PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο Windows Mobile θα θέλατε να έχετε?



Σελίδες : [1] 2

tsiouficto
24-03-11, 21:35
Ποίο από τα Windows Mobile θα θέλατε να έχετε?

1) HTC HD7
2) HTC Mozart
3) HTC Trophy
4) LG Optimus 7
5) Samsung Omnia 7

Επίσης γιατί προτιμάτε το συγκεκριμένο κινητό και τι δε σας αρέσει στα άλλα?

Υ.Γ. Οι επιλογές 'κάτι με Adnroid', 'iPhone4' και 'κανένα' δεν υπάρχουν και θα παρακαλούσα να αποφύγουμε το trolling. Το poll θεωρεί δεδομένο ότι γουστάρουμε το λειτουργικό και ανταλλάσουμε απόψεις περί των συσκευών.

nikosl
25-03-11, 22:39
Εγώ θα περιμένω τον φινλανδό να βγάλει συσκευές το καλοκαίρι και τότε θα χτυπήσω. Ποτέ μου δεν εμπιστεύτηκα ούτε την htc, ούτε την lg για τηλέφωνα. Η samsung ακόμη και στα wp7 έκανε ταρζανιές με αποτέλεσμα να μην παίρνουν σωστά τα updates, οπότε την είχα που την είχα στη γωνία, τώρα μπήκε στην blacklist.

manosdoc
26-03-11, 22:46
Ποίο από τα Windows Mobile θα θέλατε να έχετε?

1) HTC HD7
2) HTC Mozart
3) HTC Trophy
4) LG Optimus 7
5) Samsung Omnia 7

Επίσης γιατί προτιμάτε το συγκεκριμένο κινητό και τι δε σας αρέσει στα άλλα?

Υ.Γ. Οι επιλογές 'κάτι με Adnroid', 'iPhone4' και 'κανένα' δεν υπάρχουν και θα παρακαλούσα να αποφύγουμε το trolling. Το poll θεωρεί δεδομένο ότι γουστάρουμε το λειτουργικό και ανταλλάσουμε απόψεις περί των συσκευών.

LG Optimus 7

Θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αν αγόραζα Windows Phone 7 τώρα.
NAND Flash + 16GB + HARD Buttons (ω,ναι)
Κορυφαία υλικά και φινίρισμα + 1500άρα μπαταρία, όνειρο.

Aμα λάχει το ανταλλάσω αν βρω κάναν γνωστό με το Trophy μου :P

Samsung Omnia 7

Ισάξια επιλογή αν δεν έβρισκα άμεσα το LG.
Samsung NAND + SuperAMOLED.

HTC Trophy.
SuperLCD + όμορφη σχεδίαση.

Mozart + HD7 αδιάφορα.
Ειδικά το Mozart δεν το αγόραζα με την καμία.
Η οθόνη του HD7 είναι άβολη, τεράστια για τα δάχτυλα, όχι on par σε ποιότητα με τις υπόλοιπες.

weather1967
27-03-11, 20:49
LG Optimus 7 ,μονο και μόνο για την αυτονομια της μπαταρίας.

vladimir rus
23-04-11, 00:49
LG Optimus 7 199 EURO Μονο!
http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42127.action

Mouse Potato
23-04-11, 00:55
Εξαιρετικό το Optimus 7, ειδικά σε τέτοια τιμή... Χωράει άραγε στην τσέπη; :p

manosdoc
23-04-11, 00:57
LG Optimus 7 199 EURO Μονο!
http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42127.action

Πάντως σε όσα μαγαζιά ρώτησα είπαν από Τρίτη ξανά απόθεμα.
Ξεστόκαραν Trophy/Optimus7 σε 3 μέρες..
:)

........Auto merged post: manosdoc πρόσθεσε 1 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εξαιρετικό το Optimus 7, ιδιαίτερα σε τέτοια τιμή... Χωράει άραγε στην τσέπη; :p

16GB NAND Flash δεν είναι καθόλου άσχημα +1500άρα μπαταρία (iPhone 4 ~ 1400άρα)

Mouse Potato
23-04-11, 01:04
Ο όγκος του όμως δεν είναι ενοχλητικός;

manosdoc
23-04-11, 01:32
Ο όγκος του όμως δεν είναι ενοχλητικός;

Tα χειρότερα είναι τα HD7 + Samsung Omnia7 από άποψη χρήσης με το ένα χέρι αλλά πράγματι και το Optimus 7 είναι μεγάλο κινητό. Τα hard buttons βοηθούν πολύ.

tsabasid
26-04-11, 14:46
Τσίμπησα σήμερα το LG Optimus 7. Ακόμη τα updates κάνω. Θα επανέρθω με εντυπώσεις.

tsiouficto
26-04-11, 14:49
Με γειες... με γειες... αν τα W7 ήταν σε πιο ώριμο και "ελληνικό" στάδιο, θα είχε γεμίσει η Ελλάδα με κινητά τους. Αυτό το 200άρι τις τελευταίες μέρες από την Voda έχει γυαλίσει σε πολύ κόσμο...

περιμένουμε εντυπώσεις...

tsabasid
26-04-11, 15:12
Η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο μήνα έκανα έρευνα αγοράς για ακριβό android, αλλά η προσφορά ήταν πάρα πολυ καλή. Επιπλέον ήταν ευκαιρία να πάρω καλό κινητό πολύ φθηνά, και να περιμένω να ωριμάσει και η αγορά των 2πύρηνων.

tsiouficto
26-04-11, 15:20
Εγώ βασικά περιμένω το Mango, διότι οι καταστάσεις μου επιβάλουν να έχω Skype. Επίσης είμαι και ΝΟΚΙΑ fan και πολύ θα ήθελα να δω τι θα βγει και από εκεί, αν και απότι έχω διαβάσει προς το τέλος του χρόνου θα βγάλουν μόνο ένα κινητό, και τα υπόλοιπα από 2012 και έχει ο Θεός. Άσε που από τιμές νομίζω ότι θα είναι πολύ-πολύ ακριβά. Συνεπώς καταλαβαίνεις ότι αυτή την περίοδο οι Microsoft-Skype-Vodafone με υποβάλλουν σε ψυχολογικά βασανιστήρια.

lyk
30-04-11, 11:35
Παιδιά άλλες εντυπώσεις από LG optimus 7 και HTC trophy 7? Εχει γουρλώσει το μάτι μου με τα 200Ε που τα δίνει η vodafone...
Αλλες συγκριτικές γνώμες για αυτά τα δύο? Κάποια γνώμη / σύγκριση με το Samsung galaxy ace που είναι η σκέψη μου από την μεριά του android?

tsabasid
30-04-11, 14:50
Έχω το Optimus 7 εδώ και μερικές μέρες. Για 200 ευρώ είναι ίσως η πιο value for money αγορά αυτή τη στιγμή μαζί με το Trophy και το Ideos X5.

Ότι αφορά το Optimus vs Trophy:

To Trophy πιθανόν να έχει καλύτερη οθόνη (SLCD) έναντι του Optimus 7(TFT). Ωστόσο υπάρχουν αναφορές ότι η HTC κυκλοφορεί Trophy και με TFT. Το Trophy έχει 50 MB επιπλέον RAM. To LG από την άλλη έχει πραγματικά άριστη ποιότητα κατασκευής(άριστη συναρμογή) και είναι πολύ στιβαρό σαν συσκευή. Έχει διπλάσια εσωτερική μνήμη από το Trophy(16GB -8GB) και μεγαλύτερη μπαταρία που θεωρώ σημαντικό για τα ενεργοβόρα smartphones. Ζυγίζεις και διαλέγεις αυτό που σε βολεύει.

Η αγορά android από την άλλη είναι άλλο πράγμα. Τo Windows Phone OS είναι ακόμη αρκετά πρώιμο λειτουργικό, και η παραμετροποίηση που μπορεί να δεχθεί δεν προσεγγίζει καν αυτή του android. Ωστόσο είναι ένα αρκετά smooth και όμορφο λειτουργικό, που τις λειτουργίες που ενδιαφέρουν εμένα(Τηλέφωνο, sms, Ιντερνετ (no flash), και email), τις κάνει άψογα.

lyk
02-05-11, 09:53
Ευχαριστώ, και κάτι ακόμα, με τα Ελληνικά που ακόμα νομίζω δεν έχουν τα WM7, τι γίνεται? Οι επαφές (που υπάρχουν ήδη) μπορούν να μεταφερθούν και να είναι στα Ελληνικά? SMS / ΜΜS? Εκεί τι γίνεται?

(πω πω να έχει φτάσει το 2011 και ρωτάς τι γίνεται με τα SMS... )

tsabasid
03-05-11, 20:56
Για μεταφορά επαφών δε γνωρίζω τί γίνεται. Σίγουρο είναι ότι μπορείς να συγχρονίσεις με outlook κλπ. Ελληνικό keyboard προσφέρεται και στο market αυτή τ ηστιγμή για sms email και Internet Search, αλλά αν ξεκλειδώσεις τη συσκευή μπορείς να γράφεις ελληνικά παντού.

vasileios13
05-05-11, 17:34
Για μεταφορά επαφών δε γνωρίζω τί γίνεται. Σίγουρο είναι ότι μπορείς να συγχρονίσεις με outlook κλπ. Ελληνικό keyboard προσφέρεται και στο market αυτή τ ηστιγμή για sms email και Internet Search, αλλά αν ξεκλειδώσεις τη συσκευή μπορείς να γράφεις ελληνικά παντού.

Τα LG E900 Optimus 7 και HTC 7 Trophy,που είναι Vodafone....πως ξεκλειδώνουν?:hippy:

tsabasid
05-05-11, 21:09
Δεν είναι κλειδωμένα σε Vodafone. Απλά η Vodafone τα πουλάει. :p Κι εγώ από κατάστημα Vodafone το πήρα το δικό μου και το λειτουργώ με Cosmote.

farcry
05-05-11, 21:53
Τα LG E900 Optimus 7 και HTC 7 Trophy,που είναι Vodafone....πως ξεκλειδώνουν?:hippy:

απλα ειναι κλειδωμενα στα updates

lyk
05-05-11, 21:56
Αλλη ερώτηση μιας και φοβήθηκα με αυτά που άκουσα περί "πρώιμου" λειτουργικού, συνηθισμένα πράγματα όπως προφίλ ήχων, αθόρυβη λειτουργία, ξυπνητήρια επαναλαμβανόμενα κλπ υπάρχουν στα WP7?

σε android 1.5 αν θυμάμαι καλά σε συσκευή φίλου, δεν λειτουργούσε το ξυπνητήρι αν το τηλέφωνο ήταν κλειστό...

tsabasid
05-05-11, 22:24
απλα ειναι κλειδωμενα στα updates

Τι εννοείς είναι κλειδωμένα στα updates; Εγώ μια χαρά έκανα update σε NoDo.

@lyk Προφίλ ήχων δεν υπάρχει. Αθόρυβο εννοείται πως υπάρχει και επαναλαμβανόμενο ξυπνητήρι. Κλειστό δεν έχω δοκιμάσει να βάλω ξυπνητήρι και δεν μπορώ να σου απαντήσω. Πάντως αυτό είναι ένα θέμα που έχουν όλα τα smartphones από όσο ξέρω.

vasileios13
06-05-11, 00:54
Τελικά γίνονται κανονικά τα updates?:hippy:

tsabasid
06-05-11, 01:44
Κανονικότατα. To κινητό απλά το πουλάει η Vodafone. Δεν είναι branded ούτε locked σε κάποιον provider ;)

vasileios13
06-05-11, 02:34
Κανονικότατα. To κινητό απλά το πουλάει η Vodafone. Δεν είναι branded ούτε locked σε κάποιον provider ;)

Ωραίος....άρα το προτείνεις το LG,τι ελλείψεις έχεις παρατηρήσει(flash-player έχει,ε?)? Λέω να το "χτυπήσω"....αν έχει μείνει κανένα κομμάτι......199€,τσάμπα είναι............

farcry
06-05-11, 06:29
Τι εννοείς είναι κλειδωμένα στα updates; Εγώ μια χαρά έκανα update σε NoDo.

οτι το nodo ειναι vodafone οχι generic. οποτε πρεπει να περιμενεις να στο δωσει η vodafone παρολο που η microsoft το εχει βγαλει για no carrier

tsabasid
06-05-11, 15:35
Μα δεν είπαν ότι πλέον τα updates θα είναι ανεξάρτητα από carriers και θα τα παίρνουμε όλοι ταυτόχρονα;

vasileios13
06-05-11, 18:46
Ωραίος....άρα το προτείνεις το LG,τι ελλείψεις έχεις παρατηρήσει(flash-player έχει,ε?)? Λέω να το "χτυπήσω"....αν έχει μείνει κανένα κομμάτι......199€,τσάμπα είναι............

Έκανα παραγγελία το LG Optimus 7.......την άλλη εβδομάδα θα το έχει το κατάστημα.... Το θέμα με το bluetooth,λύνεται (μου είπε ένας φίλος ότι είναι κλειδωμένο,ισχύει)?:hit:

lyk
06-05-11, 19:05
Αλλη ερώτηση (ασχετόπουλος mone on), τα παλιότερα προγράμματα των PDA / winmob κινητών τρέχουν εδώ? Κυρίως τα σχετικά με το gps... από destinator μέχρι speed sentry κλπ...

Lazouno
06-05-11, 19:19
Samsung Omnia 7
είναι το πιο όμορφο

tsabasid
06-05-11, 19:25
Όχι, οι εφαρμογές των windows mobile δεν παίζουν στo Windows Phone OS, καθώς είναι τελείως διαφορετικό λειτουργικό. Μπορείς να ψάξεις να δεις αν υπάρχουν εφαρμογές που σε εξυπηρετούν.

farcry
07-05-11, 04:41
Μα δεν είπαν ότι πλέον τα updates θα είναι ανεξάρτητα από carriers και θα τα παίρνουμε όλοι ταυτόχρονα;

για το nodo σιγουρα κατι τετοιο δεν ισχυει. για το μελλον δεν εχω διαβασει κατι

vasileios13
12-05-11, 14:34
Τελικά το LG Optimus 7,είναι πολύ καλό.... Το έλαβα εχθές...:rocker

imr
12-05-11, 15:17
Με τετοια τιμη και με την ευκαιρια που ο αδερφος μου θελει κινητο σκεφτομαι να αγορασω και εγω το lg optimus 7, και να δωσω στον αδερφο μου το λιγων εβδομαδων lg optimus p500 .

Τι λετε αξιζει? να πω οτι στο android δεν τρελαθηκα με τις χιλιαδες εφαρμογες (θελω μερικες και καλες) και ουτε προκειτε να το σκαλισω με custom roms κτλ


Αν δεν μου περασει η καταναλωτικη μανια, λετε οτι αξιζει η μεταβαση?

vasileios13
12-05-11, 17:18
Με τετοια τιμη και με την ευκαιρια που ο αδερφος μου θελει κινητο σκεφτομαι να αγορασω και εγω το lg optimus 7, και να δωσω στον αδερφο μου το λιγων εβδομαδων lg optimus p500 .

Τι λετε αξιζει? να πω οτι στο android δεν τρελαθηκα με τις χιλιαδες εφαρμογες (θελω μερικες και καλες) και ουτε προκειτε να το σκαλισω με custom roms κτλ


Αν δεν μου περασει η καταναλωτικη μανια, λετε οτι αξιζει η μεταβαση?

Πολύ καλό φίλε,απλά ξεκλείδωσε το-βάλε ελληνικό πληκτρολόγιο-κάνε updates και είσαι ΟΚ! 200€,τσάμπα είναι.....................:hippy:

imr
12-05-11, 19:51
Ναι αυτο σκεφτομαι, ειναι τιμη πραγματικα χωμα.
Να κανω και αλλη μια ερωτηση,offline gps προγραμματα εχουν κυκλοφορησει?

dwg_priest
12-05-11, 22:42
Ρε παιδιά, καλή χρυσή η τιμή αλλά αν σκεφτείτε ότι το κινητό είναι λίγο μεγάλο, τα windows phone 7 δεν έχουν multitasking, το bluetooth είναι κλειδωμένο, δεν έχουν ελληνικά, είναι κλειστό λειτουργικό... δεν είναι και τόσο τρελή προσφορά.

Anyway για να μην τα συγκρίνουμε με το ideos x5, μεταξύ των 2 αν εξαιρέσουμε το μέγεθος (είναι αλήθεια τόσο παντόφλα; ) φαίνεται καλύτερο το LG από το HTC σε όλα.

Σε ποιότητα κατασκευής, σε μπαταρία, σε μνήμη. ΑΛΛΑ είναι windows..

tsabasid
12-05-11, 23:31
Το μέγεθος του LG για το μέγεθος της οθόνης του (3,8'') είναι πάρα πολύ καλό. Σε καμιά περίπτωση παντόφλα. Ότι αφορά τώρα τις ελλείψεις που αναφέρεις είναι κάτι το οποίο θα πρέπει συνειδητά να αποδεχθεί προς το παρόν αυτός που θα το αγοράσει ποντάροντας στη γρήγορη ανάπτυξη και υποστήριξη που φαίνεται να του παρέχει η ΜS. Το μόνο που με πονάει είναι το multitasking, καθώς bluetooth για μεταφορά αρχείων δε χρησιμοποιώ και ελληνικό keyboard περνάς αν το κάνεις unlock. Με το Mango Update ελπίζουμε ότι τα περισσότερα από αυτά θα λυθούν επίσημα.

dwg_priest
12-05-11, 23:44
Το μέγεθος του LG για το μέγεθος της οθόνης του (3,8'') είναι πάρα πολύ καλό. Σε καμιά περίπτωση παντόφλα. Ότι αφορά τώρα τις ελλείψεις που αναφέρεις είναι κάτι το οποίο θα πρέπει συνειδητά να αποδεχθεί προς το παρόν αυτός που θα το αγοράσει ποντάροντας στη γρήγορη ανάπτυξη και υποστήριξη που φαίνεται να του παρέχει η ΜS. Το μόνο που με πονάει είναι το multitasking, καθώς bluetooth για μεταφορά αρχείων δε χρησιμοποιώ και ελληνικό keyboard περνάς αν το κάνεις unlock. Με το Mango Update ελπίζουμε ότι τα περισσότερα από αυτά θα λυθούν επίσημα.

Στο μόνο που κολλάω για το htc είναι η κομψότητά του. Κατά τα άλλα το LG είναι καλύτερο.

Αν κάτσουμε όμως να τα συγκρίνουμε όλα (μαζί με το λειτουργικό), τότε το ideos x5 είναι καλύτερο και από το optimus 7 και από το trophy.

Συνδυάζει τα καλά και των 2 (καλή μπαταρία, κάμερα κτλ), έχει android που στην παρούσα φάση είναι καλύτερο από windows και παίρνει κάρτες μνήμης.

Οπότε γιατί όχι x5? Επειδή θέλουμε επώνυμο;

Είμαι σε φοβερό δίλημμα, ή μάλλον τρίλημμα :P
Δεν ξέρω ποιο να διαλέξω.

Να πάω στο LG για την μπαταρία (σημαντικό), να πάω στο HTC για το μικρότερο μέγεθος.... κανένα από τα 2 δεν έχει ελληνικά πράγμα που είναι ενοχλητικό στα sms

lyk
13-05-11, 00:03
τελικά και εγώ σε Ideos X5 κατέληξα, παρά το ότι γλυκοκοίταζα το trophy 7...

vasileios13
14-05-11, 10:44
τελικά και εγώ σε Ideos X5 κατέληξα, παρά το ότι γλυκοκοίταζα το trophy 7...

Επειδή τα έπιασα και τα 2 στα χέρια μου....το LG,είναι πολύ καλύτερο και με το επόμενο update δεν θα του λείπει τίποτα.:hippy:

tsabasid
14-05-11, 17:04
Μα σα συσκευή εννοείται ότι είναι πολύ καλύτερο vasileios13. Απλά η διστακτικότητα όλων έγγυται στο λειτουργικό WP7 και όχι στη συσκευή.

vasileios13
14-05-11, 20:42
Μα σα συσκευή εννοείται ότι είναι πολύ καλύτερο vasileios13. Απλά η διστακτικότητα όλων έγγυται στο λειτουργικό WP7 και όχι στη συσκευή.

Συμφωνούμε.... Μόλις το έπιασα στα χέρια μου όμως.....δεν υπήρχε άλλη επιλογή! Μόλις βγάλει τα νέα update η Microsoft,θα λυθούν όλα τα θέματα! Εγώ το ξεκλείδωσα και έχω και Ελληνικό Πληκτρολόγιο....έτσι βάζω ότι εφαρμογές θέλω.....:hippy:

imr
14-05-11, 23:42
Εμενα παντως το lg μου φαινεται καπως, ''ακομψο'' οχι οτι ειναι ασχημο απλα ειναι καπως τετραγωνισμενο και φαινεται πολυ μεγαλυτερο απο το htc ενω δεν ειναι
Το trophy φαινεται πολυ πιο κομψο και μαζεμενο και αν τελικα παρω μαλλον θα παρω αυτο εναντι του lg που σαν συσκευη ειναι καλυτερη (μνημη και βασικο μπαταρια)
Δεν βλεπω να αγοραζω κατι βεβαια αλλα αν τελικα παρω θα κλινω προς το htc μονο και μονο για λογους αισθητικης

vasileios13
26-05-11, 14:31
Εμενα παντως το lg μου φαινεται καπως, ''ακομψο'' οχι οτι ειναι ασχημο απλα ειναι καπως τετραγωνισμενο και φαινεται πολυ μεγαλυτερο απο το htc ενω δεν ειναι
Το trophy φαινεται πολυ πιο κομψο και μαζεμενο και αν τελικα παρω μαλλον θα παρω αυτο εναντι του lg που σαν συσκευη ειναι καλυτερη (μνημη και βασικο μπαταρια)
Δεν βλεπω να αγοραζω κατι βεβαια αλλα αν τελικα παρω θα κλινω προς το htc μονο και μονο για λογους αισθητικης

To LG,έχει 16Gb μνήμη...μεγάλη διαφορά από τα 8 του HTC...:hippy:

tsiouficto
26-05-11, 15:05
Μιας και ξεκίνησα αυτό το topic θα ήθελα μετά από τόσο καιρό να πω και γω την άποψή μου...

Τελικά κατέλληξα στο ότι δεν μπορώ να καταλλήξω. Το κάθε κινητό έχει τα υπέρ και τα κατά του. Το LG έχει μεγάλη μνήμη αλλά κακή οθόνη και άσχημo design. Τα HTC είναι κουκλιά, αλλά δεν έχουν μνήμη. Το Samsung έχει φοβερή οθόνη, βγαίνει και 16άρι αλλά είναι παντοφλίτσα.

Βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Άλλος θέλει κοιτάει την μνήμη και όχι την οθόνη, άλλος θέλει να το βγάζει στο τραπέζι και να μην ντρέπεται για το σχέδιό του, άλλος θέλει να έχει οθονάρα κτλ κτλ..

Επειδή λοιπόν δεν μπορώ να καταλλήξω, αλλά και επειδή χωρίς Mango (λόγο Skype) δεν μπορώ να έχω κινητό, μάλλον θα προσπεράσω αυτή την υπέροχη γενιά/ευκαιρία κινητών και θα πάω για τα επόμενα... αν βέβαια δεν έχουμε χρεωκοπήσει μέχρι τότε και δεν κάνουν τα κινητά 3000€.

vasileios13
26-05-11, 18:05
Μιας και ξεκίνησα αυτό το topic θα ήθελα μετά από τόσο καιρό να πω και γω την άποψή μου...

Τελικά κατέλληξα στο ότι δεν μπορώ να καταλλήξω. Το κάθε κινητό έχει τα υπέρ και τα κατά του. Το LG έχει μεγάλη μνήμη αλλά κακή οθόνη και άσχημo design. Τα HTC είναι κουκλιά, αλλά δεν έχουν μνήμη. Το Samsung έχει φοβερή οθόνη, βγαίνει και 16άρι αλλά είναι παντοφλίτσα.

Βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Άλλος θέλει κοιτάει την μνήμη και όχι την οθόνη, άλλος θέλει να το βγάζει στο τραπέζι και να μην ντρέπεται για το σχέδιό του, άλλος θέλει να έχει οθονάρα κτλ κτλ..

Επειδή λοιπόν δεν μπορώ να καταλλήξω, αλλά και επειδή χωρίς Mango (λόγο Skype) δεν μπορώ να έχω κινητό, μάλλον θα προσπεράσω αυτή την υπέροχη γενιά/ευκαιρία κινητών και θα πάω για τα επόμενα... αν βέβαια δεν έχουμε χρεωκοπήσει μέχρι τότε και δεν κάνουν τα κινητά 3000€.

Επειδή με 200€,δεν αγοράζεις κινητό με 1Ghz επεξεργαστή...το LG με βόλεψε μια χαρά! Έβαλα ελληνικό πληκτρολόγιο-το ξεκλείδωσα-βάζω ότι app θέλω και του χρόνου θα πάρω άλλο! Πάντως δεν είναι και τόσο άσχημο το LG (εντάξει δεν είναι ούτε NOKIA ούτε HTC),μετά από 2 μέρες το συνήθισα και δε μπορώ χωρίς αυτό....Όσο για την οθόνη,δεν είναι και τόσο τραγική! Με 200€,δεν βρίσκεις Android της προκοπής.....(μόνο Κινέζικο)...:hippy:

Tiven
26-05-11, 18:18
το ψήνω άγρια για optimus 7 αν και ταυτόχρονα λέω να περιμένω λίγο και να βάλω μερικά λεφτά ακόμα και να πάρω ένα καλύτερο android :hmm:

tsabasid
26-05-11, 21:22
Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει βγει η βρώμα ότι το Optimus 7 είναι άσχημο. Αρκετά λεπτό κινητό με ιδιαίτερα καθαρές γραμμές, και για το μέγεθος της οθόνης του πολύ καλό βάρος.

tsiouficto
26-05-11, 21:38
Επειδή με 200€,δεν αγοράζεις κινητό με 1Ghz επεξεργαστή...το LG με βόλεψε μια χαρά! Έβαλα ελληνικό πληκτρολόγιο-το ξεκλείδωσα-βάζω ότι app θέλω και του χρόνου θα πάρω άλλο! Πάντως δεν είναι και τόσο άσχημο το LG (εντάξει δεν είναι ούτε NOKIA ούτε HTC),μετά από 2 μέρες το συνήθισα και δε μπορώ χωρίς αυτό....Όσο για την οθόνη,δεν είναι και τόσο τραγική! Με 200€,δεν βρίσκεις Android της προκοπής.....(μόνο Κινέζικο)...:hippy:

Συμφωνώ 100% μαζί σου. Με 200€ δεν κοιτάς ούτε οθόνες, ούτε design και απλά απολαμβάνεις το λειτουργικό. Απλά προσωπικά το Skype είναι πάνω από όλα. Αν δεν υπήρχε αυτός ο περιορισμός τότε μάλλον θα ήμουν και γω κάτοχος του "ασχημου για μένα" LG.


Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει βγει η βρώμα ότι το Optimus 7 είναι άσχημο. Αρκετά λεπτό κινητό με ιδιαίτερα καθαρές γραμμές, και για το μέγεθος της οθόνης του πολύ καλό βάρος.

Δεν είναι βρώμα. Γούστα είναι αυτά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.