PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με TP-LINK W8960N



a4ex
06-02-11, 12:34
Για σας,

Έχω ADSL Wind με το modem από ZTE. Όλα καλά αλλά δεν ανταποκρινόταν στις απαιτήσεις μου και το αντικατέστησα με το TP-LINK W8960N.

Πολύ καλό και φτηνό modem και δούλευε άψογα με τι WIND. Έως πριν κάνα μήνα που άρχιζε να χάνει τη internet connection και έπαιρνε αρκετά reboot μέχρι να φτιάξει.

Από προχτές δεν δουλεύει καθόλου. Ενώ το ZTE δεν έχει κανένα πρόβλημα το TP-LINK αρνιέται να πάρει IP για το internet. Το δοκίμασα σε σύνδεση Forthnet κανένα πρόβλημα, έκανα clone mac από το ZTE τίποτα.

Έχω στερέψει από ιδέες, εάν ξέρετε κάτι που μπορεί να βοηθήσει, παρακαλώ κάντε post.

Ευχαριστώ.

chaos38
06-02-11, 13:07
Με το ZTE εχεις καποιο προβλημα? Εγω παντως μετα απο το speedtouch 587v7 βλεπω οτι το ΖΤΕ κλειδωνει περιπου 500kb/s ψηλοτερα αν και είναι αρκετα σταθερο....

nnn
06-02-11, 13:52
Δοκίμασες τα κλασσικά PPPoE και PPPoA ?

a4ex
06-02-11, 14:04
Με το ZTE δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Όσο χρησιμοποιούσα το TP-Link είχα σίγουρα πιο σταθερή σύνδεση και κλείδωνε στα 130 Mbit/s σε αντίθεση με το ZTE, μόνο 65, σημαντικό για streaming στο σπίτι.

grgz
06-02-11, 15:24
Δοκίμασε ένα reset to factory defaults και ξαναδοκίμασε. Αν δεν επανέλθει είναι πρόβλημα hardware.

Έχεις εγγύηση; Αν ναι, πήγαινέ το πίσω.

a4ex
06-02-11, 15:43
Δοκίμασες τα κλασσικά PPPoE και PPPoA ?

Δοκίμασα PPPοΑ και δούλεψε. Γιατί όμως ενώ στο ZTE είναι PPPoE και στο TP σταμάτησε να δουλεύει? Ελπίζω να σταθεροποιηθεί τώρα.

Ευχαριστώ

nnn
06-02-11, 15:54
και σε εμένα στο άσχετο πρινα κάνα μήνα δεν έπαιζε με PPPoE, τώρα είναι οκ βέβαια

@ ADSLgr.com All rights reserved.