PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Block Voip Ports??



you
13-02-11, 17:12
Σκεφτομαι να βαλω tellas οχι τπτ αλλο αλλα εχω εκπτωση 20€/μηνα λογω κινητων wind.
Διαβαζοντας ομως το παρακατω post (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=458775) εχω τρομοκρατηθει γτ εχω τηλεφωνικο κεντρο Voip.


Eχει δοκιμασει κανεις να στησει τηλ. κεντρο Voip (Asterisk ή οτιδηποτε) και εχει αντιμετωπισει προβλημα με το πρωτοκολλο SIP που ακουει στo port 5060?

Προσοχη δεν εννοω να εχει καποιος λογαριασμο σε Voip Provider και να κανει register αλλα να εχει ο ιδιος Voip κεντρο

sdikr
13-02-11, 17:57
Δεν έχω ακούσει κάτι για tellas-wind, και τις ποιο πολλές φορές που έχει ακουστεί για άλλες εταιρίες έχει να κάνει με τον εξοπλισμό (πχ εξοπλισμός παρόχου που έχει και voip)

you
13-02-11, 19:04
Χμμ.. αν διαβασεις προσεκτικα το post θα δεις -προς το τελος- οτι δοκιμασε ακριβως τον ιδιο router με ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις σε αλλο παροχο -hol- και δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα. Με tellas δεν επαιζε σχεδον ποτε :(

Επειδη δε θελω να κανω πειραματα και να μεινω χωρις τηλ. στα remote extensions (iphone κλπ) εχει δοικιμασει κανεις να στησει κεντρο Voip σε tellas οπως ο ατυχος συμφοριτης μας?

@ ADSLgr.com All rights reserved.