PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια!!!!Δέν βρίσκει το ΙΡ



the_sh00t
23-09-06, 12:55
εχω con-x , speedtouch 530v6 και δεν μπορώ να συνδεθώ..συνχρονίζει αλα δεν βρίσκει το ΙΡ..Μου είπαν οτι ή ειναι χαλασμένο το router ή εχει πρόβλημα η σύνδεση..Πήρα το 121 και ανέφερα την βλάβη.Πόσο χρόνο χριάζονται να το διορθώσουν ?χριάζεται τεχνικός ?πώς θα καταλάβω αν ειναι χαλασμένω το router να πάρω αλλο?

Minotavrs
23-09-06, 13:03
Κανε ενα edit και γραψε τα παραπανω στα Ελληνικά γιατι θα σου βαλουν χερι...
Στο θεμα μας τωρα δοκιμασες να του κανεις ενα reset μηπως και στρώσει αν ναι τσεκαρε το φιλτρο σου και αν ειναι στην πριζα σωστα καρφωμενο το jack..

the_sh00t
23-09-06, 13:10
Κανε ενα edit και γραψε τα παραπανω στα Ελληνικά γιατι θα σου βαλουν χερι...
Στο θεμα μας τωρα δοκιμασες να του κανεις ενα reset μηπως και στρώσει αν ναι τσεκαρε το φιλτρο σου και αν ειναι στην πριζα σωστα καρφωμενο το jack..

έκανα reset αλα πάλι τα ιδια...υπάρχει τρόπος να κανω τεστ να δω αν λειτουργει το ρουτερ?

Minotavrs
23-09-06, 13:15
έκανα reset αλα πάλι τα ιδια...υπάρχει τρόπος να κανω τεστ να δω αν λειτουργει το ρουτερ?

Στην κεντρική σελιδα με τις ρυθμισεις του μπορεις να μπεις ?

Αν ναι τοτε κανε και παλι απο την αρχη setup του ρουτερ προσοχη μονο να κρατησεις καπου τους κωδικους για τον ISP σου

the_sh00t
23-09-06, 13:19
Στην κεντρική σελιδα με τις ρυθμισεις του μπορεις να μπεις ?

Αν ναι τοτε κανε και παλι απο την αρχη setup του ρουτερ προσοχη μονο να κρατησεις καπου τους κωδικους για τον ISP σου

ναι μπαίνει στιν σελίδα..οι ρυθμίσεις ειναι οκ..αν το πρόβλημα ειναι στην γραμμή πρέπει να έπθει τεχνικός?

Minotavrs
23-09-06, 13:22
ναι μπαίνει στιν σελίδα..οι ρυθμίσεις ειναι οκ..αν το πρόβλημα ειναι στην γραμμή πρέπει να έπθει τεχνικός?

Αν εδωσες την βλαβη στο 121 θα το δωσουν μεσα και αναλογα θα πραξουν μπορει να φτιαχψνεται ακια πο την κονσολα τους..

the_sh00t
23-09-06, 13:27
Αν εδωσες την βλαβη στο 121 θα το δωσουν μεσα και αναλογα θα πραξουν μπορει να φτιαχψνεται ακια πο την κονσολα τους..
το ελπίζω..ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

Minotavrs
23-09-06, 13:30
Δεν κανει τιποτα να εισαι καλα..

JiKL
23-09-06, 16:38
sh00t να υποθεσω οτι μολις ενεργοποιηθηκε η γραμμη σου?αν ναι τοτε δεν εισαι ακομα ετοιμος(συγχρονιζεις σε επιπεδο dslam αλλα δεν μπορεις να δεις isp)αυριο μεθαυριο θα εισαι μια χαρα.

katafitos
23-09-06, 16:46
εχω con-x , speedtouch 530v6 και δεν μπορώ να συνδεθώ..συνχρονίζει αλα δεν βρίσκει το ΙΡ..Μου είπαν οτι ή ειναι χαλασμένο το router ή εχει πρόβλημα η σύνδεση..Πήρα το 121 και ανέφερα την βλάβη.Πόσο χρόνο χριάζονται να το διορθώσουν ?χριάζεται τεχνικός ?πώς θα καταλάβω αν ειναι χαλασμένω το router να πάρω αλλο?
Υπαρχουν καποια προβληματα με IP failures και συνηθως μου τυχαινουν τα Σαββ/κα. Δεν ειναι αναγκαιο οτι ειναι χαλασμενο το router.

Αν θες να τσεκαρεις το router δοκιμασε να συνδεσεις καποιο αλλο στην γραμμη εστω και usb modem (crypto F200, Sagem)

the_sh00t
23-09-06, 18:13
sh00t να υποθεσω οτι μολις ενεργοποιηθηκε η γραμμη σου?αν ναι τοτε δεν εισαι ακομα ετοιμος(συγχρονιζεις σε επιπεδο dslam αλλα δεν μπορεις να δεις isp)αυριο μεθαυριο θα εισαι μια χαρα.

ναι εχτες ενεργοποιήθηκε η γραμμη...ελπιζω να δουλεύει δευτέρα-τρίτη

Chris_Nik
23-09-06, 18:22
Το πρόβλημα είναι με τον Isp.... δεν έχει να κάνει με τον ΟΤΕ......

Έκανες αυτά που έπρεπε για να ενεργοποιήσεις την σύνδεση σου από την otenet????

Πήρες τηλ την otenet να τους ρωτήσεις αν είσαι οκ???

katafitos
23-09-06, 20:05
ναι εχτες ενεργοποιήθηκε η γραμμη...ελπιζω να δουλεύει δευτέρα-τρίτη
Αν ενεργοποιηθηκε η γραμμη χθες τοτε πιθανοτατα να μην σε εχει συνδεσει ο ΟΤΕ με τον ISP (BBRAS OTE με ΒΒRAS OTENET). Πιθανοτατα Δευτερα-Τριτη να εισαι ετοιμος.
Δες παρακατω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=46915&highlight=error

και πιο συγκεκριμενα αυτο
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=758744&postcount=8

@ ADSLgr.com All rights reserved.