PDA

Επιστροφή στο Forum : WIND Double Play M- Συνδρομητές Κινητής τηλεφωνίας WIND



Σελίδες : [1] 2

nikos2004
31-01-11, 18:43
Καλησπέρα

στο site της wind αναφέρει μια προσφορά για db m για συνδρομητές wind κινητής από 34 ευρώ σε 23,67 το θεμετα είναι 2
1.αυτή η έκπτωση ισχύει για όλα τα συμβόλαια έχω wind xs
2.Το μεγάλο θέμα έχω hol χωρίς κανένα πρόβλημα αξίζει να μεταβώ στην wind
http://www.wind.com.gr/LeftMenu/Statherh---Internet/Gia-ton-idioti.aspx#WindDB

alex24
31-01-11, 18:51
Εμενα μου ειχανε πει για ολους τους συνδρομητες ανεξαρτητου προγραμματος σε καταστημα wind...Ναι πιστευω οτι αξιζει να πας στην wind για οικονομια εφοσον εχεις και κινητο σε αυτους και το δiκτυο τους εχει στρωσει αρκετα;)

makis
31-01-11, 19:31
Το ρώτησα είναι από το Wind Medium και πάνω ;)

nio25
31-01-11, 21:53
Αυτό ισχύει μόνο για νέους συνδρομητές;

vaggozz
31-01-11, 22:03
Πάντως εγώ από μία ματιά που έριξα κατάλαβα ότι είναι άλλο ένα διαφημιστικό τρικ αφού ναι μεν αναφέρουν "Μόνο με 23,67€/μήνα" από 34€ και "Ισχύει για όσους έχουν συμβόλαιο κινητής WIND" αλλά πιο κάτω και συγκεκριμένα στα χαρακτηριστικά του προγράμματος αυτού (WIND Double Play M) αναφέρει "Σε συνδυασμό με WIND κινητό Έκπτωση 10,33€ στο λογαριασμό του WIND κινητού σας, κάθε μήνα, για πάντα!"!!!
Κομπίνα δηλαδή....
http://img684.imageshack.us/img684/8764/winddoubleplaym2367euro.png
http://img263.imageshack.us/img263/7268/pouctiawind.png Οι όροι είναι εδώ http://img560.imageshack.us/img560/888/oroiwbbm.png

RASTAVIPER
31-01-11, 22:06
Πάντως εγώ από μία ματιά που έριξα κατάλαβα ότι είναι άλλο ένα διαφημιστικό τρικ αφού ναι μεν αναφέρουν "Μόνο με 23,67€/μήνα" από 34€ και "Ισχύει για όσους έχουν συμβόλαιο κινητής WIND" αλλά πιο κάτω και συγκεκριμένα στα χαρακτηριστικά του προγράμματος αυτού (WIND Double Play M) αναφέρει "Σε συνδυασμό με WIND κινητό Έκπτωση 10,33€ στο λογαριασμό του WIND κινητού σας, κάθε μήνα, για πάντα!"!!!
Κομπίνα δηλαδή....

Κομπίνα που σου κόβει 10€ κάθε μήνα??? :sorry::sorry:
Και εγώ αυτό το πακέτο πήρα και ήρθα από forthnet+cosmote και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα χρήματα που δίνω. :oneup:

nio25
31-01-11, 22:10
Κι εγω (ο πατέρας μου βασικά :p ) Double Play M (με 3 μήνες δώρο στα 34€ υποθέτω)+Wind L (-10€ καθε μήνα)

Το θέμα είναι αν θα ισχύει και για μας η τιμή 23,67€ ;

nikos2004
31-01-11, 22:28
Θα πάω να ρωτήσω αύριο σε ένα κατάστημα να δω Γιατί κάτι δεν μου αρέσει στην έκπτωση

theopan
31-01-11, 22:47
Υποτίθεται ότι σήμερα είναι η τελευταία μέρα της προσφοράς αυτής (-10Ε και άνευ "τέλους ενεργοποίησης"); Έχω κάνει από την προηγούμενη εβδομάδα 3 απόπειρες να συμπληρώσω την online φόρμα και κάθε φορά τελευταία στιγμή πριν πατήσω για να υποβάλλω κάτι μέσα μου με σταματάει! Ένα τζιζ νιώθω στο δάχτυλο! :-) Διστάζω πολύ να μπλέξω με αυτό το "μαγαζί" και στη σταθερή-adsl μου. Δεν έχουν καταφέρει να με πείσουν ότι είναι σοβαροί από την εμπειρία μου στην κινητή...
Πείτε καμιά άποψη για το τι να κάνω...

vaggozz
31-01-11, 22:55
Ναι για μένα είναι κομπίνα γιατί εγώ έχω μηδενικό πάγιο... οπότε οέο? 8α πληρώνω 34€ κάθε μήνα άρα το 23,67€ είναι μούφα... τέσπα ήδη έκανα την αίτηση, μίλησα με μία καλή κυρία της wind (με κάλεσε από το 2117300000) και αύριο τα νεότερα κατάλαβα λάθος? τα 10€ δεν στα κόβει από τα 34 αλλά από το συμβόλαιο σου... έτσι?
theopan εγώ πιστέυω ότι πρέπει να το πατήσεις :up: και αφού ισχυρίζονται ότι είναι "online προσφορά του μήνα" τότε αύριο θα έχει άλλη προσφορά και άμα είναι αυτή καλύτερη τότε ακυρώνεις την 1η :respekt: και ούτως ή άλλως στους όρους λέει ότι "η παρούσα αποτελεί εκδήλωση ενδιαφέροντος και όχι σύμβαση"

RASTAVIPER
31-01-11, 23:54
Ναι για μένα είναι κομπίνα γιατί εγώ έχω μηδενικό πάγιο... οπότε οέο? 8α πληρώνω 34€ κάθε μήνα άρα το 23,67€ είναι μούφα... τέσπα ήδη έκανα την αίτηση, μίλησα με μία καλή κυρία της wind (με κάλεσε από το 2117300000) και αύριο τα νεότερα κατάλαβα λάθος? τα 10€ δεν στα κόβει από τα 34 αλλά από το συμβόλαιο σου... έτσι?
theopan εγώ πιστέυω ότι πρέπει να το πατήσεις :up: και αφού ισχυρίζονται ότι είναι "online προσφορά του μήνα" τότε αύριο θα έχει άλλη προσφορά και άμα είναι αυτή καλύτερη τότε ακυρώνεις την 1η :respekt: και ούτως ή άλλως στους όρους λέει ότι "η παρούσα αποτελεί εκδήλωση ενδιαφέροντος και όχι σύμβαση"
Ναι αλλά αν υπογράψεις το συμβόλαιο, μετά δεν ισχύει μήνας αλλά 12μήνη σύμβαση.
Οπότε προσοχή στο τι λέμε.

theopan
01-02-11, 04:00
Δεν το πάτησα παιδιά. Θέλει πολύ κουράγιο για να μπλέξεις με οποιοδήποτε από τα "καφενεία" μετά τη Netone. Ο μόνος λόγος που το συζητούσα ήταν η δελεαστική οικονομική προσφορά λόγω του ότι έχω ήδη κινητό Wind και προτίθεμαι να πάω στο One σε 2 μήνες που θα μπορώ. Αλλιώς έρχεται ακριβότερη. Θα το σκεφτώ κι άλλο. Έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να πάψει να ισχύει ή και αν πάψει κάτι άλλο θα βγει.

vaggozz
01-02-11, 14:31
Εγώ μόλις γύρισα από το κατάστημα wind γιατί είχα μία απορία (αν επειδή έχω μηδενικό πάγιο χάνω την προσφορά που έλεγε για -10,33 στο πάγιο του κινητού) αλλά υποστήριξαν τα παιδιά εκεί ότι η έκπτωση αυτή σε τέτοιες περιπτώσεις μεταβιβάζεται στο πάγιο του σταθερού.. οπότε έχει καλώς. Τώρα μένει να διαλέξω: παραμένω με connx talk 24άρι+60' κινητά με 45+€ ή παίρνω το ρίσκο και πάω wind Dplay M χωρίς 60' για κινητά αλλά με περίπου 25€... :hmm: νομίζω ότι η ζυγαριά έχει όχι απλώς γύρει αλλά έχει έρθει τούμπα

Πέτρος
01-02-11, 14:56
Εγώ μόλις γύρισα από το κατάστημα wind γιατί είχα μία απορία (αν επειδή έχω μηδενικό πάγιο χάνω την προσφορά που έλεγε για -10,33 στο πάγιο του κινητού) αλλά υποστήριξαν τα παιδιά εκεί ότι η έκπτωση αυτή σε τέτοιες περιπτώσεις μεταβιβάζεται στο πάγιο του σταθερού.. οπότε έχει καλώς. Τώρα μένει να διαλέξω: παραμένω με connx talk 24άρι+60' κινητά με 45+€ ή παίρνω το ρίσκο και πάω wind Dplay M χωρίς 60' για κινητά αλλά με περίπου 25€... :hmm: νομίζω ότι η ζυγαριά έχει όχι απλώς γύρει αλλά έχει έρθει τούμπα

Επειδή και εγώ το έχω ψάξει, είμαι σχεδόν σίγουρος πως στο κατάστημα κάνουν λάθος.
Το site (http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx#Tab12745)της Wind είναι ξεκάθαρο :whistle:
"
Η προσφορά είναι διαθέσιμη στα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου κινητής WIND για ιδιώτες με εμπορική διάθεση μετά τον Ιούνιο του 2005 και με πάγιο υψηλότερο των 20€. Εξαιρούνται τα εξής:
- Προγράμματα δεδομένων WIND (Mobile Broadband)
- Προγράμματα Καρτοσύνδεσης
- WIND XXS, WIND XS με εμπορική διάθεσή από 14/01/2010
- WIND XXS, WIND XS με εμπορική διάθεσή από 03/12/2010
"
Η γνώμη μου είναι πάρε online 2P-L & Mob-S, 3 μήνες δώρο στο 2P και 26,19 - 10,33 = 15,86 στο κινητό
Θα πληρώνεις για 3 μήνες 15,86 και για 9 56,91 (μ.ο. 47), μετά βλέπεις.
Το One το σκέφτηκες?

vaggozz
01-02-11, 15:17
Βασικά το site της wind δεν είναι ξεκάθαρο και η απορία μου είναι το κάνουν αυτό εσκεμμένα? Ή έχουν χάσει τη μπάλα εκεί τα administronia με τις προσφορές τους και δεν ξέρουν πως να τα τακτοποιήσουν? Πέτρο, εσύ κλίκαρες το link "Όλα μαζί" και μετά το "Όλα σε Ένα" αλλά εγώ μιλάω για την online προσφορά "Σταθερή και Internet" > "Για τον Ιδιώτη" > "WIND Double Play M" Σε αυτή την προσφορά δεν αναφέρει τπτ από αυτά που αναφέρει στο "Όλα σε ένα".. Μία είναι η λύση έρχονται αυτοί οι τύποι εδώ με το συμβόλαιο και το εξοπλισμό και διαβάζω αναλυτικά πριν υπογράψω..

RASTAVIPER
01-02-11, 15:23
Βασικά το site της wind δεν είναι ξεκάθαρο και η απορία μου είναι το κάνουν αυτό εσκεμμένα? Ή έχουν χάσει τη μπάλα εκεί τα administronia με τις προσφορές τους και δεν ξέρουν πως να τα τακτοποιήσουν? Πέτρο, εσύ κλίκαρες το link "Όλα μαζί" και μετά το "Όλα σε Ένα" αλλά εγώ μιλάω για την online προσφορά "Σταθερή και Internet" > "Για τον Ιδιώτη" > "WIND Double Play M" Σε αυτή την προσφορά δεν αναφέρει τπτ από αυτά που αναφέρει στο "Όλα σε ένα".. Μία είναι η λύση έρχονται αυτοί οι τύποι εδώ με το συμβόλαιο και το εξοπλισμό και διαβάζω αναλυτικά πριν υπογράψω..
Στο συμβόλαιο δεν αναφέρει τίποτα για τις προσφορές και σχετικούς όρους.
Οπότε ό,τι θέλει διευκρίνηση να το δεις νωρίτερα με καποιον πωλητή σε κατάστημα ή τηλεφωνικώς.

Πέτρος
01-02-11, 16:11
Σας είπα το έχω ψάξει, η προσφορά του Medium είναι ένας άλλος τρόπος που βρήκαν για να πουλήσουν το 3σε1
34 - 10,33 = 23,67
ειδάλλως όπως νόμιζα και εγώ και για αυτό το έψαξα θα ήταν 23,67 - 10,33 (λόγω 3σε1) = 13,34, αμ δε...

BTW το ότι το site είναι ξεκάθαρο, ειρωνικά το είπα

vaggozz
01-02-11, 16:33
Στο συμβόλαιο δεν αναφέρει τίποτα για τις προσφορές και σχετικούς όρους.
Οπότε ό,τι θέλει διευκρίνηση να το δεις νωρίτερα με καποιον πωλητή σε κατάστημα ή τηλεφωνικώς.
Μα είναι δυνατόν να μην αναφέρονται αυτά στην Σύμβαση; Και δηλαδή εάν δεν ισχύουν έτσι όπως μου τα'παν στο κατάστημα και φαίνονται και στο site τους, τί θα μου πούνε; "Εμείς άλλα λέγαμε; Και το site άλλα εννοουσε!" Δεν πρέπει όλα αυτά να καθορίζονται στο συμβόλαιο;

RASTAVIPER
01-02-11, 16:46
Μα είναι δυνατόν να μην αναφέρονται αυτά στην Σύμβαση; Και δηλαδή εάν δεν ισχύουν έτσι όπως μου τα'παν στο κατάστημα και φαίνονται και στο site τους, τί θα μου πούνε; "Εμείς άλλα λέγαμε; Και το site άλλα εννοουσε!" Δεν πρέπει όλα αυτά να καθορίζονται στο συμβόλαιο;
Το συμβόλαιο είναι κάτι τυπικό.Εδώ 1 χρόνο στην cosmote δεν τους είχε νοιάξει καν να μου το στείλουν.
Άλλωστε προσφορές μπορούν να αλλάζουν κάθε μήνα.Δεν μπορούν να κάθονται να αλλάζουν τα μηχανογραφικά τους στοιχεία κάθε λίγο και λιγάκι με άλλες τιμές και εκπτώσεις ή δώρο πάγιο.Οπότε αναφέρουν κάποια στάνταρ πράγματα εκεί και τέλος.

hrliakop
01-02-11, 17:10
Βασικά το site της wind δεν είναι ξεκάθαρο και η απορία μου είναι το κάνουν αυτό εσκεμμένα? Ή έχουν χάσει τη μπάλα εκεί τα administronia με τις προσφορές τους και δεν ξέρουν πως να τα τακτοποιήσουν? Πέτρο, εσύ κλίκαρες το link "Όλα μαζί" και μετά το "Όλα σε Ένα" αλλά εγώ μιλάω για την online προσφορά "Σταθερή και Internet" > "Για τον Ιδιώτη" > "WIND Double Play M" Σε αυτή την προσφορά δεν αναφέρει τπτ από αυτά που αναφέρει στο "Όλα σε ένα".. Μία είναι η λύση έρχονται αυτοί οι τύποι εδώ με το συμβόλαιο και το εξοπλισμό και διαβάζω αναλυτικά πριν υπογράψω..

ρε παιδια χαλαρώστε. ουτε τρικ ειναι ουτε παγιδα.
όσοι έχουν συγκεκριμένα προγραμματα κινητης Wind όπως τα ανεφερε ο φιλος πιο πανω, παιρνουν εκπτωση 10,33 ευρω τον μηνα.
Ειτε την αφαιρεσεις απο τα 34 του σταθερου δλδ να πας στα 23,67 ειτε απο το κινητο το ιδιο κανει για τη τσεπη σου.
Απλα ειναι ενας τροπος προσελκυσης των πελατων με συμβολαιο κινητης.
Σου λεει θα πληρωνεις οτι πληρωνεις τωρα στο κινητο σου και σου δινω το DP M με 23,67 ευρω+3 μηνες δωρο!
Μηπως να μας κανουν και τσ...κια στο τελος;;;

........Auto merged post: hrliakop πρόσθεσε 2 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και κατι αλλο για τους εξυπνακισμους που ακουγονται...
οι προσφορες (μηνες δωρο, εκπτωσεις κτλ) δεν αναφερονται ΠΟΤΕ σε συμβολαια...
αυτοι που τα λενε αυτα μαλλον δεν εχουν δει συμβολαιο στη ζωη τους και παλευουν με τις καρτουλες απο το περιπτερο.

Ας μεινουν με τις καρτουλες τους λοιπον και ας μη παραπληροφορουν

foutrelis
01-02-11, 17:26
Μία είναι η λύση έρχονται αυτοί οι τύποι εδώ με το συμβόλαιο και το εξοπλισμό και διαβάζω αναλυτικά πριν υπογράψω..

Όχι ακριβώς. Υπάρχει ένα πρόβλημα όταν δηλώνεις ενδιαφέρον μέσω Internet και σου φέρνει ο courier το συμβόλαιο να υπογράψεις και τον εξοπλισμό. Πολύ απλά δεν υπάρχει χρόνος να το διαβάσεις, καθώς η ανάγνωσή του χρειάζεται κανένα εικοσάλεπτο, και ο courier δεν διατίθεται να περιμένει πάνω από πέντε λεπτά.

Βέβαια, επειδή η σύμβαση γίνεται εξ αποστάσεως, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών από την υπογραφή της, όπως αναγράφεται και στο συμβόλαιο.

Πριν κάνεις οτιδήποτε, πάρε τηλέφωνο στη Wind να σου λύσουν όποιες απορίες έχεις σχετικά με το πρόγραμμα που σε ενδιαφέρει. Σε δικές μου ερωτήσεις σχετικά με την προσφορά των 3 παγίων δώρο και της δωρεάν ενεργοποίησης, καθώς και σχετικά με τη μετατροπή ISDN γραμμής σε PSTN, ήταν πολύ κατατοπιστικοί.

hrliakop
01-02-11, 17:30
Όχι ακριβώς. Υπάρχει ένα πρόβλημα όταν δηλώνεις ενδιαφέρον μέσω Internet και σου φέρνει ο courier το συμβόλαιο να υπογράψεις και τον εξοπλισμό. Πολύ απλά δεν υπάρχει χρόνος να το διαβάσεις, καθώς η ανάγνωσή του χρειάζεται κανένα εικοσάλεπτο, και ο courier δεν διατίθεται να περιμένει πάνω από πέντε λεπτά.

Βέβαια, επειδή η σύμβαση γίνεται εξ αποστάσεως, έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών από την υπογραφή της, όπως αναγράφεται και στο συμβόλαιο.

Πριν κάνεις οτιδήποτε, πάρε τηλέφωνο στη Wind να σου λύσουν όποιες απορίες έχεις σχετικά με το πρόγραμμα που σε ενδιαφέρει. Σε δικές μου ερωτήσεις σχετικά με την προσφορά των 3 παγίων δώρο και της δωρεάν ενεργοποίησης, καθώς και σχετικά με τη μετατροπή ISDN γραμμής σε PSTN, ήταν πολύ κατατοπιστικοί.

πολυ σωστος...και να συμπληρωσω οτι υπαρχει και η λυση να ζητησει καποιος να του αποσταλλουν τα συμβολαια εκ των προτερων με φαξ/email για να διαβασει, ασποτηθισει, κορνιζαρει οτι θελει να τα κανει...

Ας ειμαστε λιγο λογικοι παιδια...ναι εχουμε να κανουμε με εταιρειες αλλα σε αυτες δουλευουν ανθρωποι και οχι ρομποτ...

vaggozz
01-02-11, 17:35
:clap::clap::clap: Ναι hrliakop, εμείς "εξυπνακισμούς" και εσύ ειρωνεία, μπράβο, έτσι θα πάει μπροστά η συζήτηση.
:rtfm: Πρώτα πρώτα διάβασε τί έγραψες: "όσοι έχουν συγκεκριμένα προγραμματα κινητης Wind όπως τα ανεφερε ο φιλος πιο πανω, παιρνουν εκπτωση 10,33 ευρω τον μηνα."
και μετά γράφεις "Σου λεει θα πληρωνεις οτι πληρωνεις τωρα στο κινητο σου και σου δινω το DP M με 23,67 ευρω"
και σε ρωτάω είναι το ίδιο; ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ 0,00€ στο κινητό, θα έχω 23,67€ πάγιο ή 34€ και ότι πρέπει να έχεις συγκεκριμένο πρόγραμμα συμβολαίου στο κινητό ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ WIND Double Play M. :protest:

nikos2004
01-02-11, 17:50
:clap::clap::clap: Ναι hrliakop, εμείς "εξυπνακισμούς" και εσύ ειρωνεία, μπράβο, έτσι θα πάει μπροστά η συζήτηση.
:rtfm: Πρώτα πρώτα διάβασε τί έγραψες: "όσοι έχουν συγκεκριμένα προγραμματα κινητης Wind όπως τα ανεφερε ο φιλος πιο πανω, παιρνουν εκπτωση 10,33 ευρω τον μηνα."
και μετά γράφεις "Σου λεει θα πληρωνεις οτι πληρωνεις τωρα στο κινητο σου και σου δινω το DP M με 23,67 ευρω"
και σε ρωτάω είναι το ίδιο; ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ 0,00€ στο κινητό, θα έχω 23,67€ πάγιο ή 34€ και ότι πρέπει να έχεις συγκεκριμένο πρόγραμμα συμβολαίου στο κινητό ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟ WIND Double Play M. :protest:

Συμφωνώ δεν αναφέρει πουθενά ποιο πρόγραμμα πρέπει να έχεις:hmm: (εγώ έχω το xs)

vaggozz
01-02-11, 18:08
Άντε ρε nikos2004 πού είσαι; Εδώ θα με βγάλουνε τρελό αυτοί εδωπέρα :crazy:

Εν τω μεταξύ hrliakop δεν καταλαβαίνω την εμπάθεια σου αυτή προς όσους συμμετέχουν σε αυτή τη συζήτηση και ειδικά προς αυτά που έχουν ειπωθεί από εμένα, τί στο καλό? δουλεύεις σε καμμιά εταιρεία ταχυμεταφορών και σου έτυχε για πελάτης κανας "λίγο" μη "λογικό παιδί" (σ.σ. όπως εσύ αναφέρεις) που ήθελε πρώτα να διαβάσει το συμβόλαιο πριν το υπογράψει;:lol:

nikos2004
01-02-11, 19:15
Ρώτησα και τελικά η προσφορά ισχύει μόνο για πάγιο wind m και άνω με έκπτωση όχι στο σταθερό άλλα στο κινητό!!!!!!μια ωραία παραπλανητική :evil:διαφήμιση- προώθηση παντός
όπως το βλέπω θα πάω σε οn και ο θεός βοηθός

vaggozz
01-02-11, 19:25
Ρώτησα και τελικά η προσφορά ισχύει μόνο για πάγιο wind m και άνω με έκπτωση όχι στο σταθερό άλλα στο κινητό!!!!!!μια ωραία παραπλανητική :evil:διαφήμιση- προώθηση
Απευθύνθηκες σε κατάστημα ή πήρες τηλ; Επειδή εμένα στο κατάστημα Γαλατσίου που πήγα μου είπαν ότι η έκπτωση σε περιπτώσεις όπως εγώ που έχω μηδενικό πάγιο σε συμβόλαιο κινητού wind περνάει στο πάγιο του 2ble play M. :confused:

nikos2004
01-02-11, 19:29
σε καταστημα

jhon_mers
01-02-11, 19:39
Επειδή και εγώ το έχω ψάξει, είμαι σχεδόν σίγουρος πως στο κατάστημα κάνουν λάθος.
Το site (http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx#Tab12745)της Wind είναι ξεκάθαρο :whistle:
"
Η προσφορά είναι διαθέσιμη στα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου κινητής WIND για ιδιώτες με εμπορική διάθεση μετά τον Ιούνιο του 2005 και με πάγιο υψηλότερο των 20€. Εξαιρούνται τα εξής:
- Προγράμματα δεδομένων WIND (Mobile Broadband)
- Προγράμματα Καρτοσύνδεσης
- WIND XXS, WIND XS με εμπορική διάθεσή από 14/01/2010
- WIND XXS, WIND XS με εμπορική διάθεσή από 03/12/2010
"
Η γνώμη μου είναι πάρε online 2P-L & Mob-S, 3 μήνες δώρο στο 2P και 26,19 - 10,33 = 15,86 στο κινητό
Θα πληρώνεις για 3 μήνες 15,86 και για 9 56,91 (μ.ο. 47), μετά βλέπεις.
Το One το σκέφτηκες?

Αυτο ακριβως ειναι το σωστο

nikos2004
01-02-11, 19:48
[QUOTE=jhon_mers;3951011]Αυτο ακριβως ειναι το σωστο[/QUO

+:)

Πέτρος
01-02-11, 23:44
στα καταστήματα τελικά δεν ξέρουν τον λούτσο τους (άλλα μήπως είναι και εύκολο να καταλάβεις τα προγράμματα της wind)
και με wind s και με 100 παίρνεις 3σε1

και ναι, περιοδικές προσφορές δεν αναγράφονται στους όρους αλλά οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες να τις επικοινωνούν με κατανοητό και ξεκάθαρο τρόπο και να τις επιβεβαιώνουν και γραπτώς
κάνε save, print και ότι άλλο καταλαβαίνεις τη σελίδα του site με την προσφορά και έχεις έγγραφη υπόσχεση (της όποιας wind) έναντι του νόμου.

ακόμα και τα terms των websites περί μη υποχρέωσης, τυχόν παραλήψεων, λαθών κλπ. είναι (με τον αόριστο τρόπο που συντάσσονται) εκτός του νόμου

theopan
02-02-11, 00:24
και ναι, περιοδικές προσφορές δεν αναγράφονται στους όρους αλλά οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες να τις επικοινωνούν με κατανοητό και ξεκάθαρο τρόπο και να τις επιβεβαιώνουν και γραπτώς
κάνε save, print και ότι άλλο καταλαβαίνεις τη σελίδα του site με την προσφορά και έχεις έγγραφη υπόσχεση (της όποιας wind) έναντι του νόμου.


Τρίχες... Παλιά της τέχνη κόσκινο ειδικά της Wind να παίζει με τις λέξεις και όποιος "τσιμπήσει". Τελικά το έκανα το "πείραμα" (μόνο και μόνο για να δω επίπεδο αξιοπιστίας). Έριξα online αίτηση τα ξημερώματα. Έγραφε ακόμα για δωρεάν τέλος ενεργοποίησης. Το ίδιο έλεγε και γύρω στις 12 το μεσημέρι σήμερα. Μόλις στις 15:00 περίπου που ξανατσέκαρα, είχαν αφαιρέσει το "δωρεάν τέλος". Ε το βράδυ που με πήρε ο λεβέντης από τη Wind, "ομολόγησε" ότι επειδή έπεσε η αίτηση 1/2 πλέον, δεν υπάρχει η προσφορά της δωρεάν ενεργοποίησης (λες και έλεγε πουθενά ξεκάθαρα ότι ισχύει μέχρι 31/1-από γνωστό μου το ήξερα εκ των προτέρων). Ακόμα και αν τη στιγμή που έκανα την αίτηση και άρκετές ώρες μετά, δεν είχε ενημερωθεί το site τους... Φυσικά έφαγε ένα ωραιότατο "άκυρο".
Λυπάμαι αλλά δεν είναι έτοιμη ακόμα σε επίπεδο σοβαρότητας η Wind για να της κάνω την τιμή. :biggrin:

Πέτρος
02-02-11, 01:32
στείλε γραπτώς το παράπονό σου (αν έχεις screenshot καλό θα κάνει) και εδώ είμαστε ...
BTW ξαναλέω, για το λούτσο η wind και στα καταστήματα και στο site άλλα έχουμε και εμείς τα όπλα μας
και ειδικά αυτή η προσφορά του 2P-M είναι παραπλανητική, δεν λέει ότι είναι η 3σε1 άλλα είναι, οπότε κάποιος μπορεί να απαιτήσει και τις 2
βέβαια το χειρότερο είναι η ίδια η 3σε1 και συγκεκριμένα το κείμενο του site που ανέφερα στο 1ο post εδώ

polv
02-02-11, 02:05
Εγώ πάντως έχω κρατήσει το όνομα της κυρίας που με εξυπηρέτησε και Print Screen όλης της προσφορας καθώς και δίπλα στην υπογραφή μου στο συμβόλαιο που έφερε ο courier έγραψα ότι αφορά την προσφορά των 23,67 ευρώ καθότι έχω 6 εταιρικά κινητά γεγονός το οποίο τόνισα γιά αποφυγή παρεξηγήσεων.

Πέτρος
02-02-11, 12:41
εταιρικά, δεν νομίζω σού έρθει η έκπτωση, το site (http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx#Tab12745)είναι ξεκάθαρο :twisted:
"... Η προσφορά είναι διαθέσιμη στα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου κινητής WIND για ιδιώτες με εμπορική διάθεση μετά τον Ιούνιο του 2005 και με πάγιο υψηλότερο των 20€. Εξαιρούνται ... "

η κοπέλα που μίλησες σου είπε πως είσαι ΟΚ?

polv
02-02-11, 13:58
εταιρικά, δεν νομίζω σού έρθει η έκπτωση, το site (http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9F%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%AF/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx#Tab12745)είναι ξεκάθαρο :twisted:
"... Η προσφορά είναι διαθέσιμη στα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου κινητής WIND για ιδιώτες με εμπορική διάθεση μετά τον Ιούνιο του 2005 και με πάγιο υψηλότερο των 20€. Εξαιρούνται ... "

η κοπέλα που μίλησες σου είπε πως είσαι ΟΚ?

Ξαναπήρα τηλέφωνο προς αποφυγή παρεξηγήσεων και με διαβεβαίωσαν ξανά ότι ισχύει και γιά μένα.

vaggozz
02-02-11, 15:36
Εγώ πάντως έχω κρατήσει το όνομα της κυρίας που με εξυπηρέτησε και Print Screen όλης της προσφορας καθώς και δίπλα στην υπογραφή μου στο συμβόλαιο που έφερε ο courier έγραψα ότι αφορά την προσφορά των 23,67 ευρώ καθότι έχω 6 εταιρικά κινητά γεγονός το οποίο τόνισα γιά αποφυγή παρεξηγήσεων.
Ναι, πολύ καλό.. αυτό θα κάνω και εγώ αύριο που θα έρθει ο ταχυμεταφορέας. Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου ότι παρόλο που έχω συμβόλαιο για κινητό wind και αυτό έχει μηδενικό πάγιο η προσφορά -10,67€, όπως μου είπαν και στο κατάστημα Γαλατσίου και μία κυρία από το 6935601260 (εξ. πελατών wind, σ.σ ζητάει το αριθμό σου για να σε εξυπηρετήσει και με χρέωση) μεταφέρεται ως έκπτωση στο πάγιο του WIND Double Play M.
nikos2004 και jhon_mers νομίζω ότι έχετε λάθος πληροφόρηση. Τέλος πάντων, έχασα ήδη αρκετές εργατοώρες με την ανάλυση των δεδομένων, τα printscreens, τα τηλεφωνήματα και την επίσκεψη στο κατάστημα wind και ελπίζω τουλάχιστον να είναι τα πράματα όπως τα έχω εκλάβει μπας και κάνω και λίγη οικονομία γιατί με τα 90+ πού δίνω κάθε δίμηνο στο ΟΤΕ δεν μένει σάλιο:what:

nikos2004
02-02-11, 16:39
Ναι, πολύ καλό.. αυτό θα κάνω και εγώ αύριο που θα έρθει ο ταχυμεταφορέας. Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου ότι παρόλο που έχω συμβόλαιο για κινητό wind και αυτό έχει μηδενικό πάγιο η προσφορά -10,67€, όπως μου είπαν και στο κατάστημα Γαλατσίου και μία κυρία από το 6935601260 (εξ. πελατών wind, σ.σ ζητάει το αριθμό σου για να σε εξυπηρετήσει και με χρέωση) μεταφέρεται ως έκπτωση στο πάγιο του WIND Double Play M.
nikos2004 και jhon_mers νομίζω ότι έχετε λάθος πληροφόρηση. Τέλος πάντων, έχασα ήδη αρκετές εργατοώρες με την ανάλυση των δεδομένων, τα printscreens, τα τηλεφωνήματα και την επίσκεψη στο κατάστημα wind και ελπίζω τουλάχιστον να είναι τα πράματα όπως τα έχω εκλάβει μπας και κάνω και λίγη οικονομία γιατί με τα 90+ πού δίνω κάθε δίμηνο στο ΟΤΕ δεν μένει σάλιο:what:

συμπλήρωσα την φόρμα επικοινωνίας και με πήραν τηλ μου είπαν ότι και στο κατάστημα

nio25
02-02-11, 18:22
Ίσως να μην ειναι και τοσο ontopic το παρακατω:

Ενα μήνα αφ οτου ενεργοποιηθηκε το double play M (με 3 μηνες δωρο) καναμε μεταβίβαση της γραμμης σε αλλο ονομα (απ την μητερα μου στον πατερα μου για να εχει έκπτωση στο κινητο του).
Αφου ομως εγινε η αιτηση σε καταστηματα μετα απο καποιες μερες εστειλα ενα μαιλ και με ενημερωσαν οτι πλεον δεν ισχυει η προσφορα (3 μηνες δωρο) γιατι καναμε μεταβιβαση.
Κατι τετοιο ειναι φυσιολογικο;Και επειδη μου ειπαν οτι η προσφορα ηταν στο ονομα της μητερας μου,αν ξανακανουμε μεταβιβαση θα ισχυει παλι;;

nikos2004
08-02-11, 15:58
Και πάλη εδώ με πήραν τηλ πριν λίγο από την wind και τη μου είπαν...????
ότι η προσφορά ισχύει κανονικά αν έχεις πάγιο πάνω από 20 ευρώ τους είπα ότι στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν ισχύει μου απάντησε ότι αυτή είναι ιδιώτες έχω σας καλώ από την wind και το έκανα το θεός βοηθός Α ερχετε μόνο ένας λογαριασμός και σταθερό και κινητό
Δίνουν ένα μοτεμ DDE η DTE κάπως έτσι μου το είπε κάλο είναι ?

psylos
08-02-11, 16:53
Το ZTE σου ειπε... σιγουρα ειναι καλυτερο ρουτερ απο οτι ητνα το Oxygen που εδιναν παλια...

RASTAVIPER
08-02-11, 17:08
Και πάλη εδώ με πήραν τηλ πριν λίγο από την wind και τη μου είπαν...????
ότι η προσφορά ισχύει κανονικά αν έχεις πάγιο πάνω από 20 ευρώ τους είπα ότι στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν ισχύει μου απάντησε ότι αυτή είναι ιδιώτες έχω σας καλώ από την wind και το έκανα το θεός βοηθός Α ερχετε μόνο ένας λογαριασμός και σταθερό και κινητό
Δίνουν ένα μοτεμ DDE η DTE κάπως έτσι μου το είπε κάλο είναι ?
Έρχεται ένας λογαριασμός??Σίγουρο?
Και εγώ γιατί λαμβάνω 2 διαφορετικούς?

nikos2004
08-02-11, 17:30
Έρχεται ένας λογαριασμός??Σίγουρο?
Και εγώ γιατί λαμβάνω 2 διαφορετικούς?

ετσι μου ειπαν

psylos
08-02-11, 23:33
Αν θέλεις μπορεί να έρχεται ένας μόνο λογαριασμός που θα περιλαμβάνει και κινητό και σταθερό. Δεν κερδίζεις κάτι πέρα από ότι θα είναι ένας φάκελος συνολικά.

RASTAVIPER
09-02-11, 13:52
Βλακεία της WIND.Νόμιζα ότι ως νέος συνδρομητής και κινητής και σταθερής θα τα είχαν ήδη βάλει σε κοινό λογαριασμό.
Πρέπει να περάσω τώρα από κατάστημα να το κανονίσω.
Αφού την έχουν την έκπτωση, θέλουν ξεχωριστά να τους πεις να στα στέλνουν μαζί??
Πάντως δεν με χαλάει καθόλου που το πρόγραμμα S, μου έρχεται με 13,5€. :):)

psylos
09-02-11, 16:21
Εμένα με είχαν ρωτήσει όταν έκανα την αίτηση αν ήθελα κοινό λογαριασμό. Μάλλον το ξέχασε η υπάλληλος.

Πέτρος
09-02-11, 17:17
Και πάλη εδώ με πήραν τηλ πριν λίγο από την wind και τη μου είπαν...????
ότι η προσφορά ισχύει κανονικά αν έχεις πάγιο πάνω από 20 ευρώ τους είπα ότι στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν ισχύει μου απάντησε ότι αυτή είναι ιδιώτες έχω σας καλώ από την wind και το έκανα το θεός βοηθός ?
δηλαδή τελικά δεν παίρνεις έκπτωση ?


...το πρόγραμμα S, μου έρχεται με 13,5€. :):)

πως το έβγαλες αυτό το 13,5?

nikos2004
09-02-11, 21:22
[QUOTE=Πέτρος;3966890]δηλαδή τελικά δεν παίρνεις έκπτωση ?



Την παίρνω κανονικά μου είπαν

GSR1611
16-02-11, 17:29
Παιδες εχει κανεις υποψιν τι παιζει με την wind-tellas στο μενιδι?Εχω conexx πολλα χρονια τωρα.Στο καματερο που εμενα κλειδωνα με 14 και τωρα στο μενιδι που μετακομισα στην αρχη μολις με συνδεσανε ημουνα με 12 και τωρα εχει πεσει στa 11mbps με noise margin 10 και attenuation 27.
Kαι το ερωτημα ειναι αξιζει να παω στο double play M?Η τιμη ειναι πολυ δελεαστικη εναντι του OTE.
Να σημειωσω οτι εχω ειδη καταθεση αιτηση για μεταφορα σε εταιρικο με μηδενικο παγιο.Μηπως θα γινει μπαχαλο το πραμα?

RASTAVIPER
17-02-11, 00:56
πως το έβγαλες αυτό το 13,5?
Οι εκπτώσεις μου είναι:
- 6,30€ λόγω online αίτησης
- 8,40€ λόγω κοινού λογαριασμού κινητής και σταθερού
- 3,75€ λόγω έκπτωσης στο πάγιο χωρίς επιδότηση

Οπότε με βάση το πάγιο που έχω και τις παραπάνω εκπτώσεις μου ήρθε λογαριασμός περίπου 13€. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.