PDA

Επιστροφή στο Forum : (New)H forthnet σερνεται...



Hmmytheos
17-03-11, 15:26
Ο σκοπος που εξυπηρετει το παρον τοπικ και κατα τη γνωμη μου το παλιοτερο ειναι να ενημερωνει τους χρηστες της 4νετ οταν υπαρχει σχετικα γενικευμενο προβλημα(εστω και ανα περιοχη), το λεει και ο τιτλος αλλωστε, και αυτο δεν αναφερεται σε καποια ανακοινωση, κατι που ολοι ξερουμε οτι γινεται σχεδον παντα.

Και ως τετοιο ηταν πολυ λειτουργικο. Αντε και το σβεισαμε τι θα γινει τωρα για καθεναν μας, που εχει προβλημα μια μερα, θα ανοιγουμε καθε φορα νεο τοπικ? αυτη τη δουλεια θα κανουμε? εξαλλου οι περισσοτεροι δεν θελουμε βοηθεια απλα μια επιβεβαιωση απο 5-10 ατομα οτι συμβαινει και σε αλλους π.χ. στην ιδια πολη. Τα υπολοιπα ειναι στην ευχερεια του καθενος να βγαλει τα συμπερασματα του, δηλ. ποιους να πιστεψει και ποιους οχι.

Η λυση δεν ειναι να κλειδωσει κανεις το τοπικ, αν θελετε να το καθαριζετε πιο συχνα ΟΚ, αλλα το να το κλειδωνεις δεν βοηθας πουθενα.

Νομιζω κανεις ο οποιος μπαινει πανω απο μια φορα το χρονο εδω δεν ειχε την ψευδαισθηση οτι στο συγκεκριμενο τοπικ ή σε παρομοιου τυπου μπορουν να λυθουν προβληματα... αυτα γινονται οπως ειπατε σε ξεχωριστα - dedicated.

Εγω λοιπον πιστευω οτι θα πρεπει να παραμεινει ενα τετοιο τοπικ, αν διαφωνειτε πια τοσο πολυ κλειστε το, απλα πολλοι μπαινουν για αυτο να το ξερετε... ποναει χερι κοβει χερι δεν ειναι καλη λογικη...(ολες οι γνωμες δεκτες)
Ειτε μεινει αυτο, ειτε ανοιξει το αλλο εμενα το ιδιο μου κανει να κλεισουν και τα δυο το βλεπω παραλογο...

miltmaster
17-03-11, 16:07
βλεπεις ειναι πολλα τα λεφτα ......και οι διαφημισεις ....αντε να δουμε θα μεινει ?
ολα τα αλλα εχουν φαει κλειδωμα

πατρα χθες απο 9-11 μπουκωμα

Anasazi
17-03-11, 18:36
Όχι ΠΑΛΙ topic της κλαψας!!!

Δεν εννοώ αυτούς που αναφέρουν προβλήματα,αλλά αυτούς που γκρινιάζουν χωρίς να προσφέρουν λυσεις...

DSLaManiaC
17-03-11, 18:40
Όχι ΠΑΛΙ topic της κλαψας!!!

Δεν εννοώ αυτούς που αναφέρουν προβλήματα,αλλά αυτούς που γκρινιάζουν χωρίς να προσφέρουν λυσεις...

Σα τη λύση να προσφέρεις δηλαδή?

Να πάρω άυριο τη τσάπα και να απλώσω κάνα 1000μετρο οπτική? :hmm:

Anasazi
17-03-11, 18:44
Όταν λέει κάποιος έχω το τάδε προβλημα,δείτε τα στατιστικά μου, π.χ. και ο άλλος απαντάει «Αυτα έχει η Forthnet,μακρια» και τέτοια...δε βοηθάει και ιδιαίτερα.

DSLaManiaC
17-03-11, 18:46
Όταν λέει κάποιος έχω το τάδε προβλημα,δείτε τα στατιστικά μου, π.χ. και ο άλλος απαντάει «Αυτα έχει η Forthnet,μακρια» και τέτοια...δε βοηθάει και ιδιαίτερα.

Όταν αναφέρομαι στη "γκρίνια" μιλάω για πράγματα που έχουν να κάνουν με την απόδοση του δικτύου, όχι του φυσικού μέσου (χαλκός)..

Όταν μιλάμε για απόδοση δικτύου σε πολλές περιπτώσεις όντως "αυτά έχει η Forthnet".

nnn
17-03-11, 18:49
Όποιος έχει προβλήματα με την γραμμή του ας ανοίγει νέο θέμα, τα υπόλοιπα δεν έχουν θέση εδώ.

Ας μην σχολιάσω καλύτερα το ύφος των 2 πρώτων μηνυμάτων, λες και έχουμε δώσει πολλές φορές την εντύπωση πως εξαρτόμαστε από κάποιους :evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.