PDA

Επιστροφή στο Forum : Ευχάριστα νέα #2



xakasou
26-02-04, 02:19
απλά ξανανοίγω το θέμα γιατί το άλλο έγινε θέμα για ...DVD (administrators δεν πήρατε χαμπάρι ...).

βρηκα μια ακρη κι εμαθα πληροφοριες εκ των εσω γιατι με καιει κι εμενα το θεμα μια και ειμαι συνδρομητης.

Εχουμε και λέμε λοιπον:
- η μείωση θα γίνει πριν τις εκλογές, δηλ. μέσα στην επόμενη εβδομάδα
- οι τιμές θα είναι στα επίπεδα φορθνετ, συν-πλην κάτι. εδώ κρύβεται μάλλον κάποια έκπληξη αλλά δεν καταφερα να μαθω περισσότερα!
- θα βγάλουν adsl με χρονοχρέωση χωρίς καθόλου πάγιο (εξυπναδες του μαρκετινγκ, δε μας αφορά!!)

πάντως δεν κατάλαβα την ανυπομονησία που έπιασε μερικούς: όταν η τελλας επί 4-5 μήνες ήταν 15 ευρώ φθηνότερη από οτενετ+φορθνετ, τετοια μανία δεν υπήρχε. Τώρα που "καθυστερησε" 1 μήνα και είναι 9 ευρώ ακριβότερη από φορθνετ (ενω από οτενετ ειναι ακομα και σημερα ελάχιστα φθηνότερη) έχει πέσει πανικός!!! Σιγα τα λεφτά ρε παιδιά.
Εγω πάντως τους αναγνωρίζω οτι αυτοί ανοιξαν το δρόμο για χαμηλές τιμές, αλλιώς ακόμα 49 ευρώ θα δίναμε...

Κατα τη γνώμη μου όποιος είναι ευχαριστημένος από την υπηρεσία, δεν αλλάζει για μερικά ευρώ και μάλιστα μεσα σε ενα μηνα.
[αν εχεις προβλημα ταχύτητας ειναι άλλη ιστορία ]
αυτή τη δουλεια θα κάνουμε τώρα; καθε 2 μηνες θα αλλαζουμε παροχο;

τελος πάντων, αυτα τα νεα και περιμένουμε φώς!

GP
26-02-04, 03:29
πάντως δεν κατάλαβα την ανυπομονησία που έπιασε μερικούς: όταν η τελλας επί 4-5 μήνες ήταν 15 ευρώ φθηνότερη από οτενετ+φορθνετ, τετοια μανία δεν υπήρχε. Τώρα που "καθυστερησε" 1 μήνα και είναι 9 ευρώ ακριβότερη από φορθνετ (ενω από οτενετ ειναι ακομα και σημερα ελάχιστα φθηνότερη) έχει πέσει πανικός!!!

Σωστοτατος...οταν η 4νετ ηταν πιο ακριβη για τοσο διαστημα, πολλοι λεγανε "ο,τι πληρωνεις παιρνεις"...τωρα αλλαξανε γνωμες φαινεται...

XTCgr
26-02-04, 03:55
είμαι περιέργος να δω πόσοι από αυτούς που λέγανε οτι θα την κάνουν για forthnet θα μείνουν τελικά στην Tellas! :lol:

xlntstay
26-02-04, 04:05
ΟΛΟΙ :wink:

xlntstay
26-02-04, 04:05
ΔΥΣΤΥΧΩΣ :? :(

GeorgeH
26-02-04, 05:08
Συμφωνω με τον xakasou απολυτως και το εχω πει και αλλη φορα.
xlntstay, μην ανησυχεις ηδη αρκετοι την εχουν κανει οποτε ειμαστε πιο λιγοι, συνεπως ποιοτικοτερες υπηρεσιες! :D Αλλα ενταξει περα απο την πλακα αυτος δεν ειναι σωστος τροπος σκεψης... Το μονο που με ενοχλει προς το παρον ειναι τα 160 εuro.Δηλαδη αν αποφασιζαν για ενα τετραμηνο να μην πληρωσουμε ή τελοσπαντων ειχαν προβληματα με τη μηχανογραφηση(λεω εγω τωρα), θα μας ζητουσαν κατοπιν εορτης να πληρωσουμε 4+2=6 μηνες.Για ονομα.... Δεν ξερω για εσας αλλα εγω δε λεγομαι Λατσης και κατι τετοια με φερνουν σε δυσκολη θεση και οσο κι αν το ξερα, οταν το ειδα γραμμενο μου ηρθε καπως.Πως λεμε οποιος ειναι εξω απ' το χορο πολλα τραγουδια ξερει!Ελπιζω να μην εχουμε αλλα τετοια παρατραγουδα...

kadronarxis
26-02-04, 11:44
Σε 4 με 6 μήνες θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, αν και ακόμα μια μικρή ομίχλη θα υπάρχει.

Όσοι μπορούν να πληρώνουν τους λογαριασμούς, θα μείνουν. Οι άλλοι θα διακόψουν. Οπότε ανοίγουν θύρες. Ξαναμπαίνουν καινούργιοι. Μπουκώνουν τα DSLAM, και μετά από καιρό θα ξανανοίγουν πάλι.

Οπότε αυτό το site θα έχει πάντα κόσμο!!!!! (α ρε ψυχάκια, για σένα δουλεύω!!!) :lol: :lol: :lol:

Καλό αυτό, γιατί (εκτός πολύ λίγων εξαιρέσεων), έχει συνειδητοποιημένα άτομα.

Άντε γερά!!!!

Desperado
27-02-04, 03:19
αντε να δουμε τελικα τι θα γινει...ειμαι και εγω υπερμαχος της λογικης πως αν εισαι ευχαριστημενος με εναν Isp δεν αλλαζεις καθε 2 μηνες μονο και μονο για να λες οτι δινεις λιγοτερα. Παει και τελειωσε... Ειμαι καπως επιφυλακτικος για τις επερχομενες μειωσεις ως προς το ποτε θα γινουν (πριν ή μετα τις εκλογες). Εγω πιστευω πως θα γινει μετα τις εκλογες απο αισθηση και μονο. Και μια συμβουλη... μην φανατιζεστε ακομα και με τους ISPs. To θεμα τεινει να γινει ΠΑΟ-ΟΣΦΠ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ ως προς ποιος ειναι ο καλυτερος κτλ κτλ. Οσοι γουσταρετε Τελλας μεινετε οσοι δεν γουσταρετε φυγετε ειναι απλα τα πραγματα, ειναι ελευθερη η αγορα ας μην το κανουμε τοσο μεγαλο ντορο.

shaq141a
27-02-04, 16:23
Θα διαφωνήσω.Έτσι αργεί παιρετέρω η μείωση των τιμών

chrispen
27-02-04, 22:19
..ειμαι και εγω υπερμαχος της λογικης πως αν εισαι ευχαριστημενος με εναν Isp δεν αλλαζεις καθε 2 μηνες μονο και μονο για να λες οτι δινεις λιγοτερα. Παει και τελειωσε..

και εγώ τα ίδια , ξεκίνησα με acn το καιρό που ήταν όλες πανάκριβες και απο την στιγμή που ακόμα μου δίνει το maximum των δυνατοτήτων της γραμμής μου γιατί να τρέχω απο εδώ και απο εκεί ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.