PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδυνατη συνδεση ασυρματου δικτυου



bill2p
20-02-11, 10:17
μόλις έβαλα το ρουτερ του Οτε HUAWEI,όμως σε netbook aspireone με λειτουργικό χρ
ενώ βρίσκει το σήμα (τέλειο σήμα) βάζω τους κωδικούς κανονικά και δεν συνδέεται ποτε
με άλλο laptop πάλι Acer μπήκα κανονικά,μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
με το ιδιο netbook συνδεομαι κανονικα σε αλλα δικτυα,και πριν ωαλο το HUAWEI ειχα ενα usrobotic και δεν ειχα κανενα προβλημα

Lagman
20-02-11, 11:02
Εγώ πάλι τόσο καιρό που το είχα το huawei δεν είχα πρόβλημα με το wifi τώρα έχω παρόμοιο πρόβλημα με εσένα ένω είμαι δίπλα στο router χάνω ξαφνικά το wifi, παρεμβολές από τον γείτονα δε νομίζω ότι είναι γιατί βλέπω ότι παίζει σε άλλο κανάλι, μήπως έχουν βγάλει κάποιο firmware update ; edit: δεν έχουν βγάλει κάποιο update
Firmware Release 3.10.29.0-1.0.7.0
εσύ ποιο firmware έχεις ;

Πολύ φοβάμαι πως η λύση είναι να το πάμε πίσω το router και να πάρουμε άλλο, αλλά προσωπικά δε θέλω να το αλλάξω το huawei γιατί έχει την ποιο μικρή κατανάλωση από κάθε router που έχω πιάσει στα χέρια μου και δίνει πάρα πολύ καλούς χρόνους απόκρισης...

bill2p
20-02-11, 15:28
λοιπον εκανα update στους drivers τις ασυρματης καρτας και τωρα μπαινει κανονικα....
δεν ξερω τι λεει το ρουτερ αυτο...εχτες που το εβαλα κατεβαζα με 750 kb/sec ενα αρχειο των 100mb
σημερα ξεκιναω με 250 kb/sec ανεβενει σταδιακα μεχρι τα 750 kb/sec και μετα κατεβενει παλι σιγα σιγα μεχρι τα 250 και δωστου παλι επανω

Lagman
21-02-11, 01:05
Του άλλαξα λίγο θέση και παίζει... Έχει θέμα με το wifi είναι παρτίδα που έχει πρόβλημα δεν ειναι όλα από ότι μου είχαν πει καποιοι.

a.libe
21-02-11, 01:10
Του άλλαξα λίγο θέση και παίζει... Έχει θέμα με το wifi είναι παρτίδα που έχει πρόβλημα δεν ειναι όλα από ότι μου είχαν πει καποιοι.
το μοναδικο του τρωτο σημειο ειναι το wi-fi για εμενα...δεν φημιζεται για αυτο!βεβαια εγω εχω το laptop 2 μετρα απο το router και δεν εχω προβλημα

Lagman
21-02-11, 19:33
το μοναδικο του τρωτο σημειο ειναι το wi-fi για εμενα...δεν φημιζεται για αυτο!βεβαια εγω εχω το laptop 2 μετρα απο το router και δεν εχω προβλημα

Στα 5 μέτρα με οπτική επαφή και μου παρουσιάζει πρόβλημα(είτε από το iphone2g είτε απο το laptop)... αλλά στο ethernet που παίζω Online το χαίρομαι το routerακι.

Έψαχνα να βρω τίποτα logs μήπως βγάλω καμιά άκρη ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.