PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι σημαινει...



Prokill3r
26-02-11, 12:08
Καλημερα. Θα ηθελα να μου πει καποιος τι σημαινει το ακολουθο μηνυμα που μ βγαζει στο ρουτερ : "Could not find DHCP daemon to get information":hmm:

Seitman
26-02-11, 12:24
Αν μπροστά από το "could not find..." έχει [ΑΤΜ2] ή [ΑΤΜ3], μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα. Απλά το ΑΤΜ2 & ΑΤΜ3 είναι τα προφίλ της HOL για Voice over IP τηλεφωνία & για την υπηρεσία IP TV. Αν δεν έχεις VoIP & IP TV τα αγνοείς.

Prokill3r
26-02-11, 12:27
Αν μπροστά από το "could not find..." έχει [ΑΤΜ2] ή [ΑΤΜ3], μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα. Απλά το ΑΤΜ2 & ΑΤΜ3 είναι τα προφίλ της HOL για Voice over IP τηλεφωνία & για την υπηρεσία IP TV. Αν δεν έχεις VoIP & IP TV τα αγνοείς.

οκ σ' ευχαριστω...κατι αλλο τωρα.. η hol μπορει να με πάει σε fastpath; γιατι εμαθα οτι εκει θα χω καλυτερο ping... και αν ναι τι πρεπει να κανω και αν χρεωνομαι κατι..

Seitman
26-02-11, 12:29
Λογικά θα μπορεί. Δεν το έχω ψάξει γιατί δε με απασχολεί και πολύ. Με ένα τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη θα μάθεις. Δε χρεώνεσαι γι' αυτή την αλλαγή.

Prokill3r
26-02-11, 13:11
Λογικά θα μπορεί. Δεν το έχω ψάξει γιατί δε με απασχολεί και πολύ. Με ένα τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη θα μάθεις. Δε χρεώνεσαι γι' αυτή την αλλαγή.

Μολις με πηρε τεχνικος απο hol και μ λειι οτι δυστηχως δεν μπορω να σε αλλαξω ειναι πολιτικη της εταιρειας να μην μπαινει fastpath σε οικιακους πελατες...ελεος δλδ εμεις δεν πληρωνουμε;;; αληθεια, εσυ πως και εχεις fastpath;

Seitman
26-02-11, 13:55
Fastpath έχω στο σπίτι με ΟΝ.

Prokill3r
26-02-11, 14:12
Fastpath έχω στο σπίτι με ΟΝ.

πως πανε τα πραγματα εκει σε θεματα ping και ταχυτητας σε online games και εξωτερικους server;

Seitman
26-02-11, 14:17
Δεν έχω ιδέα :oops:
Δεν ασχολούμαι με online gaming... Sorry.

........Auto merged post: Seitman πρόσθεσε 1 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=303634) όμως

dkmaster
26-02-11, 15:13
Ρε αδερφέ πριν ανοίξεις το thread δεν ήξερες τι είναι το fastpath και τώρα πετάς εγώ δεν πληρώνω; Μάθε ποιες οι διαφορές και οι κίνδυνοι για τη γραμμή και μετά γκρίνιαξε. Εγώ στο cod mw2 πιάνω 90-100 μια χαρά για interleaved προφίλ, μην νομίζεις πως με το fastpath θα πας στο 20 ως δια μαγείας.

Prokill3r
26-02-11, 15:26
Ρε αδερφέ πριν ανοίξεις το thread δεν ήξερες τι είναι το fastpath και τώρα πετάς εγώ δεν πληρώνω; Μάθε ποιες οι διαφορές και οι κίνδυνοι για τη γραμμή και μετά γκρίνιαξε. Εγώ στο cod mw2 πιάνω 90-100 μια χαρά για interleaved προφίλ, μην νομίζεις πως με το fastpath θα πας στο 20 ως δια μαγείας.

Αρχικα ναι δεν ηξερα τι ειναι το fastpath αλλα καταφερα να καταλαβω περι τινος προκειται. Οταν επικοινωνησα με την Τ.Υ της hol αρχικα το παλικαρι που το σηκωσε μ ειπε οτι μπορουμε να σε παμε σε fastpath αν εχεις σοβαρο προβλημα με το ping. Επειτα ο τεχνικος που με καλεσε ειπε οτι δεν γινεται επειδη δεν εισαι εταιρεια αλλα εχεις οικιακο συμβολαιο. Δευτερον, το περι γκρινιας, σου ευχομαι να μην βρεθεις στην θεση την οποια βρισκομαι εδω και 10 μερες σχεδον με το ping να φτανει στον θεο και την ταχυτητα στον αδη..Και τελος τα 90-100 ping εχουν μεγαλη διαφορα απο το 1500 που εφτασα χτες σε server της αθηνας..

dkmaster
26-02-11, 19:37
Αν έχει 1500 σημαίνει πως έχει πρόβλημα στη γραμμή. Και σε fastpath να πας δεν θα φτιάξει αυτό. Κάλεσε την Τ.Υ και ζήτα τους να ελέγξουν τη γραμμή.

vanels
01-03-11, 15:34
Κανε ένα τεστ,για να αλλάξεις τους dns της hol,και ξανά δες πως πας,εγώ έτσι έκανα και βρήκα την υγεία μου!

pRieStaKoS
03-03-11, 10:40
Αρχικα ναι δεν ηξερα τι ειναι το fastpath αλλα καταφερα να καταλαβω περι τινος προκειται. Οταν επικοινωνησα με την Τ.Υ της hol αρχικα το παλικαρι που το σηκωσε μ ειπε οτι μπορουμε να σε παμε σε fastpath αν εχεις σοβαρο προβλημα με το ping. Επειτα ο τεχνικος που με καλεσε ειπε οτι δεν γινεται επειδη δεν εισαι εταιρεια αλλα εχεις οικιακο συμβολαιο. Δευτερον, το περι γκρινιας, σου ευχομαι να μην βρεθεις στην θεση την οποια βρισκομαι εδω και 10 μερες σχεδον με το ping να φτανει στον θεο και την ταχυτητα στον αδη..Και τελος τα 90-100 ping εχουν μεγαλη διαφορα απο το 1500 που εφτασα χτες σε server της αθηνας..

Το παλικάρι που το σήκωσε είναι τηλεφωνητής, όχι τεχνικός.....Fast path δεν μπαίνει σε οικιακούς πελάτες και να πληρώνεις....Αν "πληρώνεις" βάλε business ADSL τότε

DSLaManiaC
03-03-11, 12:57
Καλα, μη τον δειρετε κι ολας ολοι οι κακοι.
Δε ζηταει κατι περιεργο. Αυτονοητα πραγματα ζηταει αλλα η hol δε θελει το fastpath του σατανα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.