PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλέφωνα για ενημέρωση περί αναβάθμισης;



vshadow
01-03-04, 05:17
Γνωρίζει κανείς κάποια τηλέφωνα στον ΟΤΕ για να ενημερωθώ για το πότε θα γίνει αναβάθμιση στο τηλεφωνικό κέντρο;

Περιμένω εδώ και 1 μήνα για να γίνει αναβάθμιση. Όταν έκανα την αίτηση υπήρχε διαθεσιμότητα DSL για PSTN γραμμή, αλλά 2 μέρες μετά γέμισαν οι πόρτες και από τότε είμαι πρώτος στη λίστα αναμονής. Στον ΟΤΕ της Ηλιούπολης δεν ξέρουν πότε θα γίνει η αναβάθμιση. Η μόνη ενημέρωση που έχω πλέον είναι το oteshop.gr όπου κοιτάζω κάθε μέρα αν υπάρχει διαθεσιμότητα.

Δεν υπάρχει κάποιο κεντρικό γραφείο ενημέρωσης που να ξέρουν πότε θα φέρουν και άλλο DSLAM;

redlemon.gr
01-03-04, 06:58
Άσε φίλε μου και γώ στο ίδιο κέντρο είμαι (για λίγα μέτρα και θά παίζα καλαμάκι)
και έχω πήξει να περιμένω τους άσχετους να βάλουν πόρτες και τώρα μετα τις εκλογές που θα ψάχνονται κανα μήνα να δείς.. μεχρι να παρουν όλα μια σειρά πάλι, λέμε τωρα.... και κάτι αλλο που δέν ξέρεις μάλλον.. ανήκουμε σε intrako-kal κέντρο (κόπηκες ε;) μου είπαν σε τοπικό oteshop ότι οι pstn παίζουν χάλια στα intracom DSLAM's μόνο over isdn λεει.. έτσι μού παν... τι να πώ... ΟΤΕ - ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΛΙΚΙΑ...... ο μεγαλος μπαμπούλας.. ελπίζω να γίνει κάτι σύντομα, αν μή τι άλλο στο κέντρο της αθήνας είμαστε....

redlemon.gr
01-03-04, 07:02
την βλέπω την δουλειά να περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι....

adsluser
01-03-04, 08:53
Redlemon: Ποιός σου τα είπε αυτά για τα INTRA-DSLAM? Έχεις ονόματα - διευθύνσεις? γιατί αυτό που λες εσύ δεν το έχει πει κανένας. Είμαι ADSL over POTS σε κοκκαλοDSLAM όπως λες και είμαι μια χαρά.

redlemon.gr
02-03-04, 13:05
Τι παει να πει ποιός μου τα πε;
αν ρωτήσεις εκεί που πρέπει τα μαθαίνεις... το θέμα είναι οτι θα περιμένουμε μέχρι την δευτέρα....παρουσία να δούμε dsl (by the way όλα αυτά τα έμαθα απο γνωστό μου που τον εμπιστεύομαι και έχει γνώση απο την "πηγή" και επιπλέον αν δεις το pdf με τα dslam's θα το "ανακαλύψεις" και συ!" :lol:

redlemon.gr
02-03-04, 13:10
τώρα είδα οτι έχεις over pstn... ναι.. κοίτα.. εμένα έτσι μού παν τι να πώ.. ισως γιατί εδώ στον άγιο δημήτριο που είμαι ακόμα και το isdn κάνει απίστευτο θόρυβο.. (αλήθεια, δεν καταλαβαίνω πόσο "ψηφιακή" είναι η γραμμη που πληρώνω!!!

vshadow
02-03-04, 15:51
Εγώ δεν είμαι στην Ηλιούπολη. Συνδέομαι από το τηλεφωνικό κέντρο της Τερψιθέας, απλά ο πιο κοντινός ΟΤΕ είναι αυτός της Ηλιούπολης και σε αυτόν ανήκει η περιοχή μου. Το DSLAM της Τερψιθέας είναι Siemens. :wink: Sorry.

Καλά όλα αυτά που λέτε, αλλά κανένα τηλέφωνο κεντρικό ξέρετε; Δεν υπάρχει κανένα τηλέφωνο στα κεντρικά στην Πατησίων που να είναι πραγματικά υπεύθυνο για το DSL;

dantouan
02-03-04, 16:14
Φιλε καλεσε τα τηλεφωνα 210 8226675 και 210 8222485.Ειναι τα κεντρικα τηλεφωνα του οτε για τις συνδεσεις adsl.
Ισως εκει να ξερουν κατι καλυτερα-ελπιζω- :|

@ ADSLgr.com All rights reserved.