PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 MODEM ??ΚΟΥΦΟ ..



peugeott
28-02-04, 15:36
ΓΕΙΑ ....ΠΡΙΝ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΚΤΛ ΚΤ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ MODEM ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΕ ...ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΟΜΩΣ ΜΕ COYRIER ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ MODEM ...ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ..ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ 2 MODEM ??ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ??

npats
28-02-04, 16:57
Βρέ συ δεν έπρεπε να δεχτείς να το παραλάβεις το δεύτερο .Πάρε τηλέφωνο απο δευτέρα και συνεννοήσου μαζί τους για να βρείτε τρόπο να επιστραφεί το δεύτερο.Πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν συνεννοούνται μεταξύ τους.Εγώ είχα παραγγείλει το siemens speadstream 5400 ,μου είπαν ότι τους τελείωσε και αποφάσισα να πάρω το alcatel speedtouch 510i .Το modem που έφερε ο τεχνικός ομως ήταν χαλασμένο και μου είπαν θα φέρουν άλλο.Μετα 2 ημέρες έρχεται άλλος τεχνικός και φέρνει το siemens speedstream 5100(χωρίς να με έχουν ρωτήσει ) με το οποίο όλα πήγαν καλά και ξαφνικά μετα απο άλλες 2-3 μέρες με ξαναπαίρνουν τηλέφωνο για να μου κλείσουν ραντεβού να μου φέρουν καινούργιο alcatel ,ενώ ηδη είχα dsl εδω και 3 μέρες.ΜΠΑΧΑΛΟ!!!!!

peugeott
28-02-04, 17:01
axaxaxaxaxaxax ma ti na to dextw ?ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ COURIER ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΔΩ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΕ..ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ..ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΑΜΗΣΩ ΑΝ ΜΟΥ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΟΤΕ.

MetalHeart
28-02-04, 17:26
Και εγώ που ζήτησα το speedstream 5400i μου είπαν νουκου!! δεν υπάρχει τίποτα και μάλιστα δεν έχουν κανένα modem-router με πάνω από μία ethernet.
Το γελοίο είναι ότι περίμενα 34 μέρες από την ημ. της αίτησης. Λες και ζούσα στο κωλοκοτρονίτσι. Έπρεπε να τους πετύχω στο τηλ των συνεργείων για να μου τα μασήσουν λέγοντας ότι περίμεναν μπας και τους έρθει το 5400i . Λαλακίες δηλαδή.
Όποτε μου λένε ή το Alcatel 530i ή περίμενε.
Το zuper δεν σας τό πα. Μου λένε ότι το 5400 δεν αξίζει τα λεφτά του, έχει ένα σωρό προβλήματα ειδικά στο routing, κολλάει και κάτι τέτοια.

Οτες σου λέει ο άλλος. . . ρε συ όλοι είναι φορ δε μπαζ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.