PDA

Επιστροφή στο Forum : Microsoft: Επίδειξη του επερχόμενου Avatar Kinect project για το Xbox 360



Mouse Potato
22-02-11, 15:59
Κατά την διάρκεια του φετινού Consumer Electronics Show (CES), o Steve Ballmer, είχε αναφερθεί στο επερχόμενο project της Microsoft για το Xbox 360 με την ονομασία Avatar.

Με το Avatar, όπως και στην ταινία, ο χρήστης θα μπορεί να διαχειρίζεται έναν εικονικό χαρακτήρα μέσω του Kinect, τον οποίο θα μπορεί να κινεί και να αλληλεπιδρά με άλλα άτομα που χρησιμοποιούν το ίδιο λογισμικό μέσω της δημοφιλούς κονσόλας της εταιρείας. Έτσι ο χρήστης θα έχει την δυνατότητα να φιλοξενήσει συζητήσεις με τους φίλους του και να αλληλεπιδρά με αυτούς. Η ίδια η εταιρεία αποκαλεί το Avatar project ως «κοινωνική εμπειρία».

Το Techflash βρέθηκε στο Microsoft campus και προσπάθησε να τραβήξει ένα βίντεο επίδειξης του επερχόμενου project.


Πηγή: The Next Web (http://thenextweb.com/microsoft/2011/02/21/microsoft-demos-the-upcoming-kinect-enabled-avatar-project-video/)

heloo
22-02-11, 16:34
Η ολη φάση μου θυμίζει κατι απο την ταινία Surrogates σε νηπίακο στάδιο.

tempo
22-02-11, 17:21
εγώ το βρίσκω πρωτότυπο και ενδιαφέρον.....ως κάτοχος kinect.

ownagE_
22-02-11, 17:32
Εντυπωσιακό.. :oneup:

button
22-02-11, 18:00
εγώ το βρίσκω πρωτότυπο και ενδιαφέρον.....ως κάτοχος kinect.

πρόσεχε την οθόνη όταν εκτελείς πέναλτι :p:biggrin:

Oldboy
22-02-11, 21:28
πρόσεχε την οθόνη όταν εκτελείς πέναλτι :p:biggrin:

:rofl::rofl:
πολύ καλό το Avatar Kinect και όποιος παίζει με Kinect ξέρει πόση πλάκα έχει.

KIT-XDestroyerGR
23-02-11, 00:15
Απλά έελεεεοος!
Η άνθρωποι στην ms δεν παλεύουν καθόλου.

senkradvii
23-02-11, 02:21
Εγώ πάλι περιμένω το Star Wars στο Κinect!!! :jedi:

KoulisHHH
23-02-11, 15:32
Εγώ πάλι περιμένω το Star Wars στο Κinect!!! :jedi:
Όλοι μας το περιμένουμε σα τρελοί!!!:p ...εγώ πάντος ανυπομονώ να βγεί το Avatar γιατί με αυτό θα έρθει και η πολυπόθητη αναβάθμιση firmware που θα ξεκλειδώνει την full ανάλυση τους kinect(640x480) έτσι ώστε να έχει καλύτερη απόκριση!!

senkradvii
23-02-11, 15:33
Σωστό και αυτό! :oneup:

spyofsolace3
26-02-11, 17:08
Ok, είμαι ο μόνος που δε βρίσκει χρησιμότητα πέραν της επίδειξης του στυλ "κοίτα τι μπορούμε να κάνουμε" ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.