PDA

Επιστροφή στο Forum : NEEΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ



Σελίδες : [1] 2

billstamaniac
28-02-11, 18:13
απο αυριο θα ισχυουν οι εξης προσφορες

2play economy 24,90 για ενα ολοκληρο χρονο
και

2play + start pack = 41.24
2play + sport pack = 59.90

;)

blackwar
28-02-11, 22:12
Αυτες οι προσφορες υπηρχαν και πριν αλλαξει ο χρονος το Δεκεμβριο, και τσιμπησα αυτο 2play + start pack = 41.24
που κυριολεκτικα σου δινει "τσαμπα" νοβα, τοτε δινανε και τον εξοπλισμο και την ενεργοποιηση τσαμπα, ενω τωρα την πληρωνεις..

Lapetr
28-02-11, 22:26
Υπήρχαν αλλά ίσχυσαν για λίγο και για το πρώτο 6μήνο. Τώρα γίνονται για 12μηνο?
Ισχύουν και υπάρχοντες συνδρομητές?

alexpen
28-02-11, 22:31
Το τσαμπα νοβα δεν επιασα...απ οσο ειχα διαβασει, το σταρτ πακ δεν ειχε τιποτα μεσα απο συνδρομητικα καναλια.

blackwar
28-02-11, 22:45
Με 41.24 σχεδον σε ολους τους παροχους παιρνεις ΜΟΝΟ το 2play, ενω με την forthnet , με 41.24 εχεις και ενα πακετο νοβα.

billstamaniac
01-03-11, 18:29
to 2play economy ειναι για νεους κ για παλιους εφοσον ομως εχουν κλεισει χρονο στην υπηρεσια που ηδη εχουν
τα αλλα 2 με την nova μονο για νεους συνδρομητες προνομιου το start pack απο οσο ξερω εχει κατι καναλια ντοκιμαντρερ παιδικια κ eurosport

stMike
01-03-11, 23:07
Νομίζω αν θες Nova είναι καλύτερα να βάλεις το In a box που δε σε δεσμεύει κιόλας. Από όσο εχω καταλάβει αυτό βάζεις και αφού περάσει και ο προπληρωμένος χρόνος μπορείς να το ενεργοποιείς για όσους μήνες θες. Δηλαδή έχει τώρα play off Πρωταθλήματος και σου έχει περάσει ο προπληρωμένος, τους παίρνεις τηλ και στο ενεργοποιούν για ένα μήνα τους πληρώνεις και μετά κόβεται πάλι. Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει κάτι λάθος αλλά αν όντως είναι έτσι εγώ το ψήνω άσχημα.

winzig
02-03-11, 15:49
Νομίζω αν θες Nova είναι καλύτερα να βάλεις το In a box που δε σε δεσμεύει κιόλας. Από όσο εχω καταλάβει αυτό βάζεις και αφού περάσει και ο προπληρωμένος χρόνος μπορείς να το ενεργοποιείς για όσους μήνες θες. Δηλαδή έχει τώρα play off Πρωταθλήματος και σου έχει περάσει ο προπληρωμένος, τους παίρνεις τηλ και στο ενεργοποιούν για ένα μήνα τους πληρώνεις και μετά κόβεται πάλι. Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει κάτι λάθος αλλά αν όντως είναι έτσι εγώ το ψήνω άσχημα.

δε νομιζω να ειναι ετσι οπως το λες...μετα τον προπληρωμενο βαζεις οτι πακετο θες βεβαια αλλα με διαρκεια ενος ετους..εκτος κι αν το καταλαβα εγω λαθος :)

johnsruro
03-03-11, 00:31
έτσι είναι!!
καλύτερα να πάρει το nova in a box για τους 2 μήνες μπάλα και μετά που θα έχεις το εξοπλισμό από σεπτέμβριο χτυπάς ένα 2play + sport pack = 59.90 που λέει κι billstamaniac. Στοα 60 ήταν με το 2play economy πριν λίγο καιρό. Τώρα δώσανε το full?

alexandr0s
08-03-11, 16:38
Νομίζω αν θες Nova είναι καλύτερα να βάλεις το In a box που δε σε δεσμεύει κιόλας. Από όσο εχω καταλάβει αυτό βάζεις και αφού περάσει και ο προπληρωμένος χρόνος μπορείς να το ενεργοποιείς για όσους μήνες θες. Δηλαδή έχει τώρα play off Πρωταθλήματος και σου έχει περάσει ο προπληρωμένος, τους παίρνεις τηλ και στο ενεργοποιούν για ένα μήνα τους πληρώνεις και μετά κόβεται πάλι. Δεν ξέρω αν έχω καταλάβει κάτι λάθος αλλά αν όντως είναι έτσι εγώ το ψήνω άσχημα.

Αν είναι έτσι, όχι απλά "λέει", αλλά πάω με τα χίλια.
Πρέπει να τους πάρω να ρωτήσω....

stMike
08-03-11, 21:59
Αν μάθεις ακριβώς τι παίζει, please ενημέρωσε γιατί είμαι κι εγώ ψημμένος , τουλάχιστον για τα Play off.

tsiouficto
09-03-11, 14:41
Υπολογίστε και ένα 70άρι ευρώ ως έξοδα για το στήσιμο της εγκατάστασης. Για να την κάνεις μόνος σου πρέπει να είσαι καλός γνώστης και να έχεις και τα κατάλληλα εργαλεία.

Robert_Fisk
10-03-11, 12:08
Προσπάθησα να συ-ζητήσω με υπάλληλο καταστήματος forthnet σε μεγάλη πόλη της Κεντρικής (...) Ελλάδας για το τί απαιτείται για τη μεταβίβαση ενεργής κάρτας nova σε συγγενικό μου πρόσωπο και η συμπεριφορά της ήταν τουλάχιστον αντι-επαγγελματική !
Είμαι ενεργός συνδρομητής και επιθυμώ να έχει συγγενικό μου πρόσωπο την προσφορά 2play+sports pack (59.90).
Σύμφωνα με τα κεντρικά της nova απαιτούνται μόνο μια δήλωση απο ΚΕΠ όπου θα φαίνεται ο βαθμός συγγένειας καθώς και μια κοινή δήλωση για τη μεταβίβαση της κάρτας και του δέκτη (μαζι με τα στοιχεια αυτών). Τα παραπάνω αρκεί να σταλούν με fax στη nova.

Η εν λόγω υπάλληλος παρότι έδειξε να κατανοεί πλήρως την επιθυμία μου, προέβαλε επιχειρήματα όπως είναι μια χρονοβόρα διαδικασία-η nova θα το δεχτεί η forthnet ; - (και φτάνουμε στο ζητούμενο... γιατί δεν απενεργοποιείτε τη συνδρομή σας και να πάρει ο συγγενής σας στο όνομά του το Νέο εξοπλισμό Δωρεάν ;...)

Επειδή το θέμα είναι πολύ απλό και η μόνη χρονοβόρα διαδικασία είναι εις βάρος μου (ΚΕΠ-δηλωσεις-fax) ας γνωρίζει το forthnet group (nova+ forthnet) πως οι υπάλληλοί τους προσπαθούν να μας πασάρουν τους νέους (απoτυχημένους HD) δέκτες αλλά δεν είμαστε ιθαγενείς...
Να σημειώσω εδώ πως ο δέκτης μου είναι παντρεμένος με την κάρτα επομένως δεν υπάρχει κόλλημα απο τη nova για τη μεταβίβαση...

stMike
11-03-11, 00:41
Υπολογίστε και ένα 70άρι ευρώ ως έξοδα για το στήσιμο της εγκατάστασης. Για να την κάνεις μόνος σου πρέπει να είσαι καλός γνώστης και να έχεις και τα κατάλληλα εργαλεία.

Προσωπικά το ψιλοέχω το μαστορικό κομμάτι οπότε αν τελικά το αγοράσω θα το βάλω μόνος μου. Άλλωστε αφού υπάρχουν όλα στο κουτί και έχει και οδηγίες αν ψαχτείς λίγο θα την βρεθεί η άκρη. Θα βοηθήσει και κανα φόρουμ ;)

giwrgos21r
14-03-11, 21:59
εγω εχω το σκετο 24αρι adsl με 25ευρω το μηνα και ρωτησα για να το αλλαξω σε 2play economy μιας και συμφερει αλλα μου ειπανε οτι.. μετα απο ενα χρονο εαν θελω να το γυρισω παλι η να διακοψω την συνδεση κλπ θα με χρεωσουν 'προστιμο' δεν θυμαμαι ακριβως το ποσο..
οποτε @@, μουφα προσφορα ειναι, δεν αξιζει τον κοπο και τα λεφτα !

billstamaniac
15-03-11, 00:53
αν κανεις διακοπη νωριτερα του χρονου θα εχεις προστιμο αν κανεις μετα το χρονο δεν σε χρεωνουν κατι η δεσμευση ειναι για ενα χρονο;)

kopriniotis
16-03-11, 16:27
Παιδια να ρωτησω κατι η προσφορα για 2play economy 25 euro για 1 χρονο ισχυει και για υφισταμενους συνδρομητες forthnet που εχουν συμπληρωσει 1 χρονο στην προηγουμενη υπηρεσια τους?Ρωταω γιατι το καλοκαιρι συμπληρωνω χρονο με τη προσφορα 2play+start pack στα 41 ευρω το μηνα,αρα γινεται να παω se 2 play economy+start pack με 35 ευρω περιπου το μηνα για 1 χρονο?

tasanas
16-03-11, 22:21
Ναι η προσφορά ισχύει και για παλιούς. Ουσιαστικά πρόγραμμα αλλάζεις.

kopriniotis
16-03-11, 22:24
Αυτα ειναι:respekt::respekt:

winzig
17-03-11, 13:11
Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 12μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 31/03/2011

Σορρυ παιδια αλλα αλλα λεει το site...

kopriniotis
17-03-11, 19:45
Ναι το νεες αιτησεις τι σημαινει?Νεες με την εννοια για νεους συνδρομητες η νεες δηλαδη καινουργιες για παλιους η νεους συνδρομητες?

tonykas
17-03-11, 21:45
Ναι το νεες αιτησεις τι σημαινει?Νεες με την εννοια για νεους συνδρομητες η νεες δηλαδη καινουργιες για παλιους η νεους συνδρομητες?

Ισχύει για νέους συνδρομητές και τους υφιστάμενους που έχουν κλείσει χρόνο στην forthnet.Εγώ πήγα σε forthnetshop και το έκανα.

BigRed
17-03-11, 21:57
Ναι το νεες αιτησεις τι σημαινει?Νεες με την εννοια για νεους συνδρομητες η νεες δηλαδη καινουργιες για παλιους η νεους συνδρομητες?

Είναι για ΝΕΟΥΣ συνδομητές...:evil:
Εσύ (κ' εγώ μαζί σου) είσαι για αυτούς ΠΑΛΙΟΣ κ' δεν μπορείς να μπείς στις νέες προσφορές...:twisted:
Γι'αυτό κ' εγώ σήμερα έκανα αίτηση στη vodafone...:oneup:
Μόνο τηλέφωνο, βέβαια, αλλά θα πέρνω το internet από τον αδελφό μου που μένει από πάνω...:oneup:

........Auto merged post: BigRed πρόσθεσε 8 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ισχύει για νέους συνδρομητές και τους υφιστάμενους που έχουν κλείσει χρόνο στην forthnet.Εγώ πήγα σε forthnetshop και το έκανα.

Για δώσε περισσότερες πληροφορείες....:hmm:
Γιατί κ' εγώ πήγα σε forthnet shop αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα:hmm:παρά τα πολλά τηλέφωνα που κάνανε τα παιδιά στη γοβα κ' στη forthnet:hmm:

billstamaniac
18-03-11, 00:50
........Auto merged post: BigRed πρόσθεσε 8 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Για δώσε περισσότερες πληροφορείες....:hmm:
Γιατί κ' εγώ πήγα σε forthnet shop αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα:hmm:παρά τα πολλά τηλέφωνα που κάνανε τα παιδιά στη γοβα κ' στη forthnet:hmm:

φιλε μου η προσφορα ειναι κ για παλιους συνδρομητες αρκει να εχεις κλεισει χρονο στο προγραμμα που ήδη εχεις κανε μια κληση στο 13831 ή πηγαινε σε ενα καταστημα κ θα στο επιβεβαιωσουν :respekt:

BigRed
18-03-11, 02:56
φιλε μου η προσφορα ειναι κ για παλιους συνδρομητες αρκει να εχεις κλεισει χρονο στο προγραμμα που ήδη εχεις κανε μια κληση στο 13831 ή πηγαινε σε ενα καταστημα κ θα στο επιβεβαιωσουν :respekt:

billstamaniac έχω μιλήσει με το κατάστημα του πειραιά κ' δεν γίνεται...:oneup:
Και τα παιδιά εκεί είναι πάρα πολύ εξυπηρετικά...:respekt:

winzig
18-03-11, 12:33
παιδια μολις καλεσα την εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι ισχυει ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ. Οποτε νομιζω οτι η σεμνη τελετη λαμβανει τελος...

Craven
18-03-11, 18:13
Για να το ξεκαθαρίσουμε καλύτερα σχετικά με προσφορές Forthnet-Nova αλλά και σκέτη Nova, επειδή γενικά έχω ρωτήσει τι παίζει σε κάθε προσφορά που βγαίνει.

Για συνδυαστική υπηρεσία forthnet-nova, όλες οι προσφορές μέχρι τώρα ισχύουν για
1) Νέους συνδρομητές forthnet ή Nova (φαντάζομαι να έχουν τελειώσει το 12μηνο αν σε μια απ τις 2 υπηρεσίες είναι παλιοί)
2) Παλιούς συνδρομητές forthnet ή Nova που συνδιάζουν για ΠΡΩΤΗ φορά με nova.

To ξέρω γιατί δυστυχώς έφαγα πόρτα πολλές φορές σε όλες τις προσφορές παρόλλο που έχει λήξει εδώ και μήνες το 12μηνο και σε forthnet και σε Nova

Αν δείτε το site της forthnet στο "forthnet και nova μαζί" κάτω κάτω στον όρο 4 λέει
"Αφορά αποκλειστικά σε νέους και υφιστάμενους συνδρομητές Forthnet & Nova, που αποκτούν πρώτη φορά συνδυασμό υπηρεσιών Forthnet & Nova μαζί." (μεγάλη ήττα για μένα εδώ...)

Για σκέτο internet απ την άλλη η προσφορά για το economy ισχύει για νέες αιτήσεις απ όσο μου έχουν πει σε ερωτήσεις μου αλλά και απ οτι γράφει το site "Για νέες αιτήσεις έως 31/03/2011"

Με λίγα λόγια και μια μικρή σουμα.. άμα είσαι παλιός συνδρομητής στην forthnet την έκατσες :P

nikpav
18-03-11, 19:07
Ναι η προσφορά ισχύει και για παλιούς. Ουσιαστικά πρόγραμμα αλλάζεις.

Και αυτο πως το βλεπουμε,γιατι εδω δεν λεει για αλλαγη
http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=654

BigRed
18-03-11, 19:38
Με λίγα λόγια και μια μικρή σουμα.. άμα είσαι παλιός συνδρομητής στην forthnet την έκατσες :P

Γι'αυτό κ' εγώ έφυγα από αυτούς....:oneup:
Δεν μπορώ να καταλάβω...αφού κλείνω το 12μηνο κ' κάνω καινούργιο συμβόλαιο γιατί να μην δικαιούμε κ' εγώ την ίδια προσφορά???:hmm:
Αυτοί προτήμησαν να με χάσουν από πελάτη...οπώτε :hello:hello γοβα κ' forthnet μαζί.

rookie_t
18-03-11, 20:30
παιδια μολις καλεσα την εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι ισχυει ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.
Εγώ πάλι μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν πως ισχύει για νέους πελάτες αλλά και για παλιούς από την στιγμή που δεν έχουν κάποιο άλλο συμβόλαιο με την Forthnet που να τους δεσμεύει.

winzig
18-03-11, 20:41
ο,τι τους κατεβει λενε...ειλικρινα αν βγαλει καποιος ακρη ας μας πει και εμας...

Lapetr
19-03-11, 12:30
Εγώ πάλι μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν πως ισχύει για νέους πελάτες αλλά και για παλιούς από την στιγμή που δεν έχουν κάποιο άλλο συμβόλαιο με την Forthnet που να τους δεσμεύει.

Αν έχει περάσει το 12μηνο από το προηγούμενο συμβόλαιο με την φορθνετ και είσαι πλέον σε αορίστου μπορείς να πάρεις όποια προσφορά θέλεις. Αν τώρα δεν έχει τελειώσει το 12μηνο και βάλεις νόβα τότε απλά μειώνεις τις συνδρομές και στα 2 κατά 20%.

iml
21-03-11, 08:12
Ετσι είναι. Αν είσαι αορίστου, αλλάζεις πρόγραμμα (με δέσμευση 12μηνου με ότι αυτό συνεπάγεται).
Στις 18/3 έκανα κανονικότατα (σε κατάστημα forthnet) αλλαγή από 2play αορίστου (40 ευρω) σε 2play-economy (στα 24,9 ευρώ). Και δεν έχει "τέλος ενεργοποίησης=29,90ευρώ" για τέτοια αλλαγή προγράμματος.

Κανένα 2play-ανεργίας πότε θα βγάλει κανείς...

snakething
21-03-11, 14:57
Κανένα 2play-ανεργίας πότε θα βγάλει κανείς...

:p
Σωστος

brandon
21-03-11, 16:48
Να πω και εγω με την σειρά μου οτι πραγματικά ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί δεν μπόρεσαν μερικοί να αλλάξουν πρόγραμμα.

Απο την στιγμή που είμαι εδω και αρκετά χρόνια στο 2play δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα και να πάω στο economy?? Αφού είναι ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ και αυτό (είτε για νέους είτε για παλιούς).

Για να μην πολυλογώ ... πήγα και εγω πριν απο μια βδομάδα σε ένα κατάστημα forthnet και έκανα την αλλαγή απο 2play-> economy και δεν άκουσα ούτε κίχ. Το μόνο που με ρώτησαν είναι αν έχω κλείσει χρόνο (τον οποίον σαφώς και είχα κλείσει), συμπλήρωσα την αίτηση και απλά περιμένω να μεταφερθώ. :)

P.S. +1 για το 2play-ανεργίας :p

kopriniotis
21-03-11, 18:41
Η απορια δεν ηταν για το αν μπορει καποιος που εχει ηδη forthnet να παει στο 2play economy αλλα αν ισχυει η 12 μηνη προσφορα των 24,90

billstamaniac
21-03-11, 19:15
Η απορια δεν ηταν για το αν μπορει καποιος που εχει ηδη forthnet να παει στο 2play economy αλλα αν ισχυει η 12 μηνη προσφορα των 24,90

αν εχεις κλεισει χρονο οχι στην forthnet αλλα στο προγραμμα που ηδη εισαι( πχ μπορει να ειναι καποιος 5 χρονια στην forthnet αλλα να εχεις κανει μετατροπη πριν 2 μηνες ) μπορεις να παρεις την προσφορα στα 24,90 :lock:

nikpav
21-03-11, 20:09
αν εχεις κλεισει χρονο οχι στην forthnet αλλα στο προγραμμα που ηδη εισαι( πχ μπορει να ειναι καποιος 5 χρονια στην forthnet αλλα να εχεις κανει μετατροπη πριν 2 μηνες ) μπορεις να παρεις την προσφορα στα 24,90 :lock:

Ναι
μπορεις να παρεις την προσφορα στα 24,90

BigRed
21-03-11, 20:34
απο αυριο θα ισχυουν οι εξης προσφορες

2play economy 24,90 για ενα ολοκληρο χρονο
και

2play + start pack = 41.24
2play + sport pack = 59.90

;)

Καλά, συγνώμη, ρε παιδιά...αλλά έχει μπεί κάποιος ΠΑΛΙΟΣ συνδρομητής σε ΑΥΤΑ τα προγράμματα??????
Εγώ σαν παλιός πήγα να πάρω το 2play + sport στα 59.9€ κ' δεν με βάζαν...
Μου το'παν ρητά "είναι για ΝΕΟΥΣ συνδρομητές, εσύ κύριε θεωρήσε παλιός κ' αρα ......."
Το μόνο που μου δείναν ήταν το -20% κ' στις 2 υπηρεσίες...

Es_PagAn
21-03-11, 20:43
Τελικά πάντως, εντελώς οίκος ανοχής η εταιρεία.
Πήγα σε ένα κατάστημα Forthnet προκειμένου να αλλάξω το πακέτο μου σε DP economy.
Έχοντας ήδη κλείσει χρόνο μου είπε η κοπέλα ότι μπορώ να κάνω την αλλαγή αυτή. Ξεκινάμε την διαδικασία, δίνω πάλι όλα τα στοιχεία, ταυτότητες κακό, και πάνω που ετοιμάζομαι να υπογράψω μου ξεφουρνίζει ξέρετε, στον πρώτο λογαριασμό θα έχετε και μια επιπλέον χρέωση, 25 ευρώ.
Λέω, για ποιο λόγο;
Για την αλλαγή πακέτου μου λέει.
Μάλιστα, και πού ακριβώς αναφέρεται αυτό σε οποιονδήποτε όρο, ή στην ανακοίνωση που βγάλατε; Δεν ήξερε τί να μου πει.
Φυσικά, σταμάτησα την διαδικασία και πλέον ετοιμάζομαι για να την κάνω για Wind που έχει το φθηνότερο πακέτο DP με 19.90 και 3 μήνες δώρο (με ενδιαφέρει το Internet, τα τηλέφωνά μου τα κάνω μέσω voip).
Αν δεν μπορούν να βάλουν τάξη, θα χάνουν πελάτες.

BigRed
21-03-11, 20:50
Αντιγράφω από το site της forthnet:
"Σημειώσεις:
1. Οι προσφορές Forthnet 2play + Nova Start pack και Forthnet 2play + Nova Sports pack ισχύουν για αιτήσεις έως και 31/3/11 με 12μηνη σύμβαση. Μετά το πέρας του 12μηνου οι τιμές και στις 2 υπηρεσίες διαμορφώνονται σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο (με 20% έκπτωση και στις 2 υπηρεσίες για πάντα).
2. Η προσφορά του Δωρεάν εξοπλισμού NovaBox HD 831 και του Δορυφορικού πιάτου ισχύει ΜΟΝΟ για νέους συνδρομητές Nova που θα αιτηθούν του Προνομίου για πρώτη φορά.
3. Οι παραπάνω τιμές είναι τελικές και συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 23%.
4. Αφορά αποκλειστικά σε νέους και υφιστάμενους συνδρομητές Forthnet & Nova, που αποκτούν πρώτη φορά συνδυασμό υπηρεσιών Forthnet & Nova μαζί.
5. Η παροχή του wifi router αφορά σε νέους συνδρομητές Forthnet.
6. Τέλος ενεργοποίησης για ενεργή τηλεφωνική γραμμή: 29,90€.
7. Μηνιαίο τέλος της υπηρεσίας HD:4.99€, 2 μήνες δωρεάν HD για νέους συνδρομητές Nova."

winzig
22-03-11, 02:14
οτι ναναι...εγω παντως δεν εχω βγαλει ακρη. θελω το 24,90 χωρις τη νοβα! εχω κλεισει ενα χρονο ηδη! ας απαντησει παρακαλω καποιος...

miltmaster
22-03-11, 10:12
οτι ναναι...εγω παντως δεν εχω βγαλει ακρη. θελω το 24,90 χωρις τη νοβα! εχω κλεισει ενα χρονο ηδη! ας απαντησει παρακαλω καποιος...

χθες απο 2 play σε economy 24,90 ( ειμαι 4 χρονια στην forthnet) και οταν ρωτησα αν εχει καποια εξτρα χρεωση μου ειπαν πως ΟΧΙ ( καταστημα forthnet πατρας) στο χαρτι που εχω στα χερια μου το γραφη σαν 2 play economy προσφορα προνομιο

chriszah
22-03-11, 13:27
οτι ναναι...εγω παντως δεν εχω βγαλει ακρη. θελω το 24,90 χωρις τη νοβα! εχω κλεισει ενα χρονο ηδη! ας απαντησει παρακαλω καποιος...

Εγώ τους πήρα τηλ. και ζήτησα την μετατροπή από douple-play σε douple-play economy και με πήραν 2 μέρες μετά και μου το ενεργοποίησαν τηλεφωνικά. Κάνε και συ μια προσπάθεια.:oneup:

nikpav
22-03-11, 18:12
χθες απο 2 play σε economy 24,90 ( ειμαι 4 χρονια στην forthnet) και οταν ρωτησα αν εχει καποια εξτρα χρεωση μου ειπαν πως ΟΧΙ ( καταστημα forthnet πατρας) στο χαρτι που εχω στα χερια μου το γραφη σαν 2 play economy προσφορα προνομιο
Το τέλος ενεργοποίησης της υπηρεσίας ισούται με 29,90€. Στην περίπτωση που η ενεργοποίηση της υπηρεσίας αφορά σε νέα τηλεφωνική γραμμή το τέλος ενεργοποίησης είναι χρεώσιμο και ισούται με 51,57€..... Αυτο το 29,90€ τι να ειναι και για ποιους ????

miltmaster
22-03-11, 18:36
Το τέλος ενεργοποίησης της υπηρεσίας ισούται με 29,90€. Στην περίπτωση που η ενεργοποίηση της υπηρεσίας αφορά σε νέα τηλεφωνική γραμμή το τέλος ενεργοποίησης είναι χρεώσιμο και ισούται με 51,57€..... Αυτο το 29,90€ τι να ειναι και για ποιους ????

ειναι για οσους δεν εχουν κλεισει χρονο
για τους αλλους δεν ΥΠΑΡΧΕΙ καμια αλλη χρεωση
ολα αυτα μου τα ειπαν απο το ( 138311) και το καταστημα πατρας

ardi21
23-03-11, 01:43
Σημερα το βραδυ με πηραν και μενα για να μου πουν οτι μπορω να παρω δωρεαν το start pack λογω double play.

Πηγα να του πω "τι να το κανω ρε φιλε, να βλεπω αλ τζαζιρα η fashion tv?":p

winzig
23-03-11, 15:18
Εγώ τους πήρα τηλ. και ζήτησα την μετατροπή από douple-play σε douple-play economy και με πήραν 2 μέρες μετά και μου το ενεργοποίησαν τηλεφωνικά. Κάνε και συ μια προσπάθεια.:oneup:

σε ευχαριστω πολυ! :oneup:

kopriniotis
23-03-11, 19:39
Σημερα το βραδυ με πηραν και μενα για να μου πουν οτι μπορω να παρω δωρεαν το start pack λογω double play.

Πηγα να του πω "τι να το κανω ρε φιλε, να βλεπω αλ τζαζιρα η fashion tv?":pΔιαφωνω.Εγω που το εβαλα τσαμπα θεωρω οτι ειναι ενα αξιοπρεπες πακετο.Εχει ολα τα καναλια στυλ discovery,animal planet,national geographic και ειδικα τσαμπα αξιζει απιστευτα.Ξεφευγεις απο τα μιζερα ελληνικα καναλια.Γνωμη μου ειναι να το βαλεις.Εγω πριν καποιους μηνες ειχα παρει δωρεαν και τον εξοπλισμο κιολας τον οποια τον κρατας για μετα.

mihalis13
24-03-11, 20:49
οτι ναναι...εγω παντως δεν εχω βγαλει ακρη. θελω το 24,90 χωρις τη νοβα! εχω κλεισει ενα χρονο ηδη! ας απαντησει παρακαλω καποιος...

Φιλε μου εγώ που πήγα σήμερα να ρώτησω μου είπαν ισχύει η πρόσφόρα αρκεί να έχει κλείσει χρόνο και μοθ είπαν να πάω 30 του μήνος που κλείνω χρόνο.Για την προσφορά Double Play+Sports Pack μου είπαν είναι μόνο για νέους συνδρομητές ή για όσους χρησιμοποιούν για πρώτη φορά το προνομιο Forthnet+Nova

@ ADSLgr.com All rights reserved.