PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ δεν μου δινουν κωδικους



ababapanos
20-09-06, 12:33
θα τρελαθω, η γραμμη μου (1024) ειναι ενεργοποιημενη απο το σαββατο 16/09 και σημερα εχουμε 20/09 και ακομα δεν μου δινουν κωδικους.... στο τηλ μου λενε δεν ειναι ετοιμη, εγω τους λεω ειμαι μεσα με δικους μου κωδικους απο το σαββατο και μενουν απορημενοι ολοι, κωδικους μου λεει αν δεν εχουμε επισημη ενημερωση απο οτε δεν δινουμε, τους λεω τοτε δωστε μου ενα ντεμο και μου λενε ουτε αυτο γινεται γιατι θα χαλασει η γραμμη αν δοσουμε ντεμο ενω δεν ειναι ακομα ενεργοποιημενη. τι να κανω πια?

γιατι δεν τουσ ενημερωνει ο οτε οτι ειναι ενταξει η γραμμη μου?

απο το σαβατο κατεβαζω σταθερα με 107 κβς. σε ποιον να το πω και να με πιστεψει.

apok
20-09-06, 12:39
Όλα ειναι θέμα τιμολόγησης φιλε μου.
Απο τη στιγμή που δεν έχουν πάρει αναφορά από ΟΤΕ οτι ειναι οκ η γραμμή σου δεν μπορουν και να ξεκινήσουν να σε χρεώνουν, άρα δεν μπορουν να σου δώσουν και κωδικους.
Τα άλλα περι ντέμο που σου ειπαν δεν θα εκφραστώ γιατί θα κοκκινίσει ο τόπος..
Τράβα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15364) τσίμπα ένα ντεμο μέχρι να σου δωσουν τους κωδικους
Υ.Γ σε καλό θα σου βγει γιατι θα έχεις κάποιες μέρες τσάμπα σύνδεση
Υ.Γ2 πρόσεξε στο 1ο λογαριασμό που θα πάρεις πότε θα ειναι η περίοδος χρέωσης;)

ababapanos
20-09-06, 13:15
ναι αλλα ειναι φυσικη τοσο μεγαλη καθυστεριση? ειναι δυνατον να ειναι αληθεια αυτα που λενε και η γραμμη να μην ειναι ετοιμη ακομα απο τον οτε αλα εγω για εναν περιεργο λογο να μπορω να μπενω και να σερφαρω κανονικα?

υγ: ντεμο απο φορθνετ πειρα και τελειωνει σημερα , δεν νομιζω οτι μπορω να παρω και δευτερο στο καπακι

apok
20-09-06, 13:39
Ειναι φυσικό να μην έχει πάρει ακομα αναφορά απο ΟΤΕ οτι η γραμμή σου ειναι ΟΚ..
Hint: Αν έχεις router μην τον κλείσεις για κανένα λόγο.. για να έχεις to demo για όσο θες

manoulamou
20-09-06, 14:21
Demos δινουν και αλλοι, δεν ξερω βεβαια για 1024 ποιοι εχουν. HOL και Tellas ρωτησες?
Επισης ειναι γεγονος οτι αργει να ολοκληρωθει η ενεργοποιηση στις μεγαλυτερες ταχυτητες,
ασε που τωρα με τον διπλασιασμο ολοι τρεχουν και δεν φτανουν(και ΟΤΕ/ISPS και συνδρομητες).
Εσυ παντως θα αρχισεις να χρεωνεσαι, αφου παρεις τους κωδικους απο ΟΤΕνετ και τους ενεργοποιησεις.
Καλου-κακου παντως ελεγξε καλα τον πρωτο λογ/σμο(apok:oneup: )

apok
20-09-06, 14:27
Όλοι οι πάροχοι δίνουν demo για τη μεγαλυτερη γραμμή
( 1024 παλιά.. 2048 τώρα )

kobi
20-09-06, 15:00
Φίλε μου εγώ απο 31/8 μέχρι 14/9 είχα Demo γιατί δεν είχαν πάρει ακομα αναφορά απο ΟΤΕ οτι η γραμμή είναι ΟΚ.

Eki_13
20-09-06, 15:06
κι εγω το ιδο προβλημα ειχα.για μια μερα ομως τους εκανα την χαρη να περιμενω...η γραμμη ηταν οκ τεταρτη μεσημερι..μου το διαβεβαιωσε γνωστος μου απο τον οτε.πηρα τηλ για κωδικους και μου ειπαν το ιδιο..πηρα αλλες 2 φορες τπτ..ξαναπερνω την πεμπτη και παλι τα ιδια.τους περνω Πεμτη μεσημερι και τους λεω οτι εχω ενημερωθει απο γνωστο μου στον οτε πως η γραμμη ειναι οκ και οτι δεν κλεινω το τηλεφωνο αν δεν παρω κωδικο.περιμενα κανα 30λεπτο αλλα περασε το δικο μου...

cakavera
20-09-06, 19:25
Όλοι οι πάροχοι δίνουν demo για τη μεγαλυτερη γραμμή
( 1024 παλιά.. 2048 τώρα )


Εγω σημερα το πρωι πηρα demo απο forthnet για 1024 κι'αυτο γιατι δεν υπαρχει για 2048 απ'οπτι μου ειπαν.
Γιατι αυτο?

tsaros
20-09-06, 20:51
κι εγω το ιδο προβλημα ειχα.για μια μερα ομως τους εκανα την χαρη να περιμενω...η γραμμη ηταν οκ τεταρτη μεσημερι..μου το διαβεβαιωσε γνωστος μου απο τον οτε.πηρα τηλ για κωδικους και μου ειπαν το ιδιο..πηρα αλλες 2 φορες τπτ..ξαναπερνω την πεμπτη και παλι τα ιδια.τους περνω Πεμτη μεσημερι και τους λεω οτι εχω ενημερωθει απο γνωστο μου στον οτε πως η γραμμη ειναι οκ και οτι δεν κλεινω το τηλεφωνο αν δεν παρω κωδικο.περιμενα κανα 30λεπτο αλλα περασε το δικο μου...

Επρεπε να πεις "αν δεν μου δωσετε τους κωδικους θα κρατησω την αναπνοη μου":lol:

DarkOmeN
20-09-06, 21:31
Επρεπε να πεις "αν δεν μου δωσετε τους κωδικους θα κρατησω την αναπνοη μου":lol:


Εγω πάντως αυτό θα κάνω!:cool:

nnn
20-09-06, 23:17
Υπάρχει και αυτή η λύση μέχρι να σας δώσουν κωδικούς.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=46260;)

manoulamou
21-09-06, 09:38
Υπάρχει και αυτή η λύση μέχρι να σας δώσουν κωδικούς.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=46260;)

RAM :hmm:ΔΗΜ/ΟΡΓ/Λαμπρακη:scared: Να πληρωσουν?:(προσωπικα
μπορει να το κανα, εχω καιρο να το διαβασω;) ...
Στη ΝΕΤ δινουν ΤΩΡΑ τσαμπα 25 6μηνα φοιτητικου adsl, οποιος προλαβει;)

Stelios
03-10-06, 22:14
Τρεις μερες εκαναν να μου δωσουν κωδικους απο την ΟΤΕΝΕΤ απο τη στιγμη που κλειδωσε το router στα 2mbit .
Ισως να ειναι και θεμα του κεντρου που ειναι ο καθε πελατης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.