PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με τον ηχο



FEFOS93
02-02-11, 21:20
Καλησπερα παιδες.
Τωρα τελευταια αντιμετωπιζω ενα προβλημα καθε φορα που θα εγκαταστησω καινουργιους drivers (αφου πρωτα τους απεγκαταστησω και μετα περασω και ενα driver sweeper).
Οταν λοιπον εχω εγκαταστησει του drivers μου ακυρωνει τον ηχο απο την καρτα ηχου και μου βγαζει ηχο απο την καρτα γραφικων χωρις ομως εγω να κανω κατι.
Και καθε φορα πρεπει να περναω τους drivers της καρτας ηχου απο την αρχη.

Εχετε καμια λυση;

ptoma
02-02-11, 23:46
ερώτηση Νο 1: καθέ φορά που πας να εγκαταστήσεις καινούργιους οδηγούς για ποιά συσκευή? (την κάρτα οθόνης μήπως?)

ερώτηση Νο2: πως ακριβώς σου βγάζει ήχο από την κάρτα οθόνης? είναι κάρτα οθόνης με ενσωματωμένη κάρτα ήχου (δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο)

heloo
03-02-11, 01:36
Εχεις συνδεσει την καρτα γραφικων σου με κατι μεσω hdmi?
Για αρχη κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο του ηχου-> συσκευες αναπαραγωγης-> και ορισε προεπιλογη την καρτα ηχου.

FEFOS93
03-02-11, 19:57
Οχι δεν εχω συνδεσει την καρτα οθονης με hdmi αλλα με dvi to vga.
Αυτο δεν ξερω για ποιο λογο ακριβως το κανει.
Και καθε φορα που εγκαταστω καινουργιους drivers της καρτας γραφικων μου το κανει αυτο και δεν υπαρχει ηχος απο την καρτα ηχου της μητρικης.
Και δεν ξερω πως να το διορθωσω και αναγκαζομαι συνεχεια να ξαναπερναω τους drivers της καρτας ηχου απο την αρχη.
Και οταν γινεται αυτο ο ηχος πεζει αλλα εγω δεν τον ακουω, οσο δυνατα και να βαλω τα ηχεια.

FEFOS93
06-02-11, 06:21
Το προβλημα λυθηκε σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας.

Παρακαλω να :lock:

STELIOS68
06-02-11, 07:54
Το προβλημα λυθηκε σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας.

Παρακαλω να :lock:
Πες πως το έλυσες για να βοηθηθεί πιθανόν και κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα.

vasileios13
06-02-11, 11:28
Το προβλημα λυθηκε σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας.

Παρακαλω να :lock:

Όταν ανοίγεις θέμα και κάποιοι ασχολούνται με αυτό...θα έπρεπε να ξέρεις ότι είναι αγένεια να μην γράψεις και πως το έλυσες........... Όσο απλή και αν ήταν η λύση:fishsmack:

........Auto merged post: vasileios13 πρόσθεσε 0 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πες πως το έλυσες για να βοηθηθεί πιθανόν και κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα.

+1...............

FEFOS93
08-02-11, 00:52
Καλα αφου επιμενετε.
Ωραια εγω εχω vista οποτε δεξι κλικ στο ασπρο ηχειο που υπαρχει στην επιφανεια εργασιας και επιλεγουμε την πρωτη επιλογη. ( Ανοιγμα του μεικτη ηχου).
Και μετα διαλεγετε την πρωτη ταμπελα που λεει playback ( τα εχω στα αγγλικα).
Επιλεγετε το δευτερο εικονιδειο που εχει κατι ηχεια και πατατε set as default.

@ ADSLgr.com All rights reserved.