PDA

Επιστροφή στο Forum : Q card προβλημα



Roronoa
09-02-11, 20:19
Καλησπέρα,
Πρόσφατα άλλαξα το καρτοκινητό μου σε Q και προσπάθησα σήμερα από περιέργεια να φτιάξω το ιντερνετ για να δς πως δουλευει στο κινητό το μαιλ.
Παρατήρησα λοιπόν το εξής: (σημειώνω ότι με το παλιό καρτοκινητό έμπαινε σε 3G δίκτυο και επισκεπτόταν σελίδες κανονικά.)
μου πετάει ένα ενδιαφέρον μήνυμα ότι
Αυτή τη στιγμή κάνετε περιαγωγή. Ο συγχρονισμός μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα πρόσθετες χρεώσεις.
(καρτοκινητό είναι=το βλέπω και γελάω...)
Αν πατήσω ΟΚ μου λέει σφάλμα συγχρονισμού: δεν είναι δυνατή η σύνδεση σας με τις τρέχουσες ρυθμίσεις σύνδεσης. Για να αλλάξετε τις ρυθμίσεις καντε αυτό...(λές και ξέρω εγώ ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις...πήγα στο site της q και βρήκα το όνομα του server που κάνει κλήση μόνο. τι άλλο να αλλάξω;)
Ξέρει κανείς τι να κάνω; Ή μάλλον από που να αρχίσω; :D:D

........Auto merged post: Roronoa πρόσθεσε 12 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

έχω την εντύπωση ότι είναι ‘‘windows mobile πρόβλημα’’ ο πραγματικός τίτλος... :(

nnn
09-02-11, 20:38
έχεις βάλει αυτές τις ρυθμίσεις ?
http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/Q-Card/My-Q-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/Internet.aspx

citakis
09-02-11, 22:57
Σε αυτό το post (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3952050&postcount=7) θα βρεις αναλυτικά όλες τις ρυθμίσεις. Αν δεν λειτουργησει δοκιμασε με sim αλλης εταιριας και αν και τοτε δεν μπορεις να συνδεθεις τοτε φταιει το κινητο.

cuper
10-02-11, 20:49
Καλησπέρα,
Παρατήρησα λοιπόν το εξής: (σημειώνω ότι με το παλιό καρτοκινητό έμπαινε σε 3G δίκτυο και επισκεπτόταν σελίδες κανονικά.)
μου πετάει ένα ενδιαφέρον μήνυμα ότι
Αυτή τη στιγμή κάνετε περιαγωγή. Ο συγχρονισμός μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα πρόσθετες χρεώσεις.
(καρτοκινητό είναι=το βλέπω και γελάω...)
Αν πατήσω ΟΚ μου λέει σφάλμα συγχρονισμού: δεν είναι δυνατή η σύνδεση σας με τις τρέχουσες ρυθμίσεις σύνδεσης.

Το κινητό "βλέπει" την Q σαν εικονικό πάροχο. Χωρίς να γνωρίζω από win mobile, δες στις ρυθμίσεις αν υπάρχει επιλογή για "υπηρεσίες internet σε roaming" και ενεργοποίησέ το.

Όσο για τις ρυθμίσεις, δοκίμασε να στείλεις sms τη λέξη internet στο 19234.

@ ADSLgr.com All rights reserved.