η αναβάθμιση αυτή να κρατάει μια εβδομάδα και μετά χωρίς καμιά ειδοποίηση να σου ξανατροποποιούν το λογαριασμό.

Zorz
11-09-06, 19:34
Απίστευτο !!! Δηλαδη οι κάτοχοι 1024 της HOL δεν θα αναβαθμιστούμε ?!?!?!?!
Σούπερ επαγγελματική κινήση !
Δεν νομίζω οτι θα τους χαλάσει να την κάνουμε απο HOL το συντομότερο μονο και μόνο για αυτό το λόγο.

nrg_polini
11-09-06, 20:52
Εγινε και σε μενα! Εχω το broadaband pack 1000 με τα 299 Ευρω και οταν ειχε βγει η ανακοινωση της HOL ημουν ηδη αναβαθμισμενος οποτε φανταστηκα οτι σιωπηλα μας αναβαθμισαν.

Σημερα ομως με υποβαθμισαν στα 1024 απο 2048. Με λιγα λογια εγω πληρωσα 299 Ευρω για 1Mbit ενω την ιδια εποχη το broadband pack 500 εκανε 245 Ευρω και αυτο αναβαθμιστηκε στα 1024. Αρα γιατι εμεις πληρωσαμε παραπανω?? Επισης γιατι η HOL δεν μας αναβαθμισε ενω οι ανταγωνιστριες εταιριες το εκαναν??


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.-

Θα πρεπει να μας επιστρεψουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα 50 Ευρω.

joseph
11-09-06, 23:57
Θα γίνουν νέα πακέτα 2000 και θα πληρώσουμε μία διαφορά 50-100 ευρώ ... Εκεί κολλάτε;

sdikr
11-09-06, 23:59
Θα γίνουν νέα πακέτα 2000 και θα πληρώσουμε μία διαφορά 50-100 ευρώ ... Εκεί κολλάτε;

οχι καθόλου, μισό να στείλω την αιτηση για να μην συνεχίσω σε αόριστου ;)

nrg_polini
12-09-06, 00:35
Θα γίνουν νέα πακέτα 2000 και θα πληρώσουμε μία διαφορά 50-100 ευρώ ... Εκεί κολλάτε;

Εκει που κολλαω εγω ειναι οτι οποιος πηρε το 500 με 246 Ευρω εχει την ιδια ταχυτητα με μενα που πληρωσα για το 1000 299 Ευρω! Και μιλαμε για προσφορες που ετρεχαν ταυτοχρονα.

Επισης, οι δυο βασικοι ανταγωνιστες δεν εκαναν πισω και διπλασιασαν τις ιδιες προσφορες.

Νομιζω οτι μπορουμε να απαιτησουμε να μας επιστρεψουν τα 53 Ευρω, καθως προκειται για εξαπατηση.

joseph
12-09-06, 02:51
και η forthner είχε ανακοινώσει κάτι παρόμοιο για τους 1000αρηδες ...

πες οτι το πακέτο 2000 κοστίζει 350 ευρώ .... πες ότι περνάει 1 μήνας ...

στον ένα μήνα η χρέωση είναι στο 512 20,75 και στο 1000 24,9 ...

εχουμε και λεμε 249 - 20,75 = 228 ενώ στο 299 - 24,9 = 275

Στην μία περίπτωση έχουμε 125 ευρώ ενώ στην άλλη 75 ευρώ ...

με λίγα λόγια , εγώ περιμένω την προσφορά και θα ζητήσω εκ νέου 12μηνο με 2000 πακέτο ...

Εαν το κάνουν δωρεάν για τους 1000άρηδες τελικά , δεν θα γίνει όμως δωρεάν στους 500αρηδες , αλλά θα συμφέρει κάργα να πληρώσεις την διαφορά ...

Ολα αυτά είναι θέμα λογιστηρίου ... Για να ξέρετε που θα απευθυνθήτε ...

Αποποιούμαι τον ευθυνών των επάνω , διότι δεν μπορώ να ξέρω τι πραγματικά θα συμβεί .... Κοινώς μην μου την πέσετε , δεν αξίζει να υπερασπιστώ την θέση μου , η οποία μπορεί να είναι αβάσιμη ...


ΥΓ έβαλα πολλές κλειδαριές ...

nsakel
12-09-06, 11:45
Τους έστειλα το παρακάτω email:

Αγαπητέ Κύριε ή Κυρία,

Είμαι κάτοχος μιας σύνδεσης HOL dialCONNECT DYNAMIC 1000. Στα τέλη Αυγούστου η τηλεφωνική μου γραμμή αναβαθμίστηκε από τον ΟΤΕ στα 2048. Ακολούθησε μετά από δυο μέρες ανάλογη αναβάθμιση από την εταιρεία σας. Έγινα κάτοχος, λοιπόν του πακέτου HOL dialCONNECT DYNAMIC 2000 (Αναφερόταν ρητά στα στοιχεία του λογαριασμού μου στο Site σας).
Σήμερα μπαίνοντας στα στοιχεία του λογαριασμού μου παρατήρησα ότι η σύνδεσή μου είχε επαναφερθεί στο προηγούμενο status.

Είναι δυνατόν μια εταιρεία με πολυετή παρουσία στο χώρο και του μεγέθους της HOL, να μην έχει σαφή πολιτική marketing (όπως μου ανέφερε εκπρόσωπός σας τηλεφωνικά η απόφαση αναβάθμισης των συνδέσεων 1024 αναιρέθηκε για κάποιο λόγο, που δεν γνωρίζω και δεν ενδιαφέρομαι να μάθω) και να δημιουργεί πελάτες "α'" και "β' διαλογής".

Με τη πρακτική σας το μόνο που θα καταφέρετε είναι να οδηγήσετε, με τη πρώτη ευκαιρία, μεγάλο αριθμό των πελατών σας "β' διαλογής" σε άλλους παροχείς.

Αν αυτός είναι ο στόχος σας, τότε μην λάβετε υπόψη το συγκεκριμένο email.

Με εκτίμηση,

------------------------------------------------------

Αν μου απαντήσουν θα σας ενημερώσω!

nrg_polini
12-09-06, 13:38
Μην εκπλαγεις αν δεν απαντησουν καθολου, αυτο ειναι το πιο πιθανο. Κατι πρεπει να κανουμε παντως...

joseph
12-09-06, 15:09
Υπομονή να κάνετε , αφού δεν έχει ανακοινωθεί πακέτο 2000 ... Οταν ανακοινωθεί ( σε 2-3 βδομάδες ) θα βουτήξουμε ...

nrg_polini
12-09-06, 15:58
Προσωπικα δεν θα βουτηξω, γιατι να πληρωσω επιπλεον οταν φορθνετ και οτενετ το δινουν δωρεαν? Το μονο που θα κανω θα ειναι να ζητησω τα 50 Ευρω.

joseph
12-09-06, 16:12
Οπως θες ...

sdikr
12-09-06, 22:17
Υπομονή να κάνετε , αφού δεν έχει ανακοινωθεί πακέτο 2000 ... Οταν ανακοινωθεί ( σε 2-3 βδομάδες ) θα βουτήξουμε ...

Μα φυσικά και έχει, το λένε anyaccess 2000 ;)

yiannis123
12-09-06, 22:47
Και στη δική μου σύνδεση το ίδιο βλέπω οτι έγινε...:hmm:

kos1967
13-09-06, 09:39
Πάντως εγώ παιδιά εξακολουθώ να βλέπω 2048 στο μόντεμ και 2000 στην χωλ.Λες να με ξέχασαν εμένα ή παίζει τίποτα σε ποια τιμή αγόρασες το πακέτο; (το είχα αγοράσει πέρσι το Δεκέμβριο στα 502 €)Ή ακόμα χειρότερο διπλασιάζουν μόνο όσους είναι κοντά (σε 3 μήνες) στην ημερομηνία λήξης και μπορούν να την κάνουν; (A από ταχύτητες στα τόρρεντ πριν την αναβάθμιση ήμουν πολύ καλύτερα:έπιανα 60-70 kB ενώ τώρα σε 2048 γραμμή μόλις 40-50).Αυτά.

nrg_polini
13-09-06, 12:52
Εσυ καλως εισαι αναβαθμισμενος, δεν αναβαθμιστηκαν οσοι πηραν το πακετο με 299 Ευρω.

Δεν μπορω να τους καταλαβω ειλικρεινα...οταν μας εχουν εξαπατησει, οταν οι αλλοι εχουν αναβαθμισει, τι περιμενουν να ξαναπαρουμε ποτε χολ???

Avvocato
13-09-06, 13:25
Εγω εβαλα 4μβ και κατεβαζει πιο αργα απο τιν 2μβ του οτε που εχω ρε παιδια.

Μακρια απο αυτην την εταιρεια, ειναι ανευθηνοι ολοι τους εκει μεσα

Zorz
13-09-06, 14:03
Και εγώ το είχα πάρει με την προσφορά του περασμένου δεκέμβρη στα 500 ευρώ, δηλαδή και εγώ θα αναβαθμιστώ ?
Εμένα μέσα στο λογαριασμό λεει dialconnect 2000 αλλα παρακάτω κύκλωμα λεει 1mb.
Ψιλομπερδεύτηκα.

moby_gr
03-10-06, 21:00
Στις 8 Αυγουστου κι ενω έληγε η συνδρομη μου broadband pack 500, εκανα ανανέωση και αναβάθμιση σε broadband pack 1000 (1 χρονο.....), με τη λογικη πως με τους διπλασιασμους θα παω στα 2Mbps.

Η γραμμη στις 12 Αυγουστου κιολας εγινε 1Mbps, κι ακολουθως στις 25 Αυγουστου περιπου (δε γνωριζω ακριβως ποτε καθοτι ελειπα σε διακοπες) διπλασιαστηκε σε 2Mbps.
Και για 15 μερες περιπου οι ταχυτητες ηταν αψογες, εφταναν ακομα και τα 180-190kbps!!!
(τσεκαρα επισης και στο management tools της HOL και η συνδεση μου αναφεροταν ως
HOL dialCONNECT DYNAMIC 2000 provisioned)

Και ξαφνικα στις 10 Σεπτεμβριου βλεπω μια ξαφνικη μειωση της ταχυτηας d/l (περιπου στα 60-70kbps) αλλα θεωρησα πως επειδη 1) γυρισαν ολοι, 2) μπηκαν κοφτες καθως και ολα τα αλλα γραφικα πλεον σεναρια - ΜΕΤΑ ΤΟ TS ΤΗΣ HOL - επεσαν για λιγο οι ταχυτητες)
Δεν υποψιαστηκα κατι παραπανω καθοτι το router εβλεπε (αλλα και βλεπει) ακομα 2Mbps στη γραμμη. Θα ισιωσει λεω κι εγω που θα παει...

Περασαν ομως οι μερες και τιποτε δε βελτιωνοταν (max d/l 35-40kbps) και χτες μπαινοντας στο management tools της HOL βλεπω συνδεση: HOL dialCONNECT DYNAMIC 1000!!!!

Αποφασισα να ανοιξω ενα θεμα στο site της HOL, ρωτωντας ποια ειναι τελικα η ταχυτητα της συνδεσης μου και αμεσως λαμβανω ενα email απαντηση:
"η ταχυτητα συνδεσης σας ειναι 1024/256"!!! (εγω φρικαρα απο την απλοτητα της απαντησης, αλλα τι αλλο θα μπορουσε βεβαια να μου πει ο ανθρωπος? αυτο εβλεπε, αυτο μου απαντησε)

Μα...ρωταω ξανα...αφου ο Ο.Τ.Ε. διπλασιασε τις γραμμες, εγω τι εκανα (ή δεν έκανα) και δεν το δικαιουμαι??? αμεση και παλι απαντηση:
"Σας επισυνάπτουμε την ανακοίνωση της HOL. http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=1559 (http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=1559) (οπου και αναφερεται το γνωστο σε ολους πια Η Hellas On Line είχε προχωρήσει από τον Ιούλιο σε ειδική προσφορά για το 12μηνο My HOL Broadband Pack 1000 με δώρο τον εξοπλισμό, που παρείχε ταχύτητα πρόσβασης 1024kbps, στην προνομιακή τιμή των 299€, όλα πληρωμένα. Οι συγκεκριμένοι χρήστες θα συνεχίσουν να έχουν πρόσβαση με ταχύτητα 1024)
Για το πακέτο σας δεν υφίσταται διπλασιασμός. Για περισσότερες λεπτομέρειες απευθυνθείτε στο τμήμα Πωλήσεων"

Και ξαναπανταω...αφου η εξαιρεση αφορα τα πακετα του Ιουλιου, εγω το ειχα απο πριν και το ανανεωσα τον Αυγουστο γιατι δε δικαιουμαι το διπλασιασμο??? Επισης αφου δεν τον δικαιουμουν γιατι ειχα HOL dialCONNECT DYNAMIC 2000 για καποιο διαστημα?

...Ακομα περιμενω απαντηση στο τελευταιο μου mail...

Ετσι, σημερα, αποφασια να παρω τηλεφωνο στο τμημα πωλησεων, οπου καποιος, πολυ ευγενικα και με κατανοση για την αδικια αυτη σε βαρος μου ειπε πως δυστυχως δεν μπορει να κανει κατι (κι αλλη μια τετοια περιπτωση του εχει προκυψει, αλλα απο ψηλα στη HOL, αυτοι που αποφασιζουν σε τετοιες περιπτωσεις του λενε πως δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει κατι...!!!)

Με συγχωρειτε δηλαδη, λαλακας ειμαι εγω να κανω τον Αυγουστο και πριν απο την ανακοινωση της HOL για δωρεαν διπλασιασμο των συνδεσεων (28 Αυγουστου), χωρις επιπλεον χρεωση για ολους (πλην των πακετων του Ιουλιου-αλλη αδικια κι αυτη!) συνδεση 1024, και γιατι να μην εμενα τοτε στην 512 που ηταν φτηνοτερη και που θα διπλασιαζοταν ουτως ή αλλως αμεσα σε 1024???
Κι εν πασει περιπτωση γιατι με ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΑΝ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΣΕ 2Mbps και ΜΕΤΑ ΜΕ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΣΑΝ ΣΤΟ 1Mbps???

Τι να πω για αυτη τη HOL πια....Σα να προσπαθουν να μας διωξουν απο πελατες τους, μου φαινεται....

Ελπιζω να σας κουρασα με το μακροσκελες post μου, αλλα επρεπε καπου να πω τον πονο μου...

Tem
03-10-06, 21:04
θα έλεγα να επιμείνεις. Φυσιολογικά πρέπει να σε διπλασιάσουν και πάλι.

yiannis123
03-10-06, 21:28
Δυστυχώς δεν είσαι ο μόνος...
και εγώ πήρα στις 20 Αυγούστου 1024 σαν εσένα και νοιώθω μ*****ς γιατί αν έπαιρνα 512 θα είχα τελικά το ίδιο αποτέλεσμα δηλαδή πάλι 1024, αλλά φθηνότερα.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=47150


ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ... :mad:

moby_gr
03-10-06, 22:04
Δυστυχώς δεν είσαι ο μόνος...
και εγώ πήρα στις 20 Αυγούστου 1024 σαν εσένα και νοιώθω μ*****ς γιατί αν έπαιρνα 512 θα είχα τελικά το ίδιο αποτέλεσμα δηλαδή πάλι 1024, αλλά φθηνότερα.




oops, συγγνωμη αλλα δεν ειχα δει το παρεμφερες topic που ειχε ανοιχτει.

Να ρωτησω ομως κατι? το router που βλεπει 2Mbps σημαινει κατι? μηπως πως εχει αναβαθμιστει η γραμμη απο τον Ο.Τ.Ε. αλλα η HOL μας γραφει στα α%*#$%α της???:hmm:

joseph
04-10-06, 01:00
τα 2mbits κοστίζουν 500 ευρώ ... σαν πολλά δεν θέλετε; πληρώστε την διαφορά και θα έχετε 2 mbits ( δεν σας την λέω , τις τιμές του 2mbits πακέτο υπάρχουν στο site www.hol.gr ) και το σκεπτικό ότι με 1 mbit θα πάτε στα 2 mbits ισχύει μόνο για την ΟΤΕΝΕΤ και την forthnet εν μέρει ... Εγώ κάνω υπομονή , θα πέσουν κι άλλο οι τιμές ...

Tem
04-10-06, 02:42
τα 2mbits κοστίζουν 500 ευρώ ... σαν πολλά δεν θέλετε; πληρώστε την διαφορά και θα έχετε 2 mbits ( δεν σας την λέω , τις τιμές του 2mbits πακέτο υπάρχουν στο site www.hol.gr (http://www.hol.gr) ) και το σκεπτικό ότι με 1 mbit θα πάτε στα 2 mbits ισχύει μόνο για την ΟΤΕΝΕΤ και την forthnet εν μέρει ... Εγώ κάνω υπομονή , θα πέσουν κι άλλο οι τιμές ...
ουσιααστικά πάντως ούτε η forthnet ούτε η otenet δίνουν 2mbit. Kάτι τέτοιο διαπιστώνεται από τα προβλήματα που καταγράφονται στα αντίστοιχα threads

sdikr
04-10-06, 02:51
ουσιααστικά πάντως ούτε η forthnet ούτε η otenet δίνουν 2mbit. Kάτι τέτοιο διαπιστώνεται από τα προβλήματα που καταγράφονται στα αντίστοιχα threads

Θα ήταν όπως τα λές αν παντού υπήρχαν προβλήματα, όμως δεν υπάρχουν παντού ;)

Tem
04-10-06, 06:50
Θα ήταν όπως τα λές αν παντού υπήρχαν προβλήματα, όμως δεν υπάρχουν παντού ;)
Σωστά. Αν δεν κάνω λάθος δεν αναφέρονται προβλήματα σε ALTEC και TELLAS

yiannis123
04-10-06, 21:03
τα 2mbits κοστίζουν 500 ευρώ ... σαν πολλά δεν θέλετε; πληρώστε την διαφορά και θα έχετε 2 mbits ( δεν σας την λέω , τις τιμές του 2mbits πακέτο υπάρχουν στο site www.hol.gr ) και το σκεπτικό ότι με 1 mbit θα πάτε στα 2 mbits ισχύει μόνο για την ΟΤΕΝΕΤ και την forthnet εν μέρει ... Εγώ κάνω υπομονή , θα πέσουν κι άλλο οι τιμές ...

Το λεπτό σημείο στην υπόθεση είναι οτι στην ίδια χρονική στιγμή αγόραζες με 246 512kbps (που μετά έγιναν 1024) ή με 299 1024kbps (που παρέμειναν όμως 1024):down:

καταλαβαίνω οτι το να με ανεβάσουν στα 2048 είναι ακριβό και δεν το απαιτώ. ΑΠΑΙΤΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ Μ!@#$Α.
Ας μου δώσουν πχ την διαφορά από τα 246 στα 299 σε παραπάνω χρόνο στην 1024...

moby_gr
05-10-06, 08:10
μα τι λετε τωρα???

εγω το ανακοινωσα αυτο???

απο: http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=1559

Ημ/νία: 30/8/2006


Σε διπλασιασμό των ταχυτήτων πρόσβασης στο ADSL έως τις 15 Σεπτεμβρίου προχωρά η Hellas On Line, μετά τη σχετική ανακοίνωση του ΟΤΕ. H αναβάθμιση των ταχυτήτων θα πραγματοποιείται μόλις ολοκληρωθεί η αντίστοιχη αναβάθμιση των υποδομών (DSLAMs) του Οργανισμού, διαδικασία που αναμένεται να ολοκληρωθεί μέσα στο επόμενο τρίμηνο. Η αναβάθμιση δεν θα προκαλέσει καμία μεταβολή στις χρεώσεις των συνδέσεων ενώ δεν απαιτείται και αλλαγή εξοπλισμού. Επίσης, δεν απαιτείται καμία ενέργεια από την πλευρά των συνδρομητών.

Συγκεκριμένα διπλασιάζονται οι ταχύτητες σε:
• Όλες τις συνδέσεις ΗΟL Home και Office Any Access 300, 500 και 1000.
• Όλα τα πακέτα ΗΟL Broadband Pack 300, 500 και 1000 (είτε πρόκειται για πακέτα προπληρωμένου χρόνου, είτε για πακέτα με μηνιαία χρέωση).
• Όλα τα πακέτα της καλοκαιρινής προσφοράς στο 12μηνο My HOL Broadband Pack 300 & 500 με δώρο τον εξοπλισμό.
Η Hellas On Line είχε προχωρήσει από τον Ιούλιο σε ειδική προσφορά για το 12μηνο My HOL Broadband Pack 1000 με δώρο τον εξοπλισμό, που παρείχε ταχύτητα πρόσβασης 1024kbps, στην προνομιακή τιμή των 299€, όλα πληρωμένα. Οι συγκεκριμένοι χρήστες θα συνεχίσουν να έχουν πρόσβαση με ταχύτητα 1024.

Αφου ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ???

joseph
05-10-06, 15:19
Το λεπτό σημείο στην υπόθεση είναι οτι στην ίδια χρονική στιγμή αγόραζες με 246 512kbps (που μετά έγιναν 1024) ή με 299 1024kbps (που παρέμειναν όμως 1024):down:

καταλαβαίνω οτι το να με ανεβάσουν στα 2048 είναι ακριβό και δεν το απαιτώ. ΑΠΑΙΤΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ Μ!@#$Α.
Ας μου δώσουν πχ την διαφορά από τα 246 στα 299 σε παραπάνω χρόνο στην 1024...

Ζήτησε πίστωση απο το λογιστήριο , θα μπουν 50 ευρώ στο ηλεκτρονικό πορτοφόλι σου ... Εχεις δίκιο όταν λες για τα 50 ευρώ , αλλά μην μου ζητάς 200 ευρώ δώρο ( 2mbits )

moby_gr
05-10-06, 15:57
Ζήτησε πίστωση απο το λογιστήριο , θα μπουν 50 ευρώ στο ηλεκτρονικό πορτοφόλι σου ... Εχεις δίκιο όταν λες για τα 50 ευρώ , αλλά μην μου ζητάς 200 ευρώ δώρο ( 2mbits )



Μα καλα της HOL εισαι και ξερεις πως θα μπουν και στο ηλεκτρονικο πορτοφολι του??? :hmm:
Κι επειδη ειναι 50€ να τα δωσουν πισω, ε? ενω για το διπλασιασμο επειδη ειναι +233€ να μην το κανουν? :down:
Την ανακοινωση σας αραγε, την εχεις διαβασει? :rofl:


Για να μην το τραβαμε και πολυ, κι επειδη η ολη ιστορια δεν εχει να κανει με λεφτα, αλλα με την κοριδια που μας πουλαει η HOL !!! ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΑΝ ΠΩΣ:
1)Η αναβάθμιση δεν θα προκαλέσει καμία μεταβολή στις χρεώσεις των συνδέσεων ενώ δεν απαιτείται και αλλαγή εξοπλισμού. Επίσης, δεν απαιτείται καμία ενέργεια από την πλευρά των συνδρομητών.
2)Συγκεκριμένα διπλασιάζονται οι ταχύτητες σε:
• Όλες τις συνδέσεις ΗΟL Home και Office Any Access 300, 500 και 1000.
• Όλα τα πακέτα ΗΟL Broadband Pack 300, 500 και 1000 (είτε πρόκειται για πακέτα προπληρωμένου χρόνου, είτε για πακέτα με μηνιαία χρέωση).
(εκτος της προσφορας του Ιουλιου βεβαια)

joseph
05-10-06, 17:19
Το πακέτο 1000 πριν της προσφοράς Ιουλίου κόστιζε 500 ευρώ , άρα λογικά πρέπει να γίνει 2 mbis ... Αυτοί που πήραν με 299 δεν πρόκειται να πάν πιο πάνω , όσο για την οικονομική διαφορά ας την επιλύσουν με το λογιστήριο ...

nrg_polini
06-10-06, 18:23
Πηρα τηλεφωνο και θα μου επιστρεψουν τα 53 Ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο. Δεν χρειαστηκε ιδιαιτερη πιεση.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.