PDA

Επιστροφή στο Forum : Είστε ικανοποιημένοι από την Wind; v. 2011



Σελίδες : [1] 2

Mouse Potato
11-03-11, 14:27
Για να δούμε ποια είναι η γενική εικόνα της Wind όσον αφορά την τηλεφωνία και το Internet.

Προσωπικά, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από Internet αλλά και από τηλεφωνία.

Καλό είναι να ψηφίζουμε στη δημοσκόπηση που θα αναρτηθεί και να αναφέρουμε τους λόγους ή κάποια σχόλια για την επιλογή μας.

Για να δούμε... :)

alex24
11-03-11, 14:44
Εγω ψηφισα οτι ειμαι ικανοποιημενος και απο την τηλεφωνια και το ιντερνετ(παρα τις αποσυνδεσεις που εχω)γιατι νομιζω σαν εταιρια πλεον εχει φυγει απο τις μερες του παρελθοντος που γινοταν τρελο συρσιμο του ιντερνετ και πλεον πανε ολα καλα σε θεματα δικτυου....:oneup:

makis
11-03-11, 15:04
Ικανοποιημένος και από τηλεφωνία αλλά και απο ίντερνετ !!!!!

nnn
11-03-11, 15:29
Για την ώρα όλα καλά και στο Internet και στην τηλεφωνία.

stevenik
11-03-11, 15:53
Ψηφισα τηλεφωνια & ιντερνετ. Και οι 2 υπηρεσιες δουλευουν απροβληματιστα χωρις αποσυνδεσεις κλπ.

dennis2006
11-03-11, 16:25
2 χρονια δεν εχω αντιμετωπιση κανενα προβλημα στην τηλεφωνια και στο ιντερνετ, εκτος των γενικων προβληματων.

thenetpoet
11-03-11, 17:50
εριξα κι εγω το κουκί μου "τηλεφωνια κ ιντερνετ". ειναι σε καλο δρομο αν και εχει ακομα βελτιώσεις να γινουν

armodios
11-03-11, 19:20
Είμαι 4 χρόνια συνδρομητής και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τόσο από την τηλεφωνία όσο και από το internet. Το τηλέφωνο δεν παρουσίασε ποτέ πρόβλημα και έχει άψογη ποιότητα. Στο internet κατεβάζω πάντα οποιαδήποτε στιγμή του 24ωρου στην μέγιστη ταχύτητα (1,5-1,6 ΜΒ/sec) που επιτρέπει ο συγχρονισμός της γραμμής μου. Κατά την διάρκεια των 4 ετών υπήρξαν σποραδικά προβλήματα (συχνότητα περίπου μία φορά τον χρόνο) που ήταν γενικά και δεν αρκούν για να αλλοιώσουν την συνολικά εξαιρετική, για εμένα, εικόνα της εταιρείας όσον αφορά την απόδοση του internet.

juno12
11-03-11, 19:30
όλα οκ!!!

africa_twin
11-03-11, 20:04
Αν και είμαι λίγο παραπάνω από μήνα στη Wind και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη, όλα καλά μέχρι στιγμής!

hypatia
11-03-11, 20:50
15 μήνες στην tellas-wind, χωρίς προβλήματα. Ελάχιστες αποσυνδέσεις, ταχύτητα 1,5Mbps, πάντα σήμα στο κινητό.

chaos38
11-03-11, 22:28
ολα καλα ελαχιστα προβληματα στα 4 χρονια μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου...

makis
12-03-11, 13:08
Αυτός που ψήφισε το τίποτε από τα δύο με βασανίζει να δώ αν είναι συνδρομητής wind ........

juno12
12-03-11, 15:33
οι τιμές να δούμε πότε θα πέσουν.
αα και online tv κάποτε...

satiros
12-03-11, 23:17
σημειωνω σε σχεση με την ΟΝ ειμαι ευχαριστημενος η Φορθνετ ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμασει
Οτε δεν εχω σπιτι και δεν θα βαλω ποτε !!!!!

i_lpt
13-03-11, 00:38
Μια χαρα ειναι και εχει και απο τα καλυτερα πακετα γα σταθερο κινητο ιντερνετ

Stefanos83
13-03-11, 12:27
Ολα καλα παιδια . Κανενα προβλημα με την Wind

RASTAVIPER
14-03-11, 14:04
Τηλεφωνία+'ιντερνετ+εξυπηρέτηση :oneup:

kasi
14-03-11, 18:31
όλα κομπλέ ! :oneup:

damin26
14-03-11, 20:57
Όλα μια χαρά! Να δίνανε όμως και ασύρματο router 2 χρόνια πριν όταν έκανα τιν αίτηση ακόμα καλύτερα! ;)

MANTHES
15-03-11, 02:46
Eχω πολυ λιγες μερες που ανηκω πλεον στην wind. Οσο αφορα το ιντερνετ ισως να ειναι λιγο πιο κατω σε σχεση με την On που ανηκα αλλα θα περιμενω απο αυριο-μεθαυριο που θα αλλαξουν το προφιλ μου σε fastpath να δω τι ισχυει πραγματικα.
Σε οτι αφορα το τηλεφωνο η ποιοτητα ειναι σιγουρα πολυ ανωτερη απο την on και χωρις υπερβολη θα ελεγα πως συναγωνιζεται τον οτε

konc
15-03-11, 04:10
Ψήφισα "ναι" για το double play που έχω. Οι παρατηρήσεις μου είναι οι εξής:
-Μου χτύπησε ΠΟΛΥ άσχημα που σε αλλαγή πακέτου, προς χαμηλότερο μεν αλλά δεν με νοιάζει, σε 2 χρόνων συνδρομητή (δηλαδή έχει λήξει ο πρώτος χρόνος προ πολλού) ζήτησαν 10ευρώ. Φαντάζομαι ότι είναι παράνομο κιόλας αν το κυνηγήσεις όπως ειπώθηκε και στο σχετικό thread που είχα ανοίξει
-Για να λέμε και τα καλά (ο λόγος που ψήφισα θετικά): Σε δύσκολη γραμμή, με μεγάλη απόσταση, μεγάλο attenuation και στα όρια 2 DSLAM πιάνω τη μεγαλύτερη ταχύτητα που έχω πιάσει από τους 4 providers που έχω αλλάξει και ο ΟΤΕ συμπεριλαμβάνεται σε αυτούς. Όταν πιάνεις με το ζόρι 7Mbps, το αν θα είναι 6 ή 8 έχει μεγάλη διαφορά.
-Την υποστήριξη δεν την έχω χρειαστεί για προσωπικούς λόγους και για βλάβη στη δική μου γραμμή. Γενικά είναι σταθερότατο πάντως και η μοναδική καλωδιακή βλάβη στα 2 χρόνια από έργα του δήμου (που όμως έκοψε τη γραμμή σε ολόκληρο τετράγωνο και όχι μόνο σε μένα) αποκαταστάθηκε σε μισή μέρα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αν τους χρειαστώ για τη δική μου μόνο γραμμή, αλλά μόνο και μόνο το ότι δεν τους έχω χρειαστεί ακόμα είναι θετικό.
-Τα επίσημα καταστήματα θέλουν πολύ δουλειά ακόμα από τους supervisors και καλό θα ήταν να επαναλάμβαναν τα σεμινάρια λίγο πιο συχνά. Η ασχετοσύνη αρκετών υπαλλήλων είναι κρίμα να μαυρίζει την εταιρία και να ταλαιπωρεί χωρίς λόγο τους πελάτες. Και εδώ δεν χωράει στατιστικό λάθος γιατί έχω περάσει από 3 καταστήματα γύρω από την περιοχή μου μέχρι να βρω ένα που υπάρχει ένας καλός γνώστης των υπηρεσιών και των διαδικασιών ώστε να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου χωρίς λάθη και περιττές ταλαιπωρίες.

vaggos_fromhell
15-03-11, 13:07
Δεν θυμάμαι να έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με την τηλεφωνία εδώ και μερικά χρόνια. Το ίντερνετ καλό είναι αν και με μερικά προβληματάκια καμια φορά. Γενικα πολύ ειχαριστημένος.

dbal
15-03-11, 20:05
Εντυπωσιακα αποτελέσματα αν μη τι αλλο...

yuk
15-03-11, 20:21
Αυτοί που ψήφισαν "τιποτα από τα δύο" γιατί δε μας λένε και τους λόγους σε εμάς που ψαχνόμαστε;

Mouse Potato
15-03-11, 20:22
Η ψηφοφορία έπρεπε να γίνει "επώνυμη" ώστε να έχουμε καλύτερη εικόνα για το ποιοι και αν ανήκουν στην Wind ψήφισαν αυτό που ψήφισαν. Δυστυχώς αφότου δημιούργησα την ανώνυμη δημοσκόπηση, there is no turning back.

Παρ' όλα αυτά τα αποτελέσματα είναι ξεκάθαρα...

gustom2008
26-03-11, 02:55
καλα παμε...:cool:

nEC
26-03-11, 10:47
Τα ίδια και εγώ...κινητό κ σταθερό / internet μια χαρά,

BigRed
27-03-11, 18:28
Όλα μια χαρά! Να δίνανε όμως και ασύρματο router 2 χρόνια πριν όταν έκανα τιν αίτηση ακόμα καλύτερα! ;)

Αν δεν έχεις ασύρματο, γιατί δεν τους λες να στο αλλάξουν???:oneup:
Το πολύ-πολύ, χάλασέτο μόνος σου...:whistle:

tsekouras
27-03-11, 19:13
Μια χαρά και τηλεφωνία και ίντερνετ απο όταν το έβαλα. Καινούρια γραμμή από wind.

psolord
28-03-11, 17:08
Μια χαρά και εδώ. No complaints! :oneup:

Fragy
22-04-11, 18:08
ειμαι πανω από 5 χρόνια, καλή και φτηνη!

npil
22-04-11, 20:27
νεος συνδρομητης ...ολά καλα ..και καλυτερη ταχυτητα απο οτε που ειχα...μονο το μοντεμ να μην ηταν μπακατελα ...χρησιμοποιω το παλιο μου τωρα ;)

Mouse Potato
22-04-11, 20:33
νεος συνδρομητης ...ολά καλα ..και καλυτερη ταχυτητα απο οτε που ειχα...μονο το μοντεμ να μην ηταν μπακατελα ...χρησιμοποιω το παλιο μου τωρα ;)

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις; Το ZTE έχεις;

npil
25-04-11, 17:49
Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις; Το ZTE έχεις;

δεν μου το βρισκει το wi-fi...:down:

Mouse Potato
25-04-11, 19:37
δεν μου το βρισκει το wi-fi...:down:

Επικοινώνησε με το cc και ζήτα αντικατάσταση...

npil
25-04-11, 22:41
Επικοινώνησε με το cc και ζήτα αντικατάσταση...
θα το ψαξω ..ευχαριστω φιλε μου

mips
22-05-11, 17:40
απο ταχυτητα ιντερνετ μαπα, 400kbps, απαραδεκτοι!!!

schumifer
23-05-11, 01:53
Είμαι μία βδομάδα που μεταφέρθηκε η γραμμή μου (17-5) Από την πρώτη στιγμή δεν έχω τηλέφωνο. Ο συγχρονισμός μου είναι για το down από 2 μέχρι 4 mbps από εκεί που ήμουν σταθερά στα 12-13 εδώ και 4-5 χρόνια.
Up έχω την εξωπραγματική ταχύτητα των 8-10 kbps (pstn εποχής 1990-2000)
Τεχνική εξυπηρέτηση..., δεν ξέρω πού ήσασταν πριν αλλά εκεί που ήμουν εγώ ο αυτόματος τηλεφωνητής και η -ανύπαρκτη- αναμονή έλυναν περισσότερα προβλήματα (ΝΕΤΟΝΕ).
Γενικώς ό,τι να'ναι κατάσταση.
Αναγκάστηκα να μάθω από τον προηγούμενο πάροχο λεπτομέρειες για την τωρινή μου κατάσταση γιατί οι φωστήρες του ανέμου μου έλεγαν ότι η γραμμή μου είναι ακόμη στον αέρα τη στιγμή που είχα ΙΡ και συγχρόνιζα!!!
Άντε και καλώς σας βρήκα

thenetpoet
23-05-11, 11:47
Είμαι μία βδομάδα που μεταφέρθηκε η γραμμή μου (17-5) Από την πρώτη στιγμή δεν έχω τηλέφωνο. Ο συγχρονισμός μου είναι για το down από 2 μέχρι 4 mbps από εκεί που ήμουν σταθερά στα 12-13 εδώ και 4-5 χρόνια.
Up έχω την εξωπραγματική ταχύτητα των 8-10 kbps (pstn εποχής 1990-2000)
Τεχνική εξυπηρέτηση..., δεν ξέρω πού ήσασταν πριν αλλά εκεί που ήμουν εγώ ο αυτόματος τηλεφωνητής και η -ανύπαρκτη- αναμονή έλυναν περισσότερα προβλήματα (ΝΕΤΟΝΕ).
Γενικώς ό,τι να'ναι κατάσταση.
Αναγκάστηκα να μάθω από τον προηγούμενο πάροχο λεπτομέρειες για την τωρινή μου κατάσταση γιατί οι φωστήρες του ανέμου μου έλεγαν ότι η γραμμή μου είναι ακόμη στον αέρα τη στιγμή που είχα ΙΡ και συγχρόνιζα!!!
Άντε και καλώς σας βρήκα

H IP που παιρνεις ειναι της wind? Σε ενημέρωσε η wind οτι η μεταφορά έχει ολοκληρωθεί?

hariskont
23-05-11, 12:04
Έχω wind εδώ και 6 μήνες και προς το παρόν πάει ανέλπιστα καλά. Υψηλότερη ταχύτητα και κανένα πρόβλημα σε σχέση με hol kai ΟΤΕ που είχα παλαιότερα! Αν έδινε και καλύτερο modem/router θα ήταν ακόμα καλύτερα αλλά στα πλαίσια συμπίεσης του κόστους το oxygen είναι αξιοπρεπής επιλογή πιστεύω. :respekt:

thenetpoet
23-05-11, 12:40
Έχω wind εδώ και 6 μήνες και προς το παρόν πάει ανέλπιστα καλά. Υψηλότερη ταχύτητα και κανένα πρόβλημα σε σχέση με hol kai ΟΤΕ που είχα παλαιότερα! Αν έδινε και καλύτερο modem/router θα ήταν ακόμα καλύτερα αλλά στα πλαίσια συμπίεσης του κόστους το oxygen είναι αξιοπρεπής επιλογή πιστεύω. :respekt:

τωρα δίνει το ΖΤΕ το οποιο συγχρονιζει καλυτερα απο τα προηγουμενα, αλλα εχει λιγο θεμα στην απόδοση του wifi του και αναμενεται νεο firmware.
Νομιζω οτι ετσι κι αλλιως οι πιο ψαγμενοι πανε σε αλλο modem κυριως για να μπορουν να αλλαζουν με dmt το snr τους για ακομα υψηλοτερο συγχρονισμο.
τρεξε και το tool να δουμε στατιστικα.

kakao
27-05-11, 01:16
Με αποκορυφωμα τα περσινα της προγραμματα S - XL που σου δινανε σε ενα λογικο παγιο μεχρι και δωρεαν ΜΜS και βιντεοκλησεις, η Wind το παλευει και στη σταθερη αλλα και στο ιντερνετ. Σαν πρωτοπορος συνδρομητης του "ολα σε ενα", μονο ευχαριστημενος δηλωνω τοσο απο τις προσφορές που μου κανουν για να παραμεινω στο δίκτυό τους, οσο και απο την ποιότητα των υπηρεσιων που μου προσφέρουν. Ειλικρινα το εψαξα πολυ και δεν το κουναω ρουπι.

johnsruro
30-05-11, 23:59
Η γραμμή σου πως είναι όμως? Στατιστικά?

cosstal
31-05-11, 02:16
Εδώ και Ενάμισι χρόνο όλα ήταν άψογα με 1-2 προβληματάκια που λύθηκαν στο άψε σβήσε, άρχισα να παρατηρώ υψηλά ping με αποτέλεσμα να μην μπορώ να παίζω σωστά σε online games..

Ψηφίζω τηλεφωνία γιατί ποτε μα ποτε δεν έχει πρόβλημα.

Και δεν ψηφίζω internet για τον λόγο που προανέφερα.

twinky
31-05-11, 21:42
εγώ ψήφισα μόνο τηλεφωνία γιατί απο internet πάει χάλια...όλο αποσυνδέσεις..είναι πρόβλημα του οτε λένε..και μάλιστα μου είπαν ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν και ότι πρέπει να αλλάξω πάροχο

thenetpoet
31-05-11, 21:54
εγώ ψήφισα μόνο τηλεφωνία γιατί απο internet πάει χάλια...όλο αποσυνδέσεις..είναι πρόβλημα του οτε λένε..και μάλιστα μου είπαν ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν και ότι πρέπει να αλλάξω πάροχο

τιμια απαντηση νομιζω, αν και παροχο να αλλαξεις αν η γραμμη ειναι προβληματικη, δεν ειναι και σιγουρο οτι θα εχει αλλη συμπεριφορα. εκτος κι αν πας οτε που εχει τις "καλες" γραμμες καβατζα..

twinky
31-05-11, 22:27
τιμια απαντηση νομιζω, αν και παροχο να αλλαξεις αν η γραμμη ειναι προβληματικη, δεν ειναι και σιγουρο οτι θα εχει αλλη συμπεριφορα. εκτος κι αν πας οτε που εχει τις "καλες" γραμμες καβατζα..


μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω netpoet. ας είναι και οι καβάτζεσ του οτε.δε με πειράζει...αν και απότι φαίνεται είναι γενικότερο πρόβλημα της περιοχής.απλά δεν αντέχω άλλο.ελπίζουμε σε οπτικές ίνες πλέον..μα στο δρόμο που μένω ξέρω άλλα 4 άτομα με το ίδιο πρόβλημα που είναι και σε άλλους παρόχους αλλά και στον ΟΤΕ

djpar
01-06-11, 10:16
τοτε δυστηχως φιλε και να φυγεις δουλεια δεν βλεπω να κανεις,αν ειναι να πας ΟΤΕ πρεπει και να απαιτησεις να φτιαξει το προβλημα αλλιως τι πληρωνεις παραπανω?

twinky
01-06-11, 15:19
θα συμφωνήσω μαζί σου απλά ειλικρινα έχω φτάσει στο αμην και δεν ξέρω τι να κάνω..

@ ADSLgr.com All rights reserved.