PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΛΟΥΤΣΑ)



STARJOHN
25-02-04, 20:51
ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ. ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ADSL ΣΥΝΔΕΣΗ 384/128. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ. ΠΑΡΑΤΑΥΤΑ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΟΤΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ.
ΜΕΤΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΦΟΡΜΑΣ ΤΟΥ (Π)ΟΤΕ ΠΟΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ.
ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΨΑΞΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΥΤΕ DSLAMS. ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΔΗΛΑΔΗ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΙΤΗΣΕΩΝ. ΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ. ΤΗΣ ΛΕΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ. ΟΧΙ ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΤΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΒΑΛΑΜΕ ΣΕ 4 ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΟΔΟΜΗ.
ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΑ ΤΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ..........

STARJOHN
26-02-04, 20:30
ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΔΑ ΚΑΙ ΕΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ADSL ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ 134 Η ΣΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ DSLAM. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ΕΝΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ.

psyxakias
26-02-04, 20:32
Καλησπέρα,

Πολύ σωστό το thread σου.. μπορεί να βοηθήσει :)

Αν θες, προσπάθησε να γράφεις χωρίς κεφαλαία... δεν είναι πολύ ωραίο αισθητικα :)

Ευχαριστώ.

kadronarxis
26-02-04, 20:35
Έχεις δίκιο να είσαι στεναχωρημένος. Αλλά τη ίδια ακριβώς τακτική ακολουθούν και πολύ μεγαλύτεροι τηλεπικοινωνιακοί φορείς όπως η british telecom. Εδώ δεν υπάρχουν θύρες στα μεγάλα αστικά κέντρα, και εσυ περιμένεις έξω στην επαρχία; είμαι σίγουρος θα έρθει σιγά-σιγά.

Άντε γερά!

STARJOHN
26-02-04, 21:22
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση παιδιά.Πάντως καλό είναι να εξασκούμε λίγη πίεση στόν ΟΤΕ.
ΘΑ έλεγα να βάλει DSLAMS σε όλες τις περιοχές από λίγα για να μπορούν να πάρουν όλοι. Οχι μόνο στίς εμπορικές περιοχές. Πείτε μου την γνώμη σας.
Πήρα το134 και ο υπάλληλος όταν το ρώτησα πότε θα έχει ADSL στήν ΑΡΤΕΜΙΔΑ μου είπε ότι υπάρχουν ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ επί λέξη.

STARJOHN
09-03-04, 00:26
ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ADSL ΣΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΔΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ; :roll:

anastasiamp
08-02-06, 21:19
Καταρχήν να πω ότι η Αρτέμιδα δεν είναι επαρχία. Είναι περιοχή των Μεσογείων Αττικής και πανω από την Αρτέμιδα απογειώνονται και προσγειώνονται τα αεροπλάνα του Ελ. Βενιζέλος.
Πήρα το ONDSL kit και μου είπαν από την OTENET ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Επικοινώνησα αμέσως μετά με το 134 και μου είπαν οτι υπάρχουν ελεύθερες θύρες και διαθεσιμότητα DSL στην Αρτέμιδα. Επίσης, ο υπάλληλος στο 134 μου είπε ότι μπορώ να βάλω DSL με όποιον ISP θέλω, πράγμα που με το οποίο δεν συμφωνεί η OTENET (ποιος έχει δίκιο τελικά;;;;). Η Vivodi στο site της γράφει πως παρέχεται DSL μέσω του δικτύου του ΟΤΕ. Περισσότερες πληροφορίες για την Vivodi θα έχω την επόμενη εβδομάδα.

STARJOHN
28-12-06, 21:01
Τις τελευταιες δυο εβδομαδες μετα το μεσημερι σερνομαστε.
Ειναι κανεις αλλος παιδια απο την Αρτεμιδα που εχει προβλημα;
Κατεβαζω με 30κβ ουτε 384.
Παιδια να παιρνετε συνεχει το 121 και να δηλωνετε χαμηλες ταχυτητες για να κανουν κατι.
Βεβαια μου ειπε ενας τεχνικος απο τον ΟΤΕ οτι θα 5στει το Bandwidth μεχρι το τελος του χρονου αρχες του 2007 αλλα μηπως κοροιδευει;
Ειδικα η Αρτεμιδα Α(αριστερα στη Αρτεμιδα).

gravis
28-12-06, 23:36
Μεχρι χτες δεν ειχατε DSLAM, και τωρα δεν εχετε bandwidth!, καλα ποσοι μαζευτικατε? :p

Dimis
29-12-06, 02:51
Τα 2 μυνήματα έχουν διαφορά κανα χρόνο μεταξύ τους :D

Gordito
29-12-06, 03:31
Ναι ειναι λιγο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ το θεμα.
Γιατι δεν αλλαζετε κινητα να τα λετε μεταξυ σας? :p

gogos
29-12-06, 04:55
8/2/2006

Καταρχήν να πω ότι η Αρτέμιδα δεν είναι επαρχία. Είναι περιοχή των Μεσογείων Αττικής και πανω από την Αρτέμιδα απογειώνονται και προσγειώνονται τα αεροπλάνα του Ελ. Βενιζέλος.
Πήρα το ONDSL kit και μου είπαν από την OTENET ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Επικοινώνησα αμέσως μετά με το 134 και μου είπαν οτι υπάρχουν ελεύθερες θύρες και διαθεσιμότητα DSL στην Αρτέμιδα. Επίσης, ο υπάλληλος στο 134 μου είπε ότι μπορώ να βάλω DSL με όποιον ISP θέλω, πράγμα που με το οποίο δεν συμφωνεί η OTENET (ποιος έχει δίκιο τελικά;;;;). Η Vivodi στο site της γράφει πως παρέχεται DSL μέσω του δικτύου του ΟΤΕ. Περισσότερες πληροφορίες για την Vivodi θα έχω την επόμενη εβδομάδα.

28/12/2006

Τις τελευταιες δυο εβδομαδες μετα το μεσημερι σερνομαστε.
Ειναι κανεις αλλος παιδια απο την Αρτεμιδα που εχει προβλημα;
Κατεβαζω με 30κβ ουτε 384.
Παιδια να παιρνετε συνεχει το 121 και να δηλωνετε χαμηλες ταχυτητες για να κανουν κατι.
Βεβαια μου ειπε ενας τεχνικος απο τον ΟΤΕ οτι θα 5στει το Bandwidth μεχρι το τελος του χρονου αρχες του 2007 αλλα μηπως κοροιδευει;
Ειδικα η Αρτεμιδα Α(αριστερα στη Αρτεμιδα).

ΩΡΑΙΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ.....!!!!!!
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

ownagE_
29-12-06, 12:01
Ηρεμηστε.. Ενα merge εγινε απλα (νομιζω) ;)

STARJOHN
29-12-06, 18:09
Παιδια ανοιξα νεο θεμα και μου το συνεχισαν σε ενα παλιο που ειχα ανοιξει πριν 2 χρονια.
Δεν ξερω γιατι εγινε αυτο.

Gordito
29-12-06, 18:11
Γιατι ηδη υπαρχει το θεμα με την Λουτσα,γιατι να υπαρξει καινουργιο?
Αφου εχεις Adsl τουλαχιστον καλα εισαι...

nnn
01-01-07, 12:51
Ακριβώς τα 2 θέματα ενώθηκαν αφού αφορούν την ίδια περιοχή.

STARJOHN
04-01-07, 18:34
Σημερα θαυμα 107Κβ κολλημενο λεσ να κανανε τιποτα οι Οτετζηδες η δεν ειναι κανεις μεσα.
Ιδωμεν.

STARJOHN
10-01-07, 20:06
Μαλλον κατι εγινε πρεπει να εκαναν αναβαθμιση.
Κανενας απο Αρτεμιδα να μου πει αν και αυτος ειναι ενταξει

dimkan
12-10-10, 12:34
Καλημέρα σε όλους, μένω Αρτέμιδα (κοντά στον Άγιο Σεραφείμ), ξέρει κανείς τι γίνεται με τις ταχύτητες. Υποτίθεται ότι είχα 8άρα και τώρα μου έπεσα σε 2άρα (πλέον έχεις ή 2άρα ή 24άρα) αλλά 24άρα δεν υποστηρίζει στην περιοχή από ότι μου είπαν στον ΟΤΕ και ούτε πρόκειται.
Αξίζει τον κόπο να μεταβώ σε ιδιωτικό πάροχο (Forthnet ή Wind - είναι οι μόνες που από ότι αναφέρουν υποστηρίζουν την περιοχή) ή μη μπω κάν στην διαδικασία και όλα αυτά που γράφουν στα site τους είναι μούφα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.