PDA

Επιστροφή στο Forum : Black Hand 7 - Η υπόλοιπη πρόσβαση στο Internet σέρνεται !!!



WAntilles
26-02-04, 03:09
Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες του σχετικού thread για την βελτιστοποίηση του Black Hand 7. Αλλά όταν τοπ ενεργοποιώ, ύστερα από λίγο, όλο το υπόλοιπο Internet ΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΝΕΤΑΙ !!! Και δεν είναι θέμα bandwidth γιατί βλέπω καθαρά ότι το BH-7 δεν χρησιμοποιεί όλο το διαθέσιμο.

Κάποια βοήθεια για το θέμα αυτό;

AsGoodAsItGets
26-02-04, 13:51
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με το overnet.
Μετά από κάποια threads που διάβασα εδώ κι εκεί, έχω την υποψία ότι φταίει ο router (Zyxel 650H, εσύ τι έχεις;) και ενδέχεται να είναι θέμα ρυθμίσεων, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

panos72
26-02-04, 14:36
join the club boys
http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=4883&highlight=

AsGoodAsItGets
26-02-04, 14:50
panos72, είχα διαβάσει ακριβώς αυτό το thread που ανέφερες.
Όμως εμένα δε μου κολάει το Zyxel, τουλάχιστον όχι με την έννοια της πλήρους έλλειψης απόκρισης. Απλά σέρνεται γενικά το υπόλοιπο internet και αυτό συμβαίνει σχεδόν αμέσως αφού τρέξω το overnet, δε μεσολαβεί δηλαδή κάποιο διάστημα μεγαλύτερο π.χ. των 10 λεπτών.
Είναι ακριβώς σαν να "πήζει" το Zyxel από τα απανωτά connections του overnet.
Πράγμα που με ενοχλεί αρκετά, αφού κατέληξα στην αγορά του Zyxel γιατί διάβασα πρώτα πολλά θετικά σχόλια στα fora εδώ. :(
Δηλαδή τελικά θα ήμουν καλύτερα αν αγόραζα το Intracom JetSpeed 500 που δίνει ο πΟΤΕ και είναι και φθηνότερο; :?

Slay
26-02-04, 19:04
panos72, είχα διαβάσει ακριβώς αυτό το thread που ανέφερες.
Όμως εμένα δε μου κολάει το Zyxel, τουλάχιστον όχι με την έννοια της πλήρους έλλειψης απόκρισης. Απλά σέρνεται γενικά το υπόλοιπο internet και αυτό συμβαίνει σχεδόν αμέσως αφού τρέξω το overnet, δε μεσολαβεί δηλαδή κάποιο διάστημα μεγαλύτερο π.χ. των 10 λεπτών.
Είναι ακριβώς σαν να "πήζει" το Zyxel από τα απανωτά connections του overnet.
Πράγμα που με ενοχλεί αρκετά, αφού κατέληξα στην αγορά του Zyxel γιατί διάβασα πρώτα πολλά θετικά σχόλια στα fora εδώ. :(
Δηλαδή τελικά θα ήμουν καλύτερα αν αγόραζα το Intracom JetSpeed 500 που δίνει ο πΟΤΕ και είναι και φθηνότερο; :?

δεν φταιει το ζυξελ , φταιει ο τροπος που δουλευουν αυτα τα προγραμματα, emule , edonkey, overnet , εγω το χρησιμοποιω σαν μοντεμ , και παλι οταν ανοιγω ovenet σερνονται τα παντα. οποτε δεν ειναι θεμα αν αντεχει τις συνδεσεις ο ρουτερ , γιατι ξεσκιζουν κανονικα και με το νομο ολο το tcp/ip stack.

panos72
26-02-04, 19:16
συμφωνώ για το ξέσκισμα, αλλά μόνο στα zyxel ξεσκίζεται το tcp/ip stack :?:
μπορεί να κατηγορούμε τον θείο συνέχεια αλλά τουλάχιστον οι υπαλληλοί του απαντάνε και σε κανένα e-mail.

tyxeross
26-02-04, 19:27
και εγω με jetspeed και overnet τα ιδια τραβαω

Slay
26-02-04, 22:10
συμφωνώ για το ξέσκισμα, αλλά μόνο στα zyxel ξεσκίζεται το tcp/ip stack :?:
μπορεί να κατηγορούμε τον θείο συνέχεια αλλά τουλάχιστον οι υπαλληλοί του απαντάνε και σε κανένα e-mail.

μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα, οταν το χρησιμοποιεις σαν μοντεμ τοτε ειναι σιγουρο οτι δεν εχει κανα tcp/ip stack για να ξεσκιστει, αυτο το εχουν τα windows η το linux η οποιο αλλο λειτουργικο κανει το routing

panos72
26-02-04, 23:11
κι εγώ το χρησιμοποιώ σαν router και απο άλλο pc του δικτύου να ανοίξω ΙΕ πάλι σέρνεται. Τι εννοείς δεν έχει tcp/ip stack ?? Βοήθησε με λίγο να καταλάβω

ABEZ
27-02-04, 00:31
Εγώ με jetspeed 500 δεν έχω κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιώ την σύνδεση και για άλλες δουλειές. Το πρόβλημά μου εμένα είναι ότι με το ΒΗ σέρνεται ο υπολογιστής γενικά. Τρώει όλη την μνήμη και γονατίζει τον επεξεργαστή. Το τριήμερο της Καθαρής Δευτέρας το είχα αφήσει να τρέχει και όταν γύρισα το ρολόι είχε χάσει 16 ώρες και μου έδειχνε μια ημέρα πίσω! Τελικώς μήπως το BH σημαίνει Βlack Hole;

WAntilles
27-02-04, 01:22
Κύριοι δεν νομίζω ότι φταίνε τα Windows και το TCP-IP stack τους γι' αυτό αλλά μάλλον ότι αυτός που έγραψε το BH δεν τήρησε στοιχειώδεις υποδείξεις του MSDN για developing πάνω σε sockets και TCP-IP.

Το λέω αυτό γιατί το λειτουργικό που χρησιμοποιώ είναι τα Windows Server 2003 που είναι τα τελειότερα Windows που έχουν βγει ποτέ (σε όλα 2 φορές ταχύτερα από τα XP).

Μάλιστα χρησιμοποιώ την Enterprise Edition που υποστηρίζει μέχρι και 32GB RAM και 8 CPUs.

Εάν ακόμα και εκεί γονατίζει το TCP-IP stack, ε τότε συγνώμη αλλά η κοινή λογική λέει ότι δεν φταίει το stack αλλά ο ανεύθυνος developper που έφτιαξε το πρόγραμμα.

Slay
27-02-04, 01:46
Κύριοι δεν νομίζω ότι φταίνε τα Windows και το TCP-IP stack τους γι' αυτό αλλά μάλλον ότι αυτός που έγραψε το BH δεν τήρησε στοιχειώδεις υποδείξεις του MSDN για developing πάνω σε sockets και TCP-IP.

αυτο ακριβως υποστηριξα απο την αρχη και εγω, οτι δεν φταιει ουτε το μοντεμ σαν ρουτερ ουτε τα windows η οποιο λειτουργικο σαν ρουτερ φταιει ο τροπος που δουλευει το προγραμμα.

Slay
27-02-04, 02:06
κι εγώ το χρησιμοποιώ σαν router και απο άλλο pc του δικτύου να ανοίξω ΙΕ πάλι σέρνεται. Τι εννοείς δεν έχει tcp/ip stack ?? Βοήθησε με λίγο να καταλάβω

πολυ χοντρικα ειναι ο τροπος λειτουργιας των sockets πως ανοιγουν πως κλεινουν απο που περναν και αλλα πολυ περισσοτερα αλλα δεν ειναι αυτο ακριβως το θεμα μας εδω. Αυτο που σου ειπα ειναι το εξης , οτι δεν φταιει το ζυξελ η το καθε ζυξελ παντα για τη μη σωστη λειτουργια του tcp/ip stack και αυτο γιατι μπορεις πολυ απλα να το κανεις bridge πανω στην ethernet σου και να κανεις dial απο τα windows, οποτε και το χρησιμοποιεις σαν μοντεμ πλεον και οχι σαν ρουτερ, και βεβαια τα συγκεκριμενο μοντεμ μπορει να δουλευει και σαν ρουτερ και οντος λογο πολλων συνδεσεων να τα φτυνει ,κυριως λογο αδυναμιας της cpu να κανει αρκετα γρηγορα το Network Address Translation, to gnvsto mas NAT δηλαδη. Και εδω εχουμε το εξης προβλημα , προγραμμα Α κανει το ιντερνετ να σερνεται οταν τρεχει, λυσεις: Α. φταιει το μοντεμ που δεν αντεχει τις πολλες συνδεσεις οποτε το κανουμε bridge και κανουμε το ρουτινγ απο τα windows, αλλα Β. παροτι πλεον το μοντεμ δεν δουλευει σαν ρουτερ το προβλημα παραμενει ακομα και με ρουτινγ των windows, οποτε Γ. συχτηριζουμε την microsoft ton bill gates και ολο του το σοι, και βαζουμε linux στο παραπεταμενο celeron 400 που ειχαμε του χωνουμε και μια δευτερη καρτα δυκτιου κανουμε ρουτερ το linux και παμε πλεον εχοντας λυσει ολα μας τα προβληματα ( To modem einai Bridged to routing to kanei linux) να τρεξουμε ξανα το προγραμμα Α.... αλλα και παλι διαπιστωνουμε οτι τιποτα αλλο δεν δουλευει σωστα οταν αυτο τρεχει , οποτε πλεον καταφευγουμε στις λυσεις Δ. στελνουμε το προγραμμα απο εκει που ηρθε , βαζουμε bittorent και κατεβαζουμε τα αντερα μας ΄-) , η Ε. συνεχιζουμε να το χρησιμοποιουμε ανεχομενοι τον κακογραμμενο κωδικα του.

panos72
27-02-04, 10:16
συμφωνώ με τον κακογραμμένο κώδικα και με τις κατάρες στον billako.
σε άλλο pc (ISDN 128, τελείως άσχετο με το πρώτο) που τρέχω το ίδιο πρόγραμμα γιατί όλα δουλέυουν ρολόι :?:
http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=5028&highlight=

συγγνώμη που σε ζαλίζω αλλά δεν μου αρέσει όταν κάτι δεν δουλεύει σωστά να το παραβλέπω. ευχαριστώ

cosmos
27-02-04, 12:41
Όταν εμφανιστεί ξανά το πρόβλημα, κλείσε το TBH. Πέντε λεπτά αργότερα κάνε ένα ftp μεγάλου αρχείου από το FTP site του provider σου...

boss
27-02-04, 12:47
Παιδιά δε μπορώ να διανοηθώ οτι είναι θέμα συνδέσεων(ειδικά με zyxel) εκτός κ αν το παρακάνετε...
πχ εγώ με sagem 800 USB παρακαλώ με overnet δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, όλα κυλάνε πολύ ομαλά.

panos72
27-02-04, 23:34
cosmos ευχαριστώ για την βοήθεια και την υπομονή σου. ρίξε μια ματιά εδώ http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=5069&highlight= και θα δείς πως λύνεται σιγα σιγά το πρόβλημα.
Οντως κλείνοντας το ΤΒΗ μετά από κανένα δεκάλεπτο ηρεμούν τα πράγματα και ξαναπαίζει ο ΙΕ κανονικά, τα pings επανέρχονται στο νορμαλ περίπου.
Δοκίμασα και το drop sources, αλλά δεν έχω βγάλει ακόμα συμπερασμα.

EvilHawk
28-02-04, 14:08
Δεν είναι πρόβλημα συνδέσεων , είναι προβληματικό mod !!! Αν σας ενδιαφέρει μόνο το emule δοκιμάστε το Sivka , αν θέλετε και kad network το EF-mod (χωρίς να ενεργοποιήσετε το bandwith control) για να βρείτε την υγειά σας.. Και με τα δύο κατεβάζω μόνιμα με αναλογία 1:2,50+, μέσο όρο 17-18 μέγιστο 40+ & δεν σκοτώνουν το browsing ... Αυτά σε σύνδεση 384/128 Otenet , με zyxel652r, upload limit 10 , download unlimited, max. connections 1000, hard file limit 300, max new connections / 5sec :50 ! :P

AsGoodAsItGets
01-03-04, 13:13
Παιδιά εγώ έχω παρατηρήσει επίσης το εξής κουφό:
Μερικές φορές που το overnet κατεβάζει με 30+k/sec, δηλαδή όταν πετάει, πετάει και ο internet explorer!
Δηλαδή αντί όταν το overnet κατεβάζει π.χ. με 15k/sec να έχει ας πούμε ο ie τα υπόλοιπα 15k/sec διαθέσιμα, όταν πετάει το overnet πετάει και ο explorer!
Πράγμα που μου λέει ότι ίσως τελικά να μη φταίει το zyxelάκι, αλλά το dslam!

sonic
01-03-04, 14:03
Έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με την σύνδεση κατα την διάκρεια λειτουργίας του μαύρου χεριού και πρέπει να σας πώ το εξής, μειώστε τα shared files σε λιγότερα απο 50 ή ακόμα και σε αυτά μου κατεβάζετε μόνο.(Αυτό είναι φοβερά σημαντικό) Μειώστε το κιού κάτω απο 1000(μπορεί να μην παίζει ρόλο, αλλά καλού κακού), παίξτε λίγο με τις μπάρες του USS στο faster surfing και πρέπει να είστε οκ, και τέλος διαβάστε και τα σχετικα θρεντς απο εδω γιατι είναι και άλλα που τα είχα κάνει ήδη αλλά κόλλαγα λόγω shared.

Μετά απο τις παραπάνω αλλαγές έχω σταθερά 20-24, up 5-7 ,1:4 αναλογία στο session 1:2,24 cumulative,και σερφάρω κανονικά άρα μια χαρά.(νομίζω)
Thanks Cosmos! :D

Kombatant
01-03-04, 14:50
Αν και είμαι σωστός lurker εδώ και αρκετοοοοό καιρό, αποφάσισα να γραφτώ σήμερα και επισήμως :wink: Για όσους έχουν τέτοια προβλήματα μπορείτε να δοκιμάσετε και το εξής: δείτε ποια αρχεία χρειάζονται για τα credits σας (από το πολύ χρήσιμο post του Cosmos) και τα υπόλοιπα μετακινήστε τα κάπου αλλού προσωρινά. Όταν επανεκκινήσετε το μουλαράκι λοιπόν, θα νομίζει ότι το τρέχετε για πρώτη φορά και θα σας ζητήσει να του ξανακάνετε τις ρυθμίσεις του. Βάλτε λοιπόν τις παραμέτρους που σας λέει ο Cosmos στο post του. Με αυτό τον τρόπο έχετε αρκετές ελπίδες να φτιάξουν τα πράγματα.

WAntilles
03-03-04, 23:57
Παιδιά δεν σας έλεγα ότι δεν έφταιγε το ZyXEL αλλά το πρόγραμμα;

Ε για άλλη μια φορά επιβεβαιώθηκα.

Μείωσα τα Max sources per file και τα Max connections το καθένα στο 50 από τα 200 που είχε προτείνει ο "φωστήρας" που ξεκίνησε το thread για το BlackHand και το πρόβλημα λύθηκε.

Όσοι λέγανε αυτά για το ZyXEL είναι επικίνδυνοι εγκάθετοι, προφανώς μέτοχοι κάποιων ανταγωνιστικών εταιρειών.

cosmos
04-03-04, 09:14
WAntilles, o "φωστήρας" αναρωτιέται αν έχεις Windows 98. (BTW, ο "φωστήρας" δεν πρότεινε καμμία τιμή για τα max sources στο αρχικό post. Και με το δικό του Zyxel περνάει μια χαρά με το TBH, χωρίς να έχει κατσαβιδώσει καθόλου τις τιμές των max sources p/connection & max connections...).

EvilHawk
04-03-04, 13:34
Μείωσα τα Max sources per file και τα Max connections το καθένα στο 50 από


Πόσα αρχεία κατέβαζες ταυτόχρονα, τι λειτουργικό έχεις? Μήπως δεν έχεις καταλάβει καθόλου πως δουλεύει το emule!


ο "φωστήρας"

Λίγος σεβασμός στα μέλη του forum δεν βλάπτει :evil:
O cosmos έδωσε ένα μπόυσουλα που σε αυτόν δούλεψε σωστά για να βοηθήσει! Δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει στον καθένα !

Koumooo
04-03-04, 13:47
Αγαπητε WAntilles, καλο ειναι να μαθεις 5 πραγματακια παραπανω πρινα ρχισεις να προσβαλεις καποιςο που ανιδιωτρελως βοηθανε του ςυπολοιπους εδω μεσα.

Σαφως και απιζει ρολο το router, το λειτουργικο, κλπκλπ
Ο υποφαινομενος πχ δουλεευι με 600 connections πανω στο Cisco χωρις ρποβλημα κανενα με το TBH, και με 1400 με αλλα mods. Π{ροφανως καποιος λογος υπαρχει για αυτο. Ψαξε λιγο παραπανω στα threads και θα βρεις τις απντησεις που ψαχνεις.

WAntilles
16-03-04, 15:03
Cosmos δεν είχα σκοπώ να σε προσβάλλω. Εάν προσβλήθκες, σου ζητώ δημόσια συγνώμη. Θα κάνω όμως μια επισήμανση.

Στο Overnet (το οποίο από χθες χρησιμοποιώ μόνιμα και βρήκα την υγειά μου - πέταξα όλα τα μουλαροειδή και τα mod τους) default τιμή στα max connections έχουν 45 και όχι 200 που είχες προτείνει εσύ.

Δεύτερον, το να λες ότι τρέχω 98 με προσβάλλει σαν άτομο (την νοημοσύνη μου).

Από τον Σεπτέμβριο του '96, που βγήκε για πρώτη φορά πραγματικό λειτουργικό σύστημα (όχι DOS shell) πλήρως και natively 32-bit (όχι μισο-16-bit να πατάει πάνω στο IO.SYS του 1979), μιλάω για τα Windows NT 4.0, χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ NT-Class λειτουργικά συστήματα.

Αργότερα, πέρασα και από 2000 Prof., XP Prof. κλπ.

Τα Windows 9x ήταν κατά τη γνώμη μου η μεγαλύτερη κοροϊδία και ο μεγαλύτερος εμπαιγμός στο χώρο του software από την αρχή της ιστορίας των υπολογιστών.

Τέλος πάντων, το θέμα έκλεισε μεταξύ μας.

Αλήθεια, ερώτηση.

Γιατί όλοι παιδεύεστε με τα eMule-οειδή;

Αφού το Overnet είναι πολύ καλύτερα συμπεριφερόμενο και κάνει εξαιρετικά τη δουλειά του.

AsGoodAsItGets
16-03-04, 15:28
Wantilles, εγώ δεν έχω δοκιμάσει εκτενώς τα μουλαροειδή, αλλά με το overnet ακόμα παιδεύομαι...
Σπανίως καταφέρνω sustained download transfers πάνω από 25kb/sec.
To μόνο καλό του είναι ότι δε χρειάζεται να ψάχνεις για server.

cosmos
16-03-04, 15:32
Cosmos δεν είχα σκοπώ να σε προσβάλλω. Εάν προσβλήθκες, σου ζητώ δημόσια συγνώμη. Θα κάνω όμως μια επισήμανση.
Δεν υπάρχει λόγος για συγγνώμες! Κανένα πρόβλημα από μέρους μου. (Προσπαθώ να θυμηθώ που είχα προτείνει 200 connections και δεν μπορώ, θύμησέ μου αν μπορείς).


Στο Overnet (το οποίο από χθες χρησιμοποιώ μόνιμα και βρήκα την υγειά μου - πέταξα όλα τα μουλαροειδή και τα mod τους) default τιμή στα max connections έχουν 45 και όχι 200 που είχες προτείνει εσύ.
Χαίρομαι που βρήκες πρόγραμμα που να δουλεύει εντάξει. Απλάς προς ενημέρωση, τα 200/300/500 connections που αναφέρονται στα emule-οειδή αφορούν ριπές κίνησης οι οποίες κυρίως εμφανίζονται μόνο στο αρχικό κατέβασμα ενός αρχείου, όταν ρωτάς μαζικά μεγάλο αριθμό hosts μέσω UDP, για να πάρεις θέση στην ουρά τους. Σε κανονική λειτουργία, δε βλέπεις αυτόν τον πυροβολισμό connections.


Δεύτερον, το να λες ότι τρέχω 98 με προσβάλλει σαν άτομο (την νοημοσύνη μου).

Από τον Σεπτέμβριο του '96, που βγήκε για πρώτη φορά πραγματικό λειτουργικό σύστημα (όχι DOS shell) πλήρως και natively 32-bit (όχι μισο-16-bit να πατάει πάνω στο IO.SYS του 1979), μιλάω για τα Windows NT 4.0, χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ NT-Class λειτουργικά συστήματα.

Αργότερα, πέρασα και από 2000 Prof., XP Prof. κλπ.

Τα Windows 9x ήταν κατά τη γνώμη μου η μεγαλύτερη κοροϊδία και ο μεγαλύτερος εμπαιγμός στο χώρο του software από την αρχή της ιστορίας των υπολογιστών.
Εκτός αν ήσουν παιχνιδάς και/ή οικιακός νόμιμος κάτοχος άδειας χρήσης των Windows, οπότε τα 95 ήταν μονόδρομος. Συμφωνώ ότι τα NT ήταν βράχος. Ακόμα έχουμε έναν ΝΤ 4.0 SBS server στη δουλειά.


Αλήθεια, ερώτηση.

Γιατί όλοι παιδεύεστε με τα eMule-οειδή;

Αφού το Overnet είναι πολύ καλύτερα συμπεριφερόμενο και κάνει εξαιρετικά τη δουλειά του.
Καλή ερώτηση: προσωπικά, γιατί έχω στα χέρια μου ανοικτό κώδικα, άπειρους μερακλήδες developers για το συγκεκριμένο project (-> γρήγορο development/bug fixing), πολύ καλή απόδοση (προσωπικά πάντα), πληρέστατο interface αναζήτησης, σημαντικότατη ωρίμανση στο XOR-metric-based Kademlia (ΧΟR-metric-based είναι και το Overnet) κτλ.

Υπάρχει βέβαια και η άλλη απάντηση: το installed-base σε emule-οειδή είναι μεγαλύτερο -> αναλογικά περισσότεροι χρήστες με προβλήματα. Ειδικά αν λάβει κανένας υπόψη ότι ανέκαθεν το "κλασσικό" emule βγάζει το χειρότερο εαυτό από software firewalls και SOHO routers. Η λύση φυσικά είναι άλλο mod. ;)

Takis_Kal
16-03-04, 15:33
Ειναι γεγονος οτι το emule θελει υπομονη και βεβαια ο υπολογιστης δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για αλλη δουλεια

sonic
16-03-04, 15:50
Όχι απαραίτητα, εγώ έχω ένα p4 2.4 fsb 533, 512mb, και ταυτόχρονα παίζω και need 4 speed underground ή max paine 2,χωρίς προβλήματα, δεν αναφέρω οτι βλέπω dvd's και γράφω cd κλπ,γιατι αναλογικά δεν είναι τόσο βαρειές δουλειές ,και αν καεί , κάηκε! Αλλά μπορώ να κάνω και άλλα πράγματα.

Σημ:Στο backround δεν τρέχουν πάνω απο 26 εργασίες μετά απο την εκκίνηση, περίπου το μινιμουμ δηλ. συν ότι ανοίξω εγώ. Αυτό γιατί είχα δεί ενα screen που έδειχνε 47 προγράμματα να τρέχουν και κουφάθηκα, έτσι πως να τρέξεις τίποτα άλλο.

AsGoodAsItGets
16-03-04, 15:57
Sonic σε τι λειτουργικό έχεις μόνο 26 εργασίες μετά την εκκίνηση;
Antivirus, firewalls, scanner/printer/λοιπά περιφερειακά δεν έχεις;

sonic
16-03-04, 17:08
Απο τα παραπάνω μόνο antivirus, τίποτα άλλο.

AsGoodAsItGets
16-03-04, 18:23
Έχεις τρέξει κανά utility τύπου powertweak για να κόψεις περιττά services?

sonic
16-03-04, 18:36
Όχι τίποτα σχετικό, απλά δεν βάζω πρόγραμμα που να μην είναι 100% free, ή αγοραστά , και επιπλέον, δεν έχω περιφερειακά όπως σωστά παρατήρησες. Γιατί , σου φαίνονται λίγα ή πολλά?

AsGoodAsItGets
16-03-04, 19:00
Λίγα φυσικά, για XP ή 2000.

sonic
16-03-04, 21:02
Να κάνω μια διόρθωση, τρέχουν 24, αυτή τη στιγμή τρέχουν 27, explorer, emule, task manager και τα λοιπα προγράμματα.

WAntilles
17-03-04, 14:28
Είναι αφύσικα λίγα τα processes που αναφέρεις για σύστημα 2000-XP-2003.

Μόνο τα svchost που ανοίγουνε θα έπρεπε να είναι 7-9 τουλάχιστο.

sonic
17-03-04, 14:54
Είναι τέσσερα svhost, αν ήξερα να κάνω post to screen του task manager θα το έβλεπες. Το σύστημα είναι XP, και όταν το είχα κάνει επανεγκατάσταση στη αρχή τρέχαν μόνο 18 processes.

@ ADSLgr.com All rights reserved.