PDA

Επιστροφή στο Forum : Software Distribution Warning



Lunacy
02-03-04, 19:28
Αξιότιμε Συνδρομητή,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δεχτήκαμε παράπονα από την BayTSP πως έχει διαπιστωθεί ότι από τη σύνδεσή σας με τη FORTHnet με όνομα χρήστη (username): xxxxxxx.ath.forthnet.gr, προωθείται υλικό, που αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία της εταιρίας, το οποίο δεν επιτρέπεται να προωθείται χωρίς την άδεια του δημιουργού του.

Η συγκεκριμένη ενέργεια αντίκειται στην ελληνική και διεθνή νομοθεσία περί Προστασίας της Πνευματικής Ιδιοκτησίας και επιφέρει ποινικές ή αστικές κυρώσεις που προβλέπει ο Ν. 2121/1993.

Με βάση τα προαναφερθέντα, σας καλούμε να διακόψετε άμεσα κάθε είδους προώθηση ή χρησιμοποίηση με οποιοδήποτε τρόπο του εξοπλισμού και των υπηρεσιών της FORTHnet SA με σκοπό την προώθηση παράνομου λογισμικού, υλικού ή μέρους αυτού.

Παρακάτω σας παραθέτουμε προς ενημέρωση σας το report το οποίο μας απεστάλει και είναι σχετικό με την περίπτωση σας.

Infringed Work: Hours, The
Infringing FileName: The.Hours.DVDRiP.XviD-DEiTY.ShareReactor.avi
Infringing FileSize: 735205376
Protocol: eDonkey
Infringers IP Address: 212.251.109.107
Infringer's User Name:
Infringer's DNS Name: ppp3-adsl-107.ath.forthnet.gr
Initial Infringement Timestamp: 24 Feb 2004 21:54:13 GMT Recent Infringement Timestamp: 24 Feb 2004 21:54:13 GMT


Πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση 24 ώρες το 24ωρο.

Να'τα και η 4θ...
Βέβαια, είναι λίγο χαζό, γιατί ήρθε 8 μέρες μετά την παρανομία...
Σσσσσσσστ... μην το πείτε πουθενά! :P

redlemon.gr
02-03-04, 20:35
Απο ότι βλέπω η BAY TSP ειναι δικτυακοι ιδιωτικοί μπάτσοι... με κανένα proxy δέν θα μπορούσες να τους "μπέρδευες" λιγάκι: (υπάρχει πάντα και το irc ε!) :mrgreen:

redlemon.gr
02-03-04, 20:45
Και να σου πώ και κάτι άλλο... ρε συ (που λέεi και ο γεωργίου ) αφου η ταινία είναι χάλια τι την κρατάς.. διαφήμιση τους κάνεις κιόλας!!! χεχε! :wink:
νά τάνε κανά Rocco Raviches PRague Vol 23 να λέγαμε χιχιχιχι! ΧΙΚ!:shock:

turboirc
02-03-04, 20:49
Ελα στον παππου και εσυ.
Χαχαχα.
Παντως νομιζω οτι εχουν βαλει στο ματι τις ταινιες, για το software / games οχι μονο δεν τους ενδιαφερει, αλλα επιδιωκουν κιολας να διαδοθει μεσω μουλαριου για να εχουν διαφημιση.

panos72
03-03-04, 12:52
νομίζω μάλιστα μόνο τις ταινίες του bollywood. για τον rocco και τα αδέρφια του δεν νοιάζεται κανείς. Τώρα όσον αφορά τα παιχνίδια ο turboirc έχει απόλυτο δίκιο. Βλέπε τα λειτουργικά της ....... :wink:

kubiak
03-03-04, 13:28
με κανένα proxy δέν θα μπορούσες να τους "μπέρδευες" λιγάκι: (υπάρχει πάντα και το irc ε!)


κάτι έχω ακούσει για proxy anomymiser κλπ, μπορείς να δώσεις περισότερες πληροφορίες για το τι ακριβώς κάνουν;

φιλικά...

Lunacy
03-03-04, 14:09
Όχι παιδιά, αυτά δεν παίζουν.
ΑΝ καταφέρεις να είσαι ανώνυμος, θα έχεις ταχύτητες της τάξης των 0,2KB/s...
Αλλά, δε νομίζω να βρείτε proxy που να υποστηρίζει P2P και να είναι και ανώνυμος.
Οπότε, απλά προσέχουμε τι κατεβάζουμε.

Btw, redlemon.gr, Οι Ώρες πρέπει να είναι πολύ καλή ταίνια. Δυστυχώς δεν έχω αξιωθεί ακόμα να τη δω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.