PDA

Επιστροφή στο Forum : Αιτηση διακοπης 12μηνου συμβολαιου 2048/256



cakavera
15-09-06, 00:51
Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα και εντονες διαμαρτυριες για τις απαραδεκτες ταχυτητες οι οποιες επικρατουν,αποφασισα να διακοψω τη 12μηνη δεσμευση με την Οτενετ.
Επικοινωνησα λοιπον και ζητησα να μου στειλουν μια αιτηση διακοπης.Στην αρχη αρνηθηκαν λεγοντας μου οτι αυτο ειναι αδυνατον και οτι θα πρεπει να πληρωσω το υπολοιπο του συμβολαιου.
Αφου τους εξηγησα οτι εγω δεν πληρωνω τιποτα(εφοσον συνεχιστει αυτη η κατασταση) και αφου ειδαν οτι εχω δηλωσει προβλημα με την ταχυτητα 6 φορες μεσα σε 10 ημερες,δεχτηκαν να διακοπει η γραμμη μου χωρις καμια επιπλεον χρεωση.
Το μονο που μου ζητησαν ειναι να τους δωσω ενα περιθωριο 3 ημερων μηπως και μπορεσουν να κανουν κατι.
Να πω επισης οτι η Οτενετ ειχε ενημερωση απο τον ΟΤΕ οτι εχει στειλει ηδη 2 φορες τεχνικο στο σπιτι μου και οτι δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα με τη γραμμη μου.Οσο τον ειδατε εσεις,αλλο τοσο τον ειδα και εγω.

Αυτα τα αναφερω προς ενημερωση ολων εμας που την πατησαμε(δεν ειναι ντροπη να το λεμε)
και τωρα κλαιμε τα λεφτα μας.
Να πω οτι οι ταχυτητες μου δεν ξεπερνουν τα 40kb/s ολη τη μερα πλην των ωρων μεταξυ 02,30-0700 οπου και ξυπναει το τερας που λεγεται ADSL.


ΥΓ.Δεν ξερω αν αυτοι που αγορασαν το πακετο μπορουν να παρουν τα λεφτα τους πισω γιατι εγω εχω γραμμη απο οτενετ εδω και ενα χρονο και ισως να ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα γι'αυτους.
ΥΓ2.Ελπιζω να εδωσα λιγο θαρρος σε ολους αυτους που την πατησαν και να τους πω να μην κωλωσουν να ζητησουν αυτο που δικαιουνται.Ας μην τους αφηνουμε να μας κοροιδευουν τοσο χοντρα νομιζοντας οτι καλυπτονται απο την καραμελα του οτι φταιει ο ΟΤΕ.

Συγνωμη για το μεγεθος του μυνηματος.:oneup:

tsaros
15-09-06, 01:13
Μπραβο :clap:

mjtir
15-09-06, 03:46
Νομίζω ότι αυτή είναι η μόνη αντίδραση που έχουμε σαν καταναλωτές στο φιάσκο της Otenet .Δυστυχώς για μένα που την υποτιθεμένη σύνδεση 2048 /128 την έχω μόνο 10 μέρες και δεν έχω αποσβέσει το κόστος της προπληρωμένης περιόδου.

Άλλο τεχνικές δυσκολίες , άλλο καθυστέρηση στην υλοποίηση και άλλο αρπαχτή ….

Μπρπαβο !!!!!

mjtir
15-09-06, 12:08
OK

Διόρθωση .

Και βέβαια 2048/256 είναι η γραμμή . Από την μια η δύναμη της συνήθειας (βλέπεται για μεγάλο διάστημα διατηρούσα γραμμή 512/128 ) και από την άλλη η ώρα που έκανα post (για να δω βρε μήπως τώρα πάει πιο γρήγορα…) συνηγόρησαν.

Αλλά μάλλον τα νούμερα δεν έχουν πλέον σημασία .
Ζήτω 256/128 το τιμιότερο πακέτο ...

Και πάλι μπράβο !

@ ADSLgr.com All rights reserved.