PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ROUTER NETFASTER IAD2



sysyfos
20-02-11, 16:11
Μετα απο διακοπη ρευματος το router δεν βλεπει το καλωδιο lan καθολου σε οποια απο τις τεσσερις θυρες και να το συνδεσω.Μεσω ασυρματου κανω συνδεση αλλα μετα απο καποια λεπτα εξαφανιζεται το σημα ενω ειναι αναμενο το λαμπακι απο το wifi του router.
Το router ειναι netfaster IAD2 με συνδεση ΗΟL
Υ.Γ.
Αυτα γινεται με το laptop γιατι ο σταθερος μετα την διακοπη ρευματος δεν ξαναναψε καηκε το τροφοδοτικο (και δεν ξερω τι αλλο) απο την επιστροφη του ρευματος και ας ειχα πολυμπριζο με προστασια απο υπερταση :rant::rant:

treli@ris
20-02-11, 16:12
Ισως καηκε και το switch του router.

xxstefanosxx
20-02-11, 17:11
Μετα απο διακοπη ρευματος το router δεν βλεπει το καλωδιο lan καθολου σε οποια απο τις τεσσερις θυρες και να το συνδεσω.Μεσω ασυρματου κανω συνδεση αλλα μετα απο καποια λεπτα εξαφανιζεται το σημα ενω ειναι αναμενο το λαμπακι απο το wifi του router.
Το router ειναι netfaster IAD2 με συνδεση ΗΟL
Υ.Γ.
Αυτα γινεται με το laptop γιατι ο σταθερος μετα την διακοπη ρευματος δεν ξαναναψε καηκε το τροφοδοτικο (και δεν ξερω τι αλλο) απο την επιστροφη του ρευματος και ας ειχα πολυμπριζο με προστασια απο υπερταση :rant::rant:

Ισως να μην καηκε τιποτε(για τον υπολογιστη μιλω) και να θελει απλα εκφορτηση
Κλεισε απο πισω το διακοπτακι του υπολογιστη και πατα 5-6 φορες το διακοπτη μπροστα στον υπολογιστη.Ανοιξε απο πισω τον διακοπτη και προσπαθησε να τον ανοιξεις.

sysyfos
20-02-11, 20:46
Μπα δεν γινεται τιποτα ειμαι για καινουργιο τροφοδοτικο:sorry::sorry:

Seitman
21-02-11, 10:43
... Και netfaster ;)

sysyfos
24-02-11, 17:41
Μηπως παιδες ξερετε κανενα καλο router οικονομικο με voip για αγορα να μου προτεινεται
απο μια ερευνα που εκανα δεν βρηκα και πολλα πραγματα.
Η Ηol μου εστειλε και το καινουργιο Alcatel αλλα δεν εχει voip.......

treli@ris
24-02-11, 17:42
Μηπως παιδες ξερετε κανενα καλο router οικονομικο με voip για αγορα να μου προτεινεται
απο μια ερευνα που εκανα δεν βρηκα και πολλα πραγματα.
Η Ηol μου εστειλε και το καινουργιο Alcatel αλλα δεν εχει voip.......

http://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem.html?keyphrase=voip

@ ADSLgr.com All rights reserved.