PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορολογική Δήλωση, απορίες και απαντήσεις



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Basilhs23_
17-09-15, 22:18
Εμείς τσακώθηκαμε. Τους ρωτούσαμε και λέγανε οτι πρεπει να χεις ρολόι

Α εσύ λες για αυτά που δεν έχουν καθόλου μετρητή με παροχή ρεύματος, εκεί δεν υπάρχει έκπτωση 20%. Μόνο αν είναι ημιτελές το ακίνητο και χωρίς ρολόι είσαι τυχερή και μπαίνει μειωτικός συντελεστής αλλιώς πληρώνεις κανονικά.

lewton
18-09-15, 16:08
Ερώτηση: μπορώ στο taxis να βρω τι αφορούσε παλιά οφειλή την οποία έχω πληρώσει;
Πχ. έχω την ταυτότητα της οφειλής από το ιστορικό πληρωμών αλλά δε μου λέει αν ήταν ΕΝΦΙΑ, φόρος εισοδήματος ή κάτι άλλο.

jkoukos
18-09-15, 16:26
Το είχα ψάξει κι εγώ και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στο Ε1 ή Ε9 της αντίστοιχης χρονιάς και να δεις την εκκαθάριση που έχει τον ίδιο αριθμό με την ταυτότητα οφειλής.

lewton
18-09-15, 19:51
Ευχαριστώ.

nodasz
29-09-15, 21:07
Γεια σας φιλοι. Θέλω να διορθώσω στο Ε9 της μητερας μου τα στοιχεια ενος δηλωμενου αγροτεμαχιου ( εχει δηλωσει το εμβαδον 2 τμ μικροτερο) , παω να υποβαλλω τροποποιητικη του Ε9 για τα ετη 2011-2013 αλλα μου γραφει με εντονα κοκκινα γραμματα οτι ειναι εκπροθεσμη. Θα πληρωσω προστιμο για αυτες τη τροποποιητικες ? ( η μητερα μου δεν ωφεληθηκε απο φορο γιατι εκεινα τα χρονια δεν υπηρχε ΕΝΦΙΑ στα οικοπεδα).
Σας παρακαλω απαντηστε μονο αν ειστε σιγουροι. Ευχαριστω πολυ.

thourios
29-09-15, 21:31
Μάλλον θα πληρώσεις πρόστιμο. Στην δική μου παρόμοια περίπτωση πλήρωσα πρόστιμο.

Basilhs23_
29-09-15, 21:37
Καλύτερα να μην κάνεις τροποποιητική δήλωση για εκείνα τα έτη αφού όπως λες δεν υπήρχε φόρος, κάνε μόνο για το 2015, θα πληρώσεις τζάμπα πρόστιμο.

nodasz
29-09-15, 22:14
Θελω να πουλησω αυτο το οικοπεδο και ο συμβολαιογραφος θελει πιστοποιητικο εφοριας γαι τα ετη απο 11-15. Αναρωτιεμαι αν τα 2 τμ λιγοτερο δηλωμενο οικοπεδο μπορει να δημιουργησει προβλημα

Basilhs23_
29-09-15, 23:22
Κατάλαβα, ρώτα τον συμβολαιογράφο ή κανέναν λογιστή αν θα υπάρχει θέμα.

mezger
30-09-15, 14:06
Θελω να πουλησω αυτο το οικοπεδο και ο συμβολαιογραφος θελει πιστοποιητικο εφοριας γαι τα ετη απο 11-15. Αναρωτιεμαι αν τα 2 τμ λιγοτερο δηλωμενο οικοπεδο μπορει να δημιουργησει προβλημα

Παραπάνω λες για αγροτεμάχιο, αν είναι όντως έτσι (είναι στον πίνακα 2) πιστοποιητικό βγαίνει έτσι κι αλλιώς μόνο για το 2014, τα προηγούμενα έτη δε σε νοιάζουν.
Δείξε πρώτα το πιστοποιητικό όπως βγαίνει τώρα στον συμβολαιογράφο και θα σου πει εκείνος αν χρειάζεται διόρθωση, για 2 τετραγωνικά δε νομίζω να έχει πρόβλημα (αφήνει λίγο περιθώριο ο νόμος).

Τα πρόστιμα είναι περίεργη περίπτωση - κανονικά είναι έως 100 ευρώ για κάθε χρονιά. Αν γίνει χειρόγραφα στην εφορία η διόρθωση (ή αν έχεις π.χ. επιστροφή και πας να τη ζητήσεις) στα χρεώνουν κανονικά (40-60 ευρώ συνήθως). Αν γίνει ηλεκτρονικά η διόρθωση δε στα χρεώνουν άμεσα και υποτίθεται ότι θα τα βεβαιώσει η εφορία, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει βεβαιωθεί κανένα τέτοιο πρόστιμο (ακόμα και για διορθωτικές που έχουν γίνει εδώ και χρόνο και βάλε).

nodasz
01-10-15, 20:11
Παραπάνω λες για αγροτεμάχιο, αν είναι όντως έτσι (είναι στον πίνακα 2) πιστοποιητικό βγαίνει έτσι κι αλλιώς μόνο για το 2014, τα προηγούμενα έτη δε σε νοιάζουν.
Δείξε πρώτα το πιστοποιητικό όπως βγαίνει τώρα στον συμβολαιογράφο και θα σου πει εκείνος αν χρειάζεται διόρθωση, για 2 τετραγωνικά δε νομίζω να έχει πρόβλημα (αφήνει λίγο περιθώριο ο νόμος).

Τα πρόστιμα είναι περίεργη περίπτωση - κανονικά είναι έως 100 ευρώ για κάθε χρονιά. Αν γίνει χειρόγραφα στην εφορία η διόρθωση (ή αν έχεις π.χ. επιστροφή και πας να τη ζητήσεις) στα χρεώνουν κανονικά (40-60 ευρώ συνήθως). Αν γίνει ηλεκτρονικά η διόρθωση δε στα χρεώνουν άμεσα και υποτίθεται ότι θα τα βεβαιώσει η εφορία, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει βεβαιωθεί κανένα τέτοιο πρόστιμο (ακόμα και για διορθωτικές που έχουν γίνει εδώ και χρόνο και βάλε).

Κατ αρχην ευχαριστω για τις πολυ καλες απαντησεις. Φιλε mezger , οσο για το πιστοποιητικο ΕΝΦΙΑ , εγω βλεπω οτι μπορω να βγαλω μονο για το 2015. Στο 2014 υπαρχει το tab "Πιστοποιητικά" αλλα χωρις την επιλογη για εκδοση νεου πιστοποιητικου και στις αλλες χρονιες η καρτελα "Πιστοποιητικά" δεν υπαρχει καθολου. Δηλαδη δεν μπορω να εκδοσω πιστοποιητικο ΕΝΦΙΑ για τα προηγουμενα χρονια απο το 2015 ? Και τι μ. λεει ο συμβολαιογραφος που ζηταει πιστοποιητικα ΕΝΦΙΑ για τις χρονιες 11-14 ?

mezger
01-10-15, 20:17
Κατ αρχην ευχαριστω για τις πολυ καλες απαντησεις. Φιλε mezger , οσο για το πιστοποιητικο ΕΝΦΙΑ , εγω βλεπω οτι μπορω να βγαλω μονο για το 2015. Στο 2014 υπαρχει το tab "Πιστοποιητικά" αλλα χωρις την επιλογη για εκδοση νεου πιστοποιητικου και στις αλλες χρονιες η καρτελα "Πιστοποιητικά" δεν υπαρχει καθολου. Δηλαδη δεν μπορω να εκδοσω πιστοποιητικο ΕΝΦΙΑ για τα προηγουμενα χρονια απο το 2015 ? Και τι μ. λεει ο συμβολαιογραφος που ζηταει πιστοποιητικα ΕΝΦΙΑ για τις χρονιες 11-14 ?

Το πιστοποιητικό ΕΝΦΙΑ που βγαίνει στο 2015, αφορά τα έτη 2011-2014, οπότε μένεις στο 2015 για να το βγάλεις. Για τα αγροτεμάχια βγαίνει εκ των πραγμάτων μόνο για το 2014 (δεν υπάγονταν στον ΕΝΦΙΑ τα προηγούμενα χρόνια), και να σου είπε 11-14 θα το είπε εκ παραδρομής.

nodasz
01-10-15, 20:42
Μακαρι να εχεις δικιο. Αν κανεις αλλος φιλος εχει αλλη γνωμη ας μας ενημερωσει παρακαλω.

Nozomi
03-10-15, 14:31
Προσπαθώ να καταλάβω γιατί πρέπει να τον πιώ (και φέτος!) επειδή είμαι μπάκουρας, χωρίς δάνειο, κι έχω εισόδημα πάνω από 1,500€/μήνα, αλλά φαίνεται ότι υπάγομαι στους... πλούσιους κατά την κυβέρνηση. :whistle:

Ενώ για τις φοροαπαλλαγές κατανοώ να ευννοούνται οι παντρεμένοι με παιδιά (μακάρι να τους έδιναν κι επίδομα/παιδί), αδυνατώ να κατανοήσω γιατί να φοροαπαλάσσεται ο δανειζόμενος κι όχι εγώ που δεν χρωστάω πουθενά.

anon
03-10-15, 20:21
Προσπαθώ να καταλάβω γιατί πρέπει να τον πιώ (και φέτος!) επειδή είμαι μπάκουρας, χωρίς δάνειο, κι έχω εισόδημα πάνω από 1,500€/μήνα, αλλά φαίνεται ότι υπάγομαι στους... πλούσιους κατά την κυβέρνηση. :whistle:

Ενώ για τις φοροαπαλλαγές κατανοώ να ευννοούνται οι παντρεμένοι με παιδιά (μακάρι να τους έδιναν κι επίδομα/παιδί), αδυνατώ να κατανοήσω γιατί να φοροαπαλάσσεται ο δανειζόμενος κι όχι εγώ που δεν χρωστάω πουθενά.

μόνος και με εισόδημα > 1500 τον μήνα; την σήμερον ημέρα, σίγουρα θεωρείσαι πλούσιος.... αν σκεφτείς ότι άλλοι με οικογένεια δεν έχουν καν εισόδημα ή στην καλύτερη να δουλεύουν και οι δυο για <1500 τον μήνα... σίγουρα πλούσιος θεωρείσαι...

kafrikistan
06-10-15, 04:09
Προσπαθώ να καταλάβω γιατί πρέπει να τον πιώ (και φέτος!) επειδή είμαι μπάκουρας, χωρίς δάνειο, κι έχω εισόδημα πάνω από 1,500€/μήνα, αλλά φαίνεται ότι υπάγομαι στους... πλούσιους κατά την κυβέρνηση. :whistle:



Αν το δεις συγκριτικα, δηλαδη αν σκεφτεις ποσα εκατομμυρια ελληνες παιρνουν πολυ λιγοτερα απο τα 1500€ τοτε ναι, υπαγεσαι στους πλουσιους.
Το οτι δεν εχεις δανειο ειναι κι αυτο ενδειξη πλουσιου.

Basilhs23_
06-10-15, 05:06
Αν φτάσουμε στο σημείο να θεωρείται πλούσιος όποιος παίρνει 1500 ευρώ τον μήνα τότε το επίπεδο ευημερίας μας μπορεί να συγκριθεί μόνο με Ουγκάντα Νιγηρία και άλλες αφρικάνικες χώρες.

anon
06-10-15, 11:41
Αν φτάσουμε στο σημείο να θεωρείται πλούσιος όποιος παίρνει 1500 ευρώ τον μήνα τότε το επίπεδο ευημερίας μας μπορεί να συγκριθεί μόνο με Ουγκάντα Νιγηρία και άλλες αφρικάνικες χώρες.

δεν διαφωνώ μαζί σου, αλλά άντε πέστο στο 60% και πάνω του πληθυσμού που βγάζει πολύ λιγοτερα.

ntoremi
06-10-15, 11:54
Αν φτάσουμε στο σημείο να θεωρείται πλούσιος όποιος παίρνει 1500 ευρώ τον μήνα τότε το επίπεδο ευημερίας μας μπορεί να συγκριθεί μόνο με Ουγκάντα Νιγηρία και άλλες αφρικάνικες χώρες.

Ειμαστε ηδη χωρα με βιοτικο επιπεδο αντιστοιχο των αφρικανικων χωρων. Δεν χρειαζεται να αρχισουμε τις φιλοσοφικες θεωρησεις για να καταληξουμε σε αυτο το συμπερασμα. Ειναι ηδη γεγονος.

lewton
06-10-15, 16:53
Ξέρετε πόσο εύκολα η τράπεζα εκδίδει αποδεικτικό για τα έτη 2012, 2013, 2014 που να δείχνει το σύνολο των χρημάτων που μετέφερα από λογαριασμούς μου στο εξωτερικό σε λογαριασμούς μου στην Ελλάδα;

8anos
06-10-15, 17:15
Ξέρετε πόσο εύκολα η τράπεζα εκδίδει αποδεικτικό για τα έτη 2012, 2013, 2014 που να δείχνει το σύνολο των χρημάτων που μετέφερα από λογαριασμούς μου στο εξωτερικό σε λογαριασμούς μου στην Ελλάδα;

Τι να το κανεις αυτο;
Θεωρητικα αν πας σε υποκαταστημα σε μερες και ωρες που ειναι χαλαροι θα σε εξυπηρετησουν

lewton
06-10-15, 17:36
Τι να το κανεις αυτο;
Θεωρητικα αν πας σε υποκαταστημα σε μερες και ωρες που ειναι χαλαροι θα σε εξυπηρετησουν
Για να αφαιρεθεί το ποσό από το τεκμήριο που μου προέκυψε από το πουθενά για το δάνειο που εξυπηρετώ για σπίτι που αγόρασα στην Ελλάδα πριν 15 χρόνια.
Αν πχ πληρώνω 5 χιλιάδες ευρώ το χρόνο για το δάνειο με πιάνει τεκμήριο και φορολογούμαι 26% για αυτά τα 5 χιλιάρικα. Αν όμως αποδείξω ότι μετέφερα το ποσό αυτό από λογαριασμό μου στο εξωτερικό σε λογαριασμό μου στην Ελλάδα τότε δεν πιάνει τεκμήριο. Ή αν έχω μεταφέρει 3 χιλιάδες, τότε το τεκμήριο μειώνεται στις 2 χιλιάδες.
Ισχύει αυτό ή λάθος τα κατάλαβα;

Basilhs23_
06-10-15, 21:10
Ειμαστε ηδη χωρα με βιοτικο επιπεδο αντιστοιχο των αφρικανικων χωρων. Δεν χρειαζεται να αρχισουμε τις φιλοσοφικες θεωρησεις για να καταληξουμε σε αυτο το συμπερασμα. Ειναι ηδη γεγονος.

Πως ορίζεται το βιοτικό επίπεδο;

Manolis_karas
06-10-15, 21:24
...Το οτι δεν εχεις δανειο ειναι κι αυτο ενδειξη πλουσιου.
Κάνεις πλάκα; ή μιλάς σοβαρά;

Nozomi
06-10-15, 21:47
Ειμαστε ηδη χωρα με βιοτικο επιπεδο αντιστοιχο των αφρικανικων χωρων. Δεν χρειαζεται να αρχισουμε τις φιλοσοφικες θεωρησεις για να καταληξουμε σε αυτο το συμπερασμα. Ειναι ηδη γεγονος.
Βιοτικό επίπεδο... αφρικανικών χωρών ;

Πραγματικά, σοβαρολογείς κι τα εννοείς αυτά που γράφεις ;

Νταξ, το ξέρω ότι είμαστε λαός της υπερβολής, αλλά συχνά το τερματίζουμε το κοντέρ της αμετροέπειας

kafrikistan
09-10-15, 04:31
Κάνεις πλάκα; ή μιλάς σοβαρά;

Καταρχην το 'πλουσιος' εχεις καταλαβει με ποια εννοια το λεω.

Τωρα, αν εσυ παιρνεις ολοκληρο το μισιθο σου καθε μηνα, ενω εγω δινω το 40% του σε δοση δανειου υπαρχει αναμεσα μας σημαντικη διαφορα εισοδηματος.
Και οι ελληνες που ειναι απαλλαγμενοι απο δανεια σημερα ειναι ελαχιστοι.

Basilhs23_
09-10-15, 15:59
Και οι ελληνες που ειναι απαλλαγμενοι απο δανεια σημερα ειναι ελαχιστοι.

Από που βγάζεις το συμπέρασμα αυτό; Μήπως έχεις εσύ πρόβλημα με δάνεια και προσπαθείς να το μεγενθύνεις σκοπίμως οτι το αντιμετωπίζει όλη η κοινωνία. Σε εμένα πάντως κανένας εκ των περισσότερων φίλων γνωστών και συγγενών μου δεν έχει πάρει δάνειο. Είτε έχουν ιδιόκτητο σπίτι είτε νοικιάζουν. Αμάξι αγόρασαν ή νέο ή μεταχειρισμένο όταν είχαν τα φράγκα χωρίς καταναλωτικό δάνειο. Μόνο έναν φίλο μου θυμάμαι που αγόρασαν σπίτι με άτοκο δάνειο από ταμείο παρακαταθηκών και δανείων.

kafrikistan
10-10-15, 06:22
Από που βγάζεις το συμπέρασμα αυτό;

Γνωριζεις ποσα εκατομμυρια ανθρωποι ειναι χρεωμενοι?
Δε μιλαμε μονο για στεγαστικο.




Μήπως έχεις εσύ πρόβλημα με δάνεια και προσπαθείς να το μεγενθύνεις σκοπίμως οτι το αντιμετωπίζει όλη η κοινωνία.

Nαι, εχω ενα πονηρο σχεδιο... :rofl:




Μόνο έναν φίλο μου θυμάμαι που αγόρασαν σπίτι με άτοκο δάνειο από ταμείο παρακαταθηκών και δανείων.

Εγω πηρα το δικο μου με σταθερο επιτοκιο για 40 χρονια.
Πως καταφερε ο φιλος σου να το παρει ατοκο? Που δινουν ατοκα δανεια να παμε ολοι να παρουμε?

ntoremi
10-10-15, 19:45
Εγω πηρα το δικο μου με σταθερο επιτοκιο για 40 χρονια.
Πως καταφερε ο φιλος σου να το παρει ατοκο? Που δινουν ατοκα δανεια να παμε ολοι να παρουμε?

Τωρα;;!!;;;!!!!! Τωρα πια πουθενα! Τωρα πια δεν δινουν κανενα ειδος δανειου!!! Περασμενα μεγαλεια!!! Ξεχνα τα...

Basilhs23_
10-10-15, 20:35
Γνωριζεις ποσα εκατομμυρια ανθρωποι ειναι χρεωμενοι?
Δε μιλαμε μονο για στεγαστικο.




Nαι, εχω ενα πονηρο σχεδιο... :rofl:




Εγω πηρα το δικο μου με σταθερο επιτοκιο για 40 χρονια.
Πως καταφερε ο φιλος σου να το παρει ατοκο? Που δινουν ατοκα δανεια να παμε ολοι να παρουμε?

Χρεωμένοι σε τράπεζες με δάνεια ή στο κράτος και τις εφορίες? Οι περισσότεροι χρωστάνε στο κράτος.

Το άτοκο δάνειο το πήραν το 2006-07 περίπου από το ταμείο παρακαταθηκών και δανείων, δεν ξέρω τι έκαναν. Τώρα πάνε αυτά.

kafrikistan
12-10-15, 06:32
Χρεωμένοι σε τράπεζες με δάνεια ή στο κράτος και τις εφορίες? Οι περισσότεροι χρωστάνε στο κράτος.


Χρεωμενοι οπουδηποτε. Εγω για παραδειγμα, δε χρωσταω ουτε σε Τραπεζα ουτε στο κρατος.

Τελικα συμφωνεις μαζι μου οτι οι περισσοτεροι ελληνες ειναι χρεωμενοι και λιγοι ειναι οι τυχεροι που δε χρωστανε πουθενα?

Basilhs23_
12-10-15, 22:01
Χρεωμενοι οπουδηποτε. Εγω για παραδειγμα, δε χρωσταω ουτε σε Τραπεζα ουτε στο κρατος.

Τελικα συμφωνεις μαζι μου οτι οι περισσοτεροι ελληνες ειναι χρεωμενοι και λιγοι ειναι οι τυχεροι που δε χρωστανε πουθενα?

Νόμιζα οτι αναφέρεσαι για χρεωμένους αποκλειστικά σε τράπεζες για δάνεια, αποτελούν έναν σεβαστό αριθμό αλλά όχι την πλειοψηφία των ελλήνων. Οι χρεωμένοι στο κράτος είναι πάρα πολλοί, περίπου το 35-45% του πληθυσμού, αν βάλεις και αυτούς που είναι σε τράπεζες τότε ναι όλοι αυτοί μαζί ξεπερνάνε το 50% των ελλήνων και φτάνουν κάπου το 55-60%.

fantasma_tis_nixtas
13-10-15, 02:18
Παιδιά υπάρχει κάποιος που να είχε επιστροφή φόρου και να του βάλαν τα λεφτά στην τράπεζα?
Από καλοκαίρι έχω κάνει την φορολογική δήλωση και ακόμα τίποτα.

thourios
13-10-15, 08:42
Γνωστοί μου έχουν πει ότι έχουν πάρει την επιστροφή. Μάλιστα κάποιος μου είπε επειδή χρώσταγε σε τράπεζα του τα κράτησε αμέσως η τράπεζα. Σε μένα η επιστροφή φόρου δεν έχει μπει στο λογαριασμό που έχω δώσει.

kover
13-10-15, 09:54
Εγώ έχω κάνει δήλωση από 18/6 και επιστροφή δεν έχω πάρει ακόμα.

slalom
13-10-15, 20:00
Παιδιά υπάρχει κάποιος που να είχε επιστροφή φόρου και να του βάλαν τα λεφτά στην τράπεζα?
Από καλοκαίρι έχω κάνει την φορολογική δήλωση και ακόμα τίποτα.
Ειχα υποβαλει απο Απριλη και ελαβα 4ψηφιο ποσο αρχες Σεπτεμβριου με το τελος της προθεσμιας των δηλωσεων

kafrikistan
14-10-15, 00:12
Νόμιζα οτι αναφέρεσαι για χρεωμένους αποκλειστικά σε τράπεζες για δάνεια, αποτελούν έναν σεβαστό αριθμό αλλά όχι την πλειοψηφία των ελλήνων. Οι χρεωμένοι στο κράτος είναι πάρα πολλοί, περίπου το 35-45% του πληθυσμού, αν βάλεις και αυτούς που είναι σε τράπεζες τότε ναι όλοι αυτοί μαζί ξεπερνάνε το 50% των ελλήνων και φτάνουν κάπου το 55-60%.

Kι αν βαλεις κι αυτους που χρωστανε και αλλου πλην τραπεζας/κρατους?

Basilhs23_
14-10-15, 01:15
Όλους τους έβαλα.

Κράτος: Εφορια, ασφαλιστικά ταμεία, δήμοι, πρόστιμα, ΔΕΚΟ κτλ.
Τράπεζες: Καταναλωτικά στεγαστικά διακοπο-εορτο-δάνεια.

kourampies
14-10-15, 05:19
Δυο μέρες τώρα προσπαθώ να εκτυπώσω ένα εκκαθαριστικό (για άσχετη χρήση) και δε μπαίνει καν στην εφαρμογή Ε1. Με πετάει σε ένα άσχετο error. Τι θα έκανα δηλαδή αν παιζόταν κάποιο πρόστιμο;

Από περιέργεια άνοιξα το source του error page, και τα είδα όλα. (πέρα από το ανοιχτό <body> και τις λοιπές αθλιότητες, δώστε προσοχή στο μαρκαρισμένο κείμενο.

162079

anon
14-10-15, 08:29
Δυο μέρες τώρα προσπαθώ να εκτυπώσω ένα εκκαθαριστικό (για άσχετη χρήση) και δε μπαίνει καν στην εφαρμογή Ε1. Με πετάει σε ένα άσχετο error. Τι θα έκανα δηλαδή αν παιζόταν κάποιο πρόστιμο;

Από περιέργεια άνοιξα το source του error page, και τα είδα όλα. (πέρα από το ανοιχτό <body> και τις λοιπές αθλιότητες, δώστε προσοχή στο μαρκαρισμένο κείμενο.

162079

Aν πιστεύεις ότι μπορεί η ΓΓΠΣ να έχει αξιόλογους προγραμματιστες (και εν γένει οποιοσδήποτε τομέας είτε δημοσίου είτε ιδιωτικού τομέα) με το πολυ 1000 ευρώ.... Οταν ένας καλός προγραμματιστής και με εκπαιδεύσεις / πιστοποιήσεις σε Oracle/Apex χαλαρά πιάνει 40-50Κ λίρες στην Αγγλία.... Οι μόνοι "καλοί" (κατα κανόνα) που μένουν στο δημόσιο είναι όσοι δεν έχουν ζήτηση αλλού...

21706
14-10-15, 08:37
Δυο μέρες τώρα προσπαθώ να εκτυπώσω ένα εκκαθαριστικό (για άσχετη χρήση) και δε μπαίνει καν στην εφαρμογή Ε1. Με πετάει σε ένα άσχετο error. Τι θα έκανα δηλαδή αν παιζόταν κάποιο πρόστιμο;


Εννοείς ότι δεν δέχεται τους κωδικούς σου;

tsorbi
14-10-15, 10:55
Υπήρχε πρόβλημα εισόδου (όχι κωδικών) και στις 8 το πρωί τώρα είναι ΟΚ.

kourampies
14-10-15, 12:52
Υπήρχε πρόβλημα εισόδου (όχι κωδικών) και στις 8 το πρωί τώρα είναι ΟΚ.

Το είδα μόλις ότι έφτιαξε. Δυστυχώς τώρα είναι αργά. Περίμενα 2 μέρες για να πάω σερί στις 8 (η μόνη ώρα που είχα ελεύθερη) εκεί που πρέπει να δώσω το εκκαθαριστικό αλλά τίποτα. Από βδομάδα πάλι.

kafrikistan
16-10-15, 03:45
Όλους τους έβαλα.

Κράτος: Εφορια, ασφαλιστικά ταμεία, δήμοι, πρόστιμα, ΔΕΚΟ κτλ.
Τράπεζες: Καταναλωτικά στεγαστικά διακοπο-εορτο-δάνεια.

Δεν ειναι μονο το κρατος και οι τραπεζες. Εγω οπως ειπα δε χρωσταω εκει το στεγαστικο μου.

Basilhs23_
16-10-15, 12:37
Δεν ειναι μονο το κρατος και οι τραπεζες. Εγω οπως ειπα δε χρωσταω εκει το στεγαστικο μου.

Ε και που το χρωστάς το δάνειο δηλαδή; Σε τοκογλύφους;

Στεγαστικά δάνεια από τις τράπεζες έπαιρνε ο κόσμος. Πιθανόν να υπάρχουν τίποτα επενδυτικές εταιρείες αλλά για επιχειρηματικά δάνεια και επενδύσεις σε επιχειρήσεις, για στεγαστικό δάνειο κατοικίας δεν παίζει.

no_logo
17-10-15, 16:40
το taxis έχεις πρόβλημα;
προσπαθώ να μπω στις οφειλές για να δω αν έχουν ανεβάσει τον ΕνΦΙΑ και μου βγάζει αυτό


Mη δυνατή εύρεση υπηρεσίας/εγγράφου

Ο εξυπηρετητής της Γ.Γ.Π.Σ. δεν μπόρεσε να βρει την υπηρεσία ή το έγγραφο που ζητήσατε.

Αν πληκτρολογήσατε τη διεύθυνση, παρακαλούμε ελέγξτε την ορθότητά της.

The server of the GSIS web site could not find the service or the document you requested.

If you typed the address, please verify its correctness.



Στην πρώτη σελίδα πάντως δεν έχει κάποια ανακοίνωση για σήμερα

21706
17-10-15, 16:54
Τα ίδια βγάζει και σε μένα.

tsorbi
17-10-15, 18:23
Υπάρχει ανακοίνωση:http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/index.html
16.10.2015: Σας ενημερώνουμε ότι λόγω προγραμματισμένων εργασιών αναβάθμισης παρουσιάστηκε τεχνικό πρόβλημα και δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στις ηλεκτρονικές εφαρμογές από τις 16:00 έως 18:00. Σας ευχαριστούμε πολύ για την κατανόησή σας.

16.10.2015: Μη διαθεσιμότητα της εφαρμογής προσωποποιημένης πληροφόρησης από σήμερα 15:30 έως τη Δευτέρα 19.10.2015, λόγω αλλαγής των δόσεων ρυθμίσεων ν.4321/2015, σύμφωνα με το ν.4336/2015. (Δ.ΗΛΕ.Δ. Γ.Γ.Δ.Ε.)

kafrikistan
18-10-15, 01:21
Ε και που το χρωστάς το δάνειο δηλαδή; Σε τοκογλύφους;


Xαχα, οχι βρε φιλε. Σε συνεταιρισμο.

Basilhs23_
18-10-15, 01:23
ok δεν είχα υπόψη μου τέτοια περίπτωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.