PDA

Επιστροφή στο Forum : Ping Problem στην Πάτρα



Cs|bomberman
27-02-04, 07:47
Ειμαι στο dslam Κωσταντινουπόλεως και έχω παρατηρήσει σοβαρά προβλήματα στο ping τις τελευταίες μέρες ώρες αιχμής και μη. Για να το κάνω λιανά χτυπάω 500res ping sto counterstrike ενώ τις προηγούμενες βδομάδες είχα σταθερό ping 40-50 και με μεγάλα rates παρακαλώ. (25000 60 60). Eπίσης παρατήρησα οτι Max downspeed εχω σταθερά κάτω από 30 ενώ συνήθως έπιανα 35-37. Δεν με προβληματίζει τοσο το download speed όσο οτι η σύνδεση είναι εντελώς ασταθής με τη μια να έχει 50 ping kai meta ξαφνικά 2000ping. Δεν πάει άλλο η κατάσταση και σκέφτομαι να πάρω τους τεχνικούς του ΟΤΕ αυριο να κάνω παράπονα. Θαθελα να δώ αν υπάρχουν κιάλλοι που παρατήρησαν ίδια προβλήματα σε online games στην Πάτρα γενικα.
btw έχω οτενέτ Ondsl 384k over pstn

unstoppable
27-02-04, 15:15
Μια απο τα ιδια και εδω τωρα,στο ιδΙο Dslam και εγω με Τellas over pstn

Cs|bomberman
01-03-04, 01:46
to ping παίζει ακόμα σαν τρελό. Δεν ξέρω τι φταίει τελικά ο ΟΤΕ ή η Οτενετ. Αύριο θα πάρω ένα τηλέφωνο στο 121 μπάς και κανουν τπτ αλλαγές. Είναι απαράδεκτο το Ping να ειναι χειρότερο από 56κ σύνδεση. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση.

Ujin
01-03-04, 11:11
Το DSLAM είναι γεμάτο, εδώ και 2 εβδομάδες.
Εγώ ακόμα περιμένω...
Φαντάζομαι ότι με την αναβάθμιση θα φτίαξουν τα πράγματα, αλλά από ότι μου λένε στον πΟΤΕ θα γίνει μετά τις εκλογές.

unstoppable
01-03-04, 14:55
Εμενα παντως τα pings εχουν ψιλοφτιαξει

addict
01-03-04, 15:05
Κι εγώ στο ίδιο DSLAM,over ISDN, τα pings είναι πολύ καλύτερα από ότι πριν από ένα μήνα που η κατάσταση ήταν τραγική.

Cs|bomberman
02-03-04, 00:22
α ωραία μετά τις εκλογές. Εμένα εντομεταξύ σήμερα το πρωι μου κόπηκε η σύνδεση στο ιντερνετ εντελώς και μου επανήλθε το μεσημέρι πάλι. Τους πήρα τηλέφωνο και δεν είχαν ιδέα τι εγινε. Πάντως το ping skata ήταν σκατά παραμένει σε μενα. Eμένα συνέβαινε το αντίθετο το ping πριν 1 μήνα ήταν γύρω στο 40-50 τώρα ειναι 500 και στις καλές πάει 80. Άντε να βγεί η ΝΔ να δούμε τι @@ θα κάνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.