PDA

Επιστροφή στο Forum : Oxygen Gennet + ZTE Blade



psylos
31-01-11, 01:53
Ένας φιλος εχει το ZTE Blade κινητο με Android 2.1 και προσπαθουσε να συνδεθει στο wifi του Oxygen. Ομως δεν μπορουσε με τπτ να συνδεθει. Δοκιμασαμε με διαφορετικο τροπο κωδικοποιησης για κλειδωμα (WPA2/WPE) αλλα τπτ... Να ενημερωσω οτι τα Galaxy S και Nokia 5800XM που δοκιμασαμε συνδεθηλαν κανονικα στο ασυρματο του ρουτερ.


Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα με το Wi-Fi του Oxygen?
Υπαρχει καποια πιθανη αιτια ή λύση που μπορετε να σκεφτειτε?
(btw το blade συνδεεται κανονικα σε αλλα ρουτερ)

Mouse Potato
31-01-11, 03:25
Είναι πιθανό να υπάρχει ασυμβατότητα. Το blade δεν παίρνει IP από το router; Δοκίμασες ξεκλειδώσεις το ασύρματο και μετά δοκιμάσεις με το blade;

3llinas
31-01-11, 11:47
Είναι πιθανό να υπάρχει ασυμβατότητα. Το blade δεν παίρνει IP από το router; Δοκίμασες ξεκλειδώσεις το ασύρματο και μετά δοκιμάσεις με το blade;

υπαρχει οντος ασθμβατοτητα oxygen με το blade...μονο αλλαγη router παιζει

psylos
31-01-11, 21:29
το θέμα είναι ότι σε άλλο oxygen συνδέεται το κινητό. Μάλλον κάτι παίζει με το συγκεκριμένο ρούτερ κ δν μπορεί το κινητό να συνδεθεί κανονικά.
Thx anyway! Μάλλον πρέπει να αλλαχθεί το ρούτερ.

PliSkiN
02-02-11, 02:08
Δοκίμασε μέσα στο Interface του Oxygen να πας Ασύρματο -> Ρυθμίσεις -> Τρόπος λειτουργίας 802.11 να το αλλάξεις σε Μόνο G. Σε γνωστό, με αυτή τη ρύθμιση και μία επανεκκίνηση του Oxygen, συνδέθηκε κανονικά το ZTE.

cmaniac
02-02-11, 03:26
firmware νεοτερο περασατε?

Ξερω σιγουρα οτι εχει βγει καποιο.

kasi
02-02-11, 03:36
κάνε ένα restart το modem και το κινητό :)

bmagi
19-02-11, 01:10
Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω με το Χ10 mini της Sony EricsonΣυνδεεται σε ολα τα αλλα router που το εχω δοκιμασει άλλα οχι στο oxygen Και σημειωτεον οτι εχω δοκιμασει τα πάντα Απλα οταν το αλλαξα σε μονο G δεν εκανα επανεκκινηση το router Θα το δοκιμασω και αυτο.
..................
Το δοκιμασα και ΝΑΙ πετυχε Συνδεθηκε κανονικα :)

PliSkiN
20-02-11, 00:34
:oneup::oneup:

theopan
22-02-11, 02:09
Μην το ψάχνετε. Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με το συνδυασμό Oxygen+Blade. Κι εγώ στο Oxygen φίλου είχα (λέω "είχα" γιατί το άλλαξε πρόσφατα και αυτός με ΖΤΕ) πρόβλημα να συνδεθώ με το Blade μου. Για την ακρίβεια συνδέθηκα μια φορά στην αρχή και στη συνέχεια μόνο για λίγο, εφόσον πρώτα έκανε restart το "router" (ο Θεός να το κάνει αυτό το κονσερβοκούτι της κακιάς ώρας). Με κανένα άλλο router ως σήμερα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.