PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετακομιση και προβληματα



ctpanoramix
04-03-11, 21:56
Καταρχην καλησπερα,

Ειμαι στον ΟΤΕ εδω και 3 περιπου χρονια και αναβαθμιζα τη γραμμη μου απο 2mbit αρχικα, σε 4, μετα σε 8 και τωρα εχω connx double play και 24αρα γραμμη, στις 02/03 εκανα αιτηση μεταφορας λογω μετακομισης και χωρις να εχει ληξει το 12μηνο συμβολαιο. Δεν μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος καθως ολα αυτα τα χρονια ειχα πολλες αποσυνδεσεις καθημερινα αλλα μιας και δεν παιζω realtime online παιχνιδια δεν πολυεδινα σημασια να το ψαξω παραπανω, μπορει να ειναι και θεμα router.
To βασικο προβλημα μου ομως δημιουργηθηκε με την μετακομιση. Αφου λοιπον το θεμα με το τηλεφωνο εληξε μετα απο καμια βδομαδα απο την αιτηση μεταφορας και πολλα τηλεφωνα για να μου συνδεσουν το ιντερνετ μετεπητα, πλεον συνδεομαι με 2mbit. Αρχισε νεος κυκλος τηλεφωνων στο 13888 μετα στο 121 και προχθες μετα απο ενα μηνα που ξαναπηρα (εγω παλι) μου ειπαν οτι δεν μπορω να εχω μεγαλυτερη ταχυτητα γιατι ειμαι μακρια απο το κεντρο και οτι εχει βγει το πορισμα εδω και μια βδομαδα. Πριν εμενα 5 λεπτα με τα ποδια απο το Μεγαρο του ΟΤΕ στο μαρουσι και τωρα μενω στην Αλσουπολη. Δηλαδη ολοι εδω στην Αλσουπολη τοση ταχυτητα εχουν? Και γιατι να πρεπει να κανω καινουργια 12μηνη δεσμευση στα 2mbit αφου το προβλημα ειναι του ΟΤΕ που δεν μπορει να μου δωσει αυτο που τον πληρωνω και οχι απλα να συνεχιστει το υπολοιπο της διαρκειας του συμβολαιου ? και γιατι να μην μπορει εστω να αρχισει το συμβολαιο στα 2mbit απο την ημερομηνια της μεταφορας της γραμμης αφου απο τοτε δεν μου παρειχαν τις υπηρεσιες που πληρωνα. και γιατι αυτο το μηνα που τον μισο δεν ειχα καν τηλεφωνο και τον αλλο μισο 2mbit εγω να πληρωνω παγια για 24 ? και γιατι οταν ειναι να σε χρεωσουν γινεται τηλεφωνικα αλλα οταν πρεπει να σου κατεβασουν το παγιο πρεπει να πας απο εκει ?

Μπορει να εχεις "αμεση" εξυπηρετηση αλλα η πολιτικη του ειναι να σε τρωει απο οπου μπορει..... Και η ερωτηση ειναι αξιζει να παω σε αλλον παροχο ? Η πρωτη αποπειρα με την ΟΝ ηταν τραγελαφικη.... εψαχναν 2 μηνες να βρουνε το σπιτι μου :rofl:, και ειμουν σε walking distance απο τα κεντρικα τους στη Σωρου.
Παραθετω και τα στοιχεια του router μηπως καποιος πιο ειδικος επιβεβαιωσει την αδυναμια γρηγοροτερης συνδεσης......

Ουφ τα ειπα και ξαλαφρωσα....:rolleyes:

xmperop1
04-03-11, 22:08
Για τα λογιστικά θέματα δεν μπορώ να βοηθήσω.
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ζητήσεις η σύνδεση σου να γίνει 2άρα ώστε να πληρώνεις 2άρα.
Με 46att δεν έχεις ελπίδες για κάτι καλύτερο 'οπου και να πας.

ctpanoramix
04-03-11, 22:14
Για τα λογιστικά θέματα δεν μπορώ να βοηθήσω.
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ζητήσεις η σύνδεση σου να γίνει 2άρα ώστε να πληρώνεις 2άρα.
Με 46att δεν έχεις ελπίδες για κάτι καλύτερο 'οπου και να πας.

Ευχαριστω, μου εκανες την καρδια περιβολι :) , κριμα και το ειχα συμπαθησει το σπιτακι .......

ctpanoramix
08-03-11, 14:41
Kαποιος με εμπειρια απο την περιοχη της Αλσουπολης με ΟΤΕ ή και εναλλακτικους ..... υπαρχει ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.