PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ Ε-MY BILL



a.libe
01-03-11, 19:26
Σημερα ελαβα mail σχετικά με την εκδοση του λογαριασμου μου με την προτροπη να μπω στο mybill...
Πιστευω οτι ο λογαριασμος on-line δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα αντιστοιχα my-account αλλων σταθερων-κινητων παροχων!Αναλυτικες χρεωσεις ανα μερα,σε ποιες γραμμες γινονται και ποσες τηλεφωνικες κλησεις και ΜΟ αυτων, σκιαγραφηματα,πολλα στατιστικα και αλλες διευκολυνσεις.Ο ΟΤΕ εχει πλεον εκσυγχρονιστει για τα καλα με την αρωγη βεβαια των Γερμανων με πολυποικιλα προγραμματα και απιστευτο support.Δεν θυμιζει σε τιποτα τον βραδυκινητο ΟΤΕ των περασμενων δεκαετιων.
Γενικα με τον λογαριασμο εχω να επισημανω μονο 2 αρνητικα που δεν αφορουν το my-bill
1)Mολονοτι ειχα κανει online αιτηση προγραμματος απο 16/12 και ενεργοποιηθηκα 31/12,ολες οι κλησεις ανεξαιρετως ως 6/1 χρωνονταν κανονικα.Στο Mybill ειδα συνολικη επιβαρυνση 17 ευρω ολων αυτων ενω σε επικοινωνια με το 13888 μου ανεφεραν οτι η διαδικασια φορητοτητος ολοκληρωθηκε τις 6/1...μου φανηκε κουφο να με χρωνουν αναλογικα ενω απο 16/12 ειχα επιλεξει το πακετο των 45,5
2)μου φαινεται ηλιθιο το 1242 να μην ειναι ατελως και να χρεωνει ως αστικη κληση
Παντως αν αφαιρεσουμε αυτα τα 2 γεγονοτα , ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την επιστροφη μου στον ΟΤΕ μετα απο 5-6 χρονια...

emeliss
01-03-11, 22:25
Από το 2008 υπάρχει το e-bill..
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=257823

a.libe
02-03-11, 00:44
εγω τωρα επεστρεψα στον ΟΤΕ....που να γνωριζω οτι υπηρχε και απλα κατεγραψα τις εντυπωσεις μου μα και καποιοα faoul του λογαριασμου.....που να ψαχνω ολα τα τοπικ για να το βρω...

FuS
02-03-11, 01:50
Στο σύστημα οριστικοποιήθηκε η εντολή στις 06/01 (κατέβηκε τότε η εντολή) και αυτό έβλεπε ο υπάλληλος στο 13888. Οπότε ότι κλήσεις γινόντουσαν μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν με χρέωση τιμοκαταλόγου μέχρι εκείνη την ημέρα που ενεργοποιήθηκε το πακέτο.

Το όποιο πακέτο (πχ. το πακέτο dp24 με τα 45,5 ευρώ) καταχωρείται στο σύστημα και ξεκιναέι ενεργοποίηση και ολοκληρώνεται συνολικά. Δηλαδή το ιντερνετ θα ενεργοποιηθεί ταυτόχρονα με το πακέτο τηλεφωνίας όλο μαζί.
Οπότε για τις 1-2-3-4 κλπ μέρες που περιμένεις για την ενεργοποίηση του πακέτου οι κλήσεις χρεώνονται.

Όσο για το ότι χρεώνονται οι κλήσεις στο 1242 το θεωρώ μεγάλο φάουλ..

nmavro73
02-03-11, 09:58
Μειονέκτημα ότι δεν υποστηρίζει παραπάνω από μια γραμμή ανα email πάντως

@ ADSLgr.com All rights reserved.