PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet -> Conn-X HELP



HackyOMG
14-03-11, 23:13
Καλησπέρα παιδιά..είμαι νέο μέλος στο adslgr.com και χρειάζομαι την βοήθεια σας...
Εγώ με την οικογένεια μου θέλουμε να αλλάξουμε τo Πακέτο FORTHNET και να πάμε πάλι στην Conn-X..
Με την FORTHNET κάναμε συμβόλαιο για έναν χρόνο με το NOVA forthnet+nova
το συμβόλαιο είχε 200 ευρώ τον χρόνο για το Internet υποτίθεται και 46.50 ευρώ για το NOVA
Λοιπόν πιάνουμε 0.5 mbps download limit εγώ επειδή είμαι gamer[online]
σε ping πιάνω σε ελληνικό server 700-1500ping [cod2,cod4,cod6,cod7,crossfire,css,cs1.6,ava]
αν και είπαμε για 24mbps.
Πήραμε σήμερα και τους ρωτήσαμε πως μπορούμε να ακυρώσουμε το συμβόλαιο..
Μας είπαν 75 ευρώ + τα 200 ευρώ που μας ήρθαν τώρα πρόσφατα για το FORTHNET 1 χρόνος..
Λοιπόν.. με αυτόν που επικοινωνήσαμε μας είπε πως είμαστε επιδοτούμενη περιοχή...
και πως αν φτιάξει πάλι το πολύ να πιάσουμε 1mbps
αν και μας είπε πως και αυτός έχει Conn-x
Μένουμε στην Ρόδο[όχι την πόλη]
για να αλλάξουμε και να πάμε στην conn-x πρέπει να πληρώσουμε 275 ευρώ + την ενεργοποίηση του Conn-x?
η είναι δωρεάν [εγκατάσταση κτλ κτλ]

lebowski
14-03-11, 23:24
Νομίζω η νέες ενεργοποιήσεις είναι δωρεάν.
Πάρε όμως στο παλιό 134 και θα σου πουν καλύτερα και για τα πακέτα τους.

alex24
15-03-11, 02:03
Θα πληρωσεις 35 ευρο ενεργοποιηση της γραμμης + 2 παγια ιντερνετ και ομιλιας στον ΟΤΕ καλυτερα παρε στο 13888 για να ειναι πιο σιγουρο και σε σενα...

Lagman
15-03-11, 22:54
connx και online gaming = μονόδρομος

Vitruvian78
16-03-11, 00:27
Το κόστος απενεργοποίησης στη Forthnet τσούζει πάντως!

ZORO
16-03-11, 02:36
Συγνώμη, εάν κατάλαβα καλά, έχεις προπληρώσει για ένα χρόνο internet στην forthnet εκμεταλευόμενος την επιδότηση. Από την στιγμή που η forthnet έχει πληρωθεί από εσένα για 1 χρόνο και εσύ τους τα χαρίζεις αυτά τα λεφτά γιατί ζητάει και τέλος διακοπής; Το τέλος διακοπής έχει νόημα, όταν κάνεις συμβόλαιο για 1 χρόνο και διακόπτεις νωρίτερα, οπώτε η εταιρεία δεν εισπράτει τα πάγια, έτσι όπως τα έχει υπολογίσει. Αλλά εσύ τα προπλήρωσες.
Εγώ θα έλεγα να ρίξεις μια ματιά στο συμβολαιό σου να δεις τι λέει ακριβώς.
Επίσης να τους επισημάνεις αυτό το γεγονός, ότι ήδη εσύ τους έχεις πλήρωσει για ένα χρόνο.

Εγώ πάντως έτσι για το γαμότο δεν θα τους χάριζα τα λεφτά.
Θα έπαιρνα και μια δευτερή τηλεφωνική γραμμή από τον οτε και θα έβαζα con-x σε αυτήν. Και την γραμμή της forthnet θα την χρησιμοποιούσα για να κατεβάζω, έαν είχα δευτερό υπολογιστή, ή θα έδινα πρόσβαση σε κάποιο γείτονα.

HackyOMG
16-03-11, 20:42
Συγνώμη, εάν κατάλαβα καλά, έχεις προπληρώσει για ένα χρόνο internet στην forthnet εκμεταλευόμενος την επιδότηση. Από την στιγμή που η forthnet έχει πληρωθεί από εσένα για 1 χρόνο και εσύ τους τα χαρίζεις αυτά τα λεφτά γιατί ζητάει και τέλος διακοπής; Το τέλος διακοπής έχει νόημα, όταν κάνεις συμβόλαιο για 1 χρόνο και διακόπτεις νωρίτερα, οπώτε η εταιρεία δεν εισπράτει τα πάγια, έτσι όπως τα έχει υπολογίσει. Αλλά εσύ τα προπλήρωσες.
Εγώ θα έλεγα να ρίξεις μια ματιά στο συμβολαιό σου να δεις τι λέει ακριβώς.
Επίσης να τους επισημάνεις αυτό το γεγονός, ότι ήδη εσύ τους έχεις πλήρωσει για ένα χρόνο.

Εγώ πάντως έτσι για το γαμότο δεν θα τους χάριζα τα λεφτά.
Θα έπαιρνα και μια δευτερή τηλεφωνική γραμμή από τον οτε και θα έβαζα con-x σε αυτήν. Και την γραμμή της forthnet θα την χρησιμοποιούσα για να κατεβάζω, έαν είχα δευτερό υπολογιστή, ή θα έδινα πρόσβαση σε κάποιο γείτονα.

Δεν έχω προπληρώσει.. απλά προχθές μου ήρθε ο λογαριασμός αλλά ακόμα δεν τον πλήρωσα...
αν δεν το πληρώσω.. γιατί ούτε αξιόπιστο INTERNET έχει.. ούτε 24mbps πιάνουμε...
και συνέχεια κολάει..
πιστεύω πως με αυτούς τους λόγους.. δεν θα χρειάζετε να πληρώσουμε..και εκτός αυτό
έχουμε 1 μήνα που βάλαμε το internet.. άρα.. :oneup:

silegav
17-03-11, 04:51
Μήπως να ξανάπαιρνες να ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών; Κάτι δε μου κάθεται καλά.
Δεν ξέρω να υπάρχουν ετήσια συμβόλαια σε κάποιον πάροχο. Συνήθως υπάρχουν προσφορές που σε δεσμεύουν να μείνεις για ένα χρόνο, διαφορετικά έχεις τέλος διακοπής (τα 70 ευρώ που λες παραπάνω). Δε ξέρω τώρα αν έχεις κάνει κάποιο επιδοτούμενο πρόγραμμα και τα προπληρώνεις.


Λοιπόν.. με αυτόν που επικοινωνήσαμε μας είπε πως είμαστε επιδοτούμενη περιοχή...
και πως αν φτιάξει πάλι το πολύ να πιάσουμε 1mbps αν και μας είπε πως και αυτός έχει Conn-x

Αυτός ποιός είναι; Εξυπηρέτηση πελατών; Κάποιος σε κατάστημα; Ο πωλητής που στο πούλησε; Ο Τσαμπίκος της κυρα Γιωργίας; Εσύ δεν είχες παλιά connx? Τι ταχύτητες είχες τότε; Μήπως σου λέει ότι του κατέβει;


σε ping πιάνω σε ελληνικό server 700-1500ping [cod2,cod4,cod6,cod7,crossfire,css,cs1.6,ava] αν και είπαμε για 24mbps.

Τα ping και η ταχύτητα συγχρονισμού είναι δύο διαφορετικά πράγματα. το gaming θέλει ping.

@ ADSLgr.com All rights reserved.