PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως ξεκουμπώνει το ZTE zxv router?



nutrialex
27-01-11, 18:10
Ξερει μήπως κανείς πως ξεκουμπώνει το ZTE zxv router?

Επειδή το router βρίσκεται στην κρεβατοκάμαρα με ενοχλεί αφάνταστα η φωτεινότητά του. :cool: :cool: Αν προσπαθήσω να το καλύψω με κάτι θα επιβαρύνω την απαγωγή της θερμότητας.
Η μόνη λύση όπως το βλέπω είναι να το ξεκουμπώσω και να απομακρύνω το διαφανές σα τζάμι πλαστικό που πολλαπλασιάζει το φωτισμό του.

Έχει προσπαθήσει κανείς να το ανοίξει? Δε θέλω να το καταστρέψω και πιστεύω ότι απομακρύνεται εύκολα (τι στο διάλο, κινέζικο είναι δε μπορεί) το διαφανές πλαστικό ώστε σε περίπτωση επιστροφής του router να μπορέσω να το τοποθετήσω πίσω στη θέση του.

africa_twin
28-01-11, 12:34
Μήπως θα έπρεπε να σε απασχολεί περισσότερο άλλο πράγμα (ακτινοβολία) παρά ο φωτισμός και να το απομακρύνεις τελείως από κει;

RASTAVIPER
28-01-11, 13:43
Το να καλύψεις τα λαμπάκια με 1 μαύρο πανάκι, δεν νομίζω να έχει θέμα με την θερμότητα.

NikosGR7
28-01-11, 17:19
Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο Router έχει δύο βίδες και στην μια έχει ένα χαρτάκι που λέει: Warranty Void If Broken, που σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση σε περίπτωση που σχιστεί.

nutrialex
28-01-11, 21:05
Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο Router έχει δύο βίδες και στην μια έχει ένα χαρτάκι που λέει: Warranty Void If Broken, που σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση σε περίπτωση που σχιστεί.

Ναι έχεις δίκιο, ήταν καλυμένες οι βίδες με το αυτοκόλλητο : "Warranty Void If Broken" Ήταν μικρό το αυτοκόλητο και ξεγελάστηκα. Τελικά μετά ανοιξε σχετικά έυκολα και κάλυψα τα λαμπάκια με αυτοκόλητο.

Ξέρω για την ακτινοβολία και το έχω κλειστό το WiFi την περισσότερη ώρα. Αλλα βρε παιδιά δε κερδίζω και τίποτε έτσι αφού περνάνε απο δω άλλα 5 ασύρματα δίκτια με ισχυρότερο μάλιστα σήμα απο το δικό μου ! Πίκρα δηλαδή. Εν πάση περιπτώση η συσκότιση που ήθελα επιτευχθηκε.

ZackLaffit
28-01-11, 23:58
Με ποιό τρόπο εν τέλει;:rofl:

JORPRA
09-02-11, 00:09
:p
Ξερει μήπως κανείς πως ξεκουμπώνει το ZTE zxv router?

Επειδή το router βρίσκεται στην κρεβατοκάμαρα με ενοχλεί αφάνταστα η φωτεινότητά του. :cool: :cool: Αν προσπαθήσω να το καλύψω με κάτι θα επιβαρύνω την απαγωγή της θερμότητας.
Η μόνη λύση όπως το βλέπω είναι να το ξεκουμπώσω και να απομακρύνω το διαφανές σα τζάμι πλαστικό που πολλαπλασιάζει το φωτισμό του.

Έχει προσπαθήσει κανείς να το ανοίξει? Δε θέλω να το καταστρέψω και πιστεύω ότι απομακρύνεται εύκολα (τι στο διάλο, κινέζικο είναι δε μπορεί) το διαφανές πλαστικό ώστε σε περίπτωση επιστροφής του router να μπορέσω να το τοποθετήσω πίσω στη θέση του.



Μαυρη μονωτικη δεν εχεις; μονο τα λαμπακια να καλυψεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.