PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα Γραμμή



Steveen
24-03-11, 17:48
Γεία σας.Δεν ξέρω αν εδώ πρέπει να το γράψω,αν είμαι λάθος ας το μετακινήσει ένας moderator.Λοιπόν έχω νοικίασει ένα σπίτι το οποίο δεν έχει τηλεφωνική γραμμή αλλά όπως μου είπε ο ιδιοκτήτης (που μένει στην οικοδομή) υπάρχουν 6 τηλεφωνικές γραμμές για τα 3 διαμερίσματα της οικοδομής.Έκανα στην αρχη αίτηση σε μια άλλη εταιρία για να μου περάσουν καινούργιο αριθμό και ιντερνετ και μετά από τρεις μήνες με ειδοποίησαν ότι έχουν κάνει τρεις αιτήσεις στον ΟΤΕ για να μου περάσει γραμμή αλλά ακυρώθηκαν όλες απο τον ΟΤΕ διότι ήρθε ο τεχνικός στην οικοδομή και δεν βρήκε ελεύθερη γραμμή.Μέτα δοκίμασα σε μια άλλη εταιρία που χρησιμοποιεί VoIP μήπως και αλλάξει κάτι.Μέσα σε δέκα μέρες με ειδοποίησαν ότι θα ακυρωθεί η αίτηση για τον ίδιο λόγο,μου πρότειναν όμως να πάω στον ΟΤΕ και να κάνω μια απλή σύνδεση μήπως τότε βρουν γραμμή να μου περάσουν.Ήρθε λοιπόν ο τεχνικός σήμερα και μου είπε πως δεν υπάρχει ελεύθερη γραμμή (πάλι) και ότι θα πρέπει να περιμένω πότε θα σκάψει κάποιος εργολάβος στην περιοχή για να περάσουν καινούργιες γραμμές.Υποθέτω πως τις υπόλοιπες γραμμές της οικοδομής τις έχουν δώσει τριγύρω στην γειτονιά...Έχει κανείς να μου προτείνει καμιά λύση ;

emeliss
24-03-11, 18:21
Κάνε αίτηση και περίμενε.

maik
25-03-11, 16:48
Ο ιδιοκτητης προφανως εννοουσε τις γραμμες απο τα διαμερισματα μεχρι την εισοδο. Δηλαδη 2 γραμμες ανα διαμερισμα. Θα μπορουσε να ηταν και 5 ή 50. Αυτο ομως δεν εχει καμια σχεση με τις γραμμες του ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.