PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με αντιγραφές του iphone



Vikentios
24-03-11, 12:47
Δεν ξέρω άμα είμαι στο σωστό section.
Έχω παρατηρήσει οτι σε πολλά η αλήθεια είναι όχι τόσο γνωστά ηλεκτρονικά καταστήματα
υπαρχούν πολλές συσκευές που είναι ακριβείς ανιγραφές του iphone της apple,τουλάχιστον εκ πρώτης απόψης στο design για τις δυνατότητες δεν ξέρω.

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω το εξής αξίζει η επένδυση σε μια τέτοια συσκευή? :hmm:
όχι βέβαια με την ένοια για να το παίξει κάποιος οτι έχει iphone χωρίς να έχει πληρώσει όσο κάνει το original αλλά στο τομέα της αξιοπιστίας και της αντοχής στο χρόνο,και απο την πλευρά οτι είναι ένα αρκετά χαμηλού κόστους touch screen phone.Φυσικά τις μάρκες που ακούω ούτε που τις ξέρω :p αλλά όλες έχουν την καταληξή phone.Θα ήθελα την γνώμη σας λοιπόν :)

Seitman
25-03-11, 10:31
Αυτά που περιγράφεις είναι, αν όχι όλα, στην πλειοψηφία τους κινέζικα. Είναι σαν το τζόκερ, αν σου κάτσει ;)

Vikentios
25-03-11, 10:54
Αυτά που περιγράφεις είναι, αν όχι όλα, στην πλειοψηφία τους κινέζικα. Είναι σαν το τζόκερ, αν σου κάτσει ;)

μάλιστα :p θα συμφωνήσω μαζί σου ;)

lewton
25-03-11, 11:16
Και λογικά τρέχουν Android; :hmm:

Vikentios
25-03-11, 11:34
Και λογικά τρέχουν Android; :hmm:

δεν έχω ιδέα τι τρέχουν,ίσως μόνο ένα που είδα να έχει android αλλά ήταν το 1.6 νομίζω :p

Ax0R7aG0z
25-03-11, 22:11
Ο πιο γνωστός ίσως κλώνος του iphone είναι το meizu, το οποίο όμως μετεξελίχθηκε και τώρα είναι
"σοβαρό" κινητό.
Γενικά όμως τα πολύ φθηνά είναι τελείως μούφες, με κακομεταφρασμένα μενού που κολλάνε.
Απόφυγε τα καλύτερα.

Ίσως να αξίζουν το κόπο αυτά που έχουν τηλεόραση για το στρατό....

hexadecimal
30-03-11, 16:34
Αυτο που θα πρεπει πρωτιστος να σε νοιαζει ειναι το τι SAR εχουν/εκπεμπουν...

Vikentios
30-03-11, 16:37
Αυτο που θα πρεπει πρωτιστος να σε νοιαζει ειναι το τι SAR εχουν/εκπεμπουν...

η ακτινοβολία είναι το SAR?

Seitman
30-03-11, 19:05
Ναι :oneup:

hexadecimal
31-03-11, 20:03
η ακτινοβολία είναι το SAR?
Η ενσταση μου εγκειται στο οτι οι μουφες δεν περνανε απο ελεγχους πιστοποιησης (απλα βγαινουν στην αγορα) και το να εχεις κινητο με SAR 1++ ειναι λιγο ασχημο και ισως επικινδυνο.

venumis
22-06-11, 17:47
Και γνωστές και "καλές" μάρκες εχουν SAR 1+ οπότε δεν σημαίνει οτι μόνο ο κινέζος εχει κάτι τέτοιο..

Αν πάρεις κινεζιά κ εχει και android θα είσαι τυχερός, τις περισότερες φορές τουλάχιστον πριν λίγο καιρό είχαν και δικό τους λειτουργικό, λίγο οτι ναναι, ε είχε και καμία συντόμευση σε facebook κ youtube για να ψαρώνουν οι ανυποψίαστοι !!!

*Μακριά απο φθηνά και άχροιστα κινητα, οπως μακριά και απο πολύ ακριβά κινητά που απλά πετάς τα λεφτά σου για κάτι που δεν αξίζει τόσο, η χρυσή τομή είναι κάπου στην μέση.

Vikentios
22-06-11, 18:05
Και γνωστές και "καλές" μάρκες εχουν SAR 1+ οπότε δεν σημαίνει οτι μόνο ο κινέζος εχει κάτι τέτοιο..

Αν πάρεις κινεζιά κ εχει και android θα είσαι τυχερός, τις περισότερες φορές τουλάχιστον πριν λίγο καιρό είχαν και δικό τους λειτουργικό, λίγο οτι ναναι, ε είχε και καμία συντόμευση σε facebook κ youtube για να ψαρώνουν οι ανυποψίαστοι !!!

*Μακριά απο φθηνά και άχροιστα κινητα, οπως μακριά και απο πολύ ακριβά κινητά που απλά πετάς τα λεφτά σου για κάτι που δεν αξίζει τόσο, η χρυσή τομή είναι κάπου στην μέση.

συμφωνώ μαζί σου ;) και εγώ την έχω πατήσει με πολύ ακριβό κινητό ήταν τόσο μούφα
που σε 6 μήνες δεν το είχαν τα καταστήματα :mad: :p
Βέβαια οι εποχές έχουν αλλάξει τώρα ευτυχώς υπάρχει μεγάλη ποικιλία απο android
και οσο αφορά το iphone μπορεί και να το βρέις φτηνότερα :whistle: :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.