PDA

Επιστροφή στο Forum : erd επαναφορα συστηματος σε αλλο χρονικο σημειο.



destructor
09-02-11, 21:47
υπαρχει κατι αντιστοιχο με το erd ... για windows vista?

απο οσο ξερω το erd ειναι μονο για xp... μπορεις να επαναφερεις τα βιστα σε αλλο χρονικο σημειο??


ευχαριστω

Seitman
10-02-11, 17:43
Μάλλον εννοείς το System Restore.

Φυσικά και μπορείς να επαναφέρεις το σύστημα σε προηγούμενο χρονικό σημείο, με την προϋπόθεση ότι είναι ενεργοποιημένο το system restore.

destructor
10-02-11, 20:09
ναι αυτο θελω να κανω.. αλλα δεν εχει σημειο επαναφορας.

Seitman
10-02-11, 20:23
Αν είχες απενεργοποιήσει την επαναφορά συστήματος, λογικό είναι να μην υπάρχει σημείο επαναφοράς.

destructor
10-02-11, 21:03
ναι δεν υπαρχει σημειο επαναφορας..

ξερει κανεις ομως αν υπαρχει τροπος να τα επαναφερω με καποιο προγραμμα χωρις να υπαρχει σημειο επαναφορας..
????

Seitman
10-02-11, 21:05
Δε νομίζω φίλε μου.

destructor
10-02-11, 22:52
μονο με επιδιορθωση των windows δηλαδη μπορω να λυσω το προβλημα τωρα ? (δεν μπορει να μπει στα windows - φτανει μεχρι το σημειο του κερσορα αλλα δεν ολοκληρωνει την επιφανει εργασιας).

Seitman
10-02-11, 22:54
Δε χάνεις τίποτα με το να δοκιμάσεις.

gedi
12-02-11, 00:18
Αν έχεις κάνει κάποια εγκατάσταση/αλλαγή πρόσφατα και από τότε έχεις το πρόβλημα, μπορείς να δοκιμάσεις να μπεις στις επιλογές boot (πατώντας F8 όταν προς το τέλος της εμφάνισης των πληροφοριών του BIOS και πριν την οθόνη των Windows) και να επιλέξεις "last known good configuration".

destructor
14-02-11, 00:39
για να μου εμφανισει την ασφαλη λειτουργια.. τελευταιες σωστες ρυθμισεις κλπ?

δεν δουλεψε με αυτο..


βασικα απο το σβησε σβησε το μηχανημα.. χτυπησαν πιθανον τα windows..

μπαινει στα windows.. εμφανιζει το κερσορα του ποντικιου.. το desktop παραμενει μαυρο.. αμα το αφησεις ωρα.. μπαινει και η προφυλαξη οθονης.. αλλα δεν προχωραει παραπερα..

cranky
14-02-11, 01:14
Σ' αυτή τη φάση, ή επιδιόρθωση της εγκατάστασης με το cd των Vista, ή επαναφορά απο το recovery partition.

destructor
14-02-11, 19:57
thankssssssssss σε οσους απαντησαν :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.