PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL Demo account problems



PcLawyer
25-02-04, 17:50
Χαίρετε,

Πήρα λοιπόν χθες ένα demo account από ΗOL,το κάνω activation με τον τρόπο που περιγράφουν στις οδηγίες τους,ακολουθώ τις οδηγίες του site για τις ρυθμίσεις του Alcatel Sp.Home PSTN over XP (που ουσιαστικά τις είχα σωστές εκ των προτέρω,καθώς έχω εδώ και ένα 6μηνο Otenet),πάω να μπώ....τίποτα: error 691-password or username is wrong.
Το γράφω μια ,το γράφω δυο ,πάλι τίποτα.Μπαίνω με Otenet (και με Forthnet,καθώς έχω ένα demo και για αυτήν), όλα οκ.
Μπαίνω στο online chat help,μιλάω μισή ώρα και λύση δεν βρίσκουμε.Δεν βλέπουν καν τις κλήσεις μου λένε...

Πριν παραιτηθώ,αν έχει κανείς καμιά ιδέα,ευχαρίστως να την ακούσω.

Μετ'εκτιμήσεως

PcLawyer
25-02-04, 19:55
Μάλιστα,πανέμορφα...

Έτσι κι αλλιώς για Forthnet το βλέπω,γιατί έχει και καλή τιμή στο 384/128...

Thanx anyway psy

psyxakias
25-02-04, 19:57
Περιμένε 5-6 μέρες να δουμε τι παίζει με Q.. ενδιαφέρον ακούγεται :)

b0fh
25-02-04, 21:39
Join the club: http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=4010

Να δεις που θα φταίει και εσένα η γραμμή σου (και καλά) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Αν κάτι τέτοιο φαίνεται στα συστήματα (δηλαδή οτι δεν φτάνει η προσπάθεια) θα ήταν προτιμότερο να υποθεί κάποια δικαιολογία ?
Τώρα το τι παίζει και δεν βλέπουν στην HOL την προσπάθεια ενώ με άλλους ISP's παίζει ok η dsl του PcLawyer είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα με την δικιά μου dsl απο HOL, ούτε απο θέμα ταχύτητας ούτε πρόβλημα σύνδεσης. Οι μόνες φορές που αντιμετώπισα πρόβλημα ήταν οταν για 2 βράδυα ο ΟΤΕ έκανε αναβάθμιση των dslam του.

'Αβυσσος η ψυχή των ISP's :lol:

ATG
06-04-04, 14:28
Εβαλα σημερα ενα demo της HOL και μπορω να πω οτι παει πολυ καλα. Στο dl πολυ σταθερη χωρις αυξομειωσεις (48,2) , ενω απο οτι ειδα εχει peering agreement με ολους τους Ελληνικους ISPs και πολυ χαμηλα pings.

@ ADSLgr.com All rights reserved.