PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στο Ίντερνετ (Κρήτη)



deltadeltamike
20-03-11, 09:30
Κάλεσα για άσχετο θέμα σήμερα το πρωί και πρόσεξα ότι υπήρχε λίγη καθυστέρηση (περίεργο για την ώρα και τη μέρα) και μπέρδεψαν τα παιδιά το τηλέφωνο μου και με ενημέρωσαν πως υπάρχει πρόβλημα με το Ίντερνετ στο Ηράκλειο.

Τους διόρθωσα ευγενικά, και διορθώσαμε τη τηλεφωνία μου.

Απλά είπα να ενημερώσω αν είναι κανείς Κρήτη και έχει πρόβλημα πως είναι κάτι γενικό.

Καλή σας μέρα,
ελπίζω να βοηθάω

lehrer
20-03-11, 11:17
Σε ποιο παροχο εισαι; Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι. Το ανεφεραν και προηγουμενως στο Mega.

deltadeltamike
20-03-11, 11:50
Cyta.
Στην αθήνα είμαι απλά με ενημερώσαν κατά λάθος

Haldol
20-03-11, 13:05
Το πρόβλημα είναι της Cyta ή όλων των παρόχων;

Πάντως από το πρωί εγώ δεν έχω internet. Από το κινητό μπαίνω.

Haldol
20-03-11, 17:07
Το πρόβλημα είναι αποκλειστικά της Cyta (μάλλον). Φίλη μου με ΟΤΕ έχει κανονικά internet. Εγώ τελικά μπήκα κάνοντας tethering απ' το κινητό, αφού πρώτα αγόρασα ένα πακέτο 500MB για 5€ από την Cosmote.

Απαράδεκτο να μην απαντάει το τμήμα τεχνικής υποστήριξης. Κάλεσα κατά τις 12:00 μόνο και μόνο για να ακούσω τις ώρες λειτουργίας τους... και ότι τις Κυριακές είναι κλειστά.

:down::down::down:

deltadeltamike
20-03-11, 17:08
Το πρόβλημα είναι αποκλειστικά της Cyta (μάλλον). Φίλη μου με ΟΤΕ έχει κανονικά internet. Εγώ τελικά μπήκα κάνοντας tethering απ' το κινητό, αφού πρώτα αγόρασα ένα πακέτο 500MB για 5€ από την Cosmote.

Απαράδεκτο να μην απαντάει το τμήμα τεχνικής υποστήριξης. Κάλεσα κατά τις 12:00 μόνο και μόνο για να ακούσω τις ώρες λειτουργίας τους... και ότι τις Κυριακές είναι κλειστά.

:down::down::down:
Έλεος... 13811 είναι το τμήμα...
Σίγουρα πήρες εκεί;
24 το 24ωρο λειτουργεί.

lehrer
20-03-11, 17:22
Κάλεσε από κινητό 215 50 13811

Haldol
20-03-11, 17:33
Α θα τρελαθώ τελείως. Ξαναπήρα και τώρα απάντησαν κανονικά. :whistle:

Παίζει απλά να είχε μπλοκάρει καμιά γραμμή που είχα πάρει πιο νωρίς; Στο ίδιο νούμερο πήρα.

Νεότερα: υπήρχε όντως πρόβλημα το πρωί (σε όλο το νομό) το οποίο αφορούσε μόνο τη Cyta αλλά πλέον αποκαταστάθηκε. Έκανα ένα restart στο router και διορθώθηκαν όλα.

deltadeltamike
20-03-11, 17:39
Τι Λιβύη και χαζά λέγαν το πρωί...

@ ADSLgr.com All rights reserved.