PDA

Επιστροφή στο Forum : Διάθεση router



damin26
08-02-11, 18:38
Καλησπέρα παιδιά!
Λοιπόν, έχω εδώ και δυο χρόνια σύνδεση με την tellas σε πρόγραμμα double play και χρησιμοποιώ το modem που μου είχε διαθέσει δωρεάν εκείνη την περίοδο η εταιρεία. Για την ακρίβεια είναι το Siemens Speedstream 4200. Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Επειδή όμως πρόσφατα αγόρασα laptop, θα ήθελα ένα ασύρματο router, και καθώς το modem που διαθέτω δεν έχει wifi αναρωτιέμαι, αν ζητήσω από την εταιρεία το modem που δίνει αυτή την περίοδο, θα δεχτεί να αντικαταστήσει το Siemens ακόμα και αν δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα? Ή τέλος πάντων μπορώ να το αγοράσω από την εταιρεία με χρέωσή του στον λογαριασμό μου? Ξέρει κανείς αν γίνεται κάτι τέτοιο?:hmm:

Mouse Potato
08-02-11, 19:16
Ναι λογικά δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Κατά πάσα πιθανότητα θα στο δώσουν με χρησιδάνειο...

makis
08-02-11, 19:21
Καλησπέρα παιδιά!
Λοιπόν, έχω εδώ και δυο χρόνια σύνδεση με την tellas σε πρόγραμμα double play και χρησιμοποιώ το modem που μου είχε διαθέσει δωρεάν εκείνη την περίοδο η εταιρεία. Για την ακρίβεια είναι το Siemens Speedstream 4200. Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Επειδή όμως πρόσφατα αγόρασα laptop, θα ήθελα ένα ασύρματο router, και καθώς το modem που διαθέτω δεν έχει wifi αναρωτιέμαι, αν ζητήσω από την εταιρεία το modem που δίνει αυτή την περίοδο, θα δεχτεί να αντικαταστήσει το Siemens ακόμα και αν δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα? Ή τέλος πάντων μπορώ να το αγοράσω από την εταιρεία με χρέωσή του στον λογαριασμό μου? Ξέρει κανείς αν γίνεται κάτι τέτοιο?:hmm:

Είναι με χρέωση στο λογαριασμό σου 3 ευρώ και κάτι δεν θυμάμαι ακριβώς Χ12 μήνες

africa_twin
08-02-11, 19:29
Ρώτησέ τους και αν είναι να το πληρώσεις αγοράζεις ένα από το εμπόριο με 50-60€ που θα είναι σίγουρα καλύτερο από αυτό που δίνουν... ;)

damin26
08-02-11, 19:48
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τον χρόνο σας! :)

chaos38
08-02-11, 21:46
Για να μην σε ζαλισουν πες οτι το siemens εχει προβλημα (πχ δεν αναβει) αλλιως δεν στο αλλαζουν.
Και εγω πριν 1 χρόνο το ιδιο εκανα και μου εστειλαν ασυρματο.
Γιατί να πληρωνεις router αυτο που δινουν αυτη την εποχη (ZTE) είναι πολυ καλό.

damin26
08-02-11, 22:51
1) Να σου πω κι εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά πάνε πάνω από δύο χρόνια που είμαι πελάτης της tellas, οπότε πιστεύω θα έχει λήξει και η εγγύηση του modem.
2) Αν ασ πούμε ότι δέχονται να μου στείλουν ασύρματο, δεν θα μου ζητήσουν να επιστρέψω το παλιό? Και αν τους το επιστρέψω, λογικά θα το ελέγξουν και θα δουν ότι λειτουργεί κανονικα... Εσένα σου ζήτησαν πίσω το παλιό?

Mouse Potato
08-02-11, 22:54
Όταν είχα αλλάξει το 4200 με το 585 (ακριβώς ίδια περίπτωση δηλαδή), ο courier μου ζήτησε το παλιό...

chaos38
08-02-11, 22:58
Δεν ζητανε ποτε το παλιο πισω εγγυημενα....(τουλαχιστον τον 1-1,5 χρονο εγω ξερω τουλαχιστον 3-4 περιπτωσεις)
Απο την αλλη αυτη τη στιγμη σε όλους δινουν δωρεαν wifi router ,κανονικα το δικαιουσαι ....
απλα πρεπει να προφασιστεις οτι το παλιο εχει προβλημα.....
Δηλαδη στην κινητη που παιρνεις επιδοτηση καθε χρόνο ....τι γινεται
θεωρητικα παιρνεις μια τιμια επιδοτηση......
Προχωρα και θα παρεις το router ΔΩΡΕΑΝ......

Oldboy
08-02-11, 23:14
Πάντως ΑΝ δεν μπορείς να το πάρεις τσάμπα ίσως να κοιτάξεις να πάρεις ένα του εμπορίου που και
πιο φθηνό αλλά και πιο καλό θα είναι .

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
09-02-11, 12:46
Γιατί δεν κάνεις μια αίτηση φορητότητας σε μια άλλη εταιρία;;

Και wi-fi router θα σου τάξουν και 3 μήνες τζάμπα συμβόλαιο, και ένα τραπέζι στο Χαμόδρακα προσφορά της εταιρίας και όλη τη σειρά Harry Potter σε HD, και και και...

damin26
10-02-11, 17:27
Θα σκεφτώ όλα αυτά που είπατε και θα αποφασίσω... Πάντως δεν το κόβω να πηγαίνω σε άλλη εταιρεία. :hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.