PDA

Επιστροφή στο Forum : Από VODAFONE σε WIND.



BigRed
25-03-11, 15:00
Έχω σταθερό τηλέφωνο από την vodafone (2130......) κ' εχθές έκανα αίτηση για να πάρω γραμμή από την wind μέσο φορητότητας αριθμού.:oneup:
Θέλω να ρωτήσω αν αυτό μπορεί να γίνει, γιατί η πολυκατοικία μας είναι καινούργια κ' εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναβάλει σταθερό τηλέφωνο στο σπίτι.
Το σταθερό της vodafone είναι μια κάρτα sim μέσα σε κινητό.
Τα παιδιά στο κατάστημα που έκανα την αίτηση μου πήραν τα στοιχεία μου κ' είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν.
Θέλω να ρωτήσω, άν ξέρει κάποιο παιδί να μου πεί, άν θα χρεωθώ τα τέλη για καινούργια γραμμή.:hmm:
Ευχαριστώ...:)

alex24
25-03-11, 15:43
Θα χρεωθεις κανονικα ενεργοποιηση νεας γραμμης που νομιζω οτι ειναι στα 70 ευρο διοτι δεν εχεις ηδη γραμμη για να κανεις απλη φορητοτητα αλλα πρεπει να σου φτιαξουν και αυτο επειδη το σταθερο της vodafone λειτουργει με καρτα sim.

africa_twin
25-03-11, 16:32
Γιατί δεν παίρνεις στη Wind (13800) να πάρεις μια υπεύθυνη απάντηση;

hrliakop
25-03-11, 16:51
Έχω σταθερό τηλέφωνο από την vodafone (2130......) κ' εχθές έκανα αίτηση για να πάρω γραμμή από την wind μέσο φορητότητας αριθμού.:oneup:
Θέλω να ρωτήσω αν αυτό μπορεί να γίνει, γιατί η πολυκατοικία μας είναι καινούργια κ' εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναβάλει σταθερό τηλέφωνο στο σπίτι.
Το σταθερό της vodafone είναι μια κάρτα sim μέσα σε κινητό.
Τα παιδιά στο κατάστημα που έκανα την αίτηση μου πήραν τα στοιχεία μου κ' είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν.
Θέλω να ρωτήσω, άν ξέρει κάποιο παιδί να μου πεί, άν θα χρεωθώ τα τέλη για καινούργια γραμμή.:hmm:
Ευχαριστώ...:)

θα χρεωθείς κανονικά το τέλος ενεργοποίησης νέου βρόχου που είναι στα 72,35 ευρώ σαν να έκανες αίτηση νέας αριθμοδότησης.
Φυσικά διατηρείς τον αριθμό σου κανονικά.

BigRed
26-03-11, 00:09
Γιατί δεν παίρνεις στη Wind (13800) να πάρεις μια υπεύθυνη απάντηση;

Τα παιδιά στο κατάστημα μου είπαν ότι θα χρεωθώ ΜΟΝΟ 36€...:hmm:
Το οποίο θα φαίνεται στον πρώτο λογαριασμό...

........Auto merged post: BigRed πρόσθεσε 2 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


θα χρεωθείς κανονικά το τέλος ενεργοποίησης νέου βρόχου που είναι στα 72,35 ευρώ σαν να έκανες αίτηση νέας αριθμοδότησης.
Φυσικά διατηρείς τον αριθμό σου κανονικά.

Κάνουμε λίγο κ' τον :whistle: μπάς κ' γλιτώσουμε κανα €...:oneup:

alex24
26-03-11, 01:35
Τα παιδιά στο κατάστημα μου είπαν ότι θα χρεωθώ ΜΟΝΟ 36€...:hmm:
Το οποίο θα φαίνεται στον πρώτο λογαριασμό...

Στο καταστημα να πας και να τους πεις οτι δεν ξερουν την τυφλα τους:oneup:

3llinas
26-03-11, 02:39
Στο καταστημα να πας και να τους πεις οτι δεν ξερουν την τυφλα τους:oneup:

Λάθος φίλε μου...δεν πληρώνεις 72 ευρω κανονικά τα 36 της φορητοτητας ας έχει μόνο vodafone at home.....εχω κάνει άπειρες αίτησις και μετράει σαν φορητοτητα

alex24
26-03-11, 04:52
Εγω απ οτι ξερω ολες οι αιτησεις που αφορουν cosmote at home και vodafone σταθερο χρεωνονται απ ολες τις εταιριες σαν ενεργοποιηση νεου βροχου διοτι στην ουσια δεν προυπηχε βροχος για να δουλεψει το σταθερο αλλα χρειαζεται καινουργιο τωρα καλυτερα ο φιλος μας να παρει το 13800 να ειναι σιγουρος

BigRed
26-03-11, 18:59
Λάθος φίλε μου...δεν πληρώνεις 72 ευρω κανονικά τα 36 της φορητοτητας ας έχει μόνο vodafone at home.....εχω κάνει άπειρες αίτησις και μετράει σαν φορητοτητα

Η κοπελιά που έκανα την αίτηση μου ζήτησε να πάρω τηλέφωνο στο κατάστημα για να της πω τον βρόχο, κ' μόλις το άκουσε η άλλη κοπελια που βρισκόταν κοντά μας γύρισε κ' με ρώτησε "από vodafone ή από hol?":hmm:
Της απάντησα "από vodafone" κ' είπε στην άλλη ότι αυτές οι συνδέσεις δεν έχουν βροχο...
Αυτά...δεν μου είπαν για παραπάνω χρήματα...:oneup:

alex24
26-03-11, 19:06
Ακριβως επειδη δεν εχεις γι αυτο πληρωνεις για καινουργια γραμμη τωρα δεν γνωριζω με σιγουρια πια ειναι η πολιτικη της wind αλλα οι αλλες το χρεωνουν κανονικα....

3llinas
26-03-11, 20:00
Ακριβως επειδη δεν εχεις γι αυτο πληρωνεις για καινουργια γραμμη τωρα δεν γνωριζω με σιγουρια πια ειναι η πολιτικη της wind αλλα οι αλλες το χρεωνουν κανονικα....

η πολιτικη της wind ειναι οτι αυτες οι αιτησεις ειναι φωρητοτητα διοτι μεταφερετε ο αριθμος ο πελατης θα χρεωθεί το τελος ενεργοποίησης φωρητοτητας ασχετο αν εχει ενεργο βροχο η οχι...το λεω αυτο διοτι σε ολλες τις αιτησης που εχω κανει εγω τα τελευταια 2 χρόνια δεν ειδα ποτε χρεωσει 76 ευρω σε λογαριασμο πελατη

BigRed
26-03-11, 20:29
η πολιτικη της wind ειναι οτι αυτες οι αιτησεις ειναι φωρητοτητα διοτι μεταφερετε ο αριθμος ο πελατης θα χρεωθεί το τελος ενεργοποίησης φωρητοτητας ασχετο αν εχει ενεργο βροχο η οχι...το λεω αυτο διοτι σε ολλες τις αιτησης που εχω κανει εγω τα τελευταια 2 χρόνια δεν ειδα ποτε χρεωσει 76 ευρω σε λογαριασμο πελατη

:worthy::worthy::worthy::worthy:
Σε ευχαριστώ...
Τώρα σκέφτομαι ότι αν ήταν να πληρώσω 72€ θα μου το λέγαν τα παιδιά...
Έτσι δεν είναι???:hmm:
@3llinas από αυτό που γράφεις καταλαβαίνω ότι δουλέβεις στην wind...σωστα?:)

hrliakop
28-03-11, 20:00
η πολιτικη της wind ειναι οτι αυτες οι αιτησεις ειναι φωρητοτητα διοτι μεταφερετε ο αριθμος ο πελατης θα χρεωθεί το τελος ενεργοποίησης φωρητοτητας ασχετο αν εχει ενεργο βροχο η οχι...το λεω αυτο διοτι σε ολλες τις αιτησης που εχω κανει εγω τα τελευταια 2 χρόνια δεν ειδα ποτε χρεωσει 76 ευρω σε λογαριασμο πελατη

εισαι λαθος...τσεκαρε το παλι....εκτιθεσαι...

και για να σε προστατεψω, ξερω ότι πολλοι υπαλληλοι του 13800 αλλα και καταστηματων εχουν την ενημερωση οτι χρεωνεται το τελος των 36 ευρω.

η πραγματικοτητα τους διαψευδει ομως...

επαναλαμβανω μιλαμε καθαρα για vodafone και cosmote gsm και οχι HOL ή Αττικές Τηλεπικοινωνίες

blkik
29-03-11, 01:36
Γιατί δεν παίρνεις στη Wind (13800) να πάρεις μια υπεύθυνη απάντηση;

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Τι ακριβώς θα πάρει; :lol:
Άκου υπεύθυνη απάντηση με έκανες και γέλασα :haha

3llinas
29-03-11, 17:22
Κοιταχτε παιδια εγω προσωπικα σε ολλες τις αιτησεις που εχω κανει και αφορουν vodafone και cosmote GSM at home (δουλεβω σε καταστημα) ποτε δεν εχει χρεωθει τελος ενεργ. 72 ευρω

BigRed
31-03-11, 10:34
Κοιταχτε παιδια εγω προσωπικα σε ολλες τις αιτησεις που εχω κανει και αφορουν vodafone και cosmote GSM at home (δουλεβω σε καταστημα) ποτε δεν εχει χρεωθει τελος ενεργ. 72 ευρω

Χτές το απόγευμα πήγα στο κατάστημα να ρωτήσω τι θα πληρώσω τελικά...
Η μια κοπέλα έλεγε 36 η άλλη έλεγε 72...:lol:
Τελικά πήραμε τηλέφωνο στο 13800 κ' μας είπαν ότι η χρέωση θα είναι 72 ευρό...
Είναι, λέει, για την κατασκευή του βρόχου!!!:hmm:

Mamoulian
21-04-11, 17:41
Στον κατάλογο (http://www.wind.com.gr/Images/statheriInternet/residential_timo.aspx) λέει πως 36,17 είναι για ενεργή γραμμή, ενώ η ενεργοποίηση σε νέα τηλεφωνική γραμμή είναι 72,35.

Εφόσον έχεις sim και όχι κανονική τηλεφωνική γραμμή, νομίζω θα χρεωθείς 72,35

@ ADSLgr.com All rights reserved.