PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σύνδεσης Conn-x μετά από επανενεργοποίηση



KostasvR21
19-02-11, 17:44
Είχα ξεχάσει να πληρώσω το φοιτητικό Conn-x μου (24 Mbps) και μου το κόψανε για δύο μέρες.
Χτες πήγα να το πληρώσω το πρωί και μου είπανε οτι το βράδυ θα εχει έρθει η συνδεση.
Το προβλημα ειναι ότι ενώ το λαμπακι του ρούτερ δείχνει οτι εχει ιντερνετ, στον υπολογιστη φαινεται στην κατασταση χωρις προσβαση στο Internet, και δεν μπαίνει στις ιστοσελιδες.
Εχετε καμια ιδέα για το τι συμβαινει???
Επισης να πω ότι ενω η συνδεση ειναι 24αρα το ρουτερ κλειδωνει σε G.DMT και ποτε σε ADSL2+, με αποτελεσμα να πιανω μεγιστη ταχυτητα 5 Mbps. Εχει καμια σχεση με το δίκτυο?

a.libe
19-02-11, 18:14
Είχα ξεχάσει να πληρώσω το φοιτητικό Conn-x μου (24 Mbps) και μου το κόψανε για δύο μέρες.
Χτες πήγα να το πληρώσω το πρωί και μου είπανε οτι το βράδυ θα εχει έρθει η συνδεση.
Το προβλημα ειναι ότι ενώ το λαμπακι του ρούτερ δείχνει οτι εχει ιντερνετ, στον υπολογιστη φαινεται στην κατασταση χωρις προσβαση στο Internet, και δεν μπαίνει στις ιστοσελιδες.
Εχετε καμια ιδέα για το τι συμβαινει???
Επισης να πω ότι ενω η συνδεση ειναι 24αρα το ρουτερ κλειδωνει σε G.DMT και ποτε σε ADSL2+, με αποτελεσμα να πιανω μεγιστη ταχυτητα 5 Mbps. Εχει καμια σχεση με το δίκτυο?
για μπες στο Interface μπας και ειναι disconnect ...

KostasvR21
19-02-11, 18:39
Οχι ολα ειναι κανονικα. Μονο που στο Line state δειχνει συνεχως showtime.

tsorbi
19-02-11, 19:00
Επανασύνδεση πλήρωσες;

KostasvR21
19-02-11, 19:04
Επανασύνδεση πλήρωσες;

φυσικα

tsorbi
19-02-11, 19:11
Μίλα με το 1242.

gio5aMG
20-02-11, 00:20
Μήπως έχει τα demo οτενετ περασμένα μέσα στην παραμετροποίηση; Το Huawei έχεις σωστά; Πήγαινε αριστερά στο μενού Basic, Adsl Mode και δοκίμασε το χειροκίνητα σε adsl2+ ή απλό adsl2 να δεις αν θα συγχρονίσει και που. Δώσε μας και τα στατιστικά στοιχεία σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.