PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με σύνδεση ADSL+PHONE



jabadan
28-02-11, 14:03
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
έκανα ο μλκ σύνδεση στην wind και από τότε επικοινωνώ με την εξυπηρέτηση πολιτών και δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν.
Με κορόιδεψαν λέγοντας ότι θα έχω έκπτωση 3 μηνών και έκπτωση στο παγιο του κινητού 10€ που τελικά δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά αλλά υπάρχουν πολλοί αστερίσκοι που στην δική μου περίπτωση ισχύουν μόνο οι αστερίσκοι....
Μακριά από εταιρείες με τέτοια συμπεριφορά. Έχω 5 γραμμές κινητών και 2 σταθερά σε ένα 6μηνα (λόγω του ότι αν φύγω τώρα θα με σκίσουν στις χρεώσεις).
Μέχρι τότε όμως θα ανακοινώνω παντού το πρόβλημα μου μέχρι να επικοινωνήσουν μαζί μου και να μου δώσουν μια πειστική απάντηση...
Μέχρι τώρα η απάντηση που έχω πάρει είναι οτι ο αντιπρόσωπος μας δεν ήταν καλά ενημερωμένος και έτσι ενημέρωσε και εσάς ΛΑΘΟΣ.
Αντιπρόσωπος είναι η λέξη που χρησιμοποίησαν και χρησιμοποιούν.....αν δεν ξέρουν ελληνικά θα γράφω κάθε μέρα σε ομάδες συζητήσεων ώστε κανένας να μην εμπιστευτεί εταιρείες με τέτοια συμπεριφορά.
Ευχαριστώ για το βήμα.:rtfm:

Seitman
28-02-11, 14:29
Και εγώ μαζί σου...
Αλλά να μας έλεγες και τι έγινε! :what:

Νikosanagn
28-02-11, 14:32
εξυπηρέτηση πολιτών Πελατών βρε :p


Επίσης δεν ξέρω αν είμαστε οι μόνοι που δεν βγαλαμε νόημα απο όσα λες :what:

nnn
28-02-11, 14:35
Κανένα νόημα από όσα έγραψες, αν την πάτησες από πωλητή, κάνε υπαναχώρηση και μην πας εκεί.

Seitman
28-02-11, 14:37
Επίσης δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που δεν έβγαλε νόημα απο όσα λες :what:

Δε με προσέχεις νότιε προβοκάτορα :rtfm:

Και εγώ μαζί σου...
Αλλά να μας έλεγες και τι έγινε! :what:

:p

Νikosanagn
28-02-11, 14:37
Κάτσε να το φτιάξω.... :p

jabadan
28-02-11, 21:46
Το πρόβλημα στην συγκεκριμένη εταιρεία το οποίο δεν το αντιμετώπισα στις υπόλοιπες είναι το εξής.
Όταν κάποιος αντιπροσωπεύει προϊόντα σου τότε φροντίζεις να μην σε δυσφημίζει σωστά?
Εγώ πήγα σε αντιπρόσωπο της wind (κατάστημα με το σήμα από έξω) και έκανα αίτηση 15 Δεκεμβρίου. Μου υποσχέθηκαν 3 μήνες χωρίς πάγιο και 10 ευρώ έκπτωση στο κινητό. Όλα καλά μέχρι την ώρα που ήρθε ο πρώτος λογαριασμός. ΤΙΠΟΤΑ από αυτές τις παροχές δεν ήταν περασμένο και επίσης είχαν κάνει λάθος και την διεύθυνση!!! για την διεύθυνση χέστηκα ΑΛΛΑ πήρα για τα υπόλοιπα την εξυπηρέτηση της wind. Η απάντηση ήταν η εξής:
" Ο αντιπρόσωπος μας δεν ήταν καλά ενημερωμένος και αυτές οι προσφορές δεν ισχύουν όταν κάνεις σύνδεση από αντιπρόσωπο δηλαδή από κατάστημα"
και ρωτάω εγώ
"ρε παιδιά επειδή δεν ήταν καλά ενημερωμένος ο αντιπρόσωπος εγώ φταίω? σε εσάς δεν έκανα την σύνδεση? εσείς δεν διαφημίζεται για τα πάγια και την έκπτωση?"
και η απάντηση
"στείλε ένα mail στην εξυπηρέτηση πελατών να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε..."
και από τότε περιμένω
περιμένω
περιμένω
περιμένω....και μάλλον θα περιμένω πολύυυυυ ακόμα
Υ.Γ. και κάτι ακόμα σε άλλη εταιρεία που έκανα προχτές εκτός θεσνίκης(δεν λέω όνομα για να μην γίνουν σχόλια ότι κάνω διαφήμιση κάπου άλλου) με πήραν 3 φορές τηλέφωνο και κάθε φορά που θέλω κάτι κρατάνε την αίτηση και σε 1-2 μέρες με καλούν.
Σορρυ για το πρώτο ίσως όχι τόσο κατατοπιστικό μήνυμα.:closed:

blkik
03-03-11, 14:51
Μπορέίς να κάνεις καταγγελία της σύμβασης αφού δεν σου δίνουν αυτα που υποσχέθηκες.
Κοινοποίηση την καταγγελία σε ΕΕΤΤ, Γραμματεία καταναλωτή, Ινκα

Θα δεις που ξεσκιστούν να απαντήσουν και να ασχοληθούν

@ ADSLgr.com All rights reserved.