PDA

Επιστροφή στο Forum : Πώς να διακόψω ;



Πασχαλίτσα
12-09-06, 10:48
Παιδιά
τι διαδικασία να ακολουθήσω ώστε να διακόψω από την Τελλάς ;
Χρειάζονται έγγραφες αιτήσεις ;
Να τους πάρω τηλέφωνο ντρέπομαι λίγο.

:(

apok
12-09-06, 10:50
Γιατί ντρέπεσαι?
Λογικά με ένα φαξ ( με την ταυτότητά σου ) μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.
Ίσως και με mail με scannαρισμένη ταυτότητα

papdoux
12-09-06, 11:02
μην ντρεπεσαι. Και αυτοι δεν ντρεπονται οταν σου λενε ανακριβειες.

Για διακοπη απο οσο ξερω θελει fax με την υπογραφη σου και να γραφεις πανω τον αριθμο ταυτοτητας και τη αιτια διακοπης (τουλαχιστον αυτο ειχαν πει σε εμενα).

Πασχαλίτσα
12-09-06, 11:07
Κατάλαβα.
Φεύγω στο εξωτερικό θα πώ. :)
Ευχαριστώ παιδιά.

Anarki
12-09-06, 13:10
Θα κάνουν 1 μήνα περίπου για τη διακοπή, πληροφοριακά.

Είσαι η πασχαλίτσα που ξέρω ε; :oops:

MTS
12-09-06, 13:37
Ενα φαξ με αφμ αρ ταυτοτητας ονοματεπωνυμο και νουμερο τηλεφωνου που θα γινει η διακοπη και υπογραφη. Και απλα να λες οτι θες διακοπη του adsl internet. Παρε το 13800 να σου πουν σε ποιο τηλεφωνο να το στειλεις ή στειλτο στο 2111200021 ;) δεν ειναι απαραιτητο να γραψεις το λογο της διακοπης...

Dimitris
12-09-06, 14:39
Νομίζω μπορείς και με σκανναρισμένη υπογραφή να στείλεις την αίτηση στο crm@tellas.gr

macuser
12-09-06, 22:09
Σου στέλνουν εκαθαριστικό λογαριασμό μετά την διακοπή?

pankostas
12-09-06, 23:56
Μην λες οτι φευγεις στο εξωτερικο.Δεν θα σε πιστεψουν.
Πες καλυτερα οτι σε παιρνουν φανταρο!!!!:wall:

macuser
13-09-06, 19:56
τελικά ήρθε όχι εκαθαριστικός αλλά ο κλασικός δίμηνος λογαριασμός.
Τι να κάνω να τον πληρώσω?

Stilskin
13-09-06, 20:14
Οχι. Αν έχεις ζητήσει διακοπή και οι 2 μήνες που σου χρέωσαν δεν τους έχεις εξολοκλήρου χρησιμοποιήσει μην τους πληρώσεις!
Εγω αυτό είχα κάνει! Βέβαια τα άκουσαν και λίγο στο τηλεφωνικό κέντρο και μου είπαν να περιμένω τον εκκαθαριστικό λογαριασμό!
Και να μου έλεγαν να πλήρωνα προφανώς και δεν θα το έκανα! Ολόκληρο λογιστήριο έχουν! Αν δεν μπορούν να στέλνουν τους σωστούς λογαριασμούς τι να πώ?
Απλά έτσι είναι ο τρόπος που βγάζουν τους λογαριασμούς και τελικά μετα απο 2 μήνες στον επόμενο λογαριασμό ήρθε η κανονική χρέωση.

macuser
13-09-06, 20:34
Ζήτησα διακοπή στις 20 αυγούστου και γυρνώντας από τις διακοπές στις 10 Σεπτεμβρίου δεν είχα ιντερνετ. Δεν ξέρω πότε ακριβώς το έκοψαν, αλλά σίγουρα δεν ήταν ο μήνας που μου είπαν τηλεφωνικώς και σίγουρα δεν ήταν το δίμηνο που μου χρέωσαν.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

macuser
13-09-06, 20:36
Θα περιμένω τον εκαθαριστικό. Ελπίζω μόνο να μην έχει τίποτα προσαυξήσεις κλπ από την καθηστέρηση της μη πληρωμής

union1
21-09-06, 08:47
Ενα φαξ με αφμ αρ ταυτοτητας ονοματεπωνυμο και νουμερο τηλεφωνου που θα γινει η διακοπη και υπογραφη. Και απλα να λες οτι θες διακοπη του adsl internet. Παρε το 13800 να σου πουν σε ποιο τηλεφωνο να το στειλεις ή στειλτο στο 2111200021 ;) δεν ειναι απαραιτητο να γραψεις το λογο της διακοπης...

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ AITHMA!!!!

Stilskin
21-09-06, 13:24
Εγω αίτημα δεν είχα γράψει και ούτε πρόκεται να έγραφα! Σε κάτι ερωτήσεις τηλεφωνητριών γιατί θέλετε να φύγετε και έχουμε καλες τιμές κλπ κλπ αρχίζω και ψιλοστραβώνω!

Stilskin
21-09-06, 13:26
Θα περιμένω τον εκαθαριστικό. Ελπίζω μόνο να μην έχει τίποτα προσαυξήσεις κλπ από την καθηστέρηση της μη πληρωμής

Για να είσαι καλυμένος ενημέρωσε κιόλας το τμήμα λογαριασμών και πές τους τι ακριβώς έγινε. Εγω αυτό έκανα και ήρθε ο εκκαθαριστικός μετά απο ενα δίμηνο και τον πλήρωσα.

MTS
21-09-06, 17:27
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ AITHMA!!!!

Αυτο παλι απο που προεκυψε?
Το αιτημα με φαξ φυσικα ειναι απαραιτητο. Ο ΛΟΓΟΣ ειπα οτι δεν ειναι. Αν εννοεις οτι ο λογος της διακοπης ειναι απαραιτητος, εξηγησε μου και γιατι :hmm:Εγω παντως δεν εγραψα γιατι απλα δεν χρειαζεται. Απλα θελω να διακοψω, μηπως θα μου ζητησουν και τα ρεστα? :clap:

tptkouta
27-09-06, 18:28
λοιπον εγω δουλευω στο crm :)
fax στο 2111200021,προς tellas A.E , αφμ,ΑΔΤ,το αιτημα σας (με λογο διακοπης) και οπωσδηποτε υπογραφη.
Αυτα..30 μερες για τη διακοπη ισχυουν δυστυχως
οτι αλλη απορια θα μπαινω συχνα :))

tugito
29-09-06, 19:05
Toν λόγο διακοπής τον ζητάνε προς δική τους ενημέρωση ρε παιδιά.Λογικό είναι.Απλά γράψτε "δεν έμεινα ικανοποιημένος" ή κάτι τέτοιο.Δεν χρειάζεται να δικαιολογηθείτε...

xlntstay
05-10-06, 03:09
Και εμενα με βλεπω μετα από 3+ χρονια (από τους πρώτους στην Τελλας) να την κάνω εντός των ημερών.Ισως δεν φταιει η Τελλας αλλά κερατιατικα 53+ ευρω για 2mbps και ταχύτητες ΟΛΕΣ τις ώρες κατω απο 500 kbps ΔΕΝ μπορώ να πληρώνω.Θα παρω μια ταπεινή 768 η 1024 με κανα πακετακι απο αλλού η απλα μια γραμμή και το δωρεαν 2μηνο της altecnet και θα περιμένω μεχρι να γίνει κάλυψη του ιδιοκτητου απο Τελλας (μου ήπαν για Δεκεμβρη) ώστε μετά να τα "χώνω" σε αυτούς και να μην έχουν καμια δικαιολογία για ΟΤΕδες κ.λ.π.

Crosstalk
05-10-06, 09:37
Και εμενα με βλεπω μετα από 3+ χρονια (από τους πρώτους στην Τελλας) να την κάνω εντός των ημερών.Ισως δεν φταιει η Τελλας αλλά κερατιατικα 53+ ευρω για 2mbps και ταχύτητες ΟΛΕΣ τις ώρες κατω απο 500 kbps ΔΕΝ μπορώ να πληρώνω.Θα παρω μια ταπεινή 768 η 1024 με κανα πακετακι απο αλλού η απλα μια γραμμή και το δωρεαν 2μηνο της altecnet και θα περιμένω μεχρι να γίνει κάλυψη του ιδιοκτητου απο Τελλας (μου ήπαν για Δεκεμβρη) ώστε μετά να τα "χώνω" σε αυτούς και να μην έχουν καμια δικαιολογία για ΟΤΕδες κ.λ.π.

Αφου εχεις συμπληρωσει ηδη εναν χρονο υπηρεσια μπορεις να ζητησεις τουλαχιστον να σε "περασουν" στο 39,90€ ανα μηνα!

xlntstay
05-10-06, 21:50
Αφου εχεις συμπληρωσει ηδη εναν χρονο υπηρεσια μπορεις να ζητησεις τουλαχιστον να σε "περασουν" στο 39,90€ ανα μηνα!

Τοζήτησα αλλά η επιτυχία ειναι ότι είναι ΜΟΝΟ γιά νέους συνδρομητές...γιαυτό και εγώ θα γίνω ποοοολύ παλιός...:down:

the_Mask
06-10-06, 17:40
Τοζήτησα αλλά η επιτυχία ειναι ότι είναι ΜΟΝΟ γιά νέους συνδρομητές...γιαυτό και εγώ θα γίνω ποοοολύ παλιός...:down:


με ενα faxaκι και οχι δια τηλεφωνου ολα γινονται! Ζητας μεταβαση στο προιον χωρις εξοπλισμο και εισαι ωραιος.Θα πραγματοποιηθει το αιτημα σου καονινικοτατα,, το πολυ πολυ να χρειαστει να μεινεις χωρις ιντερνετ μερικες ωρες

xlntstay
07-10-06, 08:52
με ενα faxaκι και οχι δια τηλεφωνου ολα γινονται! Ζητας μεταβαση στο προιον χωρις εξοπλισμο και εισαι ωραιος.Θα πραγματοποιηθει το αιτημα σου καονινικοτατα,, το πολυ πολυ να χρειαστει να μεινεις χωρις ιντερνετ μερικες ωρες

Θα το δοκιμάσω...θα ζητησω μαλιστα και υποβάθμιση σε 768 (ετσι κι αλλιώς πάνω από 500 δεν βλεπω ποτέ)..

@ ADSLgr.com All rights reserved.