PDA

Επιστροφή στο Forum : the product key is not valid



trd64
05-03-11, 15:32
Σε ένα laptop έσβησα τα windows και έκανα install με τον κωδικό που υπήρχε επάνω στο λάπτοπ.

Χρειάστηκε να κάνω format και τώρα μου λεει "the product key is not valid" και δεν προχωράει.

Τι είναι αυτά βρε παιδιά. Τι κάνω?

vasileios13
05-03-11, 15:35
Σε ένα laptop έσβησα τα windows και έκανα install με τον κωδικό που υπήρχε επάνω στο λάπτοπ.

Χρειάστηκε να κάνω format και τώρα μου λεει "the product key is not valid" και δεν προχωράει.

Τι είναι αυτά βρε παιδιά. Τι κάνω?

...δώσε μας πιο πολλές πληροφορίες.............

cranky
05-03-11, 15:35
Έβαλες την ίδια ακριβώς έκδοση Win που είχε και αρχικά το λαπιτόπ ;
Γιατί, αν είχες πχ Vista και έβαλες 7ρια, φυσικά δεν ισχύει ο κωδικός.

sdikr
05-03-11, 15:47
Σε ένα laptop έσβησα τα windows και έκανα install με τον κωδικό που υπήρχε επάνω στο λάπτοπ.

Χρειάστηκε να κάνω format και τώρα μου λεει "the product key is not valid" και δεν προχωράει.

Τι είναι αυτά βρε παιδιά. Τι κάνω?


ο κωδικός που έχει απο κάτω είναι για την συγκεκριμένη εκδοσή (home,pro, business, winxp, vista etc) και θέλει δισκάκι εγκατάστασης oem ή dsp, δεν μπορείς να βάλεις retail ή κάποιο άλλο

trd64
05-03-11, 18:48
Έβαλα την ίδια έκδοση με τους κωδικούς από το laptop και τους είχε δεχτεί την πρώτη φορά. Έκανα πάλι εγκατάσταση χωρίς τους κωδικούς και θα τους πάρω τηλέφωνο κάποια στιγμή να μου δώσουν νέους.

sdikr
05-03-11, 18:50
Έβαλα την ίδια έκδοση με τους κωδικούς από το laptop και τους είχε δεχτεί την πρώτη φορά. Έκανα πάλι εγκατάσταση χωρίς τους κωδικούς και θα τους πάρω τηλέφωνο κάποια στιγμή να μου δώσουν νέους.

Δεν μπορεί, κάτι δεν βάζεις σωστά ή το νουμερακι ή το δισκάκι δεν είναι το ίδιο

trd64
05-03-11, 19:19
Ένα δισκάκι έχω κάψει. Θα το γράψω άλλη μια φορά.
Οι κωδικοί είναι σίγουρα σωστοί του τσέκαρα 3 φορές.

NiKapa
05-03-11, 19:40
Εμενα μου εχει τυχει να κανω λαθος το 8 με το B 2-3 φορες ,εκει που σου ζηταει το κλειδι εχει κι επιλογη για ενεργοποιηση αργοτερα ?

vasileios13
06-03-11, 00:30
Τελικά τί Windows ,έχεις?

nefthy
06-03-11, 00:58
Αν αναφέρεσαι στην ενεργοποίηση, δεν θα δουλέψει ηλεκτρονικά, μόνο με τηλέφωνο.

Caret
08-03-11, 03:29
To cd των windows πρέπει να είναι ΟΕΜ και ίδια έκδοση και γλώσσα (px home premium)

@ ADSLgr.com All rights reserved.