PDA

Επιστροφή στο Forum : P2P traffic shaping από την HOL;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Lost
19-09-06, 01:11
Σήμερα το μουλάρι ασθένησε ...Το χρησιμοποιώ περίπου ένα χρόνο τέτοιο πρόβλημα δεν έχω ξαναδεί.

Λοιπόν...σέρνετε αλλά σέρνετε απίστευτα και χώρις κάποιο προφανή λόγο (5mb σε 50 λεπτά κατέβασε ενδικτηκά) ,καθώς στο port τέστ είναι εντάξει οι πόρτες είναι ανοιχτές και τα σκυλιά δεμένα :lol: το firewall (outpost) είναι ρυθμισμένο , το firewall τον win είναι off έχω υψηλό id και τα αρχεία που κατεβάζω έχουν πάρα πολλές πηγές .(η λίστα μου ποιό μπλέ δεν γίνετε).

Όσο για τις ρυθμίσεις του μουλαρίου είναι από όσο ξέρω είναι ενταξει τόσο καιρό μια χαρά δούλευε.

Βλέπω ότι παέι να κάνει μια νέα σύνδεση να αρχίσει να κατεβάζει ...από κάποιον και μενει στο 0kb ή αρχίζει και σταματαει μετα απο λίγο αφόυ πιάσει την αστρονομική ταχύτητα τον 2kb στην καλήτερη γιατί συνήθως πεθαίνει στα 200bits περίπου. Το upload χαλαρα στα 10kb !!!

:hmm:Μόνο ένα αρχειο video κατέβασε και έπιασε κόκκινα σε μία από πολλές φορές που το ανοιγόκλεισα για να το τσεκάρω (38kb) κατεβάζοντας το απο το amule.org - the linux mule ... μόλις τελείωσε πάτος πάλι ____________
Δοκίμασα και άλλαξα τα ports αλλά δεν είδα φως, από τα γνωστά πρόσθεσα και στα δύο 10000.
Το μtorrent πετάει όταν το χρησιμοποιώ πάντος.:superman:

Καμιά ιδέα βρε παιδιά ....η έχω παραισθήσεις και είναι ιδέα μου!! :drunk:

customer
19-09-06, 11:23
Απιστευτο.......σημερα και σε μενα κανει ακριβως, μα ακριβως τα ιδια

Mefisto
19-09-06, 12:12
Καταρχάς, καλημέρα σε όλα τα μέλη του Forum.

To emule παρουσιάζει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια συμπτώματα και σε μένα από εχθές..

Τι να παίζει άραγε??:hmm: :hmm:

m3fisto
19-09-06, 12:24
Φοβάμαι πως παρατηρούμε αμέτοχοι τις τελευταίες στιγμές του καλού μας μουλαριού.Και δω τα ίδια...:cry: Μάλλον όπως βάλανε χέρι στο edonkey κάνουν και ευθανασία στο μουλάρι.

AddictedToChaos
19-09-06, 12:33
Σε μενα παντα σερνοταν. Ουτε αρχιζαν καν τα downloads. Οποτε...

Lost
19-09-06, 13:52
Ερώτηση; Μήπως όλοι έχετε το 0.47c ; Εγώ με το 0.47b που το κράτησα για 2 μέρες δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά αμέσως βγήκε το 0.47c και το έβαλα και εγώ και ειδόυ τα καμώματα του. :mad:

Mefisto
19-09-06, 14:15
Ερώτηση; Μήπως όλοι έχετε το 0.47c ; Εγώ με το 0.47b που το κράτησα για 2 μέρες δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά αμέσως βγήκε το 0.47c και το έβαλα και εγώ και ειδόυ τα καμώματα του.

Μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα..απ'ότι όμως διαβάζω και σε άλλα forums το μουλάρι μας "αφήνει χρόνους":sorry:

R.I.P..

manos426f
19-09-06, 17:30
Εγω με το 1.1g plus που ειμαι ακομη,δεν εχω τοσο σοβαρα προβληματα παντως......

Mefisto,που το διαβασες οτι ψοφαει το μουλαρακι..?????

WAntilles
19-09-06, 18:02
Ερώτηση; Μήπως όλοι έχετε το 0.47c ; Εγώ με το 0.47b που το κράτησα για 2 μέρες δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά αμέσως βγήκε το 0.47c και το έβαλα και εγώ και ειδόυ τα καμώματα του. :mad:

Ηρεμία.

Εδώ και 3 βδομάδες όλ' η Ελλάδα σέρνεται με τις "αναβαθμίσεις".

Επομένως μέχρι να φτιάξει η κατάσταση, δεν γίνεται να εξαχθούν αξιόπιστα συμπεράσματα για το μουλάρι.


Μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα..απ'ότι όμως διαβάζω και σε άλλα forums το μουλάρι μας "αφήνει χρόνους":sorry:

R.I.P..

Κανένα λινκ έχεις σχετικό;

Lost
19-09-06, 18:20
Ορίστε ..Ξέρεις τι είναι να βλέπεις ελέυθερους χρήστες και να μην μπορείς να συνδεθέις!!
Αρκετές λίστες στα αρχεία που είνα για κατέβασμα είναι έτσι!!
Αυτή την στιγή βάβαια κατεβάζει ένα μονο αρχείο στα κόκκινα 39κβ αλλά απο το linux mule πάλι μόλις τελειώσει λογικά πάλι πάτος!!

Υ.Γ ---τι εννοέις 1.1gb;;

Lost
19-09-06, 18:25
Εδώ και 3 βδομάδες όλ' η Ελλάδα σέρνεται με τις "αναβαθμίσεις".

Επομένως μέχρι να φτιάξει η κατάσταση, δεν γίνεται να εξαχθούν αξιόπιστα συμπεράσματα για το μουλάρι.



Ναι εδώ έχεις δίκιο αλλά γιατί τα άλλα p2p δεν επιρεάζονται το torrent πετάει ,το dc μια χαρά , το souseek ok , .Τι να πώ ελπίζω να έιναι προσορινό γιατί το emule είναι μακράν το καλλήτερο p2p πρόγραμμα !!

Aααα τσέκαρε και αυτό γιατί προσπαθώ να βγάλω άκρη ρωτώντας και στο forum του emule --->http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=113081

AddictedToChaos
19-09-06, 18:44
Καιρος να στραφειτε στο dc++ που ειναι ανωτερο p2p απο το μουλαρι κατ'εμε.

sakis_the_fraud
19-09-06, 18:54
ποιος σκοτωσε το μουλαρι ρεεεεεεεεεεεε?

manolios83
19-09-06, 19:22
παιδιά και ένας φίλος μου το λέει αυτό ότι το emule δεν πάει καλά και μάλιστα αυτός βρίσκετε αγγλία:sorry: :sorry: :sorry:

Gordito
19-09-06, 19:27
Καιρος να στραφειτε στο dc++ που ειναι ανωτερο p2p απο το μουλαρι κατ'εμε.

Σεβαστο αλλα μπα........
Το Emule εχει ποικιλια-οτι θες. Παντα νομιζω θα επιλεγω το προγραμμα που θα μου δινει περισσοτερα αποτελεσματα,εκτος αν ειναι πολυ μαπα.
Το Μουλαρι δεν ειναι μαπα οποτε.....rulezzzzz:oneup:
Αν το αλλαζα θα εβαζα αμεσως Soulseek(για mp3) και για ταινιες,games,software υπαρχουν τα τορεντς;)
What else is out there to illegally download????:p

IVIetaCreatoR
19-09-06, 19:39
Ποιό DC++ ,σιγά μην κατεβάζουμε και απο IRC. :p
Toν ηγέτη emule δεν τον φτάνει κανείς.:cool: (Πρέπει να ψάξω σε 100 hubs στο DC++ ή 100 torrentάδικα μήπως και πετύχω συνολικά την ποικιλία του emule για το ίδιο keyword)

Gordito
19-09-06, 19:43
σιγά μην κατεβάζουμε και απο IRC...
γιατι το γελας? Εχει τυχει να βρω κομματια μονο σε irc,αρκετα παλαιοτερα βεβαια σε εποχες
dial up και napster:respekt:

Lost
19-09-06, 20:00
Παιδιά επικεντρωθείτε στο θέμα ! Μήπως βγάλουμε καμιά άκρη γιατί έχουν πολλοι πρόβλημα..!!

Mefisto
19-09-06, 20:48
Κανένα λινκ έχεις σχετικό;

Μπήκα σε κάποια news sites τα οποία έλεγαν ότι από 13/09/2006 το ΕDonkey κλείνει οριστικά και αυτή η εξέλιξη θα επιρρεάσει αρνητικότατα και το emule. Δεν θυμάμαι ακριβώς την ανάλυση που έκαναν αλλά θα προσπαθήσω να βρω τα links αργότερα.

Πάντως και σε ξένα forums που μπήκα υπάρχουν τα ίδια παράπονα για το emule και γενικά κλίμα απαισιοδοξίας..

Όλοι μιλάνε για τέλος εποχής

Για να δούμε..

AddictedToChaos
19-09-06, 21:17
Σεβαστο αλλα μπα........
Το Emule εχει ποικιλια-οτι θες. Παντα νομιζω θα επιλεγω το προγραμμα που θα μου δινει περισσοτερα αποτελεσματα,εκτος αν ειναι πολυ μαπα.
Το Μουλαρι δεν ειναι μαπα οποτε.....rulezzzzz:oneup:
Αν το αλλαζα θα εβαζα αμεσως Soulseek(για mp3) και για ταινιες,games,software υπαρχουν τα τορεντς;)
What else is out there to illegally download????:p

Ειναι που δεν εχεις μαθει τι πραγματα μπορεις να βρεις στο dc και με ποση ευκολια, γι αυτο.

Σε καταλαβαινω...

Παντως, αν ειναι να πας soulseek αντι για dc, τοτε θελεις επειγοντως :whip: :p


Ποιό DC++ ,σιγά μην κατεβάζουμε και απο IRC. :p
Toν ηγέτη emule δεν τον φτάνει κανείς.:cool: (Πρέπει να ψάξω σε 100 hubs στο DC++ ή 100 torrentάδικα μήπως και πετύχω συνολικά την ποικιλία του emule για το ίδιο keyword)

Ενας ακομα που δεν γνωριζει τιποτα απο dc...

Lord_Rutherford
19-09-06, 21:53
Ο άρχων είναι ο μούλαρος.

Και ας είναι δύστροπος.

Άλλωστε αφού είναι τόσο παράξενος γιατί όλοι τον αγαπάμε.


ΜΟΥΛΑΡΙ RULEZ.

Με το DC++ έφαγα ιό 2 φορές.

AddictedToChaos
19-09-06, 21:55
Ο άρχων είναι ο μούλαρος.

Και ας είναι δύστροπος.

Άλλωστε αφού είναι τόσο παράξενος γιατί όλοι τον αγαπάμε.


ΜΟΥΛΑΡΙ RULEZ.

Good for you :oneup:


Με το DC++ έφαγα ιό 2 φορές.

Αρα το dc ειναι κακο και πρεπει να προσεχω...:hmm:

teodor_ch
20-09-06, 01:22
με το γαιδούρι όλη μέρα κατέβαζα με 90+ σε 1024/256
με Emule 0.47a Morphxt V8.14

Lost
20-09-06, 02:14
Είμαι κοντά στην λύση ...νομίζω μετά το ντού που έφαγε το δύκτιο του emule φιλάει το κόλο του ....Κάντε τα εξης!!
Αρχικά καντα past auto to url για ipfilter.dat----> http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz (COPY PAST )
Προτημίσεις-ασφάλεια-φιλτρο IP- ανανέωση από url
Ακόμα οσοι έχουν 0.47c πηγαινεται προτημίσεις -ασφάλει-τροποιημένο πρωτόκολο-και τσεκάρετε το πρώτο κουτάκι..
Και τέλος σβήστε τους εξηπηρετητες και κατεβάστε τους καλούς από -->http://corpo.free.fr/server.met (COPY PAST )
Και κάτι άλλες μικροαλλγές έκανα αλλά πιστέυς ότι δεν επίρέασαν! (αν έιναι θα τις κάνω και αυτές ποστ αν χρηαστει))
ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ !! ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΦΩΣ! ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ!
Για ότι άλλο θα ενημερώσω!

customer
20-09-06, 08:34
Σημερα η κατασταση ειναι τραγικη. Με Hol384 εχω LOW ID και το Kademlia νεκρο. Υπαρχει καποιος που του δουλευει κανονικα το μουλαρακι?

bill_viper
20-09-06, 09:04
Με την 0.47c που έχω από την στιγμή που έγινε released, ποτέ δεν αντιμετώπισα τα προβλήματα που αναφέρετε. Και χθες, και σήμερα, με 100αρια κατεβάζει!

BlindG
20-09-06, 09:18
Μεγάλη κινδυνολαγνία/κινδυνολογία βλέπω :hmm:

Εδώ, το μουλάρι συνδέεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και στο kad και κατεβάζει κανονικά.
Το ε-γάιδαρος ήταν εδώ και καιρό "ανενεργό" και σχεδόν "άχρηστο" μέρος του μουλαριού. Μην εντυπωσιάζεστε έτσι εύκολα απ'τις Κασσάνδρες που βιάζονται να κλείσουν όλα τα p2p ένα-ένα και μην είστε προκλητικοί "what's there to illegaly download"? :blink: Αυτές οι συμπεριφορές τραβάνε τα πυρά των διαφόρων.

Προσωπικά, περισσότερο με απασχολεί η ποιότητα της γραμμής μου αυτή τη στιγμή που από τότε που έγινε η αναβάθμιση, τα p2p τη στέλνουν στο :rant: παρά η υγεία του μουλαριού που είναι εντάξει.

apost1
20-09-06, 11:14
Είμαι κοντά στην λύση ...νομίζω μετά το ντού που έφαγε το δύκτιο του emule φιλάει το κόλο του ....Κάντε τα εξης!!
Αρχικά καντα past auto to url για ipfilter.dat----> http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz (COPY PAST )
Προτημίσεις-ασφάλεια-φιλτρο IP- ανανέωση από url
Ακόμα οσοι έχουν 0.47c πηγαινεται προτημίσεις -ασφάλει-τροποιημένο πρωτόκολο-και τσεκάρετε το πρώτο κουτάκι..
Και τέλος σβήστε τους εξηπηρετητες και κατεβάστε τους καλούς από -->http://corpo.free.fr/server.met (COPY PAST )
Και κάτι άλλες μικροαλλγές έκανα αλλά πιστέυς ότι δεν επίρέασαν! (αν έιναι θα τις κάνω και αυτές ποστ αν χρηαστει))
ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ !! ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΦΩΣ! ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ!
Για ότι άλλο θα ενημερώσω!

το δοκίμασα, περίμενα γύρω στο μεσαωράκι αλλα δεν είδα διαφορά.
Θα το αφήσω όμως μπας και..

με την οτενέτ έχει μιλήσει κανείς μήπως ξέρουν τπτ παραπάνω?

:sorry:

apost1
20-09-06, 11:38
επίσης έκανα έλεγχο των ports και ενώ δεν έχω χαμηλό id μου βγαλε αυτό

Testing IP: athedsl-149081.otenet.gr
Starting TCP connection test...
TCP test failed! UDP test will not be performed.

Τελίκα έχουν σκοπό να το κλείσουν ή απλά είναι προσωρινό κόλλημα?
Αποκλείεται να μην αναφέρεται καπου.
Και αν πρόκειται να κλείσει γιατι βγαίνουν συνεχώς νεές εκδόσεις?

Μας έχει ζαλίσει πάντως

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

murray
20-09-06, 12:01
Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τα TCP/IP και UDP tests μου βγαίνουν μια χαρά και από ταχύτητες είναι οκ. Από χτες το απόγευμα έχω κατεβάσει 7-8 αρχεία, ποικίλου μεγέθους (από 4MB έως 180MB), χωρίς να περιμένω καν πολλή ώρα στην ουρά, με ταχύτητες από 40kB/s έως και 80kB/s (για γραμμή 1024 σε Forthnet).

Lost
20-09-06, 12:09
το δοκίμασα, περίμενα γύρω στο μεσαωράκι αλλα δεν είδα διαφορά.
Θα το αφήσω όμως μπας και..

με την οτενέτ έχει μιλήσει κανείς μήπως ξέρουν τπτ παραπάνω?

:sorry:


Λοιπόν αν είσαι σύγουρος ότι έχεις κανει όλα τα βασικά σωστά (πόρτες ,firewall, και βασικές ρυθμίσεις ) δοκίμασε τα παρακάτω....


0)Οι προηγούμενες οδηγίες ησχίουν πάντως....
1)Ξαναπροσδιόρησε την ταχήτητα σου και την σύνδεση σου στον βοηθό
2)Στις εκτεταμένες επιλογές -να μην έιναι τσεκαρισμένο η απενεργοποίηση ελέγχων a4af
3)Τώρα εγω μέγιστες και και ανολοκλήρωτες συνδέσεις στις εκτεταμένες ρυθμισεις έχω 25 και 9
δεν ξέρω αν μπορώ να τις προτήνω.. εγώ εχω fritz router και σύνδεση 384/128
4)Να συνδεθεις σε σερβερ της προκοπης ,οι καλοι server είναι 10-15 donkeyserver no1 π.χ
Όταν συνδεθεις με ένα καλό server πρέπει να σου λεει στη καταγραφη γεγονότων --.πραγματοποίθηκε τροποποιημένη σύνδεση με : *********
5)Αν όλα αυτά δεν ....πετύχουν τότε δοκίμασε να αλλάξεις τα ports με άλλα πανω από 10000

Aν βρώ κάτι άλλο θα επιστρέψω..... GOOD LUCK:oneup:

customer
20-09-06, 12:27
Απο εμενα παιρνουν αρχεια κανονικα. ID high. Αρα το emule ειναι οκ. Εγω παντως δεν μπορω να κατεβασω απολυτως τιποτα. Ολο μηδενικα βλεπω η κατι λιγα b/s. Εχω Hol. Μηπως παιζει τιποτα με τουσ servers? Μηπως με τον Οτε? Καμια άλλη ιδέα?

homer_k
20-09-06, 12:29
Και εδώ το μουλάρι κάνει κανονικά τη δουλειά του (όσο μπορεί βέβαια καθώς η γραμμή μου σέρνεται)

apost1
20-09-06, 13:40
Είμαι κοντά στην λύση ...νομίζω μετά το ντού που έφαγε το δύκτιο του emule φιλάει το κόλο του ....Κάντε τα εξης!!
Αρχικά καντα past auto to url για ipfilter.dat----> http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz (COPY PAST )
Προτημίσεις-ασφάλεια-φιλτρο IP- ανανέωση από url
Ακόμα οσοι έχουν 0.47c πηγαινεται προτημίσεις -ασφάλει-τροποιημένο πρωτόκολο-και τσεκάρετε το πρώτο κουτάκι..
Και τέλος σβήστε τους εξηπηρετητες και κατεβάστε τους καλούς από -->http://corpo.free.fr/server.met (COPY PAST )
Και κάτι άλλες μικροαλλγές έκανα αλλά πιστέυς ότι δεν επίρέασαν! (αν έιναι θα τις κάνω και αυτές ποστ αν χρηαστει))
ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ !! ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΦΩΣ! ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ!
Για ότι άλλο θα ενημερώσω!



ηλιθια ερώτηση
στην ασφάλεια > φίλτρο ΙΡ , το φιλταρισμα εξυπηρετητων να το μαρκάρω?:oops:

Lost
20-09-06, 13:50
Όχι δεν χρειάζετε... Το φιλτράρισμα γίνετε στις συνδέσεις σου με χρήστες εκεί υπάρχει ο κύνδινος !!

Lord_Rutherford
20-09-06, 15:34
Εγώ πάντως κατεβάζω χαλαρουίτα.

Καμιά φορά τρώει κόλλημα ρε παιδιά στις αρχές.

Αφήστε το μια μέρα ανοικτό να δείτε τι πάιζει.

Με 80 κατεβάζω όσο είναι το όριο που έχω θέσει.

vasmak
20-09-06, 15:46
Ειχα το 47α το οποιο δουλευε οκ για πολυ καιρο εκτος απο τις τελευταιες 10 μερες ,σημερα κατεβασα και εβαλα το 47c με νεο ονομα και χωρις να περασω τα στατιστικα μου απο το 47α.

Ρυθμισα τα ports που δινει το 47c (tcp 53938 udp 38902) ,στο τεστ μου βγαζει failed στη συνδεση high id, μετα απο 5 λεπτα τα μισοτελειωμενα αρχεια που ειχα και για 10 μερες εβλεπα να κατεβαινουν με 1-2 kbs κατεβαινουν καλα ,αυτη τη στιγμη κατεβαζει με 40-50kbs.

Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα για την ωρα δουλευει κανονικα.

Mefisto
20-09-06, 17:36
Απο εμενα παιρνουν αρχεια κανονικα. ID high. Αρα το emule ειναι οκ. Εγω παντως δεν μπορω να κατεβασω απολυτως τιποτα. Ολο μηδενικα βλεπω η κατι λιγα b/s. Εχω Hol

Aκριβώς ίδια περίπτωση. Λέτε να φταίει η Hol??


Αφήστε το μια μέρα ανοικτό να δείτε τι πάιζει

Το έχω μέρες ανοιχτό.Δεν γίνεται τίποτα. Οι άλλοι upload φουλ, download σχεδόν τίποτα.

customer
20-09-06, 17:55
Aκριβώς ίδια περίπτωση. Λέτε να φταίει η Hol??



Το έχω μέρες ανοιχτό.Δεν γίνεται τίποτα. Οι άλλοι upload φουλ, download σχεδόν τίποτα.

Ok, στην hol συμπιπτουμε. Για να δουμε μηπως τυχον φταιει η έκδοση. Εχω την 46c. Eσυ ποιά έχεις?

Mefisto
20-09-06, 18:04
Eίχα 47b, σταμάτησαν τα πάντα, έβαλα την 47c μήπως και διορθωθεί τίποτα, αλλά μπα!!

Τζίφος..

customer
20-09-06, 18:28
Παιδια, νομιζω οτι το βρηκα. Οσοι εχουν παρομοιο προβλημα στην καρτελα "εξυπηρετητες" και στην υποκαρτελα "καταγραφη γεγονοτων θα δουν με κοκκινα γραμματ οτι τα αρχεια που περιμενουν να κατεβουν ειναι χαλασμενα και δεν φορτωθηκαν Αρα η μονη λυση που μενει ειναι διαγραφη και δυστυχως ξανα απο την αρχη download. To ξεκιναω αμεσως και σας ενημερωνω.

chat1978
20-09-06, 18:30
Εγώ που είμαι ακόμα με την 46c μια χαρά. έχει κάποια ουσιαστική διαφορά?

karystos
20-09-06, 18:47
Με 47b κατεβαζω μια χαρα με εξυπηρετητη big bang 9.

Mits
20-09-06, 19:04
Με 47c σήμερα μου κατέβαζε με 100kb/s σε σύνδεση 1024/256 οτε/forthnet...:hmm:

john360
21-09-06, 00:07
hol και δω!
10 μερες τα ιδια,κ εχω δοκιμασει τα παντα...
κ η γραμμη μια χαρα!

Mefisto
21-09-06, 01:05
Λέτε να φταίει η HOL??:hmm:

Πάντως και σε ξένα forums κάνουν τα ίδια παράπονα.

π.χ. http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=113211
http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=111435
http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=108287&st=0

EvilHawk
21-09-06, 01:35
Λέτε να φταίει η HOL??:hmm:

Δεν έχετε παρά να βάλετε το emule 0.47c και να χρησιμοποιήσετε το :




Protocol Obfuscation is a feature which causes eMule to obfuscate or "hide" its protocol when communicating with other clients or servers. Without obfuscation, each eMule communication has a given structure which can be easily recognized and idenitfied as an eMule packet by any observer. If this feature is turned on, the whole eMule communication appears like random data on the first look and an automatic identification is no longer easily possible.
This helps against situations were the eMule Protocol is unjustly discriminated or even completly blocked from a network by identifying its packets.


για να δείτε άν μπλοκάρει κανείς το eMule Protocol ...

customer
21-09-06, 08:32
Αν υποθεσουμε οτι βρισκομαστε σε ενα HOL p2p throtling, υπαρχει καποιος φιλος με HOL που να μην εχει προβλημα με το emule?:hmm:

cosmos
21-09-06, 09:10
Ο Εvilhawk έδωσε ξεκάθαρα μία οδό για troubleshooting (σε HOL): ενεργοποιήστε το obfuscation. Ανεβαίνουν οι ταχύτητες ή όχι; (Αν και θα πρέπει να πω ότι μάλλον η ενεργοποίησή του ίσως ρίξει την ταχύτητα, αν πλέον μπορεί το μουλάρι σας να μιλά μόνο με άλλα emules από έκδοση 0.47c και πάνω; )

customer
21-09-06, 09:42
Μπα...δεν γινεται τιποτα και με την ενεργοποιηση προτοκολου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.