PDA

Επιστροφή στο Forum : Που ειναι η Μπαλα?



voyager_sat
21-09-06, 02:16
Η ιστορια μου ξεκιναει απο τις 6 σεπτεμβριου μετα την αναβαθμιση δλδ υποβαθμιση.
Ο ΠΟΤΕ αποφασισε να μου αλαξει και εμενα την γρμμουλα μου απο 512 σε 1024 πριν λοπον την αναβαθμιση το εργαλειο πεταγε σφαιρατο ομως μετα την ανα(υπο)βαθμιση η φεραρι εγινε λαντα και ο υποφαινομενος αρχισε λοπον να παιρνει τηλ. το support τις οτενετ για να μην πολυλογω στις 9 του μηνος μετα απο συζητηση με 2nd level τεχνικο αποφασισαμε να δωσουμε βλαβη στον ΠΟΤΕ , στις 11 του μηνος ομως τσιμουδια απο οποιονδηποτε και απο εκει και περα αρχιζει το πανυγηρι δλδ καθε μερα τηλ να δω βρε παιδι μου τι γινεται τι φωναξα τι εκανα ερχεται λοιπον και η 15 του μηνος και διαβαζοντας ενα ποστ εδω στο φορουμ (να εισαι καλα ανθρωπε μου) βλεπω το 121 καθομαι και σκεφτομαι μηπως να παρω τηλ μπας και σπρωξω λιγο την κατασταση? παιρνω λοιπον και λεω για την βλαβη ομως προς μεγαλη μου εκπληξη η κοπελα μου αναφερει οτι η βλαβη μολις τωρα θα πηγαινε στους τεχνικους του ΠΟΤΕ και εκει λοιπον φορτωσα παιρνω λοιπον παλι οτενετ και μου αναφερουν οτι το 121 λεει ψεματα και οτι αυτοι το δωσανε στις 9 ε λεω παρανοηση και το αφηνο λογω ΣΚ και λογω απεργιας και ξαναπαιρνω σημερα 20 του μηνος τηλ το 121 και μου λειει οτι οντως πρωτη φορα δοθηκε στις 15 τελικα σκεφτομαι και εγω Που Ειναι η μπαλα? εχω χασει κατι η μηπως ειναι απαραδεκτοι μπαμπας και κορη? (οτε & οτενετ) που αν και το ενα και το αυτο δεν μπορουν να συνενοηθουν μεταξυ τους?
παρολα αυτα εξακολουθω να ειμαι με το 14.400 μοντεμακι μου μετα απο την ανα(υπο)βαθμιση του οτε και να προσπαθω να καταλαβω οτι 1.5 χρονο ημουν αρχοντας με την 512 και οτι οποιος παιε για τα πολλα χανει και τα λιγα
11 μερες με βλαβη και ουτε ενας οτετζης ουτε ενας προισταμενος τις οτενετ δεν με εχει παρει ενα τηλ να με ρωτησει ρε ανθρωπε κατεβαζεις με 8 κβ πως αντεχεις εστω για ηθικη υποστιριξη
η να μου πουν οτι αφου δεν δουλευει δεν πληρωνεις αλλα δυστηχως αφαντος ο δολοφονος
για αυτο λοπον γραφω αυτο εδω για να δω μηπως ειμαι ο μονος γκαντεμης στο συμπαν οτενετ η υπαρχουν και αλλοι(κατι σαν την αναζητηση εξωγιηνης ζωης στο συμπαν) συμπασχοντες? και αν κανενας εχει καμια ιδεα στο τι αλλο να κανω πια γιατι εχω αρχισει πλεον να παραδιδω πνευμα.
ευχαριστω που με ανεχθηκατε και επιφυλασομαι να σας γραψω τις καλυτερες ατακες απο "τεχνικους" τους που εχω ακουσει αυτες τις μερες και εκει θα πεσει ειλικρινα πολυ γελιο

voyager_sat
21-09-06, 02:37
η καλυτερες ατακες που ειπα πριν
1) πελ= κυριε μου η γραμμη μου σερνεται εχει γινει ενα με το χωμα
τεχ= μπορει να φταινε πολλα οπως αμα χτιζεται καμια πολυκατικια και για αυτο να μην δουλευει
2) πελ= εγω ομως σας πληρωνω και με εχεται γραμενο
τεχ= η οτενετ μπορει στο μελλον να σας δωσει και αλλα προνομια (!!!!!!??????)
3) πελ=μα καλα ποτε θα με παρει τηλ ο οτε για την βλαβη?
τεχ=αφηστε δευτερα και τριτη και παρτε τεταρτη αμα δεν σας εχουν παρει τηλεφωνο(ηταν οι μερες τις απεργιας)
4) πελ=το οτι δεν εχω γρμμη ενω τα σκαω?
τεχ=ισως για τις μερες που δεν εχει επισκευαστει να σας πουν να μην πληρωσετε
πελ=και αμα η γραμμη φτιαχτει μετα απο 3 μηνες?
τεχ=............(ακρα του ταφου σιωπη)
αυτα θυμαμε μεχρι τωρα αμα θυμηθω και αλλα θα τα γραψω

DarkOmeN
21-09-06, 02:51
:rofl:

DiMRoCK
21-09-06, 06:26
Paidia egw auto pou exw na pw einai oti h otenet exei ta kalytera paidia sthn eksyphrrethsh.
1) EYGENESTATOI
2)einai gatonia:hmm:
3)akoune kai ta mpinelikia tou OTE giati to 1242 einai kathimerina down..:evil: kathws kai tous eksipiretoun kiolas..:cool:
4)Sto telos panta lene Sas eyxaristoume pou mas kalesate:)
den lene gia h na to kleisoun ksera:nono:
kai den sou deixnoun oti theloun na se ksepetaksoun alla NA SE EKSYPHRETHSOYN..:oneup:

voyager_sat
21-09-06, 14:11
φυσικα και τα παιδια του support δεν φταινε αλλα οι πιο πανω απο αυτους και η απαραδεκτη οργανωση τους σε σχεση με τον οτε δλδ οταν εχεις παρε κυκλωμα και συνδεση και για το κυκλωμα κανουν να σου απαντησουν 12 ημερες γιατι δεν τους εχει ειδοποιησει ο οτε ε τοτε τι να πω ποιος φταιει μηπως ο καταναλωτης? η ο περιπτερας τις γωνιας? και γιατι στην τελικη δεν εχει βγει ενας προισταμενος να μιλησει? μηπως για να μην παρει ευθηνες? γιατι πετανε τομπαλακι στον οτε ενω εκοινους πληρωνω για το κυκλωμα? και γιατι το 121 δινει αλλες ημερομηνιες βλαβης απο την οτενετ? αρα κατι δεν παει καλα και να σου πω κατι σχετικα με τα παιδια πριν αρχισω καθε φορα να εκνευριζομαι τους λεω οτι δεν ειναι προσωπικο αλλα εκεινη την στιγμη εκεινους βρηκα σε εκεινους θα τα πω και τους ζηταω και συγνωμη ομως τα χωνω σε υψηλους τονους για να μπουνε στα καταγραφικα (ηχιτικα η χειροκινητα) μπας και φιλοτιμηθει κανενας υπευθηνος και παρει εστω για να βροθμε μια λυση.

Arcade
21-09-06, 15:09
η καλυτερες ατακες που ειπα πριν
1) πελ= κυριε μου η γραμμη μου σερνεται εχει γινει ενα με το χωμα
τεχ= μπορει να φταινε πολλα οπως αμα χτιζεται καμια πολυκατικια και για αυτο να μην δουλευει

???!!!!
Tι σχέση μπορεί να έχει αυτό ?

EvilHawk
21-09-06, 15:12
ότι σχέση έχει και ο τίτλος ...

Lionheart
21-09-06, 15:18
Βρε DimRock εκτος του ότι απαγορεύονται τα greeklish στο forum ...
όπως και να το κάνουμε δεν διαβάζονται κιόλας...ενα μπορείς κάνε μια μετάφραση.

MirrorX
21-09-06, 16:14
επειδη αναφερθηκε παραπανω το θεμα με τη χρεωση, δεν θα πληρωσεις απο τη μερα που δηλωθηκε η βλαβη απο οτενετ (δηλαδη 9 του μηνος) μεχρι να αποκατασταθει (θα γινει αποχρεωση στο λογαριασμο). θα παρεις τηλεφωνο να το πεις και θα σου απαντησουν οτι φυσικα και θα γινει. αν σου πουν οτι δεν γινεται, τοτε αυτος με τον οποιο θα μιλησεις ειναι ασχετος και θα ζητησεις καποιον υπευθυνο...

kadronarxis
21-09-06, 16:22
Αυτό το thread(όπως και άπειρα άλλα) περιγράφει τη σταθερή(:nono: ) σχέση του καταναλωτή με οτενέτ και οτέ.

voyager_sat
21-09-06, 21:10
mirrox ζητησα υπευθηνο και ακομα με παιρνει τηλεφωνο
οσο για τον τιτλο η μπαλα ειμαστε εμεις που μας παιζουν μεταξυ οτε και οτενετ

sdikr
21-09-06, 21:18
Υπάρχουν αρκετά νημάτα σχετικά με την αναβαθμιση, παρακαλώ συνεχίστε εκεί

@ ADSLgr.com All rights reserved.