PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ PCM



Kitharodos
10-02-11, 15:12
Ανοιγω καινουριο topic γιατι πλεον το θεμα ειναι του ΟΤΕ....

μετα από αυτό: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3953883#post3953883
Μου λεει ο τεχνικος που πηρα τηλεφωνο πως δεν υπαρχουν διαθεσιμες γραμμες στην περιοχη. Του λεω δεν γινεται να βαλεις αλλον σε PCM και να μου δωσεις καθαρη γραμμη? Μου λεει πως δεν γινεται να παει στον πελατη και να του το πει αυτο. Του απαντησα πως παρολα αυτα το κανουν.... Μου ειπε πως εχει γινει αιτηση επεκτασης δικτυου να κανω υπομονη απο 3 μηνες εως και 1 χρονο. χαχαχαχα!!!

Παω απο το σπιτι μου και παιρνω εναν εναν τους γυρω γειτονες μου και τους ρωταω.Η μια διπλανη μου εχει PSTN+ADSL, η αλλη διπλανη μου ειναι σε PCM, το συνεργειο απο κατω επισης, το συνεργειο διπλα σαυτο μπαινω μεσα και μου λενε "φερεσυχνο, ε?" δικος μου λεω ανθρωπος με καταλαβαινει... Και τελος οι απεναντοι που μενουν 5 Πακιστανοι μαζι εχουν Forthnet μονο τηλεφωνο ΚΑΘΑΡΗ γραμμη(δεν υπαρχει κανενα κουτι απο τον πυλονα της ΔΕΗ μεχρι και μεσα στο σπιτι τους).

Ερωτηση.... Μπορω με καποιον τροπο να βαλω τους Πακιστανους, οι οποιοι ηταν φιλικοι και αν τους το πω θα το κανουν ψηθηκαν πολυ ευκολα, στο φερεσυχνο ισως και με καποιο λαδωμα στον τεχνικο? 'Η τελος παντων εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη λυση? Πηγα στον ΟΤΕ και πηρα αιτησεις να συμπληρωσουμε συνολικα 4 σπιτια για να μας βγαλουν απο το PCM, υπαρχει περιπτωση να γινει κατι αμεσα με αυτό αν δωσουμε τις αιτήσεις ή θα περιμενουμε μήνες μπορει και χρόνια?

Αν τελος παντων δεν υπαρχει πλεον μια αμεση λυση εχω παρει την αποφαση να μετακομισω. Θα περιμενω μεχρι το βραδυ για καποια απαντηση διαφορετικα απο αυριο θα αρχισω να ψαχνω για σπιτι.

Σας ευχαριστω πολυ ολους ειστε μαγκες!

dfourt
10-02-11, 17:12
Εδώ στο adslgr έχω διαβάσει ότι κάποιοι έλυσαν αυτό το πρόβλημα ζητώντας από τον ΟΤΕ αναβάθμιση της γραμμής τους σε ISDN.(η οποία από όσο ξέρω δεν παίζει με PCM)
Προφανώς εφόσον δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμή χωρίς PCM,κανονικά θα πρέπει να σου απαντήσει ο ΟΤΕ ότι δεν μπορεί να γίνει δεκτό το αίτημά σου, ωστόσο πολλοί που είχαν το ίδιο πρόβλημα έχουν γράψει στο forum ότι έτσι το έλυσαν.

Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.(Κάνε ένα search να δεις και μόνος σου αυτό που λέω)
Αν σου δώσουν ISDN κάνεις μετά αίτηση στον ΟΤΕ για ADSL και θα στο δώσουν κανονικά.
Αφού περάσει ένας χρόνος, μπορείς να μεταφέρεις την γραμμή σου(που πλέον θα μπορεί να υποστηρίξει adsl) σε άλλη εταιρία,αν θελήσεις.(Έτσι θα γλυτώσεις το ελαφρώς αυξημένο πάγιο του ISDN αν δεν σου είναι απαραίτητο το ISDN)

Τα παραπάνω είναι αποτέλεσμα των όσων έχω διαβάσει κατά καιρούς εδώ στο forum, δεν έχω κάποια παραπάνω εμπειρία.

nkats_99
10-02-11, 19:00
Οι πακιστανοί αποκλείεται να φύγουν και να πάνε σε PCM γιατί απλά είναι, όπως είπες, σε forthnet. Eαν δεν υπάρχει ελευθερη γραμμή και να κάνεις αίτηση για ISDN δεν πρόκειται να γίνει κάτι. Πάντως κάνε αίτηση γιατί σε πολλές περιοχές το σύστημα, που κοίταξε ο τεχνικός, δεν είναι ενημερωμένο. Κάνοντας αίτηση τεχνικός θα έρθει να ελέγξει το κουτί και αν υπαρχει γραμμη τοτε θα σε αλλάξουν!

ubuntubu
10-02-11, 20:17
Ερωτηση.... Μπορω με καποιον τροπο να βαλω τους Πακιστανους, οι οποιοι ηταν φιλικοι και αν τους το πω θα το κανουν ψηθηκαν πολυ ευκολα, στο φερεσυχνο ισως και με καποιο λαδωμα στον τεχνικο?
Έχεις το θράσος να γράφεις κάτι τέτοιο δημόσια ,σε φόρουμ που παρακολουθούν και συμμετέχουν τεχνικοί εταιριών τηλεπικοινωνιών ; :down:
Άν τύχαινε ποτέ να χειριστώ το θέμα σου, όχι ADSL ,ούτε γαργάρα δεν θα έπαιρνες.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTBnbF0WjkQNwg3YmFLU1vdFzyk4j7DkHQSUr9TZ0PZLHwdfLbO
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.quanonline.com/military/military_reference/japanese/wwii_equipment/office_phone.jpg&imgrefurl=http://www.quanonline.com/military/military_reference/japanese/office_phone.php&usg=__cZS1aJ0HfJLOmyNA1Vx9lOyRHI0=&h=348&w=350&sz=18&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=37WoGylKOOxnCM:&tbnh=153&tbnw=154&ei=ZB1UTdaKKInChAeq1OjcCA&prev=/images%3Fq%3Dmilitary%2Btelephone%2Bphoto%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dubuntu%26sa%3DX%26channel%3Dfs%26biw%3D1680%26bi h%3D833%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=327&oei=ZB1UTdaKKInChAeq1OjcCA&esq=1&page=1&ndsp=29&ved=1t:429,r:6,s:0&tx=71&ty=74

Ingenius
10-02-11, 21:15
Έχεις το θράσος να γράφεις κάτι τέτοιο δημόσια ,σε φόρουμ που παρακολουθούν και συμμετέχουν τεχνικοί εταιριών τηλεπικοινωνιών ; :down:
Άν τύχαινε ποτέ να χειριστώ το θέμα σου, όχι ADSL ,ούτε γαργάρα δεν θα έπαιρνες.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTBnbF0WjkQNwg3YmFLU1vdFzyk4j7DkHQSUr9TZ0PZLHwdfLbO
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.quanonline.com/military/military_reference/japanese/wwii_equipment/office_phone.jpg&imgrefurl=http://www.quanonline.com/military/military_reference/japanese/office_phone.php&usg=__cZS1aJ0HfJLOmyNA1Vx9lOyRHI0=&h=348&w=350&sz=18&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=37WoGylKOOxnCM:&tbnh=153&tbnw=154&ei=ZB1UTdaKKInChAeq1OjcCA&prev=/images%3Fq%3Dmilitary%2Btelephone%2Bphoto%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dubuntu%26sa%3DX%26channel%3Dfs%26biw%3D1680%26bi h%3D833%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=327&oei=ZB1UTdaKKInChAeq1OjcCA&esq=1&page=1&ndsp=29&ved=1t:429,r:6,s:0&tx=71&ty=74

Ούτε κάν με Magneto :evil:
Ένα σαν και το παρακάτω θα του άξιζε πιστεύω :evil:

http://www.encorekb.com/assets/images/tin-can-telephone.jpg

Υπάρχουν και τα 3G sticks πάντως για αυτες τις περιπτώσεις που δεν μπορούμε να εχουμε DSL :hello

orck
10-02-11, 22:05
Τα 3g sticks σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να θεωρηθουν αντικαταστατες του adsl. Οι τιμες ειναι τοσο εξωφρενικες που απλα το ξεχναμε, τουλαχιστον εμεις οι απλοι μισθωτοι.

Kitharodos
10-02-11, 22:38
Παιδια... εχω γραψει αναλυτικα στο αλλο Post. Εχω ηδη κανει αιτηση για ISDN+ADSL αλλα μου λενε πως δεν υπαρχουν διαθεσιμες γραμμες.... Εχουν κανει και αλλοι αιτηση και περιμενουμε να ρθουν τα σκαψουν του αγιου πΟΤΕ. Οσο γιαυτους που γραφουν για το λαδωμα ελατε και λιγακι στην θεση μου....!

Θα ψαξω για το mobile internet.... Θα ηθελα να μου πειτε μονο αν ειναι γρηγορο αρκετα και αν ειναι απεριοριστο διοτι διαβασα στην κοσμοτε πως το απεριοριστο τους φτανει τα 30GB (πως το λενε απεριοριστο τοτε?)

orck
10-02-11, 22:55
Το λαδωμα ΞΕΧΝΑ το. Εκτος εαν θες να γινεις οτι κοροιδευουμε τοσα χρονια για την καταντια αυης της χωρας. Οτι ειναι να κανει ο υπαλληλος (φανταζομαι) το εκανε. Παμε στοιχημα οτι θα φτιαχτει πιο γρηγορα απο 3 μηνες;

Kitharodos
10-02-11, 23:07
Το προβλημα δεν το εχω μονο εγω, ειναι 2-3 σπιτι τριγυρω που το εχουν. Οι διπλανοι μου εχουν κανει αιτηση απο τον Σεπτεμβριο και τους ειπαν να καλεσουν τα Χριστουγεννα... Τι σε κανει να πιστευεις οτι θα σκαψουν σε λιγοτερο απο 3 μηνες?

karetsos
10-02-11, 23:39
πήγες στο τοπικό κατάστημα ΟΤΕ να κάνεις αίτηση για Conn-x, χωρίς να τους πεις ότι εισαι σε PCM?

Kitharodos
10-02-11, 23:54
οχι.... εκανα την αιτηση ηλεκτρονικα.... Δεν νομιζω οτι υπαρχουν διαθεσιμες γραμμες ετσι και αλλιως φιλε.... Πηγα στα διπλανα σπιτι ενα ενα και ολοι ειναι σε φερεσυχνο

karetsos
10-02-11, 23:56
καλά, δεν βλάπτει να πας και απο το κατάστημα. ποτέ δεν ξέρεις...

orck
11-02-11, 00:02
Μα βριστηκε με τον υπαλληλο...

Kitharodos
11-02-11, 00:06
Μα βριστηκε με τον υπαλληλο...

δεν μου πες τι σε κανει να πιστευεις πως θα σκαψουν σε 3 μηνες?

karetsos
11-02-11, 00:07
βρίστηκε με τον τεχνικο.... ας πάει στο κατάστημα το εμπορικό να ζητήσει conn-x. αν κάνει αίτηση γραπτή, την περάσουν στο σύστημα και πάλι δεν γίνει τίποτα, τότε ναι δύσκολα τα πράγματα....

manicx
11-02-11, 11:32
δεν μου πες τι σε κανει να πιστευεις πως θα σκαψουν σε 3 μηνες?

Αφού είχες την υπομονή να πας σε όλους εκεί στην γειτονιά, γιατί δεν πας ξανά να κανονίσετε να μαζευτείτε και να πάτε στον ΟΤΕ της περιοχής σου και να μιλήσετε με έναν προϊστάμενο;

Kitharodos
11-02-11, 14:38
εχουν ηδη παει ο καθενας απο τους γειτονες μου στο παρελθον. Οι διπλα μου ειχαν κανει αιτηση απο τον Σεπεμβρη. Λες αμα παμε τσουρμο μαζι να βαλουν τα συνεργεια τους να σκαψουν?

orck
11-02-11, 16:33
Εχω περιπτωση στο Κερατσινι σε συγγενεις που μετα την πρωτη επισκεψη τεχνικου (για νεα συνδεση PSTN με ADSL). Το συνεργειο για να βαλει νεο κουτι και καινουργια καλωδια ηρθε σε λιγοτερο απο δυο μηνες.
Φυσικα δεν μπορω να προδικασω η να μαντεψω ποτε θα ερθουν αλλα ο ΟΤΕ δεν ειναι αυτο που ηταν πριν απο 20χρονια που περιμενες 8 μηνες για μια νεα συνδεση.

valen_gr
12-02-11, 01:04
Επισης, την περιπτωση να ψησεις τους πακιστανους ξεχνα την . Γραμμες παροχων σε PCM δεν υπαρχουν.
Οι παροχοι πληρωνουν για βροχο ,το local loop, οχι για φερεσυχνο. PCM δινει(εδινε) μονο ο ΟΤΕ , σε περιοχες με έλλειψη ακραιου , επειδη ειναι και καθολικη υπρεσια η τηλεφωνια, αλλα οχι το ADSL.
Επισης, απ'οτι γνωριζω, ISDN μια χαρα υπαρχουν και σε PCM. intracom ftw.

Pelspir
18-03-11, 15:26
Έχουμε κανένα νέο για τη περίπτωση σου φίλε Kitharodos???
Προέκυψε το ίδιο θέμα με ένα φίλο που μένει στο Ίλιον και έκανε αίτηση για dsl στον ΟΤΕ και του είπαν ότι δεν γίνεται επειδή είναι σε PCM!
Είναι απίστευτο να συμβαίνουν αυτά το 2011!! Ήμαρτον!

FuS
18-03-11, 15:58
Nα του πεις να πάει στο τοπικό oteshop και να κάνει αίτηση ώστε να γνωρίζουν ότι θέλει να βάλει adsl.
Eάν μπορεί να μιλήσει με τον τεχνικό προιστάμενο της περιοχής είναι και το καλύτερο.

Το άλλο περί λαδώματος από τον φίλο που άνοιξε το νήμα, εκτός ότι δεν θα οδηγήσει πουθενα, δεν έχει θέση και σε αυτό το forum.

alex24
18-03-11, 16:01
Παιδια να ρωτησω και γω κατι που εχω την απορια?Εαν καποιος ειναι σε αλλο παροχο και εχει double play υπαρχει περιπτωση με την επιστροφη στον ΟΤΕ να μπει σε PCM?

baskon
18-03-11, 16:22
Οι λυσεις που εχεις αυτη τη στιγμη ειναι οι εξεις..
1. 3g internet το οποιο δε συμφερει με τιποτα
2. Δορυφορικο ιντερνετ που ειναι λιγο καλυτερο απτο προηγουμενο αλλά και παλι δεν ειναι καλο..
3.Υπομονη για σκαψιμο σε πολυ καιρο ή λιγοτερο..

4. Πας στη γειτονισα με το Adsl Και κανεις συμφωνια...Πχ θα σου δινω 10-15 ευρω το μηνα για ιντερνετ και παιρνω απο εσενα μεχρι να σκαψουν να βαλουν και σε εμας...
Αν δεν εχει 24αρα και ειναι εφικτο κανει και μια αναβαθμιση ταχυτητας..
Αν το δεχτει η γειτονισα είναι η καλυτερη λυση

5.Μετακομιση...

Οσο για το αν λαδωσεις που πολλοι θιχτηκαν...Οκ ασχημο το λαδωμα...Αλλά τι εχετε να πειτε για τις περιπτωσεις που ο αλλος εκανε τη δουλεια του γιατι ειχε μπαρμπα στον Οτε?
Οπως μπορει ο καθενας κανει τη δουλεια στη σκ@τ0χωρα που ειμαστε...και δεν εχει μεταβληθει καθολου προς το καλυτερο η κατασταση..μη κοροιδευομαστε..

FuS
18-03-11, 16:43
....Οσο για το αν λαδωσεις που πολλοι θιχτηκαν...Οκ ασχημο το λαδωμα...Αλλά τι εχετε να πειτε για τις περιπτωσεις που ο αλλος εκανε τη δουλεια του γιατι ειχε μπαρμπα στον Οτε?
Οπως μπορει ο καθενας κανει τη δουλεια στη σκ@τ0χωρα που ειμαστε...και δεν εχει μεταβληθει καθολου προς το καλυτερο η κατασταση..μη κοροιδευομαστε..

Δυστυχώς όμως έτσι δεν πηγαίνουμε και μπροστά. Διότι καταλήγουμε να γλύφουμε εκεί που φτύνουμε..

Χώρια ότι (σε κάποιες περιπτώσεις) με το "φτιάξιμο" το δικό μου μπορεί να έρθει σε μειονεκτική θέση κάποιος άλλος μετά. Το παραπάνω, γενικά μιλώντας και χωρίς την όποια διάθεση να θίξω κάποιον. :)

Artemius
19-03-11, 12:05
Επισης, την περιπτωση να ψησεις τους πακιστανους ξεχνα την . Γραμμες παροχων σε PCM δεν υπαρχουν.
Οι παροχοι πληρωνουν για βροχο ,το local loop, οχι για φερεσυχνο. PCM δινει(εδινε) μονο ο ΟΤΕ , σε περιοχες με έλλειψη ακραιου , επειδη ειναι και καθολικη υπρεσια η τηλεφωνια, αλλα οχι το ADSL.
Επισης, απ'οτι γνωριζω, ISDN μια χαρα υπαρχουν και σε PCM. intracom ftw.


ακριβως. υπάρχει μηχάνημα της Intracom που δίνει ISDN μέσω PCM. φοβερό πράμα κιόλας,είχε βραβευτεί η Intracom αν θυμάμαι σωστά για αυτό το μηχάνημα.

[Αδωνις]κοίτα όμως να δείς που φτάσαμε,να μας παίρνουν τις γραμμές οι Πακιστανοί :lol::twisted::twisted: [/Αδωνις]

maik
20-03-11, 01:41
[Αδωνις]κοίτα όμως να δείς που φτάσαμε,να μας παίρνουν τις γραμμές οι Πακιστανοί :lol::twisted::twisted: [/Αδωνις]

Δεν τις πηραν οι Πακιστανοι. Η forhnet τις πηρε και προφανως πολυ πριν δημιουργηθει το προβλημα.

divo
20-03-11, 19:18
Έχεις το θράσος να γράφεις κάτι τέτοιο δημόσια ,σε φόρουμ που παρακολουθούν και συμμετέχουν τεχνικοί εταιριών τηλεπικοινωνιών ; :down:
Άν τύχαινε ποτέ να χειριστώ το θέμα σου, όχι ADSL ,ούτε γαργάρα δεν θα έπαιρνες.



Ούτε κάν με Magneto :evil:
Ένα σαν και το παρακάτω θα του άξιζε πιστεύω :evil:


Υπάρχουν και τα 3G sticks πάντως για αυτες τις περιπτώσεις που δεν μπορούμε να εχουμε DSL :hello


ΓΙΑΤΙ σας κακοφαίνεται ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ μου;;;;; κάποιοι ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ σας που αν ήσασταν λίγο πιο μεγάλοι θα τους είχατε γνωρίσει,(όχι πως δεν υπάρχουν ακόμα!:)) €βαλαν το χ€ρακι τους για να δημιουργηθ€ί η κατάσταση αυτή!!!!
Αν και στην σημερινή εποχή που ζούμε χαλαρά πλάκωνα κάποιους ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ του ΟΤΕ που πηγαίνουν netmode "ΤΥΦΛΑ" στον πελάτη, ή πάνε να κάνουν μια σύνδεση isnd και "βαριούνται" να κουμπώσουν το κλιψακι στο netmode, και το ΠΑΡΑΤΑΝΕ και φεύγουν λες και τους ΚΥΝΗΓΑΝΕ............ :angryr::angryr::angryr:

........Auto merged post: divo πρόσθεσε 11 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Οι λυσεις που εχεις αυτη τη στιγμη ειναι οι εξεις..
4. Πας στη γειτονισα με το Adsl Και κανεις συμφωνια...Πχ θα σου δινω 10-15 ευρω το μηνα για ιντερνετ και παιρνω απο εσενα μεχρι να σκαψουν να βαλουν και σε εμας...
Αν δεν εχει 24αρα και ειναι εφικτο κανει και μια αναβαθμιση ταχυτητας..
Αν το δεχτει η γειτονισα είναι η καλυτερη λυση

οσο για το αν λαδωσεις που πολλοι θιχτηκαν...Οκ ασχημο το λαδωμα...Αλλά τι εχετε να πειτε για τις περιπτωσεις που ο αλλος εκανε τη δουλεια του γιατι ειχε μπαρμπα στον Οτε?
Οπως μπορει ο καθενας κανει τη δουλεια στη σκ@τ0χωρα που ειμαστε...και δεν εχει μεταβληθει καθολου προς το καλυτερο η κατασταση..μη κοροιδευομαστε..

Άντε πάλι τυχερουλη. Αν είναι και ωραία η ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ,...........ποιος τη χάρη σου. Θα χρωστάς χάρη στον ΟΤΕ που σε είχε σε PCM.

emeliss
20-03-11, 19:21
Θα 'πρεπε να χαίρεσαι που τους κακοφαίνεται. Αυτό δείχνει ότι η κατάσταση που περιγράφεις έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

alekan
20-03-11, 19:27
Ασχετο/σχετικο
Σκοπεύω να μετακομίσω. Το διαμερισμα ειναι πρωτοκατοικισιμο.
Εχω ηδη conn-x.
Πως μπορω να ξερω οτι δεν θα με βαλουν σε κανενα PCM;
Αν ρωτησω στον ΟΤΕ, θα βρεθει κανεις να μου πει;

emeliss
20-03-11, 19:29
Αν το διαμέρισμα είναι σε πολυκατοικία μάθε ένα νούμερο ΟΤΕ από τους υπόλοιπους ενοίκους και ρώτα στο πλησιέστερο oteshop. Αυτοί με την σειρά τους θα ρωτήσουν και θα μάθουν.

ubuntubu
20-03-11, 19:53
ΓΙΑΤΙ σας κακοφαίνεται ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ μου;;;;; κάποιοι ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ σας που αν ήσασταν λίγο πιο μεγάλοι θα τους είχατε γνωρίσει,(όχι πως δεν υπάρχουν ακόμα!:)) €βαλαν το χ€ρακι τους για να δημιουργηθ€ί η κατάσταση αυτή!!!!
Αν και στην σημερινή εποχή που ζούμε χαλαρά πλάκωνα κάποιους ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ του ΟΤΕ που πηγαίνουν netmode "ΤΥΦΛΑ" στον πελάτη, ή πάνε να κάνουν μια σύνδεση isnd και "βαριούνται" να κουμπώσουν το κλιψακι στο netmode, και το ΠΑΡΑΤΑΝΕ και φεύγουν λες και τους ΚΥΝΗΓΑΝΕ............ :angryr::angryr::angryr:

Δύο είναι οι πληγές που μαστίζουν τους τεχνικούς του ΟΤΕ.

Η πρεσβυωπία και ο αλκοολισμός.

divo
21-03-11, 00:03
Θα 'πρεπε να χαίρεσαι που τους κακοφαίνεται. Αυτό δείχνει ότι η κατάσταση που περιγράφεις έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

αυτό όμως δεν σημαίνει πως οι υπόλοιποι κάνουν την ΔΟΥΛΕΙΑ τους, δυστυχώς.
Το μόνο παρήγορο είναι ότι δεν είναι ΟΛΟΙ. Αν και ελπίζω σύντομα να αλλάξουν τα πράγματα και για τον ΟΤΕ. Γιατί φίλε μου όταν για 1 κ@###@ο τηλέφωνο πρέπει να έρθουν 3 τεχνικοί, για να το φτιάξουν, σε 3 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ μέρες, αυτό έμενα μου λέει ότι κάτι δεν πάει καλά.
Τελικά ο 3ος που το έφτιαξε ήταν ο πιο μικρός σε ηλικία και μάλλον αυτός που δεν έχει ΑΛΛΟΤΡΙΩΘΕΙ ακόμα από το σύστημα.

mephisto
21-03-11, 10:35
Εχω συνεργαστει αρκετες φορες με υπαλληλους του οτε,δυστυχως καποιοι απο αυτους ηταν ασχετοι και βαριοντουσαν οπως λεει και ο φιλος απο πανω.Ομως εχω πεσει και σε τεχνικους που ηταν και αριστοι γνωστες του αντικειμενου τους και φιλοτιμοι και εξυπηρετικοί.Μαλιστα εχω πεσει και σε περιπτωση οπου συζητώντας με τον τεχνικο και λεγοντας του το τι εχω συναντησει,μου ειπε μην μου τα λες γιατι τα ξερω και οταν τα ακουω στεναχωριεμαι. Οποτε καλο ειναι να μην τους παιρνει ολους η μπαλα...

maik
21-03-11, 20:00
Αν και στην σημερινή εποχή που ζούμε χαλαρά πλάκωνα κάποιους ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ του ΟΤΕ .

Σιγα μην σκισεις κανενα καλσον.

Απορια: προς τι το μπλεδουλι; Ηρακλαρα εισαι;

KoMo
21-03-11, 21:52
Η ουσία είναι ότι δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα το παλικάρι. Εγώ ήμουν 1 χρόνο σε pcm είχα πάει 4-5 φορές στο τεχνικό τμήμα, τους ψιλοζάλιζα, μίλαγα με τον εξυπηρετικότατο προϊστάμενο του τεχνικού τμήματος που προσπαθούσε να βρει λύση και κάποια στιγμή έσκαψαν, πέρασαν ένα πολύζευγο και μετά από κάνα 3μηνο ενεργοποίησαν το κύκλωμα.
Από μια άποψη είναι και λογικό να υπάρχει έλλειψη δικτύου γιατί πριν από 20-30 ή δε ξέρω πόσα χρόνια είχαν περάσει τα καλώδια, δε νομίζω η κατοίκηση στην Αθήνα να ήταν τέτοια. Και ως συνήθως οι Έλληνες σε τέτοια πράγματα είναι λίγο στενόμυαλοι και δε βλέπουν μελλοντικές ανάγκες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.