PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με συναγερμό



eldar
26-03-11, 20:37
για παιδιά έχω τοποθέτηση ένα συναγερμό σε ένα σπίτι και έχω πρόβλημα με τον κωδικοποιητη κολάι και δεν στέλνει τα σήματα. Το σπίτι έχει ADSL από οτε έχω βάλει φίλτρο πάνω στη γραμμή και μετά απο μια εβδομάδα ο πινάκας δεν μπορεί να επικοινωνήσει με το ΚΛΣ, αλλάζω το πινάκα και μετά από μερικές μέρες πάλη τα ει δια . Το παλιό πινάκα το δοκιμάζω στο εργαστήριο μου και λειτουργεί κανονικά . Πιστεύω ότι η γραμμή πρέπει να έχει θορυβώ το οποίο δεν ακούγεται στο ακουστικό. Επικοινώνησα με το οτε και μου είπαν ότι στείλανε τεχνικό και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα . Έχει κανείς καμιά ηδέα.

weather1967
26-03-11, 22:20
Αλλαξε το φίλτρο,μηπως εχει προβλημα.

paradox21
26-03-11, 23:47
1.παύση (D) πριν το αριθμός κλήσης.
2.disable dial tone detection
3. μήπως η γραμμή είναι ISDN.
τη πίνακας είναι;

eldar
27-03-11, 17:34
Αλλαξε το φίλτρο,μηπως εχει προβλημα.

το φίλτρο το έχω αλαλάξει 3 φορές

emeliss
27-03-11, 17:36
Πας πάνω στον πίνακα, βγάζεις την γραμμή από τον πίνακα, την βάζεις σε ένα τηλέφωνο και καλείς το κέντρο.

eldar
27-03-11, 17:42
1.παύση (D) πριν το αριθμός κλήσης.
2.disable dial tone detection
3. μήπως η γραμμή είναι ISDN.
τη πίνακας είναι;

η γραμμή δεν είναι ISDN

θα δοκιμάσω την παύση
ο πινάκας είναι SCANTRONIC πρωτόκολλο επικοινωνίας είναι CID το περίεργο είναι ότι κάποιες μέρες λειτουργεί κανονικά

........Auto merged post: eldar πρόσθεσε 3 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πας πάνω στον πίνακα, βγάζεις την γραμμή από τον πίνακα, την βάζεις σε ένα τηλέφωνο και καλείς το κέντρο.


το δοκίμασα καλεί κανονικά ο κωδικοποιητής πιθανότατα στέλνει τα σήματα του και δεν λαμβάνει επιβεβαίωση

@ ADSLgr.com All rights reserved.