PDA

Επιστροφή στο Forum : 250 φορες ιντερνετ απο κινητο..



LOUKAS32
02-03-11, 14:52
χρεωσαν την μητερα μου 200+ ευρω επειδη λενε οτι μπηκε στο ιντερνετ απο το κινητο.

ι μανα μονο μιλαει δεν ξερει απο αυτα.

τους πηρε τηλ και τους ειπε οτι δεν θα πληρωση

τι μπορουν να τις κανουν?

thenetpoet
02-03-11, 14:56
δεν ξερω τι μπορούν να κανουν, αλλα δεν ζητας μια ανάλυση να δεις τι κίνηση είχε, πότε, κτλ?

LOUKAS32
02-03-11, 14:57
δεν ξερω τι μπορούν να κανουν, αλλα δεν ζητας μια ανάλυση να δεις τι κίνηση είχε, πότε, κτλ?

ναι αυτο τις ειπα για να δουμε

giraios
02-03-11, 15:00
Δεν νομίζω να χρέωσαν έτσι ξεκάρφωτα....
Μήπως πατήθηκε κάποιο κουμπί στο κινητό και μπήκε στο ιντερνετ χωρίς να το καταλάβει?

Λογικά αν δεν το πληρώσεις θα κόψουν το τηλέφωνο και σταδιακά θα το φράξουν.
Στο λογαριασμό θα φαίνονται οι κινήσεις.

LOUKAS32
02-03-11, 15:32
Δεν νομίζω να χρέωσαν έτσι ξεκάρφωτα....
Μήπως πατήθηκε κάποιο κουμπί στο κινητό και μπήκε στο ιντερνετ χωρίς να το καταλάβει?

Λογικά αν δεν το πληρώσεις θα κόψουν το τηλέφωνο και σταδιακά θα το φράξουν.
Στο λογαριασμό θα φαίνονται οι κινήσεις.

οχι βεβαια αλλα ι μανα δεν ξερει τιποτα απο αυτα....

δεν ειναι σωστο να την χρεωσουν!

........Auto merged post: LOUKAS32 πρόσθεσε 14 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν νομίζω να χρέωσαν έτσι ξεκάρφωτα....
Μήπως πατήθηκε κάποιο κουμπί στο κινητό και μπήκε στο ιντερνετ χωρίς να το καταλάβει?

Λογικά αν δεν το πληρώσεις θα κόψουν το τηλέφωνο και σταδιακά θα το φράξουν.
Στο λογαριασμό θα φαίνονται οι κινήσεις.

φοβαται ι μανα μηπως και εφοσον το ζητηση θα ειναι σαν να το παραδεχετε αλλα δεν θελει...να τα δωσει τα χρηματα ασε που δεν τα εχουμε.

το θεμα ειναι θα μας πανε δικαστικος?

........Auto merged post: LOUKAS32 πρόσθεσε 15 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν νομίζω να χρέωσαν έτσι ξεκάρφωτα....
Μήπως πατήθηκε κάποιο κουμπί στο κινητό και μπήκε στο ιντερνετ χωρίς να το καταλάβει?

Λογικά αν δεν το πληρώσεις θα κόψουν το τηλέφωνο και σταδιακά θα το φράξουν.
Στο λογαριασμό θα φαίνονται οι κινήσεις.

φοβαται ι μανα μηπως και εφοσον το ζητηση θα ειναι σαν να το παραδεχετε αλλα δεν θελει...να τα δωσει τα χρηματα ασε που δεν τα εχουμε.

το θεμα ειναι θα μας πανε δικαστικος?

giraios
02-03-11, 15:35
Θεωρητικά μπορούν να πάνε δικαστικά πρώτα με κάποιο εξώδικο και στην συνέχεια με κάποια διαταγή πληρωμή, αλλά αυτές οι διαδικασίες θέλουν χρόνο. Νομίζω κάποιος νομικός θα ήταν πιο ειδικός να σου απαντήσει.
Η εταιρεία δεν εξετάζει αν η μητέρα σου ξέρει να χρησιμοποιεί το κινητό, χρεώνει την κίνηση που βλέπει. Αν είναι όντως λάθος θα φανεί στον αναλυτικό λογαριασμό. Αν υπάρχει λάθος μπορείς να απευθυνθείς στο ινστιτούτο καταναλωτών.

LOUKAS32
02-03-11, 15:37
Θεωρητικά μπορούν να πάνε δικαστικά πρώτα με κάποιο εξώδικο και στην συνέχεια με κάποια διαταγή πληρωμή, αλλά αυτές οι διαδικασίες θέλουν χρόνο. Νομίζω κάποιος νομικός θα ήταν πιο ειδικός να σου απαντήσει.
Η εταιρεία δεν εξετάζει αν η μητέρα σου ξέρει να χρησιμοποιεί το κινητό, χρεώνει την κίνηση που βλέπει. Αν είναι όντως λάθος θα φανεί στον αναλυτικό λογαριασμό. Αν υπάρχει λάθος μπορείς να απευθυνθείς στο ινστιτούτο καταναλωτών.

οκαυ ευχαριστω απλα ι μανα δεν ξερει απο αυταααααα

θα δουμε τι θα κανουμε και ειναι κριμα γαμωτο να πλερωσουμε για κατι που δεν ασχολειται καν!!!

BARKOULETOS
02-03-11, 16:31
Εχει ξαναφερθει αυτα, για να τα εχουν χρεωσει (και αν δεν υπαρχει λαθος, που στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν υπαρχει λαθος) τα δεδομενα ιντερνετ εχουν χρεωθει κανονικα, τωρα πως και γιατι εχουν σταλθει, θες χαρτες απο το gps, θες να πατιεται καταλαθος το κουμπι ιντερνετ (δεν θελει και πολυ, με το παραμικρο συνδεεται) και να μην ξερεις απο ιντερνετ τις περισσοτερες φορες γινεται η ζημια. Θα βοηθαγε πολυ να ελεγες πιο κινητο εχει η μανα σου. Δυστηχως το μονο που μπορει να γινει ειναι οτι πρεπει να πληρωσει και να της αλλαξεις (ή να σβησεις τελειως) το σημειο προσβασης ιντερνετ ωστε να μην ξαναμπαινει...

LOUKAS32
02-03-11, 16:36
Εχει ξαναφερθει αυτα, για να τα εχουν χρεωσει (και αν δεν υπαρχει λαθος, που στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν υπαρχει λαθος) τα δεδομενα ιντερνετ εχουν χρεωθει κανονικα, τωρα πως και γιατι εχουν σταλθει, θες χαρτες απο το gps, θες να πατιεται καταλαθος το κουμπι ιντερνετ (δεν θελει και πολυ, με το παραμικρο συνδεεται) και να μην ξερεις απο ιντερνετ τις περισσοτερες φορες γινεται η ζημια. Θα βοηθαγε πολυ να ελεγες πιο κινητο εχει η μανα σου. Δυστηχως το μονο που μπορει να γινει ειναι οτι πρεπει να πληρωσει και να της αλλαξεις (ή να σβησεις τελειως) το σημειο προσβασης ιντερνετ ωστε να μην ξαναμπαινει...

ουτε καν γνωριζο ποιο εχει δεν ασχολουμε ουτε εγω

psyxakias
02-03-11, 16:42
Ναι αλλά έτσι δε βοηθάς. Δεν θέλετε να πληρώσετε, δεν θέλετε να πάρετε λογαριασμό (μη φανεί ως αποδοχή), δεν ασχολείσαι να βρεις το μοντέλο του κινητού... :rolleyes:

Ξεκινήστε με το λογαριασμό (να δεις και για πόσα MB μιλάμε και σε πόσες μέρες), πες μας και μοντέλο κινητού (μήπως δούμε από τις δυνατότητές του, τι θα μπορούσε να έγινε) και βλέπουμε. Το πιθανότερο είναι πάτημα λάθος κουμπιού να ενεργοποίησε εφαρμογή ή κάτι.

karetsos
02-03-11, 16:43
δικαστικώς για 200 ευρώ δύσκολα θα σας πάνε.

ενοχλήσεις από δικηγόρους μπορεί να έχετε.

πήγαινε σε ένα κατάστημα που εξυπηρετεί την εταιρία που έχεις με την ταυότητα της μητέρας σου και κάνε αίτηση αμφισβήτησης του λογαριασμον\ύ.

LOUKAS32
02-03-11, 16:45
δικαστικώς για 200 ευρώ δύσκολα θα σας πάνε.

ενοχλήσεις από δικηγόρους μπορεί να έχετε.

πήγαινε σε ένα κατάστημα που εξυπηρετεί την εταιρία που έχεις με την ταυότητα της μητέρας σου και κάνε αίτηση αμφισβήτησης του λογαριασμον\ύ.

ειμαστε πελατες 7 χρονια!!!!

θα παει ι μανα στανδαρ

pts
02-03-11, 16:45
Το έχουμε ξαναδεί το έργο...

Ζητήστε τους να σας αποστείλουν αντίγραφο της σύμβασης βάσει της οποίας η μητέρα σου έχει αποδεχθεί την ενεργοποίηση κάποιου από τα πακέτα Internet της wind στον αριθμό του κινητού της. Αν δεν το έχουν τότε κακώς είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία Internet και κατά συνέπεια κακώς χρεώθηκε το συγκεκριμένο ποσό, ασχέτως με το εάν κάποιος πάτησε ή δεν πάτησε οτιδήποτε στο κινητό.

LOUKAS32
02-03-11, 16:52
Το έχουμε ξαναδεί το έργο...

Ζητήστε τους να σας αποστείλουν αντίγραφο της σύμβασης βάσει της οποίας η μητέρα σου έχει αποδεχθεί την ενεργοποίηση κάποιου από τα πακέτα Internet της wind στον αριθμό του κινητού της. Αν δεν το έχουν τότε κακώς είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία Internet και κατά συνέπεια κακώς χρεώθηκε το συγκεκριμένο ποσό, ασχέτως με το εάν κάποιος πάτησε ή δεν πάτησε οτιδήποτε στο κινητό.

ωραιοςςςςςςςςςςς θα την παρω τωρα

μαλιστα το πρωι στο ΙΚΑ αυτο ελεγε μια αλλη κυρια...

ΤΥΑΙΟ?

SONY K ZELO ειδα οτι εχει και ενα < H > αριστερα δεν ξερω τι ειναι αυτο το συμβολο.

lebowski
02-03-11, 17:13
Μήπως στέλνεις εσύ MMS στη "μάνα" ? Ή μήπως στέλνει η "μάνα" mms?

LOUKAS32
02-03-11, 17:13
Μήπως στέλνεις εσύ MMS στη "μάνα" ? Ή μήπως στέλνει η "μάνα" mms?

NEVER αχαχαχα

απλα ειδα το κινητο χτες και εκλεισα ολες τις πορτες εξω προς ιντερνετ WIND!

lebowski
02-03-11, 17:17
Απλά το λέω γιατί κάποια mms εμφανίζονται σαν κίνηση web

LOUKAS32
02-03-11, 17:24
Απλά το λέω γιατί κάποια mms εμφανίζονται σαν κίνηση web

λογικα θα το δουμε απο την αναλυση

nyannaco
02-03-11, 17:26
Παίζει να είναι ενεργό και ξεκλείδωτο το bluetooth, και να το εκμεταλλεύτηκε κάποιος; Μπορεί να λέω και βλακεία, η χρήση που κάνω στο κινητό είναι στοιχειώδης και δεν έχω σχετική εμπειρία.

LOUKAS32
02-03-11, 17:27
Παίζει να είναι ενεργό και ξεκλείδωτο το bluetooth, και να το εκμεταλλεύτηκε κάποιος; Μπορεί να λέω και βλακεία, η χρήση που κάνω στο κινητό είναι στοιχειώδης και δεν έχω σχετική εμπειρία.

ολα παιζουν και δεν το γνωριζο το κινητο τις

θα παει σε καταστημα αν και εκεινη αρνειται να πλερωσει ΛΟΓΙΚΟ!

BARKOULETOS
02-03-11, 18:29
Το έχουμε ξαναδεί το έργο...

Ζητήστε τους να σας αποστείλουν αντίγραφο της σύμβασης βάσει της οποίας η μητέρα σου έχει αποδεχθεί την ενεργοποίηση κάποιου από τα πακέτα Internet της wind στον αριθμό του κινητού της. Αν δεν το έχουν τότε κακώς είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία Internet και κατά συνέπεια κακώς χρεώθηκε το συγκεκριμένο ποσό, ασχέτως με το εάν κάποιος πάτησε ή δεν πάτησε οτιδήποτε στο κινητό.


Δεν νομιζω οτι στεκει αυτο... Δεν χρειαζεται να εισαι σε πακετο για να εχεις συνδεση ιντερνετ. Με το ιδο σκεπτικο δεν θα επρεπε να εχεις μηνυμα αν δεν εισαι σε καποιο πακετο... Αν τα εχει καψει τα ΜΒ δεν νομιζω οτι μπορει να αποφυγει την πληρωμη. Νομιζω οτι σινεται να παει σε καταστημα και να διαπραγματευει να το πληρωνει σε δοσεις...

Τωρα θα παιξουμε "Μαντεψε ποιος"!!
Ρε φιλε το κινητο εχει χαρτες. μηπως μπαινει σε Gps? Τι μαρκα ειναι, Νokia, LG κτλ? εχει πληκρολογιο, οθονη αφης? Ποσο το ειχε αγορασει?

LOUKAS32
02-03-11, 18:33
Δεν νομιζω οτι στεκει αυτο... Δεν χρειαζεται να εισαι σε πακετο για να εχεις συνδεση ιντερνετ. Με το ιδο σκεπτικο δεν θα επρεπε να εχεις μηνυμα αν δεν εισαι σε καποιο πακετο... Αν τα εχει καψει τα ΜΒ δεν νομιζω οτι μπορει να αποφυγει την πληρωμη. Νομιζω οτι σινεται να παει σε καταστημα και να διαπραγματευει να το πληρωνει σε δοσεις...

Τωρα θα παιξουμε "Μαντεψε ποιος"!!
Ρε φιλε το κινητο εχει χαρτες. μηπως μπαινει σε Gps? Τι μαρκα ειναι, Νokia, LG κτλ? εχει πληκρολογιο, οθονη αφης? Ποσο το ειχε αγορασει?

SONY K ZELO

δεν ξερουμε καν τι λες

δεν ασχολιται ι μανα, τηλ παιρνει μονο.. και εγω το ιδιο απο το δικο μου

a.libe
02-03-11, 18:34
Δεν νομιζω οτι στεκει αυτο... Δεν χρειαζεται να εισαι σε πακετο για να εχεις συνδεση ιντερνετ. Με το ιδο σκεπτικο δεν θα επρεπε να εχεις μηνυμα αν δεν εισαι σε καποιο πακετο... Αν τα εχει καψει τα ΜΒ δεν νομιζω οτι μπορει να αποφυγει την πληρωμη. Νομιζω οτι σινεται να παει σε καταστημα και να διαπραγματευει να το πληρωνει σε δοσεις...

Τωρα θα παιξουμε "Μαντεψε ποιος"!!
Ρε φιλε το κινητο εχει χαρτες. μηπως μπαινει σε Gps? Τι μαρκα ειναι, Νokia, LG κτλ? εχει πληκρολογιο, οθονη αφης? Ποσο το ειχε αγορασει?


για να σου ερθει τετοιος λογ σπανια κανουν λαθος...θα σου αποστειλουν την αναλυτικη ...απο το να μπλεξεις με δικηγορο που ουτως η αλλως πρεπει να πληρωσεις τουλαχιστον τα διπλασια για παρασταση ,δικαστικα εξοδα κλπ , το καλυτερο για εσενα ειναι να κανεις εναν καλο διακανονισμο με ισοποσες δοσεις που θα σου ερχονται στους επομενους λογαριασμους...λογικα αφου δεν ειχες απενεργοποιησει το ιντερνετ καποιο κουμπι θα ειχε πατηθει....

BARKOULETOS
02-03-11, 19:09
Μαλλον για το Zylo

Δεν εχει gps, δεν ειναι smartphone αλλα

Το «ισχυρό χαρτί» όμως στον χώρο της συνδεσιμότητας είναι η ενοποίηση με τα γνωστότερα κοινωνικά δίκτυα (Facebook, Twitter). Με το Zylo μπορείτε να λαμβάνετε όλες τις ενημερώσεις κατάστασης και τις τροφοδοσίες ειδήσεων που τόσο πολύ θέλετε. Τέλος, το Zylo είναι απολύτως συμβατό με το YouTube, επιτρέποντάς σας έτσι να βλέπετε τα βιντεάκια του ή και να «ανεβάζετε» τα δικά σας για να τα απολαμβάνουν όλοι!

Ενω εχει και geotaggin, παιρνει widget οποτε γινεται ζημια ανετα...

Μην ξεχναμε τα 200 ευρω ειναι πολλα λεφτα για ιντερνετ, συνηθως αντε να παει μεχρι 50 ευρω αν δεν θελεις να μπαινεις. Σε προγραματα wind to all και (xl-l-m-s) αντιστοιχει σε 2GB!!! Εκτος αν εχει flexy που εκει ειναι 28,5 ΜΒ

LOUKAS32
02-03-11, 19:15
Μαλλον για το Zylo

Δεν εχει gps, δεν ειναι smartphone αλλα

Το «ισχυρό χαρτί» όμως στον χώρο της συνδεσιμότητας είναι η ενοποίηση με τα γνωστότερα κοινωνικά δίκτυα (Facebook, Twitter). Με το Zylo μπορείτε να λαμβάνετε όλες τις ενημερώσεις κατάστασης και τις τροφοδοσίες ειδήσεων που τόσο πολύ θέλετε. Τέλος, το Zylo είναι απολύτως συμβατό με το YouTube, επιτρέποντάς σας έτσι να βλέπετε τα βιντεάκια του ή και να «ανεβάζετε» τα δικά σας για να τα απολαμβάνουν όλοι!

Ενω εχει και geotaggin, παιρνει widget οποτε γινεται ζημια ανετα...

Μην ξεχναμε τα 200 ευρω ειναι πολλα λεφτα για ιντερνετ, συνηθως αντε να παει μεχρι 50 ευρω αν δεν θελεις να μπαινεις. Σε προγραματα wind to all και (xl-l-m-s) αντιστοιχει σε 2GB!!! Εκτος αν εχει flexy που εκει ειναι 28,5 ΜΒ

παιδια δεν ξερω τιποτα

θα δουμε απο αυριο που θα παει στην ουινδ

koprodogis
02-03-11, 19:50
τσεκαρε λιγο και στο κινητο ποσα mb εχουν διακινηθει.
Φανταζομαι θα εχει μετρητη.
Αν τα δεις στο κινητο πες μας ποσα ειναι, αλλα αν υπαρχουν τοτε πρεπει να τα πληρωσετε ή να ενταχτειτε στο δεν πληρωνω και να σας κυνηγανε
Τσεκαρε παλι το κινητο.
(Τωρα να πουμε και του στραβου το δικιο δε σε βλεπω προθυμο, δεν υπαρχει δεν ξερω υπαρχει δε θελω γιατι εδω μιλαμε για 200 ευρω)

LOUKAS32
02-03-11, 20:00
τσεκαρε λιγο και στο κινητο ποσα mb εχουν διακινηθει.
Φανταζομαι θα εχει μετρητη.
Αν τα δεις στο κινητο πες μας ποσα ειναι, αλλα αν υπαρχουν τοτε πρεπει να τα πληρωσετε ή να ενταχτειτε στο δεν πληρωνω και να σας κυνηγανε
Τσεκαρε παλι το κινητο.
(Τωρα να πουμε και του στραβου το δικιο δε σε βλεπω προθυμο, δεν υπαρχει δεν ξερω υπαρχει δε θελω γιατι εδω μιλαμε για 200 ευρω)

εκεινη δεν θελει δεν ειναι δικια μου δουλεια...

θα τσεκαρω για μετρητη αν και χτες δεν βρηκα κατι.

pts
03-03-11, 10:19
Δεν νομιζω οτι στεκει αυτο... Δεν χρειαζεται να εισαι σε πακετο για να εχεις συνδεση ιντερνετ. Με το ιδο σκεπτικο δεν θα επρεπε να εχεις μηνυμα αν δεν εισαι σε καποιο πακετο... Αν τα εχει καψει τα ΜΒ δεν νομιζω οτι μπορει να αποφυγει την πληρωμη. Νομιζω οτι σινεται να παει σε καταστημα και να διαπραγματευει να το πληρωνει σε δοσεις...


Για να έχεις Internet στο κινητό πρέπει να έχεις αποδεχτεί βάσει σύμβασης την ένταξη σε κάποιο από τα πακέτα Medium ή Small της Wind. Μπορεί να το διαπιστώσει κάποιος πολύ εύκολα από την σελίδα της Wind. Ακόμη όμως και έτσι να μην ήταν, η αυθαίρετη χρέωση bandwidth πέραν του πάγιου τέλους χωρίς την προηγούμενη ειδοποίηση του συνδρομητή είναι ενάντια σε πρόσφατη οδηγία της ΕΕ που έχει ενσωματωθεί στην τηλεπικοινωνιακή νομοθεσία.

Εγώ πάντως όσες φορές κοινοποίησα επιστολή σε παρόχους ζητώντας είτε να μου αποδείξουν ότι ο συνδρομητής έχει αιτηθεί πακέτο Internet είτε να μου επιστρέψουν τις χρεώσεις των αντίστοιχων πακέτων, οι εταιρίες από μόνες τους πίστωσαν τα αντίστοιχα ποσά χωρίς καν να χρειαστεί να προσφύγω σε ΕΕΤΤ ή σε άλλους φορείς.

theopan
04-03-11, 13:11
Χρησιμοποίησε κανέναν διορθωτή ορθογραφίας μεγάλε, γιατί μας πέταξες τα μάτια όξω "ι μάνα" και "ι μάνα"...
Επί της ουσίας επειδή εσύ "δεν ασχολείσαι" (και επειδή είναι βέβαιο ότι θα ασχοληθεί η Wind), βρες κανέναν ...που ασχολείται, να διορθώσει τα προφίλ ρυθμίσεων internet στο κινητό της μάνας, γιατί πατάει κατά λάθος το κουμπάκι του κινητού για άμεση πρόσβαση στο internet, που by default είναι ρυθμισμένο να συνδέεται με το προφίλ wap (και όχι τουλάχιστον το gint.b-online που είναι πολύ φθηνότερο) το οποίο wap έχει χρέωση ~12Ε/MB.

asikamin
04-03-11, 13:35
πάρε στην ι μάνα ένα i pad , και καθάρισες !

LOUKAS32
04-03-11, 17:51
Χρησιμοποίησε κανέναν διορθωτή ορθογραφίας μεγάλε, γιατί μας πέταξες τα μάτια όξω "ι μάνα" και "ι μάνα"...
Επί της ουσίας επειδή εσύ "δεν ασχολείσαι" (και επειδή είναι βέβαιο ότι θα ασχοληθεί η Wind), βρες κανέναν ...που ασχολείται, να διορθώσει τα προφίλ ρυθμίσεων internet στο κινητό της μάνας, γιατί πατάει κατά λάθος το κουμπάκι του κινητού για άμεση πρόσβαση στο internet, που by default είναι ρυθμισμένο να συνδέεται με το προφίλ wap (και όχι τουλάχιστον το gint.b-online που είναι πολύ φθηνότερο) το οποίο wap έχει χρέωση ~12Ε/MB.

σορρυ παιδια

λοιπον πηγε η μητερα μου τελικα και ηταν και ενεργο και εμπαινε ιντερνετ.

δεν γνωριζω απο αυτα.

τελικα ολα οκαυ

δεν ξερω εαν θα τα πλερωσει τα χρηματα

Gigas
05-03-11, 01:06
σορρυ παιδια
Σορρεμένος




λοιπον πηγε η μητερα μου τελικα και ηταν και ενεργο και εμπαινε ιντερνετ.

δεν γνωριζω απο αυτα.

τελικα ολα οκαυ

Τι είναι "οκαυ" δηλαδή;
Το ότι πήγε τελικά, το ότι ήταν ενεργοποιημένο ή το ότι έμπαινε στο Ιντερνετ;
Σε τι νιώθεις ότι όλα ειναι "οκαυ"


δεν ξερω εαν θα τα πλερωσει τα χρηματα

Εάν δεν τα πλερώσει, μάλλον θα το κόψουν το κινητό.
Αφού όμως έκανε χρήση, έστω και απο λάθος της, πώς μπορεί να μην πλερώνει;
Και σε όποιον δεν πλερώνει, δεν θα απαιτήσει η εταιρεία να πλερωθεί μέσω δικηγόρου κλπ;;;;;


Και για να το ελαφρύνουμε λιγάκι, νομίζω ότι ι μάνα θα μπορούσε άνετα να γίνει μέλος της κίνησης "Δεν Πλερώνω, Δεν Πλερώνω" :)

africa_twin
05-03-11, 01:17
Giga είσαι Gigas!!! :haha

cmaniac
05-03-11, 17:19
Ελεος, ορθογραφια δημοτικου δεν ξερουμε, θελουμε και τεχνολογια..

iMana :rofl:

BARKOULETOS
05-03-11, 17:31
Καλα μην το φατε το παιδι, δεν φτανει που δεν μας αφηνετε να γραφουμε και γκρικλις κιολας... Θελετε και ορθογραφια, ΕΛΕΟΣ!!

LOUKAS32
05-03-11, 19:50
Ελεος, ορθογραφια δημοτικου δεν ξερουμε, θελουμε και τεχνολογια..

iMana :rofl:

hey guys, don't be mean..

i am not local Greek :)

ευχαριστω για τα καλα σας λογια παντως

Morx
05-03-11, 20:06
hey guys, don't be mean..

i am not local Greek :smile:

ευχαριστω για τα καλα σας λογια παντως

Να 'σαι καλα φιλε, και μπραβο που δεν προσβληθηκες...

αν και να την πω την αμαρτια μου, γελασα αρκετα με τον Gigas...

xD

LOUKAS32
05-03-11, 20:13
Να 'σαι καλα φιλε, και μπραβο που δεν προσβληθηκες...

αν και να την πω την αμαρτια μου, γελασα αρκετα με τον Gigas...

xD

καλα μην νομιζεις και εγω γελουσα με αυτα που εγραψε

life is to short to not laugh- :)

Gigas
05-03-11, 20:48
καλα μην νομιζεις και εγω γελουσα με αυτα που εγραψε

life is to short to not laugh- :)

:oneup:

Πάντως, πέρα από την πλάκα, εκτιμώ το γεγονός ότι κάποιος προσπαθεί να μάθει και να επικοινωνήσει σε μια ξένη γλώσσα παρά τα λαθάκια που μπορεί να κάνει.

Το κακό είναι όμως ότι τερατώδη λάθη κάνουν ακόμη και άνθρωποι που έχουν πάει σχολείο και υποτίθεται έχουν μάθει να γράφουν και να μιλάνε στοιχειωδώς.
Αυτοί λοιπόν είναι ασυγχώρητοι και όταν δεν με εκνευρίζουν με τα τέρατα που γράφουν, ε, τότε κάνω λίγη πλάκα μαζί τους :)

sdikr
06-03-11, 00:32
Νομίζω το θέμα :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.