PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρο ΠΡΟΒΛΗΜΑ επιδοσεων! (πολυ παραξενο!)



Stardusted
03-03-04, 20:25
Εχω εναν Athlon 2600+ μια Radeon 9700 pro (Maya II - GigaByte) σε m/b 7vaxp επισης gigabyte με 768mbs ram (DDR400). Μου παρουσιαζει παραδοξως χαμηλες επιδοσεις στο AquaMark 3 (19.58 score, δλδ. 19 frames μ.ο. !) ενω και το NBA Live 2004 σερνεται αγρια... Στην σελιδα του aquamark χρηστες με πολυ ασθενεστερα συστηματα (π.χ. 2200+ με 9600 pro) εχουν περιπου διπλασιες επιδοσεις! :shock: .... μου ειπαν πως ισως ειναι προβλημα overheating, κατι που δεν εχω δει εγω (περιπου 42-43 βαθμοι cpu full load και κοντα 39 συστημα).
Υπαρχει περιπτωση (οσο τρελο κι αν ακουγεται) μια καρτα γραφικων να παθει "κατι" και απο εκει και περα να μην δουλεβει τοσο... γρηγορα οσο πριν, ενω παραλληλα να συνεχιζει να δουλευει ? (τι ειπα τωρα ε?.... :? )

Τα 'χω λιγο χαμενα... :shock: :shock: :?:

...
:?:

Diomedes
03-03-04, 21:06
Stardusted,
Έχεις "κατεβάσει" τους τελευταίους drivers για κάρτα γραφικών και μητρικη?
Στη μητρική έχεις αλλάξει τα jumpεράκια για υποστήρηξη 166 Bus(αντί για 133 που είναι το default).Αλλά να μου πεις δεν θα τον "έβλεπε" για 2600+....
Έχεις το τελευταίο DX????(9b) Έχεις αρκετή (512ΜΒ) μνήμη??
Αν τα έχεις όλα αυτά...."Ξαναπέρασε" τα Windows και βλέπεις....

Stardusted
03-03-04, 21:15
Ολα αυτα που λες ειναι Ok :/

το ενδεχομενο να παθει κατι η καρτα γραφικων και απο εκεινο το σημειο και επειτα να δουλευει μεν αλλα να μην δουλευει τοσο "καλα" και "γρηγορα" οπως πριν, υπαρχει ? Ξερω ακουγεται τρελο.......

Diomedes
03-03-04, 21:35
Stardusted,
Τσέκαρε το ανεμιστηράκι της...αν δουλεύει τότε δεν υπάρχει πρόβλημα θερμοκρασίας...Όχι, όταν κάτι "τα παίζει", τα παίζει για τα καλά...ή δουλεύει ή δεν δουλεύει...Στην τελική ξαναπέρασε τα Xp και τσέκαρε τους drivers της AGP...
τι άλλο να πω.... :? :shock:

Nick3l
04-03-04, 22:02
οπως επισης να μην τα εχει παιξει καποια απο της μνημες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.